Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Co na początek?

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    54

    Domyślnie Co na początek?

    Mąż chyba zaczął ignorować moje gadanie o tym, że warto spróbować pieluszek wielorazowych (przestraszył się pewnie, bo zaczęłam opowiadać o wychowaniu bezpieluszkowym i postanowił zapewne pójść na kompromis ), więc chyba zaczynamy - milczenie jest zgodą, prawda?
    Nie chcę na początku kupować kilkunastu pieluszek i od razu na głęboką wodę. Chciałabym spróbować kilku rozwiązań i dokupić to, które będzie się u nas najlepiej sprawdzać. Co powinnam kupić?
    Myślałam o NB i IB - one obie, o ile się nie mylę to są AIO, prawda? Do tego jakąś pieluszkę kieszonkę i formowane z otulaczem. Czy możecie coś polecić na początek? Ważne, żeby nie uczulały, bo Kalina jest alergikiem (czyli wełna nie wchodzi w grę).
    I jeszcze pytanie - czy znajdę pieluszkę, która przetrwa całą noc? Pampersy wytrzymują, a ja nie budzę małej, bo czekałyby mnie 2 godziny zabawy.

    Przepraszam, że tak dużo pytań, ale właśnie się podekscytowałam faktem, że P. nie zaprotestował, gdy oświadczyłam, że próbujemy

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Ja bym Ci radziła kupic najtańszą kieszonkę albo dwie (np. NB), do tego ze dwie formowanki (np. Tetro, która nie dość, że śliczna to jeszcze one size, plus np. jakaś bambusowa - bardzo chłonna na noc) i PULowy otulacz.
    Zobaczysz jakie rozwiązanie będzie Tobie najbardziej pasowało i wtedy dokupisz więcej pieluszek danego rodzaju.
    IMO, nie kupuj na początek all in one - długo schną i nie bardzo będziesz miała jak potestować.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  3. #3
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    567

    Domyślnie

    Jakaś formowanaka + otulacz oraz kieszonka PUL są moim zdaniem dobre na początek. Jeśli chcesz IB to kup SIO. Mają wypinane wkładki i przez to szybciej schną - tylko radzę jedną na dzień dobry, bo one wąskie w kroku i nie każdemu to pasuje.
    A z doświadczenia powiem, że przy tym wyborze trudno się zdecydować na cokolwiek. Ja mam w domu całą masę różnych dziwnych rozwiązań i testuje nadal. Kupiłam już rozmiar większe pieluchy z tych które mi się teraz sprawdzają. Tylko ciągle kusi sprawdzić coś jeszcze W dodatku niektóre są tak śliczne, że trudno nie spróbować

  4. #4
    Chustoguru Awatar Em
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    7,194

    Domyślnie

    Dla mojego 7 miesięczniaka nie ma pieluszki na noc, więc niestety lecimy na huggisach.

    Na początku chciałam znaleźć pieluszkę idealną, ale okazało się, że kolekcjonowanie jest dużo fajniejsze
    miłej zabawy

  5. #5
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Em Zobacz posta

    Na początku chciałam znaleźć pieluszkę idealną, ale okazało się, że kolekcjonowanie jest dużo fajniejsze
    miłej zabawy
    Mam jakieś dziwne wrażenie, że pod tym względem z pieluchami będzie gorzej niż z chustami - wszak tańsze i częściej można kupić

  6. #6
    Chustofanka Awatar mama-japonka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Kudowa-Zdrój
    Posty
    382

    Domyślnie

    No, myślę, ze gorzej...ja też ciągle sobie obiecuję, ze już przecież wszystko, co potrzebne mam...a tu wychodzi coś nowego, fajnego, ślicznego, nic tylko po prostu przetestować
    To, co napisałaś na początku tzn. NB i IB to już, jak pewnie się zorientowałaś nie AIO.
    Też (jak dziewczyny) myślę, ze na początek:
    - jedna kieszonka (z doświadczenia wiem, ze kieszonki zauraczają zawsze na pierwszy rzut)
    - jeden otulacz (możesz do niego też włożyć wkład z kieszonki, ale też zwykłą tetrę, która gdzieś się pewnie pałęta po domu)
    - jedna formowana (choć na ogół na pierwszy rzut formowanek się nie lubi, potem jakoś są bliższe sercu - bo są bardziej chłonne od kieszonek).
    - na noc ja stosuję Nature Babies formowankę z kieszonką i warstwą mikropolaru + otulacz (pupa w tym duża, ale chłonność też niezła i pupa sucha dzięki mikropolarowi) - są różne wersje, ja lubię bambusową.

  7. #7
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Zazwyczaj nie lubi się formowanek z otulaczem (bo więcej roboty ), ale IMO na noc najlepsze rozwiązanie dla dużo sikających dzieci. Ja lubię bambusowe, bo są bardzo chłonne, a nie muszą być wielkie i nie grzeją dziecka jak np. te z mikrofibry.
    AIO długo schną i to może Cię zniechęcić, więc powtórzę:
    kieszonka (ale IMO jakaś dobra, bo wcześniej miałam handemejdy i mi przepuszczał PUL - to oczywiście mnie zraziło, teraz mam Wonderoosa i Fuzzi Bunz i jestem zachwycona. FB można kupić teraz taniej na nosidłach.pl),
    otulacz+zwykła tetra=czujesz, że oszczędzasz
    formowanka ewentualnie na noc (ale IMO 4miesięczne maleństwo da radę na kieszonce)

    A z tego co wiem, to gatki wełniane robione z wełny merynosów właśnie nie uczulają. Ja zachorowałam na storcheny - czekam właśnie na przesyłkę

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •