Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: PD vs IB

  1. #1
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    1,081

    Domyślnie PD vs IB

    Z czasów kompletowania wyprawki wiosną tego roku jestem zafiksowana na P'tits Dessous Mini Maxi, która miała być najlepszą, najekskluzywniejszą pieluszką od 5kg. W międzyczasie złapałam gorączkę Bitti D'Lish SIO i teraz zastanawiam się, czy dokupować jednak PD czy odpuścić, bo IB to tak jak PD tylko fajniejsza? Czytałam opinie, że jak za taką cenę to jakość wykończenia PD pozostawia wiele do życzenia...

    Są mamy, które testowały obie te pieluszki i podzielą się opiniami?
    Abstrahując, że PD to one size, a IB rozmiarowa.
    Interesuje mnie stan po praniu, estetyka weluru, miękkość, dopasowanie przy nóżkach, ew. przecieki, chłonność itd.

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar rzufik
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    StW
    Posty
    4,873

    Domyślnie

    a która to mini maxi?
    nie pamietam a na bank miałam albo mam
    :/
    acz dobra wieść jest taka, źe wyjście z tego forum się jednak znalazło. r.i.p.

  3. #3
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    Wolomin-city
    Posty
    2,635

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rzufik Zobacz posta
    a która to mini maxi?
    nie pamietam a na bank miałam albo mam
    błękitną ode mnie kupowałaś

    ja PD szybko się pozbyłam - była dla mnie jeszcze bardziej niezgrabna niz Wonderoos (Wonderosków tez się pozbyłam ostatnio). Czyli estetyka na zero. Być może chłonność jest super ekstra jak się tam napakuje mnóstwo wkładek ale wtedy estetyka kuleje i dziecko ma odwłok jak mrówka


    Ale... PD i Ib to zupełnie coś innego - PD to kieszonka, czyli faszerujesz czym chcesz, uzywasz raz i do prania.
    IB AIO to też 'jednorazówka' - czyli po zasiusianiu do prania.
    Ja uwielbiam system IB SIO, bo jeżeli nie mam zapapranej powłoczki kupką, to mogę wpiąć suche wkłady, albo włożyć tam ręczniczek bawełniany, albo prefolda albo cokolwiek co mam pod ręką i mam znowu działającą pieluszkę. A powłoczka od IB jest zdecydowanie zgrabniejsza i wygodniejsza niż standardowy otulacz PUL (no i to futerko mrrrr)

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar rzufik
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    StW
    Posty
    4,873

    Domyślnie

    aaa no to mam kilka i to moje ulubione kieszonki. lubie bo dobre i na tosie i na franka.
    a ze na noic tylko uzywane to na zgrabnosci mi nie zależy. IB u nas za słabo chłonęły zeby noc obrobić a na franka chyba za niskie z przodu bedą. no i wole na dzien skladaka z wełnianymi gatkami

    ale faktycznie to pieluszki z dwóch różnych bajek...
    :/
    acz dobra wieść jest taka, źe wyjście z tego forum się jednak znalazło. r.i.p.

  5. #5
    Chustoguru Awatar Em
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    7,194

    Domyślnie

    Też mam obie. Są zupełnie różne i ciężko oceniać. Dla mnie ideałem byłoby połączenie obu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •