Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 81 do 86 z 86

Wątek: nowe Pieluszki Formowane Tetro - recenzje

  1. #81
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    Te stare formowanki zakładałam mojej pannie jak miała 13 kg ale dodatkowo z małym prefoldem jeszcze i w sumie na styk pasowało, a te nowe formowanki to niby grubsza, miękka i bardziej chłonna flanela, no ale tych nowych nie miałam.

  2. #82
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Dzięki.
    Może któraś z Was miała możliwość ich porównania? Jak one się mają do siebie rozmiarowo?
    Co do dodatkowych wkładek do formowanek - na pewno chciałabym coś tam jeszcze upchnąć, np. pojedynczą wkładkę bambusową lub coś w tym stylu.

  3. #83
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Bogunice k. Rybnika
    Posty
    94

    Domyślnie

    Witam,
    Ja mam cztery pieluszki TETRO. Jedną Jazzy (niebieska) od nowości, dwie lemon tree (jedna od nowości, druga z bazarku) i jedną pomarańczową (też z bazarku). Chłonne jak dla mnie to one nie są, tak jak napisała jedna z was wcześniej, wytrzymują co najwyżej 1-2 siuśki. Zakładam je mojemu pięciomiesięcznemu synkowi w upały, kiedy sobie leży prawie cały goły a zależy mi, żeby wszystko dookoła nie było posikane. Po praniu wszystkie zawsze są twarde - muszę miętolić. Gumki się odciskają, ale tylko przy dłuższym noszeniu i znacznym zmoczeniu pieluszki. Troczki dla nas odrobinę za krótkie, ale system z podwijanym przodem bardzo mi odpowiada. Myślałam, że wykorzystam na odpieluchowanie, bo świetnie się ściąga ten przód przy wysadzaniu, ale do tego czasu mały chyba z nich wyrośnie. Szczerze mówiąc to wydaje mi się, że każda z moich czterech pieluszek jest nieco inna. Najbardziej odstaje niebieska, jazzy, bo jest o wiele cieńsza od pozostałych, jakby ktoś zapomniał doszyć jednej warstwy, nie wiem z czego wynika ta różnica. Strasznie byłam nią rozczarowana, bo skusił mnie cudowny kolorek, który po pierwszym praniu już wcale nie jest tak cudowny. Czy któraś z was też ma tę niebieska pieluszkę i zauważyła taką różnicę, czy to tylko ja trafiłam na taki wybrakowany egzemplarz? Najbardziej natomiast jestem zadowolona z lemon tree, którą mam od nowości, bo zawsze po praniu jest najbardziej miękka z wszystkich czterech.

  4. #84
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Bogunice k. Rybnika
    Posty
    94

    Domyślnie

    Aha, jeszcze jedna rzecz, o której nie napisałam: TETRO to moje jedyne formowanki, ale jeśli chodzi o czas schnięcia to wydaje mi się horrendalnie długi. Potrójny wkład konopny suchy, podwójne bambusowe suche, nawet zwinięta bambusowa KIKKO sucha, a TETRO jeszcze wisi Oczywiście ta cieńsza Jezzy schnie szybciej.
    Ostatnio edytowane przez efkaskorupka ; 13-07-2012 o 19:08

  5. #85
    Chustomanka Awatar marglena
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    585

    Domyślnie

    ja mam w domu 4 różne formowanki tetro każdej po kilka sztuk; początkowo używałam ich w lato przy niemowlaku 4-6 miesięcy, następnie czekały w półce do wiosny - są świetne na szybkie odpieluchowanie (od razu widać, że dziecko nasikało), obecnie używam ich tylko na noc (w dzień nie używamy już pieluszek)
    W. 2007, S. 2011, H. czerwiec 2017

  6. #86
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Nie jestem fanką tej formowanki - dziwnie się układa, nie daje dopasować i zawsze są jakieś nieprzyjemne niespodzianki... Nature babies z nią wygrywają


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •