Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 86

Wątek: nowe Pieluszki Formowane Tetro - recenzje

  1. #61
    tonkica22
    Guest

    Domyślnie

    Kinga interesuje mnie czy wysylasz te pieluszki za granice? Poza EU?

    Ogolnie zeby pieluszki byly mieksze to dodaje octu do prania. Czy moze ktos to probowal na tych pieluszkach?

  2. #62

    Domyślnie

    Tak, wysyłamy za granicę, nie ma problemu
    Kinga Cherek,
    - Autorka książki i eBooka: www.bezpieluch.pl
    - Producent chust: www.chusta.pl
    - Producent pieluszek wielorazowych i chust: www.tetro.pl
    - www.szkolachustonoszenia.pl

  3. #63
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Już nie pamiętam kiedy ostatnio jakiś zakup tak pozytywnie mnie zaskoczył jak pieluszki Tetro. Zachęcona kolorkami, ceną postanowiłam zakupić kilka szt, pomimo przekonania, że pieluszki sprawdzają się raczej u dla starszego, chodzącego już dziecka (mój synek ma dopiero 6 tyg). No i się okazało, że jak dla nas są super- łatwo sie zakładają, gumkie nie odciskają, pupa zgrabna. Chyba detronizują inne pieluszki (lubimy składane i formowanki, kieszonki i AIO nie bardzo), a mamy wiele naprawdę róznych firm.

    O chłonności, czasie schnięcia, sztywnieniu dziewczyny już pisały, więc jeszcze kilka słów o szerokości w kroku - zauważyłam,że ta niebieska jest węższa od pozostałych kolorków o jakieś 2 cm. Nie wiem, czy to zamierzony patent czy po prostu taki egzemparz mi się trafił

  4. #64
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    121

    Domyślnie

    czy pieluszki tetro farbuja? wlasnie czekaja na pierwsze pranie i ze wzgledu na ich zywe kolory troche boje sie je wyprac z innymi jasnymi pieluchami i wkladami. jak to z nimi jest?
    ---------------------------------
    Olek _2007 i Emilka_2009

  5. #65
    Chusteryczka Awatar Mika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Wa-wa Jelonki
    Posty
    1,968

    Domyślnie

    no mam formowanki tetro i przyznam że nie zwróciłam uwagi by zafarbowały (ale fakt używki są to) , może dla pewności wypierz je z kolorowymi ciuszkami maluszka albo w garze samodzielnie ??

  6. #66
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez enka75 Zobacz posta
    no mam formowanki tetro i przyznam że nie zwróciłam uwagi by zafarbowały (ale fakt używki są to) , może dla pewności wypierz je z kolorowymi ciuszkami maluszka albo w garze samodzielnie ??
    chyba faktycznie tak zrobie, bo zaplakalabym sie na smierc, gdyby cos sie stalo moim pieknym pieluszkom. a kazda kocham bez wyjatku. mam nadzieje, ze na tetro rowniez sie nie zawiode
    ---------------------------------
    Olek _2007 i Emilka_2009

  7. #67
    Chustofanka Awatar jul-kaa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    189

    Domyślnie

    Chciałam kupić jedną pieluszkę na próbę, ale zmroziła mnie cena przesyłki. Znalazłam pieluszki tetro na aukcji allegro u innego sprzedawcy (gdzie cena wysyłki jest niska) i zastanawiam się, czy to są TE pieluszki tetro, czy jakieś inne Powie mi ktoś?

  8. #68
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Niekoniecznie trzeba od razu na allegro kupować, można np. w ekobaby http://ekobaby.pl/sklep.php?cat=8&id=514&ec=0
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  9. #69
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,264

    Domyślnie

    A ja zachwytu nie podzielam niestety. Po kilku pranach wyglądają nieciekawie, zaczęły się rozsnuwać na szwach. No i medal temu, kto zawiąże troczki na obracającym się na brzuch dziecku. Chłonność i kolorki ok.
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  10. #70
    Chustofanka Awatar jul-kaa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kammik Zobacz posta
    Niekoniecznie trzeba od razu na allegro kupować, można np. w ekobaby http://ekobaby.pl/sklep.php?cat=8&id=514&ec=0
    Przecież napisałam, że ważna jest dla mnie cena... Na allegro za 30zł mam pieluszkę już z przesyłką, dlatego pytałam, czy to są oryginalne.

  11. #71
    Chustomanka Awatar blabla0
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul-kaa Zobacz posta
    Chciałam kupić jedną pieluszkę na próbę, ale zmroziła mnie cena przesyłki. Znalazłam pieluszki tetro na aukcji allegro u innego sprzedawcy (gdzie cena wysyłki jest niska) i zastanawiam się, czy to są TE pieluszki tetro, czy jakieś inne Powie mi ktoś?
    to sprzedaje jakis sklep wiec nie ma sie raczej czego obawiać
    kupuj i sie nie zastanawiaj tyle


  12. #72
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul-kaa Zobacz posta
    Na allegro za 30zł mam pieluszkę już z przesyłką
    Najtaniej na allegro są po 33,50 z przesyłką, było jeszcze taniej?

    (w ekobaby przesyłka liczona jest indywidualnie i wychodzi jakieś 5-6zł)
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  13. #73
    Chustonówka Awatar margonik
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez filipinka Zobacz posta
    czy pieluszki tetro farbuja? wlasnie czekaja na pierwsze pranie i ze wzgledu na ich zywe kolory troche boje sie je wyprac z innymi jasnymi pieluchami i wkladami. jak to z nimi jest?
    Łatwo to sprawdzić. Zanurz pieluszkę w małej ilości mocno ciepłej wody z proszkiem i zobaczysz. Ja mam Tetro w czterech kolorkach (te paskowane) i pamiętam, że niektóre farbowały, inne nie. Pierwszy raz wyprałam w 40 stopniach z kolorowymi, a później już nie farbowały. Teraz już piorę z białymi w 60 stopniach i jest OK.

    Co do sztywności, to rzeczywiście - suszone na powietrzu sztywnieją, ale suszone w suszarce bębnowej są super mięciutkie. Niestety schną dość długo - porównywalnie do bambusek (piorę i suszę je razem i niektóre bambuski wysychają nawet szybciej). Ale przede wszystkim są super ładne i jak dla mnie - niezastąpione na lato! Pupa wygląda w nich przecudnie

  14. #74
    Chustofanka Awatar anesha
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    156

    Domyślnie

    Kupiłam używaną na bazarku. Bardzo ją lubię. Zakładam na dzień z dodatkową małą wkładką i bez otulacza, na noc się nie odważyłam, bo jednak jak dla mnie mega chłonna to nie jest. Kolorki zeszły trochę, ale i tak ładnie wygląda. Bardzo zgrabna i jakoś polubiłam to zawiązywanie. Ogólnie na 4+.
    Anielka I 2008
    Jacek II 2010
    Moje fotografie awolinska.wordpress.com

  15. #75
    Chusteryczka Awatar Mika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Wa-wa Jelonki
    Posty
    1,968

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez margonik Zobacz posta
    . Niestety schną dość długo - porównywalnie do bambusek (piorę i suszę je razem i niektóre bambuski wysychają nawet szybciej). Ale przede wszystkim są super ładne i jak dla mnie - niezastąpione na lato! Pupa wygląda w nich przecudnie
    długo schną ?? eee u mnie (bez suszarki) na normalnym sznurku w "pralni" niecałe 24 h, na słońcu to chwila moment

  16. #76
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez enka75 Zobacz posta
    długo schną ?? eee u mnie (bez suszarki) na normalnym sznurku w "pralni" niecałe 24 h, na słońcu to chwila moment
    U mnie też długo - tyle samo co bambusowe wkładki Close Parent.

    Ale za to ile plusów! Najbardziej podoba mi się szybkie zsuwanie przodu pieluchy, żeby posadzić dziecko na nocnik. Jak mały będzie wiekszy to pewnie zaopatrzę się w więcej takich pieluch.

  17. #77
    Chustofanka Awatar suri80
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    okolice Warszawy
    Posty
    198

    Domyślnie

    Bardzo lubię te pieluszki, choć chłonność ich średnia. Sprawdzają się i przy noworodku i przy starszaku. W lecie używałam bez otulacza (takie fajne kolorki szkoda zamykać w otulaczu ).
    Tak mi się spodobały, że sama uszyłam kilka pieluszek a'la Tetro
    http://www.oczami-mamy.pl/


    "Dziecko chce być dobre. Nie wie- wytłumacz, nie umie- naucz..."

  18. #78
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Czy jest Waszym zdaniem sens kupować formowankę Tetro dla 13-kilogramowego 1,5 roczniaka? Jakoś mnie kusi, żeby spróbować, ale boję się, że pieluszka będzie mała... I jeszcze jedno pytanie - czy pieluszki formowane w różnych cenach (w sklepie chusta.pl za 49 i 29 zł) różnią się czymś poza wzorami?

  19. #79
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    za 29 to stary model i cały z flaneli,a nowy cos tam chyba ma od srodka,moze mikrofibre? no i bradziej chlonna chyba jest
    miałam tylko stara wersje

  20. #80
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Z opisu to nie wynika. Chyba wszystkie rodzaje są z samej flaneli. A jeśli chodzi o chłonność, to przy tych za 29 zł jest napisane: "W miejscach narażonych na najobfitsze moczenie znajduje się 7 warstw chłonnej flaneli bawełnianej.", a przy tych za 49 zł, że jest 6 warstw flaneli, więc już sama nie wiem

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •