Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 86

Wątek: nowe Pieluszki Formowane Tetro - recenzje

  1. #21
    Chustofanka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    okolice Wadowic
    Posty
    202

    Domyślnie

    My też dziękujemy za pieluszkę

    Super wygląda! Moja starsza córka (dawno odpieluchowana) kazała sobie ją po prostu założyć – bo jej się spodobała. Anielka waży 15,5 kg a pieluszka i tak dobrze na niej leżała.
    Na mojej Młodszej – około 7 kg – jest też super. Gumki się jej nie wrzynają, nic nie wycieka bokiem
    Dla mnie rozwiązanie "troczki" jest genialne (czemu nie ma takich otulaczy?). Pieluszka się sprawdza idealnie przy EC.
    Jest z bardzo miłej i miękkiej flaneli – jak to flanela trochę się zmechaciła

    Suszę na suszarce w pokoju i u mnie schnie około 18 godzin.
    Co do chłonności, to u nas w nocy wystarcza tak na 4 godziny.
    Zakładam czasem na nią otulacz Storchenkinde lub pulowy IV i nie robi "dużej pupy".

    a tu zdjęcia moich dziewczyn w Tetro




    Mama Anieli- 8 lipca 2007 i Antosi - 15 sierpnia 2009

  2. #22
    Chustomanka Awatar emmaline
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,457

    Domyślnie

    no proszę - wczoraj obczaiłam w sklepie u Ani że jest taka nowość polska Tetro - a dziś widzę, że to Twoja Kingo produkcja

    tym bardziej chętna jestem je kupić, bo jak na razie Twoje różne teksty mnie bardzo inspirują i dodają cierpliwości i skrzydeł przy Weronice
    dzięki!!
    Weronika Magdalena 09.10.09 http://weronikamagdalena.blog.pl

    czekamynaczerwcowegochłopca2017

  3. #23
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    567

    Domyślnie

    Dziewczyny a jak po klikunastu praniach te pieluchy się u Was sprawują?

    Moim chyba bledną kolory (piorę na 60stopni), w dodatku robią się bardzo sztywne, mimo, że woda u mnie miękka. Dodałam 60g kwasku cytrynowego i są miękkciejsze, ale wszystkie inne miękkie jak owieczki. Czy tylko u mnie tak, czy u wszystkich?

  4. #24
    Chusteryczka Awatar kamuszyca
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,343

    Domyślnie

    nie naskrobałam jeszcze recenzji, bo nadal testuję na dwójce dzieci. niedługo wyrobię sobie opinię i napiszę.
    a pieluszka faktycznie zrobiła się sztywna

  5. #25

    Domyślnie

    hm , a może to coś pomoże?

    Cytat Zamieszczone przez Kinga Zobacz posta

    Jaki jest najlepszy sposób suszenia Pieluszek Formowanych Tetro?

    - Polecam suszenie w suszarce automatycznej (wtedy są mięciusieńkie) lub wieszanie na sznurku. Odradzam suszenie na grzejniku (wtedy materiał bardzo sztywnieje).
    Dziękuję pięknie za wszystkie dotychczasowe recenzje
    Kinga Cherek,
    - Autorka książki i eBooka: www.bezpieluch.pl
    - Producent chust: www.chusta.pl
    - Producent pieluszek wielorazowych i chust: www.tetro.pl
    - www.szkolachustonoszenia.pl

  6. #26
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    ja chciałam przeprosić, że nie napisałam jeszcze recenzji, zrobię to na dniach,
    mieliśmy szpital w domu, wychodzimy na prostą już
    Mama Kubusia i Basi

  7. #27
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    567

    Domyślnie

    Ja nie suszę na grzejniku, bo mi żal pieluch a suszarki automatycznej nie posiadam Dodam tylko, że u mnie woda miękka dlatego się zdziwiłam, że tak szybko zesztywniały.

  8. #28
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    A ja mam pytanie, czy można te pieluszki gotować? Np raz w miesiącu "w garze" z dodatkiem duuuużej ilości kwasku cytrynowego? To czyni pieluszki bardziej miękkimi. Bo powodem stwardnienia mogą myć złogi resztek siusiu (i kupki), które się do końca nie wypierają nawet w 60 stopniach.

  9. #29
    Chustomanka Awatar ewaruszki
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,423

    Domyślnie

    a ja to pierwsza pieluszkę zgarnęłam i ostatnia recenzję piszę - wstyd!!
    (ale przeprowadzałam się i nie maiłam netu do wczoraj)
    Więc nie będę zbyt oryginalna w recenzji, dziewczynki pięknie zdążyły już produkt pochwalić Ja też jestem bardzo zadowolona. Ta pieluszka jest zupełnie inna od reszty mojego stosiku, i przyznam że jest moją faworytką. Jest poprostu najsłodsza miękka, piękna i bardzo wygodna - troczki rewelacja!!
    Trochę schnie, ale suszę na suszarce w pokoju - w rześkich warunkach atmosferycznych..
    co najważniejsze dla mnie w tej pieluszce - naprawdę mobilizuje mnie do EC
    Wystawiam 5+ z czystym sercem.
    Dzięki Kinga!!

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewinka Zobacz posta
    A ja mam pytanie, czy można te pieluszki gotować? Np raz w miesiącu "w garze" z dodatkiem duuuużej ilości kwasku cytrynowego? To czyni pieluszki bardziej miękkimi. Bo powodem stwardnienia mogą myć złogi resztek siusiu (i kupki), które się do końca nie wypierają nawet w 60 stopniach.
    Producent tkaniny udzielił mi informacji, że flanela, z której uszyte są
    Pieluszki Formowane Tetro może być prana w 40, 60 lub 90 stopniach, może być także prana z dodatkiem kwasku cytrynowego i nie wpłynie to negatywnie na materiał i jego kolory. Kolory lekko bledną po pierwszym praniu, co wynika również z tego, że na powierzchni flaneli pojawia się charakterystyczny jasny meszek, który dodatkowo optycznie rozjaśnia wzór na tkaninie.

    Mam nadzieję, że pomogłam
    Kinga Cherek,
    - Autorka książki i eBooka: www.bezpieluch.pl
    - Producent chust: www.chusta.pl
    - Producent pieluszek wielorazowych i chust: www.tetro.pl
    - www.szkolachustonoszenia.pl

  11. #31
    Chustofanka Awatar mama-japonka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Kudowa-Zdrój
    Posty
    382

    Domyślnie

    To ja opinii c.d.
    uważam, ze jest świetna do EC, nadal podkreślam, ze tak zgrabnej pielusi nigdzie nie widziałam, a do tego kolorki...marzenie.
    U nas jednak zupełnie nie sprawdza się na normalne siusiu, po prostu za każdym razem wycieka, choć staram się otulacz bardzo szczelnie na nią wkładać...mała na EC ostatnio nie idzie zupełnie. Tak więc ratunkiem był dodatkowy wkład na wierzchu, ale też wycieka niestety...właściwie nie wiem, dlaczego, bo jak wkładam flanelę zwykłą złożoną w prostokąt, to wytrzymuje...może ja coś źle robię

  12. #32
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    mama-japonka a jak u Was z zębolami? Może idą i stąd przesikiwanie?
    My też mamy pieluszkę od Kingi tylko wciąż czasu brak, żeby przysiąść i recenzję napisać.
    OT
    Przemyślałaś pewną sprawę? Jak coś czekam na e-mail.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  13. #33
    Chustoholiczka Awatar aliona
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    mieszkam w Łodzi, gdzie nawet bieganie psom szkodzi
    Posty
    4,268

    Domyślnie

    strasznie zamarudziłam z tą recenzją
    już się rehabilituję

    pieluszka zupełnie wyjątkowa, inna od wszystkich z jakimi miałam doczynienia (wprawdzie w naszym stosiku królują kieszonki, ale i z formowankami jesteśmy zaznajomieni )

    jest mięciusieńka, nawet twarda łódzka woda jej nie zmogła

    schnie całkiem szybko jak na formowankę, jestem tym bardzo pozytywnie zaskoczona

    jest bardzo zgrabnie skrojona, na moim chudziaku-drobniaku bardzo ładnie leży.

    troczki pozwalają uzyskać dowolny obwód, choć musze przyznać, że czasem ciężko jest mi zawiązać te troczki, bo obiekt strasznie się wyrywa

    nie pomieści jakichś szalonych ilości siuśków, ale to nie jest jej wadą, raczej specyfiką.

    na pewno jeszcze bardziej ją docenię przy odpieluchowywaniu.
    złotowłosa i trzy misie
    <3 <3 <3

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mama-japonka Zobacz posta
    To ja opinii c.d.
    uważam, ze jest świetna do EC, nadal podkreślam, ze tak zgrabnej pielusi nigdzie nie widziałam, a do tego kolorki...marzenie.
    U nas jednak zupełnie nie sprawdza się na normalne siusiu, po prostu za każdym razem wycieka, choć staram się otulacz bardzo szczelnie na nią wkładać...mała na EC ostatnio nie idzie zupełnie. Tak więc ratunkiem był dodatkowy wkład na wierzchu, ale też wycieka niestety...właściwie nie wiem, dlaczego, bo jak wkładam flanelę zwykłą złożoną w prostokąt, to wytrzymuje...może ja coś źle robię
    Pieluszki Tetro przepuszczają bokiem w zasadzie tylko w jednym momencie: kiedy są założone za luźno, tak że gumki nie przylegają do nóżek. Wtedy może się zdarzyć, że siusiu przeleci bokiem z przodu pieluszki mocząc tylko trochę i tylko połowę jej szerokości.

    Żeby tego uniknąć, trzeba dopilnować przy zakładaniu paru szczegółów:
    - tył pieluszki powinien wypadać tuż nad biodrami dziecka (a nie gdzieś wysoko w pasie)
    - kiedy maluch ciężarem swojego ciała przyciska tył pieluszki, naciągamy mocno jej środek między nóżkami napinając gumki, tak aby ściśle przylegały do ciała, a następnie przytrzymujemy przy brzuszku (pilnując aby środek się nie poluzował)
    - składamy nadmiar pieluszki - nawet jeżeli w zasadzie nie trzeba, bo dziecko jest już duże, zawsze warto złożyć na zewnątrz choćby tylko ze trzy centymetry pieluszki, żeby ustabilizować wiązanie
    - troczki wiążemy nisko pod brzuszkiem, tak żeby boki pieluszki zasłoniły wywinięty na dół kant. Złożony środek pieluszki powinien wystawać jakieś 3 cm ponad wiązaniem z troczków.

    Można to wszystko zrobić zarówno kiedy ubieramy malucha na leżąco, jak i wtedy, kiedy siedzi mamie na kolanach oparty plecami o jej brzuch.
    Potrzeba trochę wprawy (zwłaszcza przy ubieraniu na siedząco malucha, który próbuje co pół sekundy wstawać ), ale po pewnym czasie robi się to automatycznie, również na śpiąco w nocy o północy

    Hm, ten mój opis powyżej może się wydać strasznie skomplikowany, chociaż w rzeczywistości to są raptem ze trzy ruchy, tylko trudno to wszystko dokładnie opisać słowami

    Mam nadzieję, że udało mi się pomóc choć troszkę
    Kinga Cherek,
    - Autorka książki i eBooka: www.bezpieluch.pl
    - Producent chust: www.chusta.pl
    - Producent pieluszek wielorazowych i chust: www.tetro.pl
    - www.szkolachustonoszenia.pl

  15. #35
    Chusteryczka Awatar kamuszyca
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,343

    Domyślnie

    no to teraz ja

    nowa pieluszka jest śliczna i mięciutka. po pierwszym praniu trochę straciła na urodzie, ale o tym Kinga uprzedzała - kolory troche wyblakły i flanelka się zmechaciła.

    jestem zachwycona krojem pieluszki - leży super zarówno na szczupłej dwulatce jak i na pulchnej 4-miesięcznej pannie. pupka w pieluszce wygląda bardzo zgrabnie, gumeczki fajnie się rozciągają i dopasowują. majstersztyk

    co do chłonności - nie jest to jakaś super-chłonna pieluszka, raczej standardowa. używam jej w ciągu dnia przy młodszej i sprawdza się super. przy dwulatce jednak się nie sprawdziła - jeden większy sik i otulacz IV nie wytrzymał. ale przy mojej starszej córce wiele pieluszek już poległo

    co do troczków - jakoś nie mogę się przekonać do tego rozwiązania. ponieważ pieluszka trochę stwardniała, zawiązywanie nie jest już takie proste jak na początku. poza tym obawiam się, że takie twardawe troczki mogą uwierać córkę, gdy leży na brzuszku. a już najbardziej przeraża mnie wizja zawiązywania troczków przy uciekającym maluchu, starsza miała taki etap, że nawet zwykłego pampka nie dała sobie założyć . ale przy nauce nocnikowania troczki to patent genialny.

  16. #36
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    no to jeszcze je
    troche chorowaliśmy i ciągle było coś ważniejszego, i tak zbieram się z tą recenzją i zebrać nie mogę.

    Pieluszka przyszła do nas super mięciutka, kolorowa, no śliczna.
    Po pierwszym praniu trochę długo schła, i faktycznie nieco straciła na urodzie,
    zmechaciła się, troszke wyblakła, przy następnych praniach dodatkowo stwardniała. Może to kwestia twardej wody.

    Ogromnym plusem jest krój, super leży na pupce, pasuje jak szyta specjalnie na niego. Troczki też sie spisują super, w końcu nie ma tych paskudnych rzepów
    i nic się do ubranek nie przyczepia i nie niszczy ich w praniu.

    Co do chłonności to się nie wypowiadam, bo mamy za małe doświadczenie by porównywać.
    Mogę dodać że nam nie przemaka, zmieniamy średnio co 2-3 godziny, ale Kuba już też sporo na nocnik sika więc czasem chodzi i 5 godzin i ma sucho.

    Jednym słowem. Sliczna pieluszka, super uszyta. POLECAM
    Mama Kubusia i Basi

  17. #37
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    a czy inne flanelki, np IV nie twardnieją?
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  18. #38
    Chustofanka Awatar Weraho
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    329

    Domyślnie

    Alez twardnieją. Flanelka iv mimo, ze cienuska, po suszeniu jest sztywna jak wykrochmalone przescieradlo
    z tym, ze w przypadku flanelek ta sztywnosc szybko znika jak się pieluszkę po wysuszeniu złozy, czy zgniecie w dłoni. Frotowe pieluszki wprawdzie tak nie sztywnieja, za to robia sie szorstkie. I to juz znacznie trudniej zlikwidowac.

    Kingo, a kiedy beda skladanki w sklepie? I paski sumo?
    Mama Marysi, Zosi i Michałka

  19. #39

    Domyślnie

    Weraho, jeszcze chwilę trzeba poczekać, ale na pewno dowiecie się o tym pierwsze

    Dzięki wielkie za wszystkie recenzje!
    Kinga Cherek,
    - Autorka książki i eBooka: www.bezpieluch.pl
    - Producent chust: www.chusta.pl
    - Producent pieluszek wielorazowych i chust: www.tetro.pl
    - www.szkolachustonoszenia.pl

  20. #40
    Chustomanka Awatar emmaline
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,457

    Domyślnie

    heh, ja pasek sumo znalazlam w moim stosiku gumek do wlosow!
    taka welurkiem obszyta. rozciagnieta, idealnie pasuje
    Weronika Magdalena 09.10.09 http://weronikamagdalena.blog.pl

    czekamynaczerwcowegochłopca2017

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •