Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: swaddlebees

  1. #1
    Chustoguru Awatar Em
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    7,194

    Domyślnie swaddlebees

    Nie znalazłam tematu.
    Czy któraś z Was je ma? Jak wrażenia? Jak rozmiary?

  2. #2
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    ja mam tylko otulacz i jestem baardzo z niego zadowolona,bo ma porządny mięsisty PUL

  3. #3
    Chustoguru Awatar Em
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    7,194

    Domyślnie

    A kieszonki? Nikt???

  4. #4
    Chustomanka Awatar Malina
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    904

    Domyślnie

    mamy jedna z tych, na napy.
    http://www.babykind.co.uk/econappi.htm
    Generalnie to jest ok, ale bez przesady. Kieszonki Swaddlebees w sumie az tak wiele sie nie roznia od blueberry, zreszta, to jest ta sama firma. W srodku zamiast polarku jest welurowa wstawka z niebielonej bawelny, bardzo mila w dotyku. Minusem jej jest, ze przepuszcza wilgoc, jest mokra po prostu. Drugi minus to taki, ze plamy po kupie nie spieraja sie, nawet jak wypiore pieluche zaraz 'po'. Oczywiscie z czasem blakna Teraz uzywamy wkladek polarowych do srodka, nie tyle by powstrzymac wilgoc, ale by ustrzec pieluche choc odrobine przed potencjalna kupa, bo choc stosujemy EC, to jest to ulubiona pielucha mojej corki do kup wlasnie
    trzeci minus, w porownaniu z blueberry, to wykonczenie kieszonki, ze strony w ktorej wklada sie wkladke.
    Wkladka jest taka sama jak w blueberry, z tym, ze zamiast mikrofibry jest welurowa, organiczna podobno, ale jest mniej chlonna.
    Na poczatku nie moglam sie do tej kieszonki przekonac, bo przeciekala, troche czasu zabralo jej nabranie chlonnosci. Teraz sie lubimy, ale nie jest to moja ulubiona pielucha, i na pewno nie na noc.

  5. #5
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    356

    Domyślnie

    Ja mam jedną kieszonkę i jestem z niej zadowolona.
    Niestety nie mam oryginalnych wkładów.

    Dużym plusem jest jest osobna regulacja na nóżki (ważne zwłaszcza przy grubych udkach).
    Minus rozmiar M na prawie 8 kg dziecko jest już mały - może tak ma być, bo nie znam ich numeracji.

    Co do ich otulacza - to bardzo mi się podoba, ma fajny pul i pasuje na dość duże formowanki bambusowe TB.





  6. #6
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    60N 1W
    Posty
    119

    Domyślnie

    Mam formowane. Jestem zadowolona. Dokładam jeszcze małą wkładkę dla lepszej chłonności. Są bardzo zgrabne i nie powiększają pupy.
    Mam też otulacz polarowu - też OK.


  7. #7
    Chustonoszka Awatar Eko_mamusia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa / Gocław
    Posty
    85

    Domyślnie

    podnoszę

    planuje zakup kieszonki econappi one size.
    Czy ktoś jeszcze ją posiada??
    Agusia mamusia Kubusia




  8. #8
    Chustoholiczka Awatar barbamama
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Sumatra
    Posty
    3,107

    Domyślnie

    ja mam jakąś kieszonkę sweddlebees z bambusem i jest świetna na noc. Do środka 3 wkłady na noc i jest super.
    (*) 08, barbidou VIII '09 barbabelle II '11 barbotine & barbalala II '13



  9. #9
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    26

    Domyślnie

    mam econappi one size i jestem bardzo zadowolona
    po pierwsze - kieszonka wyścielana welurkiem, a nie polarkiem - mój synek ma 7 miesięcy, jak nasika w bum geniusa to może nie ma mokro, ale kieszonka śmierdzi, a tu w ogóle nie czuć zapachu moczu, jemu akurat wilgoć nie przeszkadza, a dla EC jest dużo lepiej ją czuć. Mały od prawie 3 miesięcy nie robi kup w pieluchę, więc nie wiem, jak one się spierają wydaje mi się rownież, że pupa w econappi nie poci się tak jak w kieszonkach polarkowych
    po drugie - wkład, długi, bambusowy, składany - mi odpowiada, choć ma swoje minusy - schnie dość długo i jak dobrze nasiaknie to jest twardawy, ale zawsze do kieszonki można coś innego włożyć
    niestety jest droga i choć marzy mi się jeszcze jedna to nie wiem czy kupię

    nie wiem jak wypada w porównaniu z bluberry bambusową - może któraś mama wie? Ponoć róznią się tylko wkładami...

  10. #10
    Chustonoszka Awatar lubawa
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    60

    Domyślnie

    Również posiadam kieszonkę econappi na snapy z welurkiem od pupy. Zapłaciłam jak za zboże , ale na szczęście jestem zadowolona, bo bez wszelakich polarków jest dużo chłodniej latem. Mojej małej nie przeszkadza mokro, zresztą i tak często zmieniamy, więc problemu z tym nie ma. PUL dość miękki, wzorki prześliczne, bardzo ładnie się dopasowuje. Wkład długi jest b. chłonny w stosunku do grubości.
    Porównując do blueberry (mam minky), to sama kieszonka jest mniej sztywna -- nie wiem, czy to nie kwestia pula na futerku -- i lepiej dopasowuje się i układa na szczuplejszym dziecku. Wkład też jest lepszej jakości. Mam obydwie z długaśnymi wkładami bambusowymi, blueberry jest odrobinkę węższy i ma jeden dodatkowy rząd napek.

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar barbamama
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Sumatra
    Posty
    3,107

    Domyślnie

    czyli jak się ma swed. w stosunku do blueberry porównując jakość i cenę ? Co polecasz. Bo ja mam tylko swed. i się zastanawiam nad kolejnymi ale nie wiem czy warto dokładać aż tyle skoro to ta sama firma..
    (*) 08, barbidou VIII '09 barbabelle II '11 barbotine & barbalala II '13



  12. #12
    Chustonoszka Awatar lubawa
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    60

    Domyślnie

    Zaryzykuje odpowiedź, chociaż może ciężko porównywać minky i pula Kupiłabym blueberry na snapy z welurkiem od pupy: rzepy gorzej znoszą pranie (przynajmniej w 60st, tak najczęściej piorę) i teraz drapią nas jak dziecko nosimy , polarek od razu się skulkował. Wzorki mają te same, więc podejrzewam, że pul też, także powinna się ładnie układać, poza tym na noc czy mocniejsze sikanie futerko nasiąka nam w kroku, jak się pieluszka sfituli.. A przy twardej wodzie wkłady po kilku praniach pewnie będą porównywalne -- ja dodaje zmiękczacz do płukania i miętoszę o kant stołu, więc swaddlebees są wciąż mięciutkie, ale nie wiem, czy to długo potrwa
    Edit: ale jak już mam doradzać, to na ten moment zamówiłabym pieluchę u którejś z szyjących forumowiczek, taniej i zgodnie z życzeniem może być
    Ostatnio edytowane przez lubawa ; 27-06-2011 o 19:14

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar barbamama
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Sumatra
    Posty
    3,107

    Domyślnie

    dzięki. Pieluszek mamy sporo ale akurat nie blueberry stąd my question
    (*) 08, barbidou VIII '09 barbabelle II '11 barbotine & barbalala II '13



  14. #14
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,868

    Domyślnie

    Ja mam kieszonkę z welurkiem (chyba bambusowym) od pupy i bambusowym długim wkładem, kupioną w Pieluszkarni. Chłonność, wykonanie i szczelność ok, ale przy pulchnych udkach straszliwie się odciska - podobnie jak bum genius. U nas przynajmniej... Nie sądze, by była warta tej ceny. Dostałam w prezencie, sama na pewno kupiłabym za tę kasę jakiegoś handmade z forum.

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar guzik
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    5,842

    Domyślnie

    Ja mam one size-2 kieszonki z bambusem, są chłonne, trochę za szerokie w kroku, ale je i tak lubię.
    Marysia16.09.2010, (*)2011,Ryś 2.09.2019, Helenka 7.05.2021

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •