Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 46

Wątek: Nosidła ergonomiczne - od kiedy ?

  1. #21
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Powinno sięgać od podkolanka do podkolanka tak długo jak się da, tak jest poprostu też dziecku wygodniej.
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  2. #22
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Ustroń
    Posty
    4

    Domyślnie

    mam córkę 6 miesiczną, jeszcze sama nie siedzi ale myślę że niebawem będzie... na razie noszę ją w chuście, ale chciałabym też jakieś nosidło ergonomiczne dla niej kupić- podpowiedzcie, które polecacie dla tak małego dziecka? czytałam ten wątek i rozumiem że najlepsze byłoby bondolino/ ono ?

  3. #23
    Chustoholiczka Awatar MartaS
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,846

    Domyślnie

    mnie w manduce przy 6-cio miesięczniaku było niewygodnie. Ale teraz jest bosko Niestety nie miałam okazji wyprobowac bondolino. Ono było spoko.
    Ala i Hania 2009, Ewa 2012

  4. #24
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    21

    Domyślnie

    Lejdis,
    Pomóżcie. Mój znajomy kupił dla swojej pociechy takie nosidło
    http://www.lascal.se/web/Lascal_M1_Carrier_pl.aspx
    przeraża mnie to że maluch jest w nim przodem do świata. co o tym sądzicie?

  5. #25
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MamaAntolka Zobacz posta
    Lejdis,
    Pomóżcie. Mój znajomy kupił dla swojej pociechy takie nosidło
    http://www.lascal.se/web/Lascal_M1_Carrier_pl.aspx
    przeraża mnie to że maluch jest w nim przodem do świata. co o tym sądzicie?
    to nie jest nosidło ergonomczne a nosidelko - wisiadelko. Nie nos w tym dziecka i mezowi tez nie pozwalaj.

  6. #26

    Domyślnie

    Delikatnie mówiąc to też nie jestem zwolenniczką tych nosideł. Patrząc na to jak dziecko jest w nich ułożone jestem zaniepokojona, nie wiadomo jaki wpływ może miec na rozwój dziecka.

  7. #27
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam i odswiezam watek.

    Czy moge prosic o opinie na temat tego nosidla? Co o nim sadzicie?
    http://www.babybjorn.com/products/ba...nergy/synergy/

  8. #28
    Chustoholiczka Awatar rzufik
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    StW
    Posty
    4,873

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nino Zobacz posta
    Witam i odswiezam watek.

    Czy moge prosic o opinie na temat tego nosidla? Co o nim sadzicie?
    http://www.babybjorn.com/products/ba...nergy/synergy/
    to jest zwykłe wisiadełko. nie polecamy takich.
    :/
    acz dobra wieść jest taka, źe wyjście z tego forum się jednak znalazło. r.i.p.

  9. #29
    Chustomanka Awatar hubertowa
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Pszczyna
    Posty
    905

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rzufik Zobacz posta
    to jest zwykłe wisiadełko. nie polecamy takich.
    Czy mogłabyś rozszerzyć temat? Dlaczego Babybjorn to wisiadełko. Mnie wygląda na całkiem dobre, a i opinie są o nim pochlebne. Już prawie go kupiłam - dlatego pytam Zastanawiałam się też nad Tuli, ale nie jestem pewna czy to nadaje się dla dzieci jeszcze niesiedzących.

  10. #30
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hubertowa Zobacz posta
    Czy mogłabyś rozszerzyć temat? Dlaczego Babybjorn to wisiadełko. Mnie wygląda na całkiem dobre, a i opinie są o nim pochlebne. Już prawie go kupiłam - dlatego pytam Zastanawiałam się też nad Tuli, ale nie jestem pewna czy to nadaje się dla dzieci jeszcze niesiedzących.
    Sądząc po wieku Huberta jeśli ma już pięć miesięcy to zbliża się do momentu gdy spokojnie będzie go można nosić w Tula.
    Gdy będziesz wybierała nosidło ważne aby panel miał szeroką podstawę, żeby sięgał dziecku od dołu podkolanowego do dołu podkolanowego, tak aby nóżki dziecka od stawów biodrowych nie zwisały.
    http://katarzynapiechowska.pl/
    Instruktor techniki wykonywania Masażu Shantala dla potrzeb rodziców i opiekunów dzieci
    Doradca noszenia dzieci w chustach po kursie podstawowym Die Trageschule ®
    Masaże relaksacyjne

  11. #31
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ja bym zaczęła używać kiedy dziecko trzyma główkę, bo jednak w nosidle ma więcej luzu niz w chuście

  12. #32
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez georg Zobacz posta
    Ja bym zaczęła używać kiedy dziecko trzyma główkę, bo jednak w nosidle ma więcej luzu niz w chuście
    ale nosidło nie nadaje się dla dziecka, które samodzielnie nie siada

  13. #33
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosia83 Zobacz posta
    ale nosidło nie nadaje się dla dziecka, które samodzielnie nie siada
    zgadzam się gosią, bo jednak w nosidle wymusza się pozycję siedzenia

  14. #34
    Chustofanka Awatar kahulec
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    205

    Domyślnie

    chciałabym ustalić jedno
    czy ergonomiki np Tula można stosować dopiero gdy dziecko samodzielnie usiądzie?

    zagłębiłam się w temat i już całkiem zgłupiałam...moja mała mysz (waży ok 9 kg ma 8 miesięcy)posadzona siedzi, ale staram się tego unikać jedynie do jedzonka na chwilę...z drugiej strony jak sobie czasem pomyślę że jak noszę ją dłużej na rękach to ona tez idealnej pozycji przy tym nie ma...całkiem zgłupiałam a Tula w drodze

    chusta na wyjścia w ciągłym użyciu ale w domu wolałabym coś szybszego w obsłudze

    a jak jest z wrzucaniem na plecy w nosidłach też jest jakiś dolny próg posiadanych umiejętności?
    przepraszma za zapewne wałkowanie tematu po raz setny...

  15. #35
    Chustonoszka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Wilydż w północnej Pl
    Posty
    96

    Domyślnie

    Dokładnie nad tym samym myślę. Noszenie na rękach wydaje mi się jeszcze gorsze w tym wypadku dla małego kręgosłupa - Moja ośmiomiesięczna, również samodzielnie nie siadająca, waży spooooro więcej i noszenie jej na moich chudych witkach nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy

  16. #36
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kahulec Zobacz posta
    chciałabym ustalić jedno
    czy ergonomiki np Tula można stosować dopiero gdy dziecko samodzielnie usiądzie?

    zagłębiłam się w temat i już całkiem zgłupiałam...moja mała mysz (waży ok 9 kg ma 8 miesięcy)posadzona siedzi, ale staram się tego unikać jedynie do jedzonka na chwilę...z drugiej strony jak sobie czasem pomyślę że jak noszę ją dłużej na rękach to ona tez idealnej pozycji przy tym nie ma...całkiem zgłupiałam a Tula w drodze

    chusta na wyjścia w ciągłym użyciu ale w domu wolałabym coś szybszego w obsłudze

    a jak jest z wrzucaniem na plecy w nosidłach też jest jakiś dolny próg posiadanych umiejętności?
    przepraszma za zapewne wałkowanie tematu po raz setny...
    Cytat Zamieszczone przez Idę_tam_gdzie_idę Zobacz posta
    Dokładnie nad tym samym myślę. Noszenie na rękach wydaje mi się jeszcze gorsze w tym wypadku dla małego kręgosłupa - Moja ośmiomiesięczna, również samodzielnie nie siadająca, waży spooooro więcej i noszenie jej na moich chudych witkach nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy
    dziewczyny, nosidła poleca się dla samodzielnie siadających dzieci, bo tak jest najbezpieczniej, jednak osobiście uważam, że nie będzie tragedii, gdy włożycie na krótki czas 8 miesięczne dziecię w nosidło, zwłaszcza jeśli będzie miało panel ładnie dopasowany czyli od kolanka do kolanka i dobrze dociągnięty panel, dla mnie gorzej, gdy ktoś 3-4 miesięczne i mniejsze maluszki w nosidła chce wkładać, bo generalnie w nosidłach nóżki dziecka są bardziej rozpłaszczone i przy takich maluszkach obawiałabym się, ale przy rosłym 8-9 miesięcznym już mniej.

  17. #37
    Chustonoszka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Wilydż w północnej Pl
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magenta Zobacz posta
    jednak osobiście uważam, że nie będzie tragedii, gdy włożycie na krótki czas 8 miesięczne dziecię w nosidło, zwłaszcza jeśli będzie miało panel ładnie dopasowany czyli od kolanka do kolanka i dobrze dociągnięty panel, dla mnie gorzej, gdy ktoś 3-4 miesięczne i mniejsze maluszki w nosidła chce wkładać, bo generalnie w nosidłach nóżki dziecka są bardziej rozpłaszczone i przy takich maluszkach obawiałabym się, ale przy rosłym 8-9 miesięcznym już mniej.
    Z podobnego wyszłam założenia, zwłaszcza, że samodzielne siadanie to może być nawet dość odległa przyszłość. Pozostaje pytanie co to jest ten krótki czas W moim przypadku jednak to wózek jest podstawowym środkiem lokomocji. Chyba, że zima zaskoczy w tym roku drogowców i mnie pchającą tenże wózek po gigantycznych hałdach śniegu

  18. #38
    Chustofanka Awatar kahulec
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    205

    Domyślnie

    Przyszła Tula i jest jakby na nią szyta od kolanka do kolanka pasuje i idealnie do uszka zakrywa panel. Majka jeszcze się do niego nie przekonała, woli chusty chyba, ale mi się bardzo podoba. Kręgosłup jednak bardziej prosty i ciągle ją dodatkowo przytrzymuje na pleckach/pupci jakby to coś miało dać nie wiem czy dobrze dociągam bo Majka wierci się w nim i "podskakuje"

  19. #39
    Chustonoszka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Wilydż w północnej Pl
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kahulec Zobacz posta
    Przyszła Tula i jest jakby na nią szyta od kolanka do kolanka pasuje i idealnie do uszka zakrywa panel. Majka jeszcze się do niego nie przekonała, woli chusty chyba, ale mi się bardzo podoba. Kręgosłup jednak bardziej prosty i ciągle ją dodatkowo przytrzymuje na pleckach/pupci jakby to coś miało dać nie wiem czy dobrze dociągam bo Majka wierci się w nim i "podskakuje"

    Pewnie musi się przyzwyczaić Ja właśnie jestem na etapie rozważań nad zakupem ergo, głównie myślę na Tula. A na razie testuję sprzęt handmade jednej z użytkowniczek forum

  20. #40
    Chustomanka Awatar toffi
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    734

    Domyślnie

    przyszło mi dziś ergobaby [albo niby ergobaby]
    napisane ze niby 3-30m-cy
    mój młody w pt kończy 5, rozmiar 68/74 i przymierzając według mnie siedzi sobie tam jak w chuście a do samodzielnego siedzenia, czy siedzenia to pewnie jeszcze trochę... więc nie wiem jak na to patrzeć
    btw. nie wiem jak samodzielnie to zapinacie na plecach

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •