Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: kiedy jest dobry czas na odpieluszkowanie??

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Siemianowice Śl.
    Posty
    45

    Talking kiedy jest dobry czas na odpieluszkowanie??

    Tak sobie myślę i czytam to tu to tam....że można przed roczkiem że jak dziecko rozumie że sisi ,że trzeba pokazywać..chętnie bym popróbowała wielorazowych a najlepiej nocnika itd.
    mój synek zaczyna chować się w kącie jak robi kupkę, ale sadzać go wtedy na nocnik hmmmm on taki żywiołowy że ucieka to może zamiast pampersów te wielorazowe to szybciej sięnauczy ale czy warto??
    doradźcie jak sprawnie nauczyc i czy i kiedy jest dobra pora jak tłumaczyc-przecież nago nie będzie latał po domui sikał po kątach...tym bardziej że uczy się chodzi i to upadanie na gołą pupe chyba nie byłoby miłe.

    Jak to u było u waszych pociech???? Fajnie by było używac mniej pieluch bo kaska idzie............
    Pozdrawiam
    Cyrylek ma:

  2. #2
    Chusteryczka Awatar aurora
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    2,180

    Domyślnie

    Kiedy? Każde dziecko przechodzi to "bezboleśnie" w różnym wieku. Ja z moją córką spróbowałam, jak miała 18 miesięcy i okazało się to porażką na całej linii. Gdzieś pisałam o tym na forum. Zarzuciłam to i spróbowałam dwa miesiące później - w nowych warunkach, bo już w domu i z dwutygodniowym braciszkiem, bałam się, że się nie uda, a załapała w dwa dni! Teraz pieluchę ma na noc i drzemki, kupy wszystkie trafiają do nocnika. Czasem posiusia się majtki, jak się zapomni, podczas zabawy np. Ale jesteśmy na dobrej drodze Ma w tej chwili 23 miesiące, wychowywana na pampkach i bez EC.
    Kiedy dzieci są małe, daj im korzenie, a kiedy są duże, daj im skrzydła.

  3. #3
    Chustomanka Awatar lawendax
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    GDAŃSK
    Posty
    1,487

    Domyślnie

    Spróbuj już teraz, jak nie załapie to odczekaj i znowu. Przesiądź się na wielo choć dla dziecka nie ma różnicy w tempie uczenia się na nocnik, ale dla mamy tak. Kupy Ci sie nie będzie chciało spierać z pieluchy
    Mati - 19 kwietnia 2005
    Lilianka - 04 stycznia 2009

    www.MamaZen.pl - CHUSTY:
    Miluli, Natibaby, Hoppediz, LennyLamb. PIELUSZKI: bumGenius, Flip, Close, Bambino Mio, LennyLamb, Happy Flute.

    Sklep stacjonarny, wypożyczalnia chust i nosideł, warsztaty i konsultacje chustowe: MamaZen, Gdańsk-Przymorze Centrum Horyzont, ul. Obrońców Wybrzeża 23 box 13


    Doradca Noszenia ClauWi®


  4. #4
    Chustofanka Awatar AJ
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    396

    Domyślnie

    Moim zdaniem warto zaproponować nocnik jak najwczesniej (czyli już ). Siusiu najłatwiej "uzyskać" po spaniu (ale trzeba sadzać od razu - wtedy dziecko też zazwyczaj jest śnięte i jeśli się tylko nie przestraszy np. zimnego nocnika, to często spokojnie siedzi, aż zrobi ) Jeśli nosisz w chuście, to też po wyciągnięciu z niej często dziecko opróżnia pęcherz. Kupę to już sama musisz wyczuć
    Spróbuj i opisz jak Ci poszło, to można będzie coś więcej napisać.

    Aha, i przy poznawaniu nocnika bardzo pomaga posadzenie na nim np.misia, opowiedzenie co robi. Albo dwa nocniki jednocześnie (bo jeden dla misia ) i siusiamy Powodzenia.

    A jak już zaczeniesz wysadzać, to sama przejdziesz na wielorazówki, żeby nie zużywać nastu pampersów dziennie (po każdym siku).
    A. mama J. (13.12.2008) i T. (15.11.2010)

  5. #5
    Chustomanka Awatar lawendax
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    GDAŃSK
    Posty
    1,487

    Domyślnie

    Zgadzam się z AJ, po spaniu zazwyczaj jest nasikane albo cos więcej nawet. Poza tym dzieci sporo kumają, naprawdę i szybko się uczą, im młodsze tym szybciej
    Mati - 19 kwietnia 2005
    Lilianka - 04 stycznia 2009

    www.MamaZen.pl - CHUSTY:
    Miluli, Natibaby, Hoppediz, LennyLamb. PIELUSZKI: bumGenius, Flip, Close, Bambino Mio, LennyLamb, Happy Flute.

    Sklep stacjonarny, wypożyczalnia chust i nosideł, warsztaty i konsultacje chustowe: MamaZen, Gdańsk-Przymorze Centrum Horyzont, ul. Obrońców Wybrzeża 23 box 13


    Doradca Noszenia ClauWi®


  6. #6
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Chyba im szybciej tym lepiej i faktycznie po spaniu. Ja miałam z córą trochę ułatwione zadanie bo robiła kupkę rano po spaniu i wieczorem po kolacji zaczęłam ją sadzać jak miała 8 miesięcy i od tej pory kupa szła na nocnik jak miała 10 miesięcy wołała pupa!!! Oczywiście zdarzały się bunty przekupione naklejkami, które naklejała sobie na łóżko. No i siedzenie na nocniku nie było nudne pełno książeczek zabawek bańki mydlane i matczyny taniec radości przy każdej udanej próbie. Z siusianiem szło gorzej ale definitywnie pożegnała się przed drugimi urodzinami. Jak miała 1,5 roczku musiałam ściągnąć pampersy bo uczulenie, 3 dni i zakapowała po czym były ok.2 tyg sielanki i cofniecie się tzn. wołała jak już po nogach leciało tak męczyłyśmy się troszkę i po jakimś tygodniu wróciło wszystko do normy teraz ściagnełam pieluchę nocną i na razie 3 nocki suche ufff.... z tym że wysadzam. Powodzenia cierpliwości i wiary w dzieciaczki bo to mądre bestyjki są

  7. #7
    Chustofanka Awatar mama-japonka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Kudowa-Zdrój
    Posty
    382

    Domyślnie

    Też polecam próby wysadzania, ale pod żadnym pozorem na siłę, bo jak się raz zniechęci, to potem może być porażka.
    Jak widzisz, ze nie łapie o co chodzi, to odpuść na jakiś czas i tyle...
    A co do wielo, to ja zaczynałam od 2 pieluszek kieszonek i zawsze to 2 jednorazówki mniej były dziennie, a prałam je w łapach (że też mi się chciało). Potem stopniowo wprowadzałam kolejne, wraz z przyrostem kasy na koncie...

  8. #8
    Chustofanka Awatar AJ
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    396

    Domyślnie

    LAVIA78, i jak Wam idzie?
    Bo my właśnie zdjęliśmy pieluchu (na razie w domu) i jestem ciekawa, czy to tak ostatecznie
    A. mama J. (13.12.2008) i T. (15.11.2010)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •