Zobacz wyniki ankiety: JakÂą ocenĂŞ dajesz Manduce?

Głosujących
76. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    1 1.32%
  • 2

    1 1.32%
  • 3

    3 3.95%
  • 4

    16 21.05%
  • 5

    55 72.37%
Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 130

Wątek: Manduca

  1. #41
    Chusteryczka Awatar kajkasz1
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Chojnice
    Posty
    1,644

    Domyślnie

    Hanti, normalnie się zawiodłam To Ty nie jesteś kobieta-guma?

    Kajka, żona Macieja, blogująca mama trzech synów - stary blog , nowy blog



  2. #42
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie

    ale ja szłam tylko do sklepu, a Kini się błogo zrobiło i postanowiła odpaść w sumie dobrze że to nie był długi spacer, bo moje plecy mogłyby nie wytrzymać powrotu z pochyłem
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  3. #43
    Chusteryczka Awatar kajkasz1
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Chojnice
    Posty
    1,644

    Domyślnie

    Łał, Hanti, ale masz fajnie. Kuba nie odpada, chyba, że na wycieczkach całodziennych.
    Kajka, żona Macieja, blogująca mama trzech synów - stary blog , nowy blog



  4. #44

    Domyślnie

    Biorąc młodą na wynos jedno uszko kapturka mamy zatknięte na guziczek. Poręcznie
    Miłość tworząca się w stałej relacji okazuje się nieodzownym składnikiem rozwoju. Erna Furman
    Spotkania "Noszenie Dziecka" woj pomorskie

  5. #45
    Chusteryczka Awatar kajkasz1
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Chojnice
    Posty
    1,644

    Domyślnie

    Biorąc młodą na wynos

    Dobre!
    Kajka, żona Macieja, blogująca mama trzech synów - stary blog , nowy blog



  6. #46
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie

    ponoc od kapturkow sie teraz odchodzi.
    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  7. #47
    Chusteryczka Awatar kamuszyca
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamuszyca

    Podpisuję się pod wszystkimi plusami prócz ostatniego - nie dostałam książeczki od Vegi
    Spieszę donieść, że książeczkę już posiadam, dostałam wczoraj mailem od Vegi. Już jej to napisałam, ale powtórzę publicznie - moim zdaniem Vega jest sprzedawcą doskonałym <lizus>

    Wyszło mi na to, że Manduca nie ma minusów. Jednak zapomniałam o jednym, całkowicie subiektywnym - gdyby jeszcze miała taki dizajn jak Beco lub APLX...

  8. #48
    Chusteryczka Awatar kajkasz1
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Chojnice
    Posty
    1,644

    Domyślnie

    Kamuszyca, trzeba było na te w kwiatki poczekać.
    Vega, a ja też dostanę z ksiażeczką?

    Ja tam widzę minus. Wszystkich nosideł. Są za drogieeeeeee!
    Kajka, żona Macieja, blogująca mama trzech synów - stary blog , nowy blog



  9. #49
    Chusteryczka Awatar doominikaa
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,449

    Domyślnie Re: Manduca

    kurczę, wszystko już napisałyście. ja uwielbiam moją manducę, i ta dżdżownica....
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, niepraktykujący ale z sentymentem.
    Matka Mateusza (wrzesień 2005) i Małgośki (styczeń 2008), była chustonoszka, ale trzymająca jeszcze szmaty w szafie.
    No chustopróchno po prostu.



  10. #50
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    255

    Domyślnie Re: Manduca

    Manduca faktycznie boska jest, ale jako bardziej doświadczona manducowa nosicielka wymienię kilka minusów, które wypłynęły w trakcie...
    1. Pas biodrowy jest zbyt sztywny po dłuższym spacerze wpija się w co bardziej kościste, tudzież szerokie biodra (opinię tą podziela moja przyjaciółka, która wahała się czy sobie Manduki nie nabyć)
    Poza tym pas jest nieco za szeroki co wpływa również na estetykę, bo drobniejszy nosiciel wygląda jakby miał fartuszek (z przodu lub z tyłu).
    2. Kapturek jest dość trudny do obsłużenia jak dzieć odpadnie. Jeśli idę ze starszakiem zazwyczaj przykucam i proszę by młodzieniec obsłużył brata kapturowo Jeśli nie mam serwisu pod ręką, odsuwam panel (da się to zrobić nie zdejmując i nie przesuwając dziecia do przodu), koleś wpada głębiej w nosidło i łepek ma podparcie, niestety dzieci rosną i zaczynają bardziej wystawać...
    3. Paski od pasów naramiennych w przypadku upinania z szelkami na krzyż przez plecy ciężko się dociągają (trudno uchwycić w palce te 1,5 cm paska i dociągnąć sięgając ręką do tyłu, może to ja jestem za mało wygimnastykowana i paluchy mam nie dość mocne )
    4.Przynajmniej w mojej Manduce panel na tendencje do rozsuwania się, co powoduje, że pas z rozsuniętej strony robi się luźny, dzieć jest z tej strony niedociągnięty, a ja mam nierówno rozłożony ciężar. Całe szczęście nie jest to trudno poprawić, niemniej jest to wkurzające, jeśli zdarzy się kilkakrotnie podczas jednego spaceru.


  11. #51
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie Re: Manduca

    w tej chwili testuję nową limitowaną manduce (con coffee - brązowa w kwiatki)
    przede wszystkim - od razu widac, że materiał jest inny ( z biobawełny plus konopie) nie taki szmatławy jak w poprzednich ( a wcześniej już czerwoną miałam ) był. inaczej ( mocniej) są wszyte pasy.
    reszta rozwiązań taka sama ( min mała regulacja przesuwalności tego paska piersiowego - mi to przeszkadza wole rozwiązanie z ergo)
    no ale duuży plus - z tego co wiem Wickelkinder myślą o tym aby wszystkie manduki teraz szyć z takiego materiału.
    no i z rozmowy z Petrą wynikło, ze szukają nowatorskiego rozwiązania na problem z "majtkami" niemowlęcymi, które przy starszych dzieciach często się "zahaczają" i powodują, że cieżko dziecia dobrze umieścić tak więc.. idzie ku lepszemu

  12. #52
    Chustoholiczka Awatar Ruda
    Dołączył
    Jul 2007
    Miejscowość
    to tu to tam :)
    Posty
    3,181

    Domyślnie

    posiadam manduce olive grove. testowana byla w gorach noszac kolo 14 kilowa prawie 3 latke. jako, ze hania z zalozenia nie chciala, zeby to tata sie pocil ja noszac - nosilam cale dnie tylko ja.
    jestem baaardzo z niej zadowolona, tak bardzo, ze sprzedaje inne nosidlo ergonomiczne, a manduca zostaje tak dlugo az urodze wszytskie dzieci, ktore chce miec
    Hania - 01.01.2007 r.
    http://okiemrudej.wordpress.com/

  13. #53
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,418

    Domyślnie

    Tak zareklamowałyście tutaj manduce, że sama ją sobie kupiłam i upewniłam się, że to dobry wybór. Po długich poszukiwaniach zamówiłam sobie czerwoną....Już nie mogę się doczekać aby wsadzić do niej mojego kochanego "glutka".
    Raduś 21.02.2009 i Piotruś 09.06.2011

  14. #54
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    97

    Domyślnie

    Ja też po przeszukaniu forum zdecydowałam się na Manducę - rewelacja! Noszę i ja, i mąż (mąż przez to porzucił chustę ), na wakacjach to nawet dziadek dopominał się o "te pasy"

    Główne zalety dla mnie to:
    - dziecko jest niżej niż w chuście, więc nawet jak już jest większe to można wygodnie nosić z przodu, bo nie zasłania widoku (szczególnie się przydaje w komunikacji miejskiej)
    - jak młode chowa rączki/wyciąga/chowa/wyciąga to nie trzeba dociągać

    Kupowałam u Vegi - obsługa na 6

  15. #55
    Chusteryczka Awatar Zazuza
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,800

    Domyślnie

    my mamy od Vegi juz od roku
    i powiem szczerze (zaraz mnie zninczujecie) ze chusty poszly w kat
    wygoda, szybkosc eh
    no i moj maz uwielbia ja...
    stwierdzilismy ze to najlepiej wydana kasa na "srode transportu" dla dziecka
    Zuzia

  16. #56
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    2,614

    Domyślnie

    jedyna, naprawdę jedyna rzecz, która mi przeszkadza w manduce (póki co, używam prawie codziennie do miesiąca), to jej wygląd. bo ja jestem kolorowa hippichicksa, a nie sportowiec...
    nie jest może to jakiś koszmar; szczególnie kolor petrol, który mam, jest całkiem miły. ale nie uwiodły mnie nawet edycje limitowane, brakuje mi mocnego koloru, dla mnie ideał to czerwony+różowy+pomarańczowy+ groszkowy+turkus... plus śliwka jeszcze może być. najlepiej paseczki albo groszki... *rozmarza się*
    sam kształt ok, w końcu to nosidło, a nie chusta. no, ale kolory...
    poza tym mi jest w niej bardzo wygodnie, do regulacji pasków na plecach jakoś sięgam, może trochę się ten panel rozsuwa, jak się długo pochodzi... ale ogólnie naprawdę bardzo polecam.

  17. #57
    Chusteryczka Awatar lemonka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,182

    Domyślnie

    Czy nowe Manduki czerwone sa juz z tego lepszego materiału? Ktoś może wie cos na ten temat?


    Kto bije, żeby nauczyć, uczy bić.
    flickr-moje zdjęcia

  18. #58
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    kocham Mandukę
    aczkolwiek nie pasowala mi do 6 miesiaca

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  19. #59
    Chusteryczka Awatar lemonka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,182

    Domyślnie

    A masz czerwoną?


    Kto bije, żeby nauczyć, uczy bić.
    flickr-moje zdjęcia

  20. #60
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    ehh dopiero zauważyłam Twojego posta.
    sądzęże trzebaby podpytać u źródła - skąd są. limity nowe są z Czech, starsze - z chin? nie pamiętam ale nie z czech. i te z czech mają wlasnei lepszy materiał. wiec analogicznie nielimity z czech (o ile takei są) tez powinny mieć lepszy jakościowo materiał

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •