Zobacz wyniki ankiety: JakÂą ocenĂŞ dajesz Manduce?

Głosujących
76. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    1 1.32%
  • 2

    1 1.32%
  • 3

    3 3.95%
  • 4

    16 21.05%
  • 5

    55 72.37%
Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 130

Wątek: Manduca

  1. #21
    yena
    Guest

    Domyślnie

    Bardzo proszę posiadczaki czarnej manducki, napiszcie jak się sprawdza latem. Miotam się między czarną a naturalną i nie wiem, co wybrać

  2. #22
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yena
    Bardzo proszę posiadczaki czarnej manducki, napiszcie jak się sprawdza latem. Miotam się między czarną a naturalną i nie wiem, co wybrać
    zacznę od tego ze naturalna jak dla mnie wygląda szmatowato, czarna już znacznie lepiej
    a co do lata, to ja jakoś nie zauważyłam różnicy, ale ja ogólnie z tych mało potliwych jestem
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  3. #23
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agmani
    A ma ktos porownanie Beco vs. Manduca?
    ja mam
    Beco ma inaczej wszyte pasy naramienne - pod lekkim kątem - i inaczej zrobioną klamrę - bez tej gumki zabezpieczającej i ciut mniej sztywny pas biodrowy.
    manduca ma regulację pasów w dwie strony, Beco tylko w jedną. ( w sensie naciągania pasów - w Manduce można sobie dociągnąć pasy i do góry i do dołu).
    Manduka jak dla mnie ma jedną wadę - zbyt sztywne pasy. Beco ma dużo miększe..
    Beco nie ma wyciąganego kapturka tylko zwykły zagłówek jak w Mei taju ( przynajmniej to co ja miałam)
    Niestety jako posiadaczka szerokich ramion i obfitych kształtów nie byłam w stanie dobrze dociągnąć pasów BECO - musiałam zapinać tę sprzączke z przodu, a tego nie lubie ( tak samo jak chest belta).

    BEco ma za to super zalete - jest kolorowe.

  4. #24
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,493

    Domyślnie

    Ja nosiłam dziś trochę w Manduce i jestem zadowolona. Materiał jest bardzo fajny i sprawia wrażenie przewiewnego. Nosidło jest bardzo starannie wykonane, a klamry wydają się mocne. Pasy naramienne wydawały mi się wygodne. Ogromnym plusem dla mnie jako dla matki podrośniętego, chodzacego dziecka jest łatwość zakładania i zdejmowania. Dzieć wydawał się zdecydowanie lżejszy niż w chuście. Wczoraj nosił mój mąż i był zadowolony.
    Do nosidła dołączony jest worek, który można nosić jak plecaczek, moim zdaniem to fajny pomysł.
    Minusem jest dla mnie to, że pas biodrowy jest dla mnie ciut za luźny (mam 70 cm w pasie) i za sztywny. Gdy nosiłam na plecach to mi to zbytnio nie przeszkadzało, ale jak miałam Basię z przodu, to ciężar opierał mi się na kościach biodrowych, co nie było zbyt przyjemne (bo u mnie są one ledwie obciągnięte skórą ) Myślę, że nawet ciut tęższe osoby już nie będą miały tego problemu, a ja spróbuję się najeść przed spacerem
    Przepraszam, że tak chaotycznie, ale dzieć mi marudzi.
    W najbliższym czasie będziemy dużo korzystać z tego nosidła, więc za parę tygodni zdam dalszą relację.

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  5. #25
    yena
    Guest

    Domyślnie

    Hanti, dzięki za odpowiedź Zastanwiałam się i zastanwiałam, a tymczasem Manduca wyprzedana

  6. #26
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    494

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agmani
    A ma ktos porownanie Beco vs. Manduca?
    Pierwsze, co przymierzyłam z nosideł to było beco - "żyrafa" (znaczy łaciate na brązowo) Lindy.
    Nie było źle, ale mierzyłam dalej.
    Manduca była czwartym założonym i mnie było w niej najwygodniej. Ma o wiele bardziej wypełnione pasy naramienne np.
    Pasowała bardziej do moich bioder (ale mąż też z zadowoleniem nosi).
    Ma regulowany rozmiar panelu (na długość).

    Dlatego twierdzę, że trzeba przymierzyć i dobrać do siebie.
    Do jednego nawet nie próbowałam Janka wkładać - tak mi nie leżał pas biodrowy.

  7. #27

    Domyślnie

    Kilka dni temu przyszła do nas zamówiona manduca, wczoraj pierwszy raz przetestowaliśmy w terenie. Nosi się fan-tas-tycz-nie!
    Niedługo jedziemy w Tatry, więc przyznam, że kamień spadł mi z serca.

    Nie mam porównania z innymi ergo, ale to ergo jest boskie


  8. #28
    Guest

    Domyślnie

    podjuszanko śliczna manduka i piękna okolica.
    wkomponowaliscie się w pejzaż idealnie

  9. #29
    yena
    Guest

    Domyślnie

    Podjuszanko, super wygląda Twoja czerwona manduca Zresztą wszystkie są super i aż mnie skręca, ze aktualnie w Anglii są dostępne tylko niebieskie (nie mój kolor). A może ktoś zna jakis dobry niemiecki sklep on-line, który wysyła za granicę?

  10. #30
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    734

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez podjuszanka
    Niedługo jedziemy w Tatry, więc przyznam, że kamień spadł mi z serca.
    będzie wam się cudnie po górach chodziło
    myśmy się w zeszłym tygodniu wdrapali na kasprową górę
    byliśmy z ergo pożyczonym od animamyalexa, a manduca ponoć lepsza, więc na pewno będzie dobrze
    dobrej pogody życzę, myśmy niestety trochę we mgłach błądzili
    Mama Wiktora (2007) czterech Aniołków[*][*][*][*] Igora (2013) i Borysa (2015)

  11. #31
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    567

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yena
    aktualnie w Anglii są dostępne tylko niebieskie (nie mój kolor).
    i tak macie dobrze
    u nas społeczne listy kolejkowe i nosidła zaklepane zanim jeszcze granicę przekroczą........
    i ja mam nadzieję na górskie wyprawy manducowe

  12. #32
    Nymphadora
    Guest

    Domyślnie

    Podjuszanko, super wygląda Twoja czerwona manduca Zresztą wszystkie są super i aż mnie skręca, ze aktualnie w Anglii są dostępne tylko niebieskie (nie mój kolor). A może ktoś zna jakis dobry niemiecki sklep on-line, który wysyła za granicę?
    www.tragemaus.de

    aktualnie maja natur, ocean i czerwone, inne dopiero pod koniec sierpnia

    przesylka ok. 12 euro

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nymphadora
    Podjuszanko, super wygląda Twoja czerwona manduca Zresztą wszystkie są super i aż mnie skręca, ze aktualnie w Anglii są dostępne tylko niebieskie (nie mój kolor). A może ktoś zna jakis dobry niemiecki sklep on-line, który wysyła za granicę?
    www.tragemaus.de

    aktualnie maja natur, ocean i czerwone, inne dopiero pod koniec sierpnia

    przesylka ok. 12 euro
    Ja kupowałam tutaj:

    http://www.kleines-ich.com/index.php?ca ... nduca.html
    wysyłka gratis, całość wyszła chyba 297 zł. Płaciłam PayPalem, wysłane we wtorek, doszło w piątek (GLS-em).

    Dziś moja córa spędziła 3 godziny w manduce i chyba jej sie podobało trening przed Tatrami zaliczony

  14. #34
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    dyskusję o wożeniu dzieci w chustach i nosidłach na rowerze wydzieliłam na podforum "chustowanie-nasz styl życia". temat jest zbyt ważny, żeby tu zaginął w recenzjach. mirando - mam nadzieję, że nie masz mi tego za złe

  15. #35
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    63

    Domyślnie

    Kajka tak rozreklamowała Manducę, że wydała mi się dobrym rozwiązaniem dla 20 miesięczniaka odmawiającego współpracy przy mozolnym wiązaniu chusty na plecach i pałającego nienawiścią od pierwszego wejrzenia do MT. I rzeczywiście - piękna Lemongrass trafiła w moje ręce i już jej nie wypuszczę (dzięki Vega). Testowaliśmy w Krasnobrodzkich lasach zarówno małż jak i ja - cena na pewno nie jest niska ale jakość, sposób wykonania i funkcjonalność są jej warte. Nosidło wygodne dla noszącego i noszonego i bardzo przemyślane. Jeżeli chodzi o materiał z którego jest wykonana to ta wersja kolorystyczna jest jak mówi Hanti "szmatowata" (dla mnie przyjemnie szmatowata), poza tą widziałam w rzeczywistości czerwoną z innego materiału - coś w rodzaju tkaniny z której robi się plecaki. Pas biodrowy z klamrą trzypunktową, regulacja pasów naramiennych w dwóch miejscach - góra, dół; regulacja mocowania kapturka, regulacja wysokości paska spinającego pasy naramienne. Nie będę się powtarzała bo Kajka wszystko już opisała bardzo dokładnie. Z czystym sumieniem mogę polecić Manducę nawet dla zbuntowanych maluchów. Zobaczcie same:






  16. #36
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    378

    Domyślnie

    Super nosi się duże niemowlaki na plecach. Jednak zapięcie między pasami dla takich małych osób jak ja, wpijało mi się jak ciasno zapięłam.

  17. #37
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    567

    Domyślnie

    Mamy manducę czarną
    i choć byłam pewna obaw co do jej wyglądu i koloru po kilku praniach na razie jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani tym nosidłem.

    Jak dla mnie najbardziej funkcjonalne nosidło ergonomiczne
    -najwięcej możliwości regulowania pasów, np. po dwa "regulatory" na pasach naramiennych
    - taśmy regulujące łatwo chodzą w zatrzaskach "regulatorach" lecz nie ma się wrażenia, ze się wyślizną z nich.
    -możliwość przepinania pasów naramiennych i krzyżowania ich m.in. w pozycji na biodrze
    - wszyta wkładka niemowlęca (odpada koszt zakupu takowej)
    - najsolidniejsza klamra jaką widziałam (i trzypunktowy zatrzask)
    - najbardziej wypełniony pas biodrowy - fantastycznie odejmuje ciężar dziecka
    - fajna możliwość regulacji panelu - rączki na zewnątrz i do środka
    - funkcjonalny woreczek - odpada problem przechowywania i przewożenia nosidła
    - dobra instrukcja plus świetnie przygotowana przez Vegę książeczka z tekstem po polsku

    minus:
    - problem kapturka chyba w nosidłach ergonomicznych nie jest jakoś fajnie rozwiązany (tutaj wałeczek, który wygląda, jakby ciągle uciskał dziecko w plecy)

    daję pięć

  18. #38
    Chusteryczka Awatar kamuszyca
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pinaska
    Mamy manducę czarną
    i choć byłam pewna obaw co do jej wyglądu i koloru po kilku praniach na razie jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani tym nosidłem.

    Jak dla mnie najbardziej funkcjonalne nosidło ergonomiczne
    -najwięcej możliwości regulowania pasów, np. po dwa "regulatory" na pasach naramiennych
    - taśmy regulujące łatwo chodzą w zatrzaskach "regulatorach" lecz nie ma się wrażenia, ze się wyślizną z nich.
    -możliwość przepinania pasów naramiennych i krzyżowania ich m.in. w pozycji na biodrze
    - wszyta wkładka niemowlęca (odpada koszt zakupu takowej)
    - najsolidniejsza klamra jaką widziałam (i trzypunktowy zatrzask)
    - najbardziej wypełniony pas biodrowy - fantastycznie odejmuje ciężar dziecka
    - fajna możliwość regulacji panelu - rączki na zewnątrz i do środka
    - funkcjonalny woreczek - odpada problem przechowywania i przewożenia nosidła
    - dobra instrukcja plus świetnie przygotowana przez Vegę książeczka z tekstem po polsku

    minus:
    - problem kapturka chyba w nosidłach ergonomicznych nie jest jakoś fajnie rozwiązany (tutaj wałeczek, który wygląda, jakby ciągle uciskał dziecko w plecy)

    daję pięć

    Daję 5.
    Podpisuję się pod wszystkimi plusami prócz ostatniego - nie dostałam książeczki od Vegi
    I nie zagadzam się z minusem - moim zdaniem problem kapturka rozwiązany jest bardzo fajnie, nic nie zwisa, nie plącze się, można go łatwo zrolować i stabilnie przymocować rzepami (kto nie widział "problemu kapturka" w Infancie, temu może przaszkadzać super patent w Manduce )

  19. #39
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    734

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamuszyca
    kto nie widział "problemu kapturka" w Infancie, temu może przaszkadzać super patent w Manduce
    albo w ergo... też wisi...
    Mama Wiktora (2007) czterech Aniołków[*][*][*][*] Igora (2013) i Borysa (2015)

  20. #40
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez a-linka
    Cytat Zamieszczone przez kamuszyca
    kto nie widział "problemu kapturka" w Infancie, temu może przaszkadzać super patent w Manduce
    albo w ergo... też wisi...
    co mi osobiście pasuje, bo kiedy mi dzieć na plecach odpada niespodziewanie, wiszący kapturek daje się łatwo ujarzmić, a kiedy mi Kinia zasnęła w manduce, nie dałam rady sama kapturka wyjąć (apaszki żadnej nie miałam) więc wracałam do domu pochylona do przodu
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •