Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Jakie nosidła dla bliżniaków? Prosba o pomoc :)

  1. #1
    Chustonówka Awatar Royjan
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    9

    Domyślnie Jakie nosidła dla bliżniaków? Prosba o pomoc :)

    Witajcie, mam do Was ogromną prośbę

    od dłuższego czasu usiłuje przebić się przez ogromne pokłady wiedzy na tym Forum, niestety bliźniaki niekoniecznie chcą mi na to pozwolić


    Jak wspominałam w powitalnym, jestem posiadaczka bebelulu hamalu i jestem z niej zadowolona, z tym że służy nam właściwie do usypiania, lub jest ratunkiem na spacerze, kiedy któryś chce na ręce i bez chusty nie miałabym czym pchać wózka z drugim


    Nosze się jednak już jakis czas z zamiarem kupienia nosidła (myślałam poważnie o Mei Tai) tylko po pierwsze nie mam pojęcia, które najlepiej, a po drugie uświadomiłam sobie, dzięki forum, ze jest jeszcze parę innych opcji... Jak nosidła ergonomiczne, pody itp. (wole nie pomylić nazw )


    Chciałabym bardzo poprosić Was o opinie, co byłoby dla nas najlepsze, nasze bliźniaki mają teraz 8 m-cy i waza około 8 kg. Chciałabym, żeby to co kupimy posłużyło nam i teraz i przez następne lato, kiedy to planujemy bez wózkowy dłuższy wyjazd, dlatego nosidła/chusty powinny być po pierwsze wygodne, ale co równie ważne powinny tez, po złożeniu być dość małe. Sama nie mam pojęcia, co byłoby lepsze


    aha i na pewno nie może to być tradycyjna chusta, bo musi być też szybkie i bezproblemowe w „montażu” , bo do noszenia mamy dwójke, więc nosić będzie także mąż


    hmmm czytam co sama napisałam i wygląda mi to na koncert życzeń przepraszam Was za zawracanie głowy, ale pewnie dla większości moje problemy to pestka,więc gdybyście miały chwile dla nowicjuszki w potrzebie to z wdzięcznością się uśmiecham
    Ostatnio edytowane przez Royjan ; 05-12-2009 o 15:11
    Roy i Jaś ur. 01.04.2009

  2. #2
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,882

    Domyślnie

    chusta JEST łatwa w montażu,wystarczy chwilkę poćwiczyć.i możecie mieć przecież dwa rodzaje, no MT i chustę.
    mam cókęw podobnym wieku i używamy MT na zmianę z chustą i pouchami.Na Twoim miejscu poszłabym na spotkanie chustowe i poprzymierzała różne rodzaje, a potem wybrała wg własnego uznania i gustu



  3. #3
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Najlepiej poprzymierzać na żywo. Poznań ma prężną grupe, więc pewnie da się zrobić.
    Chusta nie jest taka trudna w montażu, naprawdę.
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    Poza tym rzucisz sie w ciemno na nosidlo, a potem okaze sie, ze np. twoja budowa anatomiczna go nie toleruje i ci w nim niewygodnie, bo czesto tak jest. Wyprobuj rozne opcje, a pozniej sama zdecyduj. Zamotaj sie w chuste wiazana chociaz raz i powiedz znowu, ze to czarna magia i dwie godziny zajmuje zalozenie

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    Chusta wiązana jest cudowna i prosta ale mężowie czasami nie chcą wiec wtedy MT jak najbardziej polecam



  6. #6
    Chustonówka Awatar Royjan
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez petisu Zobacz posta
    Poznań ma prężną grupe, więc pewnie da się zrobić.
    ooo to super, tylko ja nie wiem gdzie te spotkania (chyba ze cafe bocian - o tym slyszalam) jest tu ktos do kogo moglabym "uderzyc" po info???

    dzieki za sugestie, faktycznie fajnie byloby poprobowac
    Roy i Jaś ur. 01.04.2009

  7. #7
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    W TYM wątku możesz sprawdzić, które forumki są z Poznania - i widziałam, że w na podforum Warsztaty/Spotkania anifloda informuje na bieżąco, kiedy będzie jakieś większe spotkanie

    I jeszcze Strona poznańskich mam noszących dzieci

  8. #8
    Chustonówka Awatar Royjan
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    9

    Domyślnie

    ooo wielkie dzieki!!!!!!
    pojecia o tym nie mialam

    a na to, to mi szczenka kompletnie opadla!!!!!!!
    Cytat Zamieszczone przez Meta Zobacz posta
    baaaaardzo dziekuje za dobry adres
    Roy i Jaś ur. 01.04.2009

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    No Meta już wszystko napisała. Najbliższe spotkanie w czwartek w Instytucie Małego Dziecka o 16. Wpadnij, to sobie zobaczysz co i jak

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  10. #10
    Chustomanka Awatar Hainaut
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Belgia (Walonia)
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    Nie wiem czy w PL jest taka opcja, ale tutaj np. mozna wypozyczyc na tydzien jakiekolwiek chusty czy nosidla. Koszt - 7 eur a mozna sobie sprawdzic przed zakupem czy dobrze sie bedzie nosilo.

    My ostatnio wlasnie mielismy pozyczona manduce i powiem Ci, ze na podroz taka jak wasza czyli dluga i tam, gdaie niekoniecznie chcialoby sie chusta ziemie zamiatac przy motaniu - bylaby chyba idealna. Ja jak sobie porownuje komfort noszenia na plecach w chuscie i manduce - zdecydowanie wole w tej drugiej.
    Kim (2009) & Tim (2011) - i 5 Aniolkow

  11. #11
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    w Klubie Kangura można za darmo wypożyczać o ile się jest członkiem.

  12. #12
    Chustonówka Awatar Royjan
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agnen Zobacz posta
    No Meta już wszystko napisała. Najbliższe spotkanie w czwartek w Instytucie Małego Dziecka o 16. Wpadnij, to sobie zobaczysz co i jak
    niestety wczoraj, to my swietowalismy 70tke babci

    studiuje Wasza stronke i ciesze sie, ze w Poznaniu tak preznie sie dziala chustowo tylko godzina spotkan taka srednia dla mnie - z blizniakami samej ciezko by mi bylo, a zostawic nie mam jak :/
    pokombinuje i postaram sie wpasc nastepnym razem
    Roy i Jaś ur. 01.04.2009

  13. #13
    Chustonówka Awatar Royjan
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hainaut Zobacz posta
    My ostatnio wlasnie mielismy pozyczona manduce i powiem Ci, ze na podroz taka jak wasza czyli dluga i tam, gdaie niekoniecznie chcialoby sie chusta ziemie zamiatac przy motaniu - bylaby chyba idealna. Ja jak sobie porownuje komfort noszenia na plecach w chuscie i manduce - zdecydowanie wole w tej drugiej.
    boszzzzz ale ja slepa jestem, wlecialam tu wtedy na moment, ialam postie doczytalam postow, poza poznanskim....

    Dobrze prawisz o przypadlosciach naszej podruzy o manduce wczesniej nie slyszalam, teraz doczytalam i super, tylko ta cena
    Roy i Jaś ur. 01.04.2009

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •