Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 124

Wątek: bawełna i bambuski vs mikropolar i papierki

  1. #41
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    okolice Wrocławia
    Posty
    3,326

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luandzia Zobacz posta
    Dziewczyny a gdzie mozna kupic te polarki bo kiedys widzialam a teraz nie moge znalezc
    i jezeli myjecie pupe mydlem to czy uzywacie do tego czegos np sciereczek?
    Ja normalnie podmywam małą mydłem, spłukuję wodą i wycieram ją jej ręcznikiem. Potem pielucha smyk na pupę i sio
    Mati 03.2005 Martynka 09.2008 Szymonek 12.2012


  2. #42
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    luandzia ja różnie, czasem myje samą dłonią pupę, a czasem myjką zrobioną z tetry lub froty bambusowej. Do tego obowiązkowo moje ukochane mydełko marsylskie.
    Polar na metry powinnas kupić w niektórych sklepach z materiałami.

    gann dziękuję za fotki

    A my mamy kolejną pieluszkę PUL z frotką bambusową.
    Dłużyło mi się bardzo testowanie tylko jednej pieluszki i powstała druga.



    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  3. #43
    Chustonoszka Awatar formica
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    65

    Domyślnie

    I jak wypadają testy?

  4. #44
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Dwie pieluszki testuję intensywnie, ale że piorę co 2-3 dni to nam trochę schodzi. Jestem zaskoczona, jak mały dobrze reaguje na bambus w pieluszce. Praktycznie nie widzę różnicy jeśli chodzi pieluszki z polarkiem w środku. Mokro wcale mu nie przeszkadza.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  5. #45
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yetta Zobacz posta
    luandzia ja różnie, czasem myje samą dłonią pupę, a czasem myjką zrobioną z tetry lub froty bambusowej. Do tego obowiązkowo moje ukochane mydełko marsylskie.
    Polar na metry powinnas kupić w niektórych sklepach z materiałami.

    gann dziękuję za fotki

    A my mamy kolejną pieluszkę PUL z frotką bambusową.
    Dłużyło mi się bardzo testowanie tylko jednej pieluszki i powstała druga.



    Śliczna - taką mogłabym mieć.

    Podoba mi się ten niebieski kolor....

    Zaczęłam już zbierać fundusze...





  6. #46
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Sprawdzam kolejne rozwiązanie z bambusem w pieluszce.

    Pieluszka PUL wewnątrz której jest cieniutka bawełna bambusowa w koniczynki (bambus 53%, bawełna 47%). Ciekawa jestem, jak taka bawełna będzie się spisywać wewnątrz pieluszki, bo to taka cieniutka bawełna, sprawdzimy i się przekonamy.



    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  7. #47
    Chustomanka Awatar mamka_klamka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,361

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yetta Zobacz posta
    Sprawdzam kolejne rozwiązanie z bambusem w pieluszce.

    Pieluszka PUL wewnątrz której jest cieniutka bawełna bambusowa w koniczynki (bambus 53%, bawełna 47%). Ciekawa jestem, jak taka bawełna będzie się spisywać wewnątrz pieluszki, bo to taka cieniutka bawełna, sprawdzimy i się przekonamy.


    Ano właśnie. Schnie szybciej niż frotka bambusowa?

  8. #48
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Dzisiaj wieczorem pranie pieluszek w tym tej nowej. Także okaże się niedługo, jak długo schnie. Ale sądzę, że szybciej niż frota bambusowa, bo jest o wiele cieńsza. Z tym, że przez to, że cieńsza, to też mniej chłonna od froty. To akurat mnie nie martwi, bo wkładkę do pieluszki mam bardzo chłonną. A cienki bawełenko-bambusik będzie przy skórze.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  9. #49
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    ja tam wolę mikropolar niż bambus tuż przy dupce... więc bambus lubię za chłonność i wkładam jak najdalej od dupki
    kremów też nie, dwa razy tylko musiałam jak go pieluchy OBTARŁY (BG) a nie odparzyły

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  10. #50
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Ja też lubię mikropolar. Ale mały chodzi od jakiegoś czasu w pieluszkach PUL z bambusem przy pupci i zachowuje się identycznie, jak w tych odprowadzających wilgoć z polarem, czyli tak jakby w ogóle nie czuł mokro. A skoro tak, to fajnie, bo ma naturalny materiał przy skórce. Nie sądziłam, że bambus przy skórze będzie sie tak ładnie sprawdzał.
    Kremów ostatni raz używałam rok temu, jak nie miałam pojęcia o wielorazówkach i byliśmy ostanie dni na jednorazówkach. I 2 tygodnie skóra była rozpalona i nijaki krem nie pomagał, a przerobiliśmy ich sporo.
    Potem nastała u nas era wielorazówek i mydła marsylskiego, zero kremów, a w razie lekkiego zaczerwienienia od grubszej sprawy, tylko mąka ziemniaczana. I tak po dziś dzien, a niedługo pewnie pozegnamy się z wielo (niestety).
    Ostatnio edytowane przez yetta ; 13-01-2010 o 23:15
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  11. #51
    Chustonoszka Awatar gann
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    89

    Domyślnie

    Yetta, piękna ta pielucha!!!!! Bossska Mój małżonek zażartować raczył, że sam by taką chętnie nosił
    Wcześniej jako GANARA..

  12. #52
    Chustofanka Awatar magdulinska
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Warrington/UK
    Posty
    174

    Domyślnie

    Mnie tez sie pielucha bardzo podoba. Zielony to moj ulubiony kolor a jeszcze w koniczynki...miodzio.

  13. #53
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Dzięki dziewczęta. Pieluszka z cienkim babuskiem wczoraj sie wyprała i suszyła na suszarce przy ścianie, gdzie ściana jest ciepła, bo idzie tamtędy komin. Nie wiem zatem ile schnie gdzies gdzie w pobliżu nie ma intensywnego ciepła, nie mogłam sie doczekać żeby ja założyć, dlatego dałam w tamto ciepłe miejsce. Tym sposobem pieluszka rano była sucha i wylądowała pierwszy raz na pupci. Bawełna z bambusem po praniu w stanie idealnym. Mięciutka, cieniutka i milutka. Ale to pierwsze pranie dopiero. Ciekawe jak będzie po kilkunastu praniach.
    A sama pieluszka w dotyku cieniutka i dosłownie jak mgiełka, a to wszystko dzięki cieniutkiemu PULowi i tej bawełence. Miałam wrażenie jakbym małemu majtusie bawełniane na pupcię zakładała.
    W pieluszce rozrabiał ze 3 godziny. Póki co jestem zachwycona. Zobaczymy co będzie dalej.
    Pieluszka wyprana w rękach znowu się suszy.
    Ostatnio edytowane przez yetta ; 14-01-2010 o 14:53
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  14. #54
    Chustofanka Awatar nella
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    291

    Domyślnie

    3h????????? to ja idę na pw

  15. #55
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yetta Zobacz posta
    Ja też lubię mikropolar. Ale mały chodzi od jakiegoś czasu w pieluszkach PUL z bambusem przy pupci i zachowuje się identycznie, jak w tych odprowadzających wilgoć z polarem, czyli tak jakby w ogóle nie czuł mokro. A skoro tak, to fajnie, bo ma naturalny materiał przy skórce. Nie sądziłam, że bambus przy skórze będzie sie tak ładnie sprawdzał.
    Kremów ostatni raz używałam rok temu, jak nie miałam pojęcia o wielorazówkach i byliśmy ostanie dni na jednorazówkach. I 2 tygodnie skóra była rozpalona i nijaki krem nie pomagał, a przerobiliśmy ich sporo.
    Potem nastała u nas era wielorazówek i mydła marsylskiego, zero kremów, a w razie lekkiego zaczerwienienia od grubszej sprawy, tylko mąka ziemniaczana. I tak po dziś dzien, a niedługo pewnie pozegnamy się z wielo (niestety).
    Dziewczyny, jak zdejmujecie pieluszkę z polarkiem, to pupcia jest sucha? Czemu ja tak nie mam Po nocy to zawsze kąpiel, bo ja nie mogę znieść tej pupci takiej lepiącej. I nawet jak polar wydaje się suchy, to pupa wilgotna

  16. #56
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    takie uczucie lekko lepiącej się skóry mam też w jednorazówkach, więc nie sądzę aby to był wielki minus wielo z polarkiem

    od prawie roku mam pieluszki z welurkiem i spisują się super (welurek jest też na wkładkach IB)

    myślę, że wystarczy też na kieszonkę nałożyć wkładkę bambusową aby mieć naturalny materiał przy skórze

    bardzo lubię bambus, zdecydowanie wyprzedził konopie
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  17. #57
    Chustofanka Awatar u_lcia
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    józefów / warszawa
    Posty
    151

    Domyślnie

    ooo, brdzo jestem ciekawa, jak zereaguje pupa na bambus z bawełną.. ja bambuski bardzo lubię, i boleję, że nie mam teraz nic bezposrednio do pupy. za to niezałożenie polarku to pupa czerwona po jednym siku( tak samo jak zapomnę o zmianie i formowanka poza polarkiem nasiąknie..

  18. #58
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    nella... mam 3 pieluszki PUL z frotą bambusową i bawełną z bambusem. I cały czas testyjemy. Kochana na pw odpiszę wieczorkiem, bo teraz to mi nie dadza odpisać spokojnie maluchy, a jak pójdą spać, to ufffff.

    Cytat Zamieszczone przez alajakubik Zobacz posta
    welurek jest też na wkładkach IB
    I welurek jest też w bum geniusach. Nie wiem dlaczego wszędzie na stronach sklepów piszą inaczej, że mikropolar, jak to żaden mikropolar nie jest.

    ewinka... kurcze nie zwróciłam uwagi czy pupcia jest sucha czy mokra. Ale jak dziecko siknie kilka razy to przeciez nic nie wytrzyma, polar tez nie. On trzyma sucho, ale jak wkładka totalnie przemoknie, to i polar w końcu mokry, a i wtedy pupa.
    My tez po nocy zawsze kąpiel samej pupci. Ale po takim czasie w pieluszce to normalne.

    Nie wiem dlaczego, ale mam wrażenie, że mydło marsylskie (które jest antybakteryjne), którego od początku używam do przemywania pupci ma ogromny wpływ na to, że nic kompletnie skórze nie jest, czy to w welurku, czy w polarku, czy w bambusie.

    Osobiście zaczynam skłaniać się do opini, że to mydło powinno być obowiązkowe przy pieluszkowaniu (jedno czy wielorazówkowym obojętne) ale przy pieluszkowaniu po prostu. Jak dla mnie jego właściwości antybakteryjne działają ochronnie na skórę narażoną przecież na kontakt z wilgocią i nic mu nie dorówna. A o to przecież chodzi, żeby w okresie pieluszkowania chronić delikatną skórę naszego dziecka czymś możliwe najbardziej naturalnym.

    u_lcia
    ... pupa wylądowała już 3 razy w bawełnie z bambusem i spisuje sie super. Dzisiaj pieluszka już znowu sucha bo uprawiam pranie ręczne tej pieluszki (żeby było szybciej) i po drzemce leci 4 raz.

    No i mam kolejny kawałek bawełny z bambuskiem tym razem w sowy i właśnie kolejna pieluszka sie szyje. Tym razem będą słonie i sowy.
    Ostatnio edytowane przez yetta ; 15-01-2010 o 19:35
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  19. #59
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nella Zobacz posta
    3h????????? to ja idę na pw
    nella napisałam pw.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  20. #60
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    A my mamy kolejną pieluszkę z kieszonką PUL z cienką bawełną-bambusową. Założyłam młodemu tą pieluszkę z wkładką bambusową spinaną, jak szykowałam go do dziennej drzemki. I miał pieluszkę od 13.00 do 17:00. Zero przecieku. Wiem, że mógł mieć dzisiaj dzień mniej sikający. Ale to już któryś raz z kolei się zdarza, wcześniej urzędował w takiej pieluszce 3 godziny. Zobaczymy jak wypadną kolejne testy.


    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •