Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 124

Wątek: bawełna i bambuski vs mikropolar i papierki

  1. #1
    Chustofanka Awatar u_lcia
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    józefów / warszawa
    Posty
    151

    Domyślnie bawełna i bambuski vs mikropolar i papierki

    a no właśnie - jak w tytule. jak się ma naturalny materiał pieluszki wielorazowej, kiedy położymy na niego polar (nie chcę męczyć mokrą pupą) i papierek do kupy? znaczy że od skóry zamiast kupionego bambuska na ten przykład mamy celulozę.. niby też naturalna, ale chyba nie o to chodzi
    i czy komuś się przydarzyła zaczerwieniona pupa przy papierkach? jak słysze że idzie kupa to zaraz zmieniam, no ale czasem jednak zdarzy ie, że nie usłyszę. a mam wrażenie, ze bez papierka nie czerwieniła się tak chętnie.. macie jakieś doświadczenia?
    ehm, mam nadzieję że nie poweilam tematu..

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Ja od roku używam pieluszek z polarem, mikropolarem lub welurem w środku i papierkiem. Kilka razy dziennie przemywanie skóry mydłem marsylskim. Jeśli czasem od grubszej sprawy pupka lekko czerwona, to tylko mąka ziemniaczana. Efekt, zero odparzeń, zero potrzeby kupowania kremów ochronnych.

    Wiem, że to materiały sztuczne, ale przewiewne i bez chemi. Jak dla mnie idealne, jesli Nam zależy, żeby przy pupie było w miarę sucho.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  3. #3
    Chustonoszka Awatar gann
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    89

    Domyślnie

    U nas na początku był tylko bambus (foremki, a do tego wełna IV). Papierki nabyłam, ale użyłam aż jeden (chyba odkopię i komuś podaruję całą resztę). Spodziewałam się chyba czegoś innego, delikatniejszego, jakoś mnie ten papier odstraszył. Powiem tak - ja bym tego w moich osobistych majtkach nosić nie chciała .
    Bambus nawet jak była baardzo mokry, to nigdy przenigdy krzywdy pupiszonowi nie zrobił, wręcz przeciwnie - pomógł zaleczyć nieciekawe infekcje i wysypki które mieliśmy w bonusie po pieluchach jednorazowych, których używaliśmy wcześniej. Teraz używamy głównie kieazonek, które od pupy mają bambus, a wkład z mikrofibry z warstwą bambusa z jednej strony. mamy też kieszonki polarowe, ale jakoś tak wolę te bambusowe - zboczenie chyba mam.
    Generalnie od kiedy jesteśmy na wielo - zero odparzeń.
    Wcześniej jako GANARA..

  4. #4
    Chustofanka Awatar u_lcia
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    józefów / warszawa
    Posty
    151

    Domyślnie

    ja myję pupe tylko wodą, zwykle przegotowaną. no ale zaczerwienienia nam się przydarzają, niestety moze faktycznie spróbujemy z mydłem ,chociaż technicznie trudno mi to sobie wyobrazić. wczesniej też używałam w takich przypadkach bambuska, ale teraz niestarcza nam go na całą nocke - bo się budzi córcia na karmienie - no i zakładamy jednorazówki (bo jescze nie wyrosła z resztek na wykończeniu)
    do tego bambuska też nic nie dokładałam, ale zawsze obawiałam si, że jednak jest jej mokro.
    ake i tak chętniej zakładam wielo

  5. #5
    Chustomanka Awatar dominika79
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,384

    Domyślnie

    ja najczesciej jak wkładam bambusowe to od pupy juz nic nie daję (skoro działa antybakteryjnie to niech działa). Jesli to frota bawełniana to zakładam.
    H- 28.06.2008 r., M -05.06.2001 r.


    mojdom13.blogspot.com

    http://http://www.chusty.info/forum/...ad.php?t=46784pieluszki wielorazowe

    ---> w razie zapchania skrzynki pw---> dosr@poczta.wp.pl

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    gann... piszesz o kieszonkach, które od pupy maja bambus. Chodzi o formowanki, czy kieszonki PUL?

    u_lcia... ja akurat blisko przewijaka mam umywalkę, takze przemywam mydłem, a potem małą myjką zmywam mydło. Nawet jesli ktoś tak nie ma, to wystarczy mieć w miseczce ciepłą wodę i wypłukaną w ciepłej wodzie myjkę. Pupkę potraktować mydłem z wodą, a potem zmyć wilgotną myjką. Nawet jeśli mydła się dokładnie nie zmyje, to się nic nie stanie, a wręcz przeciwnie, nie ma się co martwić, bo mydło marsylskie też działa antybakteryjnie.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  7. #7
    Chustonoszka Awatar gann
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yetta Zobacz posta
    gann... piszesz o kieszonkach, które od pupy maja bambus. Chodzi o formowanki, czy kieszonki PUL?
    PUL. Znajoma mi przez Ebaya ściągnęła takie cudaki. Cenowo bajka, bo z przesyłką wyszło mi coś ok 30zł za sztukę (taki komplet 12szt wzięłam). Ale jakościowo jest średnio, na pewno słabsze od BG (do tej kieszonki firmówki tylko mam porównanie. Wkłady są fajne, nic nie przecieka, tylko sama kieszonka taka trochę widać że sie chyba szybko zużyje. No i jest trefny kolor. W komplecie mam po 4 szt z różnych kolorów i niebieskie mi się popruły trochę, a inne kolory trzymają się ok. Użytkujemy intensywnie od początku października.
    Wcześniej jako GANARA..

  8. #8
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    Wolomin-city
    Posty
    2,635

    Domyślnie

    TotsBots Easy Fit to takie niby AIO niby kieszonki, które od pupy mają bambus (o ile się wybierze bambus, bo jest też wersja mikrofibrowa). Mam i nieźle służy.

    ale ciekawa jestem jaką firmę ma Ganara

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Gann... to super te kieszonki. I chyba mają super chłonność. Kusisz nimi i chyba wypróbuje takie rozwiązanie PUL-bambus.

    A powiedz mi po jednym siku zmieniasz? Czy dziecku nie przezkadza mokro przy skórze?
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  10. #10
    Chustomanka Awatar dominika79
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,384

    Domyślnie

    Yetta ja mam takie 3 handmade rozwiązanie jest faktycznie fajne
    H- 28.06.2008 r., M -05.06.2001 r.


    mojdom13.blogspot.com

    http://http://www.chusty.info/forum/...ad.php?t=46784pieluszki wielorazowe

    ---> w razie zapchania skrzynki pw---> dosr@poczta.wp.pl

  11. #11
    Chustofanka Awatar u_lcia
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    józefów / warszawa
    Posty
    151

    Domyślnie

    no proszę, nawet człowiek by nie pmyślał o takim połączeniu.. ale brzmi super

  12. #12
    Chustomanka Awatar dominika79
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,384

    Domyślnie

    teraz wpadłam na to że chyba do testów taką puszczę jak kieeedys proponowałam to chętnych nie było
    H- 28.06.2008 r., M -05.06.2001 r.


    mojdom13.blogspot.com

    http://http://www.chusty.info/forum/...ad.php?t=46784pieluszki wielorazowe

    ---> w razie zapchania skrzynki pw---> dosr@poczta.wp.pl

  13. #13
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dominika79 Zobacz posta
    teraz wpadłam na to że chyba do testów taką puszczę jak kieeedys proponowałam to chętnych nie było
    Dominka, a czy dziecko czuje, że ma mokro? Czy zmieniasz po jednym siku? Czy się takie coś nadaje na noc?

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yetta Zobacz posta
    Gann...

    A powiedz mi po jednym siku zmieniasz? Czy dziecku nie przeszkadza mokro przy skórze?
    ewinka... no właśnie te same pytania zadałam gann i czekam na odpowiedź.
    Chociaż przypuszczam, że dziecko raczej na pewno czuje, że ma mokro.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  15. #15
    Chustomanka Awatar dominika79
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,384

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewinka Zobacz posta
    Dominka, a czy dziecko czuje, że ma mokro? Czy zmieniasz po jednym siku? Czy się takie coś nadaje na noc?
    na 100% czuje że ma mokro - bo bambus sam w sobie nie daje uczucia suchości.

    Hani niestety ( a może "stety") nie przeszkadza że ma mokro. Bambus przy pupie przekonuje mnie głównie ze względu na swą antybakteryjność i w związku z tym że w nocy pieluchy nie zmieniam a to jednak 10-12 godzin to jakos tak czuje sie pewniej.. i jesli mam wyschniete to na noc głównie bambusy własnie bez wkładek.
    w dzien jesli mała chodzi w pieluszce i z jakiegos powodu nasika w pieluche a nie do nocnika to zmieniam po każdym siku.
    H- 28.06.2008 r., M -05.06.2001 r.


    mojdom13.blogspot.com

    http://http://www.chusty.info/forum/...ad.php?t=46784pieluszki wielorazowe

    ---> w razie zapchania skrzynki pw---> dosr@poczta.wp.pl

  16. #16
    Chusteryczka Awatar Aloha
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,979

    Domyślnie

    Ja mikropolar stosuję blisko pupy tylko na noc. Na dzień nie używam żadnych wkładek dających poczucie suchości. Mojemu dziecku mokro jakoś mocno nie przeszkadza, a czuć na pewno czuje, bo ostatnio mam wrażenie że sygnalizuje jak już mu mokry wkład przeszkadza
    I osobiście widzę sens w niestosowaniu polaru non stop blisko pupy, m.in. właśnie po to, żeby dziecko uczyło się związku przyczynowo-skutkowego siusiu= mokro



  17. #17
    Chustomanka Awatar mamka_klamka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,361

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dominika79 Zobacz posta
    na 100% czuje że ma mokro - bo bambus sam w sobie nie daje uczucia suchości.

    Hani niestety ( a może "stety") nie przeszkadza że ma mokro. Bambus przy pupie przekonuje mnie głównie ze względu na swą antybakteryjność i w związku z tym że w nocy pieluchy nie zmieniam a to jednak 10-12 godzin to jakos tak czuje sie pewniej.. i jesli mam wyschniete to na noc głównie bambusy własnie bez wkładek.
    w dzien jesli mała chodzi w pieluszce i z jakiegos powodu nasika w pieluche a nie do nocnika to zmieniam po każdym siku.
    Mokro czuje, ale mojemu Krzysiowi mniej przeszkadza mokry bambus niż coś innego mokrego. I nigdy go nie odparzył, a mokry polarek tak. Kieszonki z bambusem już też wymyśliłam, ale na razie na myśleniu się skończyło

  18. #18
    Chustofanka Awatar u_lcia
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    józefów / warszawa
    Posty
    151

    Domyślnie

    u nas też bambus na noc raczej leczył niż pogłębiał zaczerwienie mimo że rano był wilgotny. tez nie mialam wrażenia, zeby to dziecku przeszkadzało.

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Ja właśnie sprawdzam, jak mój maluch będzie się czuł w samym babusie i włożyłam mu w otulacz wkładkę bambusową.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    mój maluch ma bardzo wrażliwą pupkę, ale pomimo tego, nie stosuję żadnych kremów przy wielorazówkach. Jak pupa się zaczerwieni to, tak jak Yetta, mydło marsylskie i woda i to świetnie działa! a kieszonki bambusowe - to super pomysł. Ja w pieluchach bardzo bambus lubię i ze względu na chłonność i działanie antybakteryjne.
    Yetta - może byś taką kieszonkę bambusową uszyła?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •