Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46

Wątek: ERGO gdzie i za ile ?

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    12

    Domyślnie ERGO gdzie i za ile ?

    Witam!


    nie wiem czy dobrze przykleiłam ten temat...???


    Gdzie można kupić nosidło ERGO???

    czy sa dostępne gdzieś w Polsce, jaka cena?


    tu mam stronę amerykańską http://www.ergobabycarriers.com/baby...egory/carrier/
    koszt: 105 USD = ok 280zł

    a tu strona czeska
    http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/nositko-ergo
    koszt: ok 2600 CZK = jakieś 413zł

    naprawdę taka różnica w cenie?
    w stanach jest tak tanio a już w europie prawie dwa razy drożej???

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar MartaS
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,846

    Domyślnie

    Nosidło możesz kupić na przykład w sklepach naszych forumowych koleżanek. Całą listę sklepów znajdziesz tutaj:
    http://www.chusty.info/forum/showthr...?t=9833&page=5
    Do wyboru do koloru
    Ala i Hania 2009, Ewa 2012

  3. #3
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    12

    Domyślnie

    hmmm... nie wiem czy sie dobrze zrozumiałyśmy...

    ...chodzi mi o nosidło ergo firmyt ERGO, a na liście sklepów i firm nie widze nigdzie ERGO... ale moze musze poszukać poprostu po sklepach

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar MartaS
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,846

    Domyślnie

    a... ok, to sorry Ale może któraś z dziewczyn ma
    Ala i Hania 2009, Ewa 2012

  5. #5
    Chustomanka Awatar jamamajka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    W-wa, Centrum
    Posty
    537

    Domyślnie

    A czemu tak Ci zależy na Egro akurat?
    Rozejrzyj się, jest wiele fajnych nosideł ergonomicznych, po prostu mnóóóóóóóóóóóóóstwo!
    Kasia, mama Majki (30.04.2009), doradca po kursie podstawowym Die Trageschule®
    w w w . p r z y t u l m n i e m a m o . p l

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar marza
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,303

    Domyślnie

    W tej chwili z tego co kojarze nie ma nigdzie.
    Kiedyś chyba były w gugu-gaga.pl

    Co do róznicy w cenie,to niestety zalezy to od kursu dolara.Jeszcze niedawno stał wysoko,do tego dochodzi przesyłka + cło
    Marzena,mama Neli(X'2004) i Poli(VII'2008)
    Doradczyni po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule ®

    Zielona Mama.pl chusty, nosidła ergonomiczne, pieluszki wielorazowe. To także wypożyczalnia chust i nosideł oraz nauka wiązania chust we Wrocławiu. Zapraszamy do sklepu stacjonarnego! Wrocław ul. Czarnieckiego 29A/AB

    Chusty tkane Little Frog

  7. #7
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,797

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że kiedyś było, a teraz chyba już nigdzie nie ma, może w którymś sklepie na zamówienie mogą ściągnąć (akcesoria do ergo są np w. gugu-gaga.pl, przypuszczam, że wcześniej były i nosidła, może tam możesz spytać).

    Najlepiej poszukaj na ebayu, choć tam też w większości ceny powyżej 400 zł, koleżance ostatnio udało się upolować używane na allegro.. Powodzenia!
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  8. #8
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    12

    Domyślnie

    hmmm... no to faktycznie chyba sobie to ERGO odpuszcze...

    a co byście polecały dla 4,5 misięczniaka niecałe 7 kg za chwilę, z dobrym pasem biodrowym (niestety sport to jednak nie do końca zdrowie i moje plecy czasem niedomagają ), narazie głównie do noszenia z przodu więc pas musiałby byś szeroki i stabilny na całej długości anie tylko pod samym panelem. zależy mi głównie na targaniu tak w domku, jak mały jest maruda a ja musze coś porobic, no i może raz na miesiąc gdziec na zakupy.

    pytałam o ergo bo słyszałam że jak maluch nie siedzi jeszcze sam w sensie jest w miare mały to nadają się jedynie ERGO albo Manduca bo maja wkładki... ale może chodziło o takie zupełnie maluchy jeszcze a taki 7kilowiec to już może normalnie siedzieć...???

    wtedy faktycznie miałabym większy wybór...

    doradzcie - mam narazie szukać jednego z tych dwóch a potem ewentualnie czegoś innego jak młody podrośnie, czy juz teraz mam większy wybór?

    co jeszcze byście poleciły: ONO? NUBIgo?

  9. #9
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    12

    Domyślnie

    podobaja mi sie jeszcze ANGELPACK'i i SCOOTABABY... co byście poleciły...?


    wiem że odbiegam od tematu

    jakby co to zamknijcie temat albo co to popytam gdzie indziej

  10. #10
    Chustomanka Awatar jana
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    wrocław
    Posty
    1,484

    Domyślnie

    wydaje mi się, ze ono jak najbardziej, nubigo tak, ale szyte na miarę - chyba, ze takie dla malucha uda Ci się dorwac- coś chyba mi sie wydaje, ze na bazarku takie małe jest do sprzedania, jeszcze może bondolino...

    o tu: http://chusty.info/forum/showthread....ghlight=nubigo
    ale musisz spytać wlascicielke czy sie nadaje, bo widze ze szerokosc powinna byc ok, ale nie wiem czy nie bedzie za wysokie

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar MartaS
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,846

    Domyślnie

    Ja mam Angelpacka i nosiłam moje dziewczyny od momentu właśnie jak miały ok. 7 kg. Na pewno jeszcze nie siedziały (i nie siedza nadal). APLX sprawdził się super - ja mam niestety w nim problem z pasem biodrowym - odstaje mi dziwnie. A z kolei w ONO nie ONO ma po prostu węższy pas biodrowy i mogę sobie go ładnie dociągnąc. Aha, ONO ma pasy naramienne wiązane a nie zapinane na klamry. Ja uważam, że oba nosidła spokojnie dla dzieci które jeszcze nie siedzą a już trzymają główkę. A z manduca się nie dogadałam...
    Ala i Hania 2009, Ewa 2012

  12. #12
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie

    Ponieważ dziecko samo nie siedzi to poleciłabym chustę, a nosidło za trochę. Jak zacznie siedzieć to mogę polecić APLX - miałam, bardzo fajne i wygodne nosidło, albo nubigo szyte na miarę - Gosia szyje cudeńka! Do tej pory wstrzymałabym się z nosidłem. APLX i ONO nawet nie mają tej dodatkowej wkładki, więc wcale nie były szyte z myślą o dzieciach nie siedzących. Nie wiem skąd się wzięła ta nowa moda na za wszesne noszenie w nosidłach. Gdyby ktoś się upierał na noszenie w nosidle już koniecznie to ja bym wówczas poleciła szyty na miarę chusto-mt, ale sama bym tak nie zrobiła.
    edit i tu nie chodzi o wagę dziecka, a o samodzielne siedzenie!
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  13. #13
    Chustoholiczka Awatar MartaS
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,846

    Domyślnie

    hmmm, no to zasiałaś we mnie ziarno niepokoju, Dagmaro... Wydawało mi się, że niesiedzącego dziecia można spokojnie do ergonomika włożyć, a tu nie? Zaraz doczytam w takim razie. Jak dla mnie chusta jest wygodniejsza w noszeniu i "dopasowaniu się" do osoby noszącej, ale ergonomik jest też czasami użyteczny. A co na przykład z Marsupi? Wiem, że dziewczyny noworodki w tym noszą...

    edit: instrukcja APLX mówi tylko o tym, że dziecko można nosić w APLX na plecach, gdy jest w stanie trzymać sztywno główkę. Nic nie ma na temat tego, że musi siedzieć
    Ostatnio edytowane przez MartaS ; 03-12-2009 o 14:10
    Ala i Hania 2009, Ewa 2012

  14. #14
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie

    Kto nosi ten nosi. Instrukcja instrukcją, ale szkoły noszenia do tego roku mówiły zawsze o dzieciach siedzących. Większość doradców zaleca dopiero dla dzieci siedzących. Na instrukcjach wisiadeł też piszą że można...
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  15. #15
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    12

    Domyślnie

    nie powinno sie nosic wcześniej (zanim dziecko samo nie siedzi) ze wzgledu na kregosłup jak się domyślam?

    a te wkładki które sa w Manduce i Ergo, to one jakos zmieniaja to nosidło tak, że ten kręgosłupik inaczej pracuje, czy poprostu tylko zmiejszaja jakby nosidło żeby maluch nie utonął w nim?

    bo jednak mimo wszystko chyba będę rozważać jakieś nosidło ergo. Nie planuję używać go czesto i przedewszystkim nie długo bo mam świadomość że szkoda męczyc mały kręgosłupik (nie na spacery, do miasta czy na wycieczki do centrów handlowych - bo tam mi sie jakoś nie śpieszy, jedynie od czasu do czasu na chwile jak musze...) ale i tak młody jest duzo noszony na rekach, bo muszę go dużo i dobrze odbijać i czasem trwa to nawet godzinę żeby mu się porządnie odbiło, no i z ulewaniem problemy (a w zasadzie chlustaniem) i to nawet czasem od jednego jedzenia do drugiego co chwilę, więc i tak dużo czasu spedza na rekach a wtedy trzymam go niesymetrycznie i on się też wygina... dlatego jak już i tak musi byc na rękach to wolałąbym takie nosidło - i dla mnie ulga i wygoda i on przynajmniej skoliozy sie tak szybko nie nabawi!!!

    wiem, że chusta byłaby najlepsza, ale co chwile sie tak plątać... albo chodzic w niej pół dnia zaplątana, bo a nóż zaraz go zapakuję... pozatym nosidłoo też dla męża a w chuste go nie zaplątam bo raczej ciężko go będzie przekonać pozatym przyznam że może jestem troche za leniwa na chustę

  16. #16
    Chustoguru Awatar czukczynska
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Gniezno
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Dagmara,ma absolutną rację.Poczekaj z nosidłem jeszcze trochę.
    Wbrew pozorom chusta jest bardziej mobilna.Mój mąż zawsze wolał chustę od nosidła.

  17. #17
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Mnie się też zawsze nosidła wydawały praktyczniejsze i szybsze w obsłudze. Jak wyszłam z pierwszego spotkania w Klubie Kangura, to byłam święcie przekonana, że z elastyka przesiądę się na nosidło, żadne chusty, toż to za skomplikowane, za długie, za takie, za śmakie. Ale się zakochałam w maruyamie i pomysł kupna nosidła zdechł śmiercią naturalną. W ramach testowania różnych nosideł jakiś czas temu nosiłam w ergo, w manduce i yamo. Żadne z nich nie przypadło mi do gustu, a łatwość zakładania jest dyskusyjna - ja się mocno musiałam nagimnastykować, zanim zapiełam klamre na plecach.
    Jeśli masz możliwość, to pożycz od kogoś nosidło, żeby sprawdzić, czy będzie ci w nim wygodnie.
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  18. #18
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Wkładki w ergo czy manduce nie rozwiązują problemu odpowiedniego podparcia kręgosłupa, a jedynie mają zwężać żabę, w jaką się maleńkie nóżki układają (w za dużym nosidle nogi są zbyt szeroko odwiedzione).
    Nosidła ZAWSZE były polecane dla dzieci SIEDZĄCYCH. To, że w ostatnim roku naprodukowało się nosideł "dla noworodków" jest dla mnie niepojęte, ale czego się nie robi dla pieniędzy Dla mnie to, co się dzieje wśród producentów ergonomików to jakiś kosmos jest...

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie

    Nosze juz swojego synka ponad dwa lata, moge stwierdzic, ze mam naprawde spore doswiadczenie w testowaniu roznych ergonomikow, nie chcac sie chwalic powiem, ze prawie wszystko, co jest na rynku dostepne testowalam... bylam tez jedna z pierwszych osob na tym forum, ktora miala stycznosc wlasnie z APLX oraz innymi nosidlami...

    Jako swiadoma mama-chusciara nigdy nie przesiadlabym sie z elastyka na ergonomika Mojego synka w ergonomicznych zaczelam nosic jak mial skonczone 8 miesiecy. W UK napatrzylam sie na niemowlaki w egonomikach (nie mowie tutaj o Marsupi i Bondolino, choc i tak osobiscie ani w jednym, ani w drugim noworodka bym nie nosila). Dlatego bardzo sie dziwie, ze na spotkaniu chustowym doradca noszenia polecil Ci takie wlasnie rozwiazanie

  20. #20
    Chusteryczka Awatar lemonka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,182

    Domyślnie

    Słuchajcie dziewczyn bo dobrze prawią Sa osoby, które noszą maluszki w ergonomikach, ale ja NIGDY bym sie nie odwazyła. Zbyt duża stawka, nie ryzykowałabym zdrowiem swojego dziecka. Nie wierze instrukcjom nosideł, że mozna nosic maluszki. Do tego roku, jak słusznie zauważyła Dagmara, tego sie nie robiło.


    Kto bije, żeby nauczyć, uczy bić.
    flickr-moje zdjęcia

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •