Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 59 z 59

Wątek: Czego potrzeba, aby wychowywać bezpieluchowo

  1. #41
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cześć.
    Wysadzaliśmy z mężem synka od urodzenia. Zdarzały się wpadki, ale mały zrozumiał bardzo szybko po co jest miska i że się do niej siusia i robi kupkę.
    Potem zrobił się bardzo ciężki (jest w 97 centylu) i fizycznie nie dałam rady go trzymać nad nocniczkiem (jeszcze nie siedział więc go nie sadzałam. Postanowiliśmy z mężem, że poczekamy aż zacznie sam siedzieć i wtedy będziemy go sadzać na nocniczku. Teraz siedzi. Ale nie wiemy kiedy się załatwia. On wygląda jakby nie odróżniał swoich bączków od kupy. Poza tym nie ma stałych pór (rozszerzamy dietę) i właściwie może zrobić kupę o każdej porze.

    Wcześniej wiedzieliśmy kiedy robi kupkę, teraz są on "tajne".

    Pocieszano mnie, że to taka faza robienia kup tajniaków. A ja myślę, że straciliśmy to. Synek dawał nam znać ale nie zwracaliśmy na to uwagi.

    Czy da się to jeszcze odzyskać? Mam wrażenie, że Samko się całkiem rozregulował i przestał sam zwracać uwagę na swoje potrzeby

  2. #42
    Chustomanka Awatar meryenn
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Dębica
    Posty
    986

    Domyślnie

    a ile ma synek? dlugo tak czekaliscie az zacznie siedziec?
    moj odkad staje przy mebelkach tez robi tajniaki, chociaz ja wiem ze mu sie chce, bo nie chce isc spac np, ale nie da sie wysadzic, musi sobie sam stac i tyle. Od urodzenia wysadzam go sporadycznie, ale w domu jest na tetrach i mysle ze to ma duze znaczenie, bo wie kiedy sie zmoczy.
    Hania - 2.08.2008, Franiu - 30.03.2011....... fotolog.com/meryenn

    poczatkujace wymianki

  3. #43
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3

    Domyślnie

    maryenn, Samko ma 8 miesięcy a ciężki się zrobił jak miał 4 miesiące. Pieluszkujemy wielorazowo od samego początku (kieszonki).
    Nie wiem czy mogę coś dla niego zrobić

  4. #44
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Krakow/Bytom
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jenny Zobacz posta
    maryenn, Samko ma 8 miesięcy a ciężki się zrobił jak miał 4 miesiące. Pieluszkujemy wielorazowo od samego początku (kieszonki).
    Nie wiem czy mogę coś dla niego zrobić
    Ja zaczęłam wysadzać, jak Mały zaczął sam siedzieć i po prostu cierpliwie czekaj. W końcu zacznie po prostu mówić (na swój sposób), że mu się chce, ja mojego nauczyłam zwykłego "stękania" i tak mu się to spodobało, że czasem aż za często stęka, ale teraz (ma 13 miesięcy) zaczął nawet nocnik przynosić, jak chce kupę. Z siusianiem zdzarza się, że nie zawoła, ale kup od kiedy go wysadzam (a to od września z tego, co pamiętam mniej więcej) mogę na palcach policzyć nie złapanych. Obserwuj go, ja też na nowo nauczyłam się jego sygnałów
    Piotrek 15 luty 2011

  5. #45
    Chustofanka Awatar FaatuM
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    312

    Domyślnie

    Ja zamierzam rozpocząć naukę nocniczkowania gdy mały zacznie siadać, jak na razie przechodzimy na pieluchy wielorazowe, bo do tej pory z mojej niewiedzy byliśmy na pampersach. Ciekawe czy przy drugim dziecku zdecyduje się na wychowanie bezpieluszkowe? Któż to wie hehehe
    "Nie ma dzieci - są ludzie" - J.Korczak

    Zawsze najpierw musi otoczyć nas niezmożona ciemność aby nastało światło


  6. #46
    Chusteryczka Awatar Tolanka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    1,659

    Domyślnie

    Dziewczyny a jak przekonac dziecko do nocnika? Moj nie chce siusiac ani na nocnik ani do toalety na stojaco czy tez z dodatkowa deseczka na siedzaco bedzie wstrzymywal mimo ze napoje go i siedzimy ponad godzine... A czadem specjalnie zrobi w pieluche zanim mu ja sciagne moze cos poradzicie? Pozdrawiam!

  7. #47
    Chustomanka Awatar meryenn
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Dębica
    Posty
    986

    Domyślnie

    moja kuzynka brala butelke np po plynie do mycia naczyn i siurali do kibelka i pokazywala mu jak sie fajnie tak leje, i mu sie tak spodobalo ze sie w koncu przekonal zeby tak sobie siurac Ja Franiowi jeszcze w lecie mowilam, choc nasikamy na krzaczka, albo na listki;D i zawsze go to przekonuje
    Hania - 2.08.2008, Franiu - 30.03.2011....... fotolog.com/meryenn

    poczatkujace wymianki

  8. #48
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tolanka Zobacz posta
    Dziewczyny a jak przekonac dziecko do nocnika? Moj nie chce siusiac ani na nocnik ani do toalety na stojaco czy tez z dodatkowa deseczka na siedzaco bedzie wstrzymywal mimo ze napoje go i siedzimy ponad godzine... A czadem specjalnie zrobi w pieluche zanim mu ja sciagne moze cos poradzicie? Pozdrawiam!
    Moim zdaniem zbytnio się spinasz na to wysadzanie, dziecię to czuje i też się spina i nie sika. Odpuść trochę i wyluzuj. Nie chcę, żeby to zabrzmiało oceniająco, ale kto to widział siedzieć na nocniku/toalecie godzinę.....
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  9. #49
    Chustonoszka Awatar arathlo
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    110

    Domyślnie

    Hej, tak sobie czytam i kurcze wierzę, że da się, tylko chyba mi się nie chce:> Używam jednorazówek u dwójki, chłopak miał 2,5 jak na dzień mu zdjęłam pieluchę, a na noc...ma 4 i dalej jest. Rano jest zaszczana cała, mimo, że na wieczór robi siku, nie pije dużo i raczej nie na noc. Dwa razy już próbowałam pozbyć się- za pierwszym razem po 3 dniach zabrakło mi pościeli- bo ja rozumiem zasikać prześcieradło...ale spodnie, bluzkę, kołdrę i poduszkę? :/ Karmiłam młodsze w nocy i 2-3 razy w nocy go wysadzałam a i tak 2 razy się zasikiwał i spał mokry, zero reakcji :/ Drugi raz parę ms później, tydzień był suchy a potem zów po 2 razy na noc się zasikiwał. I teraz prawdę mówiąc jestem przerażona jak myslę o zdjęciu mu pieluchy, o tej zaszczanej chałupie (bo jak już łóżko się nie nadawało jego, to do nas brałam to i jeszcze nas zasikał...) i praniu...ale kurde kiedyś trzeba!

    Córeczka...hmm...nie widzę gdy siusia. Ma już rok. I moim dzieciom też nigdy nie przeszkadzało że zrobiły, mogą chodzić z siku i kupą do kolan i nie przejmują się. A np znajomej córeczka od urodzenia- jedno siczku w jednorazówkę i był ryk.

    Chyba, że to jest tak jak mówicie, że na początku dzieci okazują, a ignorowane sikają sobie w gacie po kilku ms bez oznak...?

    Teraz będzie trzecie na wiosnę. Trzecie chcę w wielorazówkach wreszcie...wpadłam tu poczytać. Ale mnie zaintrygował ten wątek. Nic jeszcze nie kupiłam więc droga wolna...ale czy ja dam radę przy trzecim dziecku to ogarnąć? mam obawy...

    A co robicie w szpitalu? Od pierwszego dnia stosujecie bezpieluchowe? Co na to personel? To już czysta ciekawość, ale widzę ich miny

  10. #50
    Chustofanka Awatar helva
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Dania
    Posty
    393

    Domyślnie

    Odkopie temat, może ktoś pomoże. =)

    Planujemy EC stosowac od dnia narodzin naszej pociechy (poczatek sierpnia) i powoli sie zabieram za kompletowanie wyprawki chustowo-pieluchowej.
    Pracuje z domu + wyglada, ze bede mogla wziac min. 8m-cy macierzynskiego wiec mozna zalozyc iz EC poswiece sie 24/7.

    Wiec pomyslalam, ze bardziej doswiadczone mamy EC moze pomoga troche z decyzjami.

    Mianowicie na liscie wyprawkowej mojej sa:
    1. spodnie chinskie - chcialabym na drutach zrobic, ale nie moge znalezc wzoru. Ktos ma moze lub wie gdzie znalezc?
    2. miseczki, dwie - mam zamiar w miare mozliwosci (i wspólpracy) wysadzac w lazience, ale pewnie miseczki/nocniczki male sa nieocenione przy karmieniu, w nocy i na spacerach
    3. majteczki male + malutkie wkladki bambusowe - nie mam pojecia gdzie znalezc rozmiary niemowlece (np bambino majtki treningowe sa od 11kg!)
    4 pieluszki + otulacze tetro - podoba mi sie, ze sa zaprojektowane z mysla o latwym EC - czy ktos zna/poleca jeszcze jakies inne firmy? I jaka ilosc? Czy np 6 formowanek tetro + 2-3 otulacze + jakieś wkłady na poczatek np to rozsadny start?
    5. wełniany kocyk lub dwa

    Wszelkie komentarze i pomoc mile widzana!

  11. #51
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Nie próbowałam,ale pierwsze co mi się nasuwa na myśl to: Cierpliwości.
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  12. #52
    Chustomanka Awatar Agatek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,021

    Domyślnie

    Akcesoria na pewno przydatne ale przede wszystkim trochę czasu ( nie wiem czy da rade jak jest wiecej dzieci?). No i ważna dobra komunikacja z dzieckiem, umiejętność czytania komunikatów.
    My raz dziennie łapiemy siku na kibelek, kupkę w pieluchę otwartą, więc nie trzeba spacjalnie domywać pupy. Dużych osiągnięć nie ma, ale zawsze coś.
    Dodam, że jesteśmy na jednorazówkach, wysadzam córkę po jedzeniu, spaniu.

  13. #53
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Tychy
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cześć! czy ma ktoś wzór bądź wie i wyjaśni jak uszyć takie gaciorki z dziurą bądź gatki z odpinaną klapą? mam za sobą jedynie uszycie myjek z flaneli do mycia pupki także nie bardzo potrafie sobie wyobrazic jak wyciąć materiał na takie gatki, a że pogoda nie sprzyja leżeniu bez pieluchy także obserwacje muszę brać na "czuja" z mini sukcesami byłabym wdzięczna za pomoc !

  14. #54
    Chustonówka Awatar Szarotka
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    24

    Domyślnie

    Dziewczyny, jakiej wielkości jest oryginalny nocnik chiński? A może są różne?
    Rodzę w maju, szukam już sobie różnych rzeczy dla synusia.
    W necie znalazłam plastikowe pojemniki do chłodzenia szampana. Z kształtu wydają się być idealne, wysokie z wywiniętymi brzegami. Tylko nie wiem, jakiej powinny być wielkości. Jaka średnica?

  15. #55
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2016
    Miejscowość
    Kyröskoski (Finlandia)/Łódź
    Posty
    9

    Domyślnie

    Ja o wychowaniu bezpieluchowym usłyszałam w ciąży i planowałam wprowadzić od początku, ale z różnych przyczyn nie zaczęłam. Dopiero teraz próbuję, ale Gwiazdeczka albo już nie daje znaków, albo ja jeszcze nie umiem ich dostrzec. Mimo to próbuję i też dodatkowo natrzymuję przed i po jedzeniu, przed kąpielą, po przebudzeniu itp. I tu mam pytanie do bardziej doświadczonych mam: jak długo natrzymujecie dzieci nad miską/ nocnikiem w takich sytuacjach? Bo Gwiazdeczka moja zazwyczaj siusia dopiero jak ją odłożę na kocyk... Martwię się, że już nauczyła się załatwiać na leżąco do pieluszki tak mocno, że nie będzie chciała współpracować przy bezpieluchowym.

  16. #56
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    1

    Domyślnie

    ja jakoś jestem konserwatywna i zostane przy pampersach i pieluchach
    Ostatnio edytowane przez madziac ; 12-02-2016 o 17:18

  17. #57
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    22

    Domyślnie

    kiedy zaczynałyście sadzać na nocnik ?

  18. #58
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Jak tylko młody sam usiadł, ok. 9 msc



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  19. #59
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2017
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja tak ok 7 miesiąca

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •