Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24

Wątek: MAMA PO CESARCE, TEŻ CHCE NOSIÆ...

  1. #1
    Chustomanka Awatar Genowefa
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    1,435

    Domyślnie MAMA PO CESARCE, TEŻ CHCE NOSIĆ...

    Piszę w imieniu koleżanki, która przeszła cięcie cesarskie. Powoli przeciągam ją na stronę oświeconych mam, czyli chustomam Koleżanka zagięła mnie jednak stwierdzeniem, że ona chyba nie będzie mogła nosić w chuście, bo miała cesarkę (o której zapomniałam zresztą, "podczas oświecania"... :OOPS: ). Pewnie powinna radzić się lekarza ale może jest tu doświadczona mama, która była w podobnej sytuacji, a jednak nosiła swe dzieciątko? Jeśli tak, to od kiedy można nosić i czy w ogóle można. I czy jest z tym jakiś problem, jakiś dyskomfort?
    Wasze opinie i rady przekaże jej.
    ..

  2. #2
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Konstancin-Jeziorna
    Posty
    191

    Domyślnie

    Od kiedy nosić będzie zależało oczywiście od stanu zagojenia nacięcia cesarskiego, i tu faktycznie konsultacja z lekarzem wskazana.

    Z mojej strony co mogę doradzić to unikać wiązań wokół brzucha - wykończenia tybetańskie.

    Zachęcam do kangurka: otoczenie ramion wychyla ku przodowi miednicę, co chorni dolne mięśnie brzucha. Małe otoczenie chustą brzucha.

    Zniechęcam do koali (tez ze względu na wiek dziecka), ale także na fakt, że w tym wiązaniu jest duży nacisk na brzuch. Większy niż w kieszonce i kangurku.
    Magdalena (ekomama), Joachim 2006 i Laetitia 2009

    Ekodzieciak warsztaty dla rodziców z EMPATYCZNEJ KOMUNIKACJI rodzic-dziecko Pozytywne Rodzicielstwo
    Sklep Ekodzieciak - naturalnie dla dziecka
    Akademia Noszenia Dzieci - szkolenia na doradców noszenia w chustach i nosidłach miękkich
    Strefa Porozumienia - mediacje w związku, rodzinie, pracy.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja po cesarce - już noszę, bo juz mnie blizna nie boli.

  4. #4
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie

    mozna. przeciez tak czy tak z czasem zacznie nosic, chocby na rekach, prawda?
    oczywiscie trzeba zaczynac od kilku minut i stopniowo wydluzac czas noszenia. jak sie zaczyna od maluszka to organizm sie przyzwyczaja do obciazenia.
    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  5. #5
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    359

    Domyślnie

    Przecież nosi się dziecko, tak jak powiedziała ithilhin, na rękach.
    Ja po cesarce, klocka urodziłam ciężkiego i w sumie szybko zaczęłam nosić.

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie

    przez pierwsze dwie-trzy doby po cc to było bardziej przekładanie małej niż noszenie, ale od 8 doby już bez przeszkód i dyskomfortu nosiłam
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie

    Ja zaczelam nosic Orinka 10 dni po cesarce

  8. #8
    yena
    Guest

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam, to fizykoterapeuta w szpitalu podkreślał, że właśnie nic nie można nosić oprócz dziecka, oczywiście. I tak robiłam - już w drugiej dobie chodziłam z małą na rękach, bo tylko wtedy nie płakała. Pewnie gdybym miała wtedy odpowiednią chustę byłoby mi dużo wygodniej...

  9. #9
    Chusteryczka Awatar sabcia
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Skoczów
    Posty
    2,549

    Domyślnie

    zaczełam nosić trzy tyg po cesarce, bo dopiero wtedy trafiłam na chusty.
    Zuzanna 06.07.2007
    Liliana 25.06.2009
    Doradca z Doświadczeniem®

  10. #10
    Chustomanka Awatar Genowefa
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    1,435

    Domyślnie



    Super, dzięki za odpowiedzi. Naprawdę, nie spodziewałam się takiego odzewu Jesteście super! :*
    ..

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    (...)

  12. #12
    Chustoguru Awatar grimma
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    joli bord - warszawa
    Posty
    6,105

    Domyślnie

    ja zaczelam nosic w 6tyg po cc
    nic mnie nie ciagnelo nic nie bolalo. ale roznie bywa.
    ponoc ciezar dziecka jest bezpieczny dla blizny
    "za każdym razem, kiedy sprawiasz przykrość swojemu dziecku, powinieneś wrzucić do skarbonki dolara na jego przyszłą terapię"

  13. #13
    Chustomanka Awatar joawoj
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    974

    Domyślnie

    Ja też zaczęłam nosić 6 tygodni po cesarce, ale myślę, że jezeli blizna ładnie się goi, to spokojnie można wcześniej.


    Mam wiecznie zapchaną skrzynkę --> piszcie proszę na maila: mmpjmw@gmail.com

  14. #14
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    494

    Domyślnie

    Janka w trzeciej dobie zaczęłam nosić - na rękach, w szpitalu - wtedy mi go wreszcie dali na salę. I szwungu od tego ostrego dostałam, bo wcześniej, to raczej się słaniałam

  15. #15
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    688

    Domyślnie

    Ja już kilka dni po cesarce robiłam wszytstko co przed, a Hanie nosiłam od razu. Wprawdzie na rękach, ale ciężar ten sam.
    Hania, 05.11.2007 r. i Ula, 08.07.2011 r.

  16. #16
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Wiesbaden
    Posty
    267

    Domyślnie

    Przeciez nie chodzi o to, ze ma nosic zaraz i natychmiast, jak tylko jej znieczulenie z nog zejdzie. W ciagu pierwszego miesiaca zacznie sobie spokojnie nosic i juz, jak poczuje sie gotowa... Poiwedziala chustonoszka po dwoch cesarkach
    Lulu 20.08.2006
    Viti 26.01.2008

  17. #17
    Chustomanka Awatar Genowefa
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    1,435

    Domyślnie

    Wow, jesteście super, naprawdę

    Już wysłałam koleżance wasze opinie i rady, zobaczymy co powie..
    ..

  18. #18
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    WrocÂław
    Posty
    96

    Domyślnie

    Ja zaczęłam nosić w chuście 2 tygodnie po cc. Na początku wiązałam tylko koalę, bo nic innego nie umiałam i nic mi nie przeszkadzało, cięcie jest dużo niżej niż węzeł. No i na początku nosiłam krótko, też żeby się mały przyzwyczajał stopniowo, dopiero od 6 tygodnia więcej (godzina i dłużej).

  19. #19
    Chustofanka Awatar ladybird
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    260

    Domyślnie

    Hmmm... Ja nosiłam swoje szczęście od około 2. tygodnia, ale bardzo mało i na początku w kołysce, ze względu na brak ucisku na brzuch. Potem wiązałam w kieszonkę, ale niestety dało się to odczuć, bo "rwało" mnie w okolicach blizny. Dopiero jak młoda główkę zaczęła trzymać i przerzuciłyśmy się na koalę, to było całkiem wygodnie No ale może takiego miałam pecha, że mi się długo rana goiła, bo dość boleśnie ją odczuwałam jeszcze w piątym miesiącu.

    Na koniec dodam, że żadne niedogodności nie zniechęciły mnie do noszenia i polecam chusty każdemu, chociaż sama niewiele jeszcze o nich wiem. Uważam że niezależnie od wszystkiego warto chociaż spróbować...

    The End
    byle do wiosny...

  20. #20
    Chustopróchno Awatar Budzik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    13,478

    Domyślnie

    Zaczęłam nosić w 7 dobie po porodzie, w 2x. nic mnie nie bolało, nie ciągnęło, wiąże się przecież w talii, a blizna jest tuż nad spojeniem łonowym.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •