Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42

Wątek: Pomóżcie wybrać nosidło !!!

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar MartaS
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,846

    Domyślnie Pomóżcie wybrać nosidło !!!

    Moje drogie forumowe koleżanki. Noszę w chustach i jest mi z tym całkiem nieźle ale jakieś nosidło ergonomiczne też potrzebuję mieć na stanie. Nie wiedziałam co wybrać APLX czy manduce, mam APLX, a teraz chwilowo manduce. APLX jest prześliczny, takie delikatny, no piękny po prostu, manduca bardziej solidna w wykonaniu, mocno sportowa i nie ma takiego uroku jak APLX. Ale z obydwoma nosidłami mam problem. Pas biodrowy w APLX mi odstaje, choć nosi się dość wygodnie. Wczoraj nosiłam w manduce jak miałam na sobie kurtkę a Ala kombinezon i było ok, a dziś założyłam manduce pod kurtkę (sussses kinder) i była jakaś tragedia... Dziecko jest za nisko, tylny panel kurtki przykrywa mu buzię, wyżej nie mogę dziecka założyć, bo za długie są pasy do naciągania (biodrowy i naramienne). Dodam, że noszę tylko na plecach. I tak właśnie myślę, że chyba te nosidła są po prostu na mnie za duże. Jestem raczej z tych chucherkowatych (170 cm, niecałe 50 kg i jakieś 55 cm w pasie). Znacie jakieś nosidło, które spełnia następujące kryteria:
    - jest ładne jak APLX albo ładniejsze
    - jest przeznaczone dla drobnych osób
    - jest wygodne i ponosi też większy ciężar (narazie nam chusta wystarcza, ale domyślam się, że za jakiś czas nosidło będzie idealne)
    A może te nosidła są na mnie dobre tylko ja je jakoś nie tak instaluję? Poradźcie proszę
    Ala i Hania 2009, Ewa 2012

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Agut
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    okolice Grodziska M.
    Posty
    4,325

    Domyślnie

    Ja nie poradze bo w nosidłach doświadczenie mam zerowe, więc chętnie podczytam ten wątek tym bardziej ze tez rozgladam sie fajnym nosidłem.... no ale ja nie miałam o tym Marto WOOOOO jak ja Ci figurki zazdroszcze!

  3. #3
    Chustomanka Awatar joawoj
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    974

    Domyślnie

    Hmm, jak APLX na Was za duży, to zawsze nosidło na zamówienie zostaje - NubiGo, 7panel, itp.


    Mam wiecznie zapchaną skrzynkę --> piszcie proszę na maila: mmpjmw@gmail.com

  4. #4
    Chusteryczka Awatar lola_22
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Katowice ;-)/Kraków
    Posty
    2,623

    Domyślnie

    a czemu nie chcesz mei taia - wlasnie za to je kocham, ze mogę zawiązać tak caisno jak mi sie podoba.
    z nosideł obawiam się ze tylko szyte na ciebie pozostaje - ale kolejki długie no chyba ze jakas mama o o podobnej figurze zechce pozbyc sie swojecgo - szytego na miarę.
    Doradca noszenia w chuście po kursie podstawowym Trageschule Dresden®,
    już nie .pl ale wciąż zamotana


  5. #5
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    albo szyte albo wyprobuj moze ono. dp=opisz sie do testow czy cos- ono pozwala sie zawiazac prawie tak wygodnie jak mejtaje ale ma wygodniejszy pas biodrowy (przynajmniej dla mnie, lubie szerokie i wypelnione.)

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  6. #6
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie

    Może poproś o nosidło dziewczyny szyjące. Gosia Foks i Ola szyją cuda - Nubigo i 7panel. Nie wiem jak ceny u Oli, ale Gosia ma IMO bardzo przystępne.
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  7. #7
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    a w manduce ściągnęłas na maxa wszystkie pasy? tam jest taki patent przy panelu u góry, o iledobrze pamietam, do ściagnięcia dodatkowo.
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  8. #8
    Chustomanka Awatar jamamajka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    W-wa, Centrum
    Posty
    537

    Domyślnie

    Marta, a zsunęłaś panel? Ja Ci go wtedy rozsunęłam, bo Mała była w kombinezonie, ale jak nosisz pod kurtką w domowym ubranku, to możesz skrócić panel. I zapnij pas biodrowy wyżej, tak żeby zaczynał się w okolicach pępka i lekko schodził na biodra. Pasy naramienne też możesz skrócić, one się tak wtedy "pomarszczą"przy samym panelu. I podociągaj wszystko na maxa. My jesteśmy w sumie podobnej budowy i u mnie jest OK, ale Manduca ma to do siebie, że trzeba się z nią "dogadać" - pierwsze 2-3 razy są babole, potem jak już ją rozpracujesz to jest super.
    Kasia, mama Majki (30.04.2009), doradca po kursie podstawowym Die Trageschule®
    w w w . p r z y t u l m n i e m a m o . p l

  9. #9
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,793

    Domyślnie

    Jak dziewczyny napisały - rozumiem, że chciałabyś coś urokliwego i wygodnego?

    To zdecydowanie na miarę nosidło... Dziewczyny naprawdę cudeńka szyją...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  10. #10
    Chustomanka Awatar tamyk
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    1,098

    Domyślnie

    Polecam NubiGo
    Idusia grudzień 2008, Jasinek luty 2011, Lelo kwiecień 2014

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jamamajka Zobacz posta
    Marta, a zsunęłaś panel? Ja Ci go wtedy rozsunęłam, bo Mała była w kombinezonie, ale jak nosisz pod kurtką w domowym ubranku, to możesz skrócić panel. I zapnij pas biodrowy wyżej, tak żeby zaczynał się w okolicach pępka i lekko schodził na biodra. Pasy naramienne też możesz skrócić, one się tak wtedy "pomarszczą"przy samym panelu. I podociągaj wszystko na maxa. My jesteśmy w sumie podobnej budowy i u mnie jest OK, ale Manduca ma to do siebie, że trzeba się z nią "dogadać" - pierwsze 2-3 razy są babole, potem jak już ją rozpracujesz to jest super.
    yes yes yes!

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar MartaS
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,846

    Domyślnie

    Panel zsunęłam, pas biodrowy dociągnęłam na maksa, pasy naramienne też. Do tego patentu z marszczeniem nie dotarłam (może to coś pomoże?). Bo na kurtce nosiło się super. Jeszcze popróbuję A może faktycznie dziewczyny mi coś uszyją?
    Ostatnio edytowane przez MartaS ; 28-11-2009 o 15:22
    Ala i Hania 2009, Ewa 2012

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar marza
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,303

    Domyślnie

    Mam Nubigo od Gosi i jak dla mnie jest to super rozwiązanie
    Dobrałam pod siebie panel,kolor i rozmiar
    Marzena,mama Neli(X'2004) i Poli(VII'2008)
    Doradczyni po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule ®

    Zielona Mama.pl chusty, nosidła ergonomiczne, pieluszki wielorazowe. To także wypożyczalnia chust i nosideł oraz nauka wiązania chust we Wrocławiu. Zapraszamy do sklepu stacjonarnego! Wrocław ul. Czarnieckiego 29A/AB

    Chusty tkane Little Frog

  14. #14
    Chustofanka Awatar aninka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    338

    Domyślnie

    Nie będę oryginalna - NubiGo
    Ania-mama Magdy (10.05.2008)

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar MartaS
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,846

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jamamajka Zobacz posta
    My jesteśmy w sumie podobnej budowy i u mnie jest OK, ale Manduca ma to do siebie, że trzeba się z nią "dogadać" - pierwsze 2-3 razy są babole, potem jak już ją rozpracujesz to jest super.
    Może i tak jest. Ja się z nią jakoś dogadać nie mogę. Znalazłam te marszczenia, dociągnęłam i jest jakby ciutkę lepiej, ale pas biodrowy dalej odstaje, a dziecko jest dość nisko na plecach. Raczej nie widzę szansy noszenia kurtki na nosidło. Powiedzcie mi czy we wszystkich nosidłach dziecko jest tak nisko? W APLX też tak mam i nie mogę wyżej dzidzi umiejscowić, a tam pas biodrowy też mi odstaje. A może ja powinnam sobie jednak MT albo hybrydę sprawić?
    Ostatnio edytowane przez MartaS ; 28-11-2009 o 15:36
    Ala i Hania 2009, Ewa 2012

  16. #16
    Chustomanka Awatar jamamajka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    W-wa, Centrum
    Posty
    537

    Domyślnie

    No niestety w nosidłach dzieciaczek ląduje niżej. Dlatego ja nie mogę w Manduce nosić na plecach, bo Majonez nic nie widzi - muszę się nauczyć tego diabelskiego plecaczka, ale wciąż mi nie wychodzi
    Kasia, mama Majki (30.04.2009), doradca po kursie podstawowym Die Trageschule®
    w w w . p r z y t u l m n i e m a m o . p l

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    sprobuj z ONO a potem lec dalej jesli nie podpasuje. jakby co moge swoje ono pozyczyc.
    a ja i tak wole plecak z chusty

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar MartaS
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,846

    Domyślnie

    morepig, ja to się do Ciebie jeszcze o osłonkę uśmiecham piszę prv. A... i oczywiście jeśli jeszcze ktoś ma jakikolwiek pomysł, radę, sugestię, opinię w temacie nosideł to ja ładnie się uśmiecham
    Ala i Hania 2009, Ewa 2012

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    Marta ja będę miała Liliputi kolo 20 grudnia, jedno puszczę na testy więc jakbyś chciała to wpiszę Ciebie pierwsza na testy



  20. #20
    Chustoholiczka Awatar MartaS
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,846

    Domyślnie

    nemhein, będę Ci baaardzo wdzięczna
    Ala i Hania 2009, Ewa 2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •