Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: problem ze stawami :(

  1. #1
    Chustoguru Awatar mama_na_szóstkę
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    7,616

    Domyślnie problem ze stawami :(

    chyba bardziej wyżalić się chciałam, niz prosze o radę. moj Maluch jest taki ciężki, ze kręgosłup i stawy biodrowe i kolanowe mi wysiadają. ostatnio jak klękałam z nim w kosciele, poczułam taki nieprzyjemny ból w kolanie. a młody ma dopiero pół roku i ok. 10 kg. fajnie, ze rośnie, ale ja wysiadam nie mogę się zmusić do przełozenia Malucha do plecaczka, ale czy to coś zmieni jak noszę w chuście, to jest mi wygodnie, tylko później albo w nocy boli jak jasna cholera...
    mama_pięciu synów i córeczki od szesnastu lat na forum Doux-Doux znów na HM Sklep

  2. #2
    Chusteryczka Awatar Lovrita Bornita Rokita
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Makarska, HR
    Posty
    1,839

    Domyślnie

    Mnie tez czasami cos "strzyka"...
    Moj Maly ma 13 kg i nosze go na plecach - nie wyobrazam sobie nosic go z przodu.

  3. #3
    Chustomanka Awatar tonieja
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    845

    Domyślnie

    Ja też właśnie zdałam sobie sprawę, że kolana mnie pobolewają. Jednak to chyba jeszcze trochę potrwa, bo teraz dźwigam mój słodki ciężar a potem, jak już zacznie sama chodzić, zapewne będę za nią biegać. No cóż, na coś trzeba umrzeć


  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    695

    Domyślnie

    Mama_Trójki koniecznie wybierz się do ortopedy. Niestety ostatnio miałam bolący problem z kolanami, który utrudniał mi funkcjonowanie. Szczególnie ujawniał się przy wchodzeniu, schodzeniu po schodach oraz podnoszeniu z podłogi Marka . Okazało się że mam chondromolacje stawów kolanowych (czyli ścierają się rzepki), co pogłębiło noszenie ciężkiego dziecka. Dostałam skierowanie na 10 zabiegów: laser+ pole magnateczne. Osuszyło to troche stan zapalny kolan i już mnie tak nie boli. Niestety karmię piersią, więc glukozaminy nie mogę łykać a powinnam przy tym schorzeniu. Na nóżki niestety przy tak ciężkich dzieciach jak nasze, trzeba uważać....
    Moje stwory dwa: Marelek 07.2007 i Pepelek 06.2009

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    o rety...nareszcie znalazłam wątek,którego szukałam...KOLANO...no właśnie mnie boli od kilku dni i to tak,że kuleję...widzę,że nie ma co tego lekceważyć i ...wizyta u ortopedy sie kłania nie wyobrażam sobie,że mogłoby być tak,że nie będę mogła małej nosić w chuście

  6. #6
    Chusteryczka Awatar miedziana
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    1,556

    Domyślnie

    Dziewczyny, popieram apel slawki, wybierzcie się do lekarza. Może to nic takiego ale sprawdzić trzeba, bo nasze dzieci potrzebują naszej sprawności U mnie kłopot z ręką, nadgarstek boli mnie już kilka miesięcy, jest coraz gorzej. Co prawda przy noszeniu w chuście ręce są wolne, ale do motania sprawna ręka jest potrzebna.
    Dlatego w końcu wybrałam się do lekarza, dostałam skierowanie na rtg, a teraz czekam na wizytę do poradni rehabilitacyjnej. Mam nadzieję, że cosik poradzą.
    A Wam wszystkim zdrówka życzę!
    Szymon - moje kwietniowe słońce

  7. #7
    Chusteryczka Awatar kamaal
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    chwilowo Wietrzne Miasto
    Posty
    1,790

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miedziana
    U mnie kłopot z ręką, nadgarstek boli mnie już kilka miesięcy, jest coraz gorzej. Co prawda przy noszeniu w chuście ręce są wolne, ale do motania sprawna ręka jest potrzebna.
    Dlatego w końcu wybrałam się do lekarza, dostałam skierowanie na rtg, a teraz czekam na wizytę do poradni rehabilitacyjnej. Mam nadzieję, że cosik poradzą.
    A Wam wszystkim zdrówka życzę!
    Tak jak u mnie- też mnie ręka boli i moj mąż ortopeda co mi poradził - usztywnic na jakiś czas (taaak) albo nie podnosić (taaak) albo się przyzwyczaić i co zrobiłam - się przyzwyczaiłam fakt, że boli juz troche mniej ale jak czasem jakoś niefortunnie wygnę rękę to boooli strasznie!
    Ala (15.04.2007) Martyna (18.04.2011) i 2 Maluszki[*]

  8. #8

    Domyślnie

    Dokladnie,dobry ortopeda,potem zabiegi i koniecznie cwiczenia.Noszac w chuscie jednak obciazamy stawy kolanowe,ale cwiczac codziennie choc z 10-15 min odpowiednie cwiczenia wykonujac(poprosic o skierowanie do dobrego fizjoterapeuty,on pokaze) mozna ulzyc naszym stawom.No i na plecach juz takie wiekszawe dzici najlepiej nosic,wstawac zawsze na ugietych kolanach itd.

  9. #9
    Chustofanka Awatar sara
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    340

    Domyślnie

    Ja mam problemy ze stawami biodrowymi już od paru lat - nigdy nic z tym nie robiłam, bo nie miałam czasu iśc do lekarza. Ból czuję np. chodząc na obcasach i czasem jak noszę w chuście. CO ciekawe, zauważyłam, że bolą stawy jak małego zawiążę zbyt nisko.
    Jałóweczka (2006), Lutek (2008) i Grudniaczek (2010).

    http://czytanki-przytulanki.blogspot.com/

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Miedziana masz świętą rację,że należy do lekarza,lekceważyć się nie da zwłaszcza gdy boli...tylko czasem trzebaby się roztroić żeby starczyło czasu na wszystko...ja dziś właśnie byłam u lekarza,ale to nie na ten wątek. Poszukam zaraz miejsca gdzie mogę o tym napisać...

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar calineczka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    100km od Torunia i 100km od 3Miasta
    Posty
    3,250

    Domyślnie

    Cześć!
    Ja jeszcze w chuście nie noszę (bo dopiro dziś do mnie dotarła i teraz będę się uczyła) ale mój ma 4 mies. i waży już 7600 więc ja czuję ramiona oj czuję... i dlatego między innymi pomyślałam o chuście.Zobaczymy jak będzie po chustonoszeniu

  12. #12
    Chustofanka Awatar muszka12
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Pruszcz Gdański
    Posty
    481

    Domyślnie

    Ja mam podobny problem, boli mnie dolna część pleców i nadgarstki, ale jak byłam u lekarza, to mi powiedział, że nadgarstki to sprawy przeciążeniowe - czyli najlepiej nic nie nosić , a kręgosłup to też od dźwigania i trzeba ćwiczyć oraz chodzić na masaże. Ćwiczyć za bardzo nie mam kiedy a jeśli chodzi o masaże to kupiłam sobie taką nakładkę na fotel - dobra rzecz.

    Calineczka niezłego masz klopsika , ale moje kochane maleństwo też nieźle waży (stąd te stany przeciążeniowe) ma prawie 5 m-cy i waży tylko ok. 9 kg , tak, że wiem co to znaczy nosić swój słodki ciężar.
    W chuście nosi się go o niebo lepiej niż normalnie, bo ciężąr lepiej się rozkłada.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •