Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36

Wątek: jak zacząć?

  1. #1
    ChustoTata Awatar mucha
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,602

    Domyślnie jak zacząć?

    wiem, że pewnie było ale czy możecie mi w żołnierskich słowach wyjaśnić o co tu chodzi i jak zacząć.
    Mieliśmy 2 różne pieluszki testowe (z polaru i czegoś jeszcze) ale one zwyczajnie przemakały po około 30 minutach.
    tak więc pytam:
    - czy istnieją dobre pieluchy wielorazowe, które nie przemakają i które zmienia się tak często/rzadko jak pampersy?
    - jaka konkretnie firma?
    - czy coś jeszcze muszę wiedzieć czy też cała reszta to już dokładnie to samo co przy pampersach?
    http://www.leniwiec.eu strona mojego zespołu
    http://www.kamilamuczynska.blogspot.com blog z fotkami moich córek

    Doradca po kursie zaawansowanym Die Kinderwagenvernichtungsschule Dresden® (Drezdeńska Szkoła Unicestwiania Wózków®)

  2. #2
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    jako samozwańczy mod tego podforum witam Cię w pieluchach.
    temat jest nieprawdopodobnie szeroki i co człowiek to opinia,więc na początek proponuję przeczytać stronę ekobaby.pl,tam jest bardzo jasno wszystko wyłożone,a potem możemy rozmawiać co dobre dla maluszka a co dla starszaka.
    musisz się jakoś wstępnie przygotować,żeby chociaż rozumieć słownictwo pieluchowe jakim się trzeba posługiwać tłumacząc cokolwiek w tej dziedzinie.
    acha,i musisz zastanowić się czy chcesz wersję oszczędną finansowo (rozsądną) czy możesz przyszaleć trochę (to wersja hobbystyczna).

  3. #3
    Chusteryczka Awatar rosass
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Góry izerskie
    Posty
    1,687

    Domyślnie

    na spotkaniu możemy pogadać, o pieluchach też,
    tylko chyba skrótami czas się nauczyć mówić
    GAJENKA-23.12.08
    Certyfikowany Doradca noszenia ClauWi®

  4. #4
    ChustoTata Awatar mucha
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,602

    Domyślnie

    ale ja błagam o wstępne (totalnie krótkie) odpowiedzi na poniższe pytania
    - czy istnieją dobre pieluchy wielorazowe, które nie przemakają i które zmienia się tak często/rzadko jak pampersy?
    - jaka konkretnie firma?
    - czy coś jeszcze muszę wiedzieć czy też cała reszta to już dokładnie to samo co przy pampersach?
    Jeśli to temat rzeka to tym bardziej chcę wiedzieć czy warto się w nią zanurzać (nie wiem dlaczego ale przez twoją przenośnię stoi mi teraz przed oczyma rzeka wielkości wisły cala z pieluch wielo- i jednorazowych - to nie jest przyjemny widok )
    http://www.leniwiec.eu strona mojego zespołu
    http://www.kamilamuczynska.blogspot.com blog z fotkami moich córek

    Doradca po kursie zaawansowanym Die Kinderwagenvernichtungsschule Dresden® (Drezdeńska Szkoła Unicestwiania Wózków®)

  5. #5
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    daleko i blisko
    Posty
    3,021

    Domyślnie

    mozesz przewertowac cale podforum..ile forumek tyle odpowiedzi.
    Ale: TAK, sa takie pieluchy wielrorazowe.
    Firma: w zasadzie wszystkie AIO i kieszonki z wkladami (Iti Biti, Bum Genisu, Wonderoo etc.). Wszystko zalezy od teo aby dobrze dobrac rozmiar do dziecka (bo pieluszki sa roznie szyte).
    Jezeli dobrze dobierzesz pieluszki, to je wkladasz, zakladasz i pierzesz.
    I wszystko.
    K. i J. 17.07.2008, W. 07.02.2013

    1% KRS 0000037904 Cel szczegółowy 26513 Nowacka Katarzyna i Jakub 1% DZIĘKUJEMY!

  6. #6
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    -tak
    -bum genius,happy heiny`s,baby kangas, fuzzi bunz,mam dalej wymieniać?
    wszystkie które mają warstwę nieprzemakalnego PULa na zewnątrz
    -mnóstwo,jak prać, ile sztuk trzeba,jaki rozmiar...

    w skrócie:
    kupujesz pieluchy w ilości wystarczającej na 3 dni dni i kosz na brudne pieluchy,pierzesz w proszku na 60 stopniach,jak wyschną, to nakładasz je dzieciom i zmieniasz jak pielucha w środku będzie mokra lub brudna,średnio co 3 godziny.brudną pieluchę wrzucasz do kosza az uzbiera się tyle,żeby zrobic znowu pranie.
    koniec.
    reszta to dyrdymały.
    rzecz w tym,że jak napiszę Ci konkretnie: kup sterte tetry i 5 kieszonek takich a takich(rodzaje pieluch i firma) to zaraz odezwie sie ktoś, kto napisze "a po co mu tetra" albo "po co mu 5 kieszonek,starcza 3,a w ogóle dlaczego ta firma a nie inna,czyżbyś była ukrytą reklamówką" i dzięki temu zawiąże się dyskusja na 10 stron.

    pieluchy to banał, ale lepiej sobie znaleźć jednego przewodnika po temacie.

  7. #7
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    nie warto.
    jak masz kase to kupuj eko pampersy,troche droższe niż nie eko

  8. #8
    Chusteryczka Awatar rosass
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Góry izerskie
    Posty
    1,687

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mucha Zobacz posta
    ale ja błagam o wstępne (totalnie krótkie) odpowiedzi na poniższe pytania
    - czy istnieją dobre pieluchy wielorazowe, które nie przemakają i które zmienia się tak często/rzadko jak pampersy?
    - jaka konkretnie firma?
    - czy coś jeszcze muszę wiedzieć czy też cała reszta to już dokładnie to samo co przy pampersach?
    Jeśli to temat rzeka to tym bardziej chcę wiedzieć czy warto się w nią zanurzać (nie wiem dlaczego ale przez twoją przenośnię stoi mi teraz przed oczyma rzeka wielkości wisły cala z pieluch wielo- i jednorazowych - to nie jest przyjemny widok )
    -są pieluchy które nie przeciekają, muszą być dobrane rozmiarowo jak pampki, raczej zmienia się częściej, z przyzwoitości.
    - mogą być nawet samoróbki, byle dopasowane
    -różnica taka, że się pierze
    - a jak nie chcesz wydawać dużo kasy to się nie zagłębiaj
    GAJENKA-23.12.08
    Certyfikowany Doradca noszenia ClauWi®

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar Biedronka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Sobótka/Wrocław
    Posty
    3,267

    Domyślnie

    Ja uwazam że nie ma złych pieluch .Sa pieluchy zle dobrane dla wieku, preferencji rodziców itp.
    Najlepiej na spotkaniu przy okazji chust poproś o wyjasnienie jak "krowie na rowie" co , jak , dlaczego ?
    podotykaj sobie rózne pieluszki .

    Z wyborem najodpowiedniejszych ....?
    nie kupuj jednej firmy i maści
    Kup rózne :składane, formowanki , kieszonki,AIO
    na poczatek po jednej ...i zobacz co dla WAS jest najlepsze .
    jesli nakupujesz tone np. formowanek a niepodpasują Wam to bedziesz czuł ze za kare przewijasz swojego malucha - a to sie mija z cenelm
    Przewijanie ma byc przyjemnością dla Was i Waszego malucha
    a przedewszystkim .....zdrowe i ekonomiczne


    polecam przeczytanie http://www.pieluszkarnia.pl/i6,od-czego-zaczac.html
    oraz wiecej wskazówek w dziale :cenne informacje

    powodzenia
    moje stado : Janiu 09.11.2005 Dymek 19.05.2008 i Mąż Mateusz
    Doula - wsparcie w okresie ciąży i podczas porodu WROCŁAW
    http://centrumrodzicielstwa.pl we Wrocławiu ( kiedyś www.szkolarodzenia-natura.pl )





  10. #10
    Chusteryczka Awatar Tinta
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    dolnośląskie
    Posty
    1,578

    Domyślnie

    Zgodzę się z dziewczynami - nie ma pieluchy uniwersalnej - zmienia się to wraz z wiekiem dziecka. W różnym wieku są inne pieluchowe zapotrzebowania - przynajmniej u nas. I to co dla jednego rodzica jest super dla innego do bani.
    Ja jak zaczynałam zrobiłam tak, że sobie pokupowałam na bazarku pieluszkowym po jednej pieluszce używanej różnych firm i typów. Był taki moment, że nie miałam dwóch takich samych pieluch. Używałam ich ze dwa miesiące i teraz wiem, co dla nas najlepsze. Pieluszki trafiły z powrotem na bazarek, a ja uzupełniłam takimi jakie nam najbardziej odpowiadały.

    Kupcie na początek kilka pieluch, a nie od razu cały zestaw, i sobie poeksperymentujcie.

    Aha - i nie liczyłabym na to, że to będzie zajmowało tyle zachodu co pampki - coś za coś.

  11. #11
    ChustoTata Awatar mucha
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,602

    Domyślnie

    http://ekobaby.pl/ep_dlaczego_pieluszki_z_materialu.php
    przeczytałem to wszystko - może was zdziwię ale na ponad 100 wymienionych w punktach zalet tych pieluch nie ma ani słowa o tym, że one nie przemakają albo, że przebiera się tak samo często jak w pampersach. Autorka pamiętała o największych błahostkach a nie napisała, że nie przemakają. Czy tylko dla mnie to jest ważne ?
    http://www.leniwiec.eu strona mojego zespołu
    http://www.kamilamuczynska.blogspot.com blog z fotkami moich córek

    Doradca po kursie zaawansowanym Die Kinderwagenvernichtungsschule Dresden® (Drezdeńska Szkoła Unicestwiania Wózków®)

  12. #12
    ChustoTata Awatar mucha
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,602

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zgaga Zobacz posta

    Aha - i nie liczyłabym na to, że to będzie zajmowało tyle zachodu co pampki - coś za coś.
    ale nie licząc prania to tyle samo czy też więcej?
    http://www.leniwiec.eu strona mojego zespołu
    http://www.kamilamuczynska.blogspot.com blog z fotkami moich córek

    Doradca po kursie zaawansowanym Die Kinderwagenvernichtungsschule Dresden® (Drezdeńska Szkoła Unicestwiania Wózków®)

  13. #13
    Chustomanka Awatar mamka_klamka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,361

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mucha Zobacz posta
    http://ekobaby.pl/ep_dlaczego_pieluszki_z_materialu.php
    przeczytałem to wszystko - może was zdziwię ale na ponad 100 wymienionych w punktach zalet tych pieluch nie ma ani słowa o tym, że one nie przemakają albo, że przebiera się tak samo często jak w pampersach. Autorka pamiętała o największych błahostkach a nie napisała, że nie przemakają. Czy tylko dla mnie to jest ważne ?
    To jest chyba oczywiste. Po to się zakłada pieluchy, żeby ubranie było suche. Jak przecieka, to... patrz wyżej, co dziewczyny napisały.

  14. #14
    ChustoTata Awatar mucha
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,602

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamka_klamka Zobacz posta
    To jest chyba oczywiste. Po to się zakłada pieluchy, żeby ubranie było suche. Jak przecieka, to... patrz wyżej, co dziewczyny napisały.
    to, że materiał bez folii itp nie przecieka to NIE jest oczywiste. i jak trafia ktoś do tego sklepu kto zna pampersy i tetrę to czyta wszystko, nawet to, że zajmują mniej miejsca w szafce i że są kolorowe ale, że nie przemakają jak tetra to już autorka nie napisała.
    http://www.leniwiec.eu strona mojego zespołu
    http://www.kamilamuczynska.blogspot.com blog z fotkami moich córek

    Doradca po kursie zaawansowanym Die Kinderwagenvernichtungsschule Dresden® (Drezdeńska Szkoła Unicestwiania Wózków®)

  15. #15
    Chusteryczka Awatar Tinta
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    dolnośląskie
    Posty
    1,578

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mucha Zobacz posta
    ale nie licząc prania to tyle samo czy też więcej?
    My używamy kieszonek - jest to pielucha w którą musisz włożyć wkład chłonny. Po zasikaniu tudzież zakupkaniu wyjmujesz wkład chłonny ze środka - pierze się i suszy te dwie części osobno. Jak są suche i czyste to wkład wsadzasz w kieszonkę (zajmuje parę sekund) i siup na pupkę. I o tyle zachodu jest więcej niż z pampkami - wyjęcie wkładu zasikanego i włożenie go z powrotem po upraniu i wysuszeniu.
    Mi głównie chodziło o pranie i rozwieszanie prania - jeśli chodzi o to "więcej zachodu niż z pampkami".

  16. #16
    Chustomanka Awatar mamka_klamka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,361

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mucha Zobacz posta
    to, że materiał bez folii itp nie przecieka to NIE jest oczywiste. i jak trafia ktoś do tego sklepu kto zna pampersy i tetrę to czyta wszystko, nawet to, że zajmują mniej miejsca w szafce i że są kolorowe ale, że nie przemakają jak tetra to już autorka nie napisała.
    No niby niektóre przeciekają. Formowanki same na przykład. Dlatego zakłada się otulacz. Ale zakładam, że sprzedający informuje o tym, czy pieluszka wymaga otulacza, czy też nie. Ogólna idea pieluszek, czy wielo, czy jednorazowych, jest taka, że nie przeciekają, nie moczą ubrania

  17. #17
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,882

    Domyślnie

    mucha, jak chcesz wezme na spotkanie wszystko co akurat bede miała suche i powiem co MI nie przemaka i dlaczego, które zmieniam relatywnie rzadko bo się do tego nadają, co schnie dość szybko a co warto mieć na wyjątkowe okazje mam chyba kazdy mozliwy rodzaj.tylko firm mam mało bo powyprzedawałam ...uznałam, ze MI praktyczniej i ekonomiczniej i estetyczniej sparwdza się co innego.tetry nie uzywam wogole np i uwazam ją za mega niewygodną.
    u nas wielo przybrały postac na maksa zblizoną do pampków pod kazdym względem i w takim stpniu w jakim się da nie spiąc na milionach
    daj znaka czy brac;]



  18. #18
    Chustonoszka Awatar Dobromiła
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Zielonka
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamka_klamka Zobacz posta
    No niby niektóre przeciekają. Formowanki same na przykład. Dlatego zakłada się otulacz. Ale zakładam, że sprzedający informuje o tym, czy pieluszka wymaga otulacza, czy też nie. Ogólna idea pieluszek, czy wielo, czy jednorazowych, jest taka, że nie przeciekają, nie moczą ubrania
    Ale cały dowcip jest w tym, że wielorazówki przeciekają dużo mniej niż jednorazówki (przynajmniej u mnie tak jest). A jeśli juz przeciekną to nie jest to powódź na pół pleców tylko maleńkie zawilgocenie na kawałeczku ubranka.


  19. #19
    Chusteryczka Awatar rosass
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Góry izerskie
    Posty
    1,687

    Domyślnie

    Ja mogę też zabrać materiały pieluchowe, bo my na samoróbkach i na tetrze głównie.
    jednym z głównie wykorzystywanych do szycia pieluch materiałem jest PUL, który nie przecieka, podobny materiał jak w kurtkach przeciwdeszczowych, dlatego oczywiste.
    GAJENKA-23.12.08
    Certyfikowany Doradca noszenia ClauWi®

  20. #20
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,882

    Domyślnie

    hihi taak zrobmy pieluszkowo 4.12 z tym, ze ktos nie praktykujący dostanie zawrotow głowy rosas a ja zamiast tetry reczniczki z IKEA za 1,25 nie wiem czemu tetra mi stwardniała...a reczniczkow nie nada prasowac i chyba jakby więcej chłoną? hehhe zaczyna się....mucho, małżonko musza, drżyjcie!



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •