Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35

Wątek: Disana, otulacz wełniany, gatki

  1. #21
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adusia2000 Zobacz posta
    dziewczyny, a czy gatki 74/80 cm beda pasowaly na 74 cm dziecia w nocnej formowance? zastanawiam sie, czy nie wziasc juz rozmiaru wiekszego, ale moja mala ma dopiero 7 m-cy, rozmiar 86/92 chyba bedzie za wielki? odpiszcie pliizzz
    na pewno nie bierz większego, te gacie są byyyyycze
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  2. #22
    Chustoholiczka Awatar v
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    jakby Warszawa
    Posty
    3,301

    Domyślnie

    z drugiej strony zbyt duzy zawsze mozna przestraszyc o pol rozmiaru

  3. #23
    Chustonówka Awatar adusia2000
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Kiel, DE
    Posty
    31

    Domyślnie

    dzieki!

  4. #24
    Chustomanka Awatar Meppel
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Gdanisko/Toruń
    Posty
    791

    Domyślnie

    A gdzie się to cudo nabywa?? Bo wyglądają superasnie
    Tymianek 4 wrzesień 2008
    Tomił 23 wrzesień 2010













  5. #25
    Chustomanka Awatar mamka_klamka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,361

    Domyślnie

    A ja kupiłam takie wielkie. Myślałam, że prestraszę i będą dobre, ale z tego co czytam jednak nie.
    Jutro się okaże.

  6. #26
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    16

    Domyślnie

    odkopałam stary watek, bo kupiłam dwa otulacze 74/80 - 6-12m. Mój synek ma pół roku, ok. 9kg wagi i nosi rozmiar właśnie 74/80, ale te gatki wydają mi się strasznie ciasne. Na formowankę to już w ogóle się je ciężko wciąga. Czy ktoś móglby mi napisać, czy to ma być takie ciasne, żeby dobrze trzymało? Bo w sumie trzyma, ale wydaje mi się, że młody może być w nich skrępowany tą ich ciasnością. kiedy Wasze dzieci wchodziły w ten rozmiar?

  7. #27
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez domimi Zobacz posta
    odkopałam stary watek, bo kupiłam dwa otulacze 74/80 - 6-12m. Mój synek ma pół roku, ok. 9kg wagi i nosi rozmiar właśnie 74/80, ale te gatki wydają mi się strasznie ciasne. Na formowankę to już w ogóle się je ciężko wciąga. Czy ktoś móglby mi napisać, czy to ma być takie ciasne, żeby dobrze trzymało? Bo w sumie trzyma, ale wydaje mi się, że młody może być w nich skrępowany tą ich ciasnością. kiedy Wasze dzieci wchodziły w ten rozmiar?
    Moja córeczka ma 9 miesięcy, ale też nosi rozmiar 80 i waży troszkę mniej, bo 8 kg i ja kupiłam już ten większy rozmiar otulacza.
    Jest luźny, coś jak spodenki, ale nie za duży i bardzo dobrze trzyma.. My stosujemy tylko na noc na formowanki bambusowe lub flanelowe i zakładam, że powinno być luźno i wygodnie. Nic nie spina i nie wciskam przy wkładaniu.
    Czy chłopczyk należy do grubszych dzieci (6 miesięcy i 9 kg)? Wydaje mi się, że w Waszym przypadku jest na styk i za chwilę może być za ciasno. Może spróbuj odsprzedać, dopuki nie są zniszczone i zakupić większy rozmiar? Ale może wypowie się ktoś jeszcze.

  8. #28
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,894

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez domimi Zobacz posta
    odkopałam stary watek, bo kupiłam dwa otulacze 74/80 - 6-12m. Mój synek ma pół roku, ok. 9kg wagi i nosi rozmiar właśnie 74/80, ale te gatki wydają mi się strasznie ciasne. Na formowankę to już w ogóle się je ciężko wciąga. Czy ktoś móglby mi napisać, czy to ma być takie ciasne, żeby dobrze trzymało? Bo w sumie trzyma, ale wydaje mi się, że młody może być w nich skrępowany tą ich ciasnością. kiedy Wasze dzieci wchodziły w ten rozmiar?
    może po prostu są sfilcowane? albo trzeba kupic większe
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  9. #29
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    16

    Domyślnie

    no to chyba faktycznie kupiłam takie na styk, myślałam właśnie, że będą to takie luźniejsze gatki, a one właśnie dość ciasno siedzą na tyłku. Z drugiej strony całą noc w nich przespał spokojnie, nie przepuściły, a na ciele też się nigdzie nie odcisnęły, więc może jeszcze trochę damy radę... może są sfilcowane, bo kupiłam dwie pary w tym samym rozmiarze i jedne są trochę mniejsze niż drugie. Te drugie wystarczą chyba na trochę dłużej. no nic, dzięki, jeszcze się im przyjrzę i pomyślę, co z tym fantem.

  10. #30
    Chustofanka Awatar Maminek
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    290

    Domyślnie

    był ok, ale nie przekonał nas fakt prania ręcznego, to naprawde musi komus pasować

  11. #31
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maminek Zobacz posta
    był ok, ale nie przekonał nas fakt prania ręcznego, to naprawde musi komus pasować
    Na szczęście nie trzeba robić tego zbyt często

  12. #32
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Losanna Zobacz posta
    Na szczęście nie trzeba robić tego zbyt często
    To jest między innymi fantastyczne w wełnie Dzieci mają mniej ubrań i chyba suma sumarum mniej się narobię niż przy ciągłym praniu bawełny...

  13. #33
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    dziewczyny, tak sie wtrącę: gdzie kupujecie te otulaczki wełniane? Chciałabym je wypróbować, bo teraz używam Imse Vimse na formowanke ecopi, ale przyznam, że zdarza się, że córcia sie budzi zalana po szyję i łóżeczko mokre tez. Daje dodatkowy wklad bambusowy. Nie wiem od czego to zależy, może czasem za dużo pije Ma teraz 14 miesięcy i waży 9,5 kg - nie wiem jaki wełniak byłby ok?

  14. #34

    Domyślnie

    Disanę dostaniesz w kilku polskich sklepach internetowych, ale aktualnie jest po sezonie i nie ma dużego wyboru w rozmiarówce. Pytałam każdego sklepu kiedy przewidują dostawę, odpowiedzieli, że pewnie dopiero przed kolejną zimą Wpisz sobie otulacz lub szorty Disana to zobaczysz gdzie co zostało.
    Można kupić na ebayu lub gdzieś indziej za granicą, ale koszty są wiadomo większe.
    Myszon 2012, Myszka 2014, Myszunia 2016, Myszeczka 2020

  15. #35
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    jestem z gatek bardzo zdowolona, mam już większe.
    Nigdy nie przeciekły, bardzo zgrabne z formownką.
    Chudzinka- Ufoludek - 2001, Krasnoludek - 2009, Pimpuś -2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •