Strona 1 z 10 123456789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 196

Wątek: Al Melle

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    5

    Domyślnie Al Melle

    Popatrzcie na te chusty. Cena bardzo przystępna, na innych aukcjach różne kolorki i materiał z atestami.
    Napiszcie jak sądzicie, czy taka chusta nada się dla noworodka?
    czekam na opinie
    http://www.allegro.pl/item818034020_...ne_gratis.html

  2. #2
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    nie wygląda mi na elastyka do końca albo po prostu nie jest naciągnięta i dlatego, jakość wiązań pozostawia sporo do życzenia (krzywo, nóżki nie na żabkę, nie naciągnięta) no i , 2x z elastyka, wrr...

    ale pewnie się nada tylko nie stosuj instrukcji od tej pani bo jak sama nich korzysta to
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  3. #3
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    No dziękuję bardzo. Jeśli chodzi o wiązania to tutaj szukam.
    Tylko cena niska a ja muszę kupować już Bo za miesiąc rodzimy :-D

  4. #4
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    No to jest słynny Rogal tyle że zmutował, albo raczej rozwijnął się

    Mi sie wydaje, że ona nie ma tam dziecka tylko lalkę. No i sceneria do zdjęc wręcz bajeczna

    A swoja droga chusta może byc OK. Tak ze zdjeć trudno ocenić jakość materiału, ale skoro producent powołuje się na atesty, to powinno byc ok.


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  5. #5
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,732

    Domyślnie

    Ja bym sie bała - nie mam zaufania do takich chust.
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  6. #6
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,519

    Domyślnie

    A czy to nie przypadkiem lalka na zdjęciach, trudno lalce nóżki w żabkę ułożyć (nie żebym broniła jakość wiązania)

  7. #7
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez espejo Zobacz posta
    Ja bym sie bała - nie mam zaufania do takich chust.
    No ale espejo, czym one się różnią od "firmówek". Ja rozumiem tkana - takiej samoróbki bym nie kupiła, bo splot niewłaściwy. Ale elastyk jest elastyk. Może niekoniecznie do wagi jaka proponuje producent (16kg chyba?), ale tak do 6-7 kg nie powinno byc problemu.


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  8. #8
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    To na pewno lalka, bo przy innych chustach też ma ta Pani lalki, ja barzdziej patrzę na cenę i atesty (na tym pkt mam manie )
    Muszę do 100 się wyrobić i nie wiem co kupić a takiego 7 dniowca będę musiała już zabierać na dwór :-/
    No chyba, że jednak nie elastyczną?
    Doradźcie please

  9. #9
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    A może mało używaną elastyczną firmówkę? Zajrzyj na Chustostargan. Czasem też w dziale Reklama dziewczyny sprzedające mają jakies promocje na firmowe chusty elastyczne.

    Oczywiście w tkanej tez możesz nosić, ale po pierwsze to większy wydatek (choć "zwraca się", bo taka chusta co do zasady starcza na zawsze, po drugie na pewno trudniej zamotac na początek. Chyba, że masz pod ręką chustonosicielkę ze stażem, która na żywo ci pokaże co i jak.


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  10. #10
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    ja tam od elastyka zaczynałam i bardzo sobie chwalę, uważam że to super rozwiązanie dla maluszka

    oczywiście trzeba się będzie na tkaną przesiąść prędzej czy później, ale to uważam super rozwiązanie dla tych 'bojaźliwych" czy aby na pewno dobrze zawiąże itd...

    jak wstawisz fotki z zamotanym potomkiem do oceny to damy wskazówki jakby co
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  11. #11
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,160

    Domyślnie

    to rmoże być lalka, bo ta pani ma trochę starsze dziecko jesli dobrze pamietam. kiedyś była na warsztatach KK i chciała się nauczyć wiązać ale że dziecko ma juz duże to dziecko nie współpracowało pamietam, że ubaw miałam
    Syn 2006
    Córa 2008
    Syn 09.2014

  12. #12
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    jeszcze jedno... miałam w łapkach kilka elastyków - i co firmowa to firmowa - cieńsza, przyjemniejsz w dotyku, jakaś taka "lepszej jakości" - ale tej konkretnej nie macałam więc nie będę mącić... Najlepiej porównać sobie, ale co tam, kup i daj recenzję

    a nawet jak to lalka to sorki, mogliby się przyłożyć chociażby do dociagnięcia
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,732

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    No ale espejo, czym one się różnią od "firmówek". Ja rozumiem tkana - takiej samoróbki bym nie kupiła, bo splot niewłaściwy. Ale elastyk jest elastyk. Może niekoniecznie do wagi jaka proponuje producent (16kg chyba?), ale tak do 6-7 kg nie powinno byc problemu.
    Ja je wszystkie wrzucam w jeden wór, no nie wiem, bałabym się i już w sumie to zanim kupiłam pierwszą chustę chciałam skorzystac z rad na gazetowym forum chyba i samej coś wykombinować, żeby sprawdzic, jak sie wiąże, i na szczęście tego nie zrobiłam - z lenistwa, bo jeszcze bym się zniechęciła... Wiem, że przez takich niedowairków trudniejsza droga dla nowości na rynku ale wolałam kupic firmową, naczytałam sie opinii i wybrałam. Na pewno cena odgrywa dużą rolę, ale można tez znaleźć niedrogie uzywane elastyki - i są chyba w dobrym stanie, bo za długo ich się nie nosi, przynajmniej tak mi sie wydaje Oni piszą do 12 kg - to też dużo dla elastyka.
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  14. #14
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez garlicgirl Zobacz posta
    to rmoże być lalka, bo ta pani ma trochę starsze dziecko jesli dobrze pamietam. kiedyś była na warsztatach KK i chciała się nauczyć wiązać ale że dziecko ma juz duże to dziecko nie współpracowało pamietam, że ubaw miałam
    No ja myślę, że chciała się nauczyc. Pamiętam ich pierwsze wiązania. O matkoooo!!!! wszystko dyndało i wisiało, a to jej dziecko to takie na oko 4-5 letnie wyglądało.


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  15. #15
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,160

    Domyślnie

    no ja wiem, że o naukę chodziło. ale pamiętam to doskonale jak dopadła andziulindzie i każde wiązanie kazała sobie pokazywać, "szybko wiecej, nastepne..." właśnie na dużym dziecku, które na wiązanie nie miało ochoty... no to się śmiałysmy z dziewczynami z przywiązanego w pionie dziecka na plecach.
    Syn 2006
    Córa 2008
    Syn 09.2014

  16. #16
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez garlicgirl Zobacz posta
    no ja wiem, że o naukę chodziło. ale pamiętam to doskonale jak dopadła andziulindzie i każde wiązanie kazała sobie pokazywać, "szybko wiecej, nastepne..."
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  17. #17
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim. Oki zobaczę, może uda się coś z używanych a wiązać muszę nauczyć się sama bo nikt tu w chustach nie nosi :-D

  18. #18
    Chusteryczka Awatar aurora
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    2,180

    Domyślnie

    A jaki gratis - woreczek do chusty i instrukcja wiązania
    Kiedy dzieci są małe, daj im korzenie, a kiedy są duże, daj im skrzydła.

  19. #19
    Chustomanka Awatar vatanaya
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Tricity
    Posty
    766

    Domyślnie



    Cytat Zamieszczone przez aurora Zobacz posta
    A jaki gratis - woreczek do chusty i instrukcja wiązania

  20. #20
    Chusteryczka Awatar doominikaa
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,449

    Domyślnie

    o, te zdjęcia były robione 500 m od mojego domu....
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, niepraktykujący ale z sentymentem.
    Matka Mateusza (wrzesień 2005) i Małgośki (styczeń 2008), była chustonoszka, ale trzymająca jeszcze szmaty w szafie.
    No chustopróchno po prostu.



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •