Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Wątek: AUU ciągnie mnie za włosy

  1. #1
    Chustomanka Awatar monjan
    Dołączył
    Jul 2007
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,076

    Domyślnie AUU ciągnie mnie za włosy

    mój rozrabiaka 5mcy i doskonale wie że nie mozna
    po prostu nie może sie opanować jak widzi moje włosy, a kucyk to juz w ogóle-od razu ściąg mi gumkę...oczywisćie jak noszę w plecaczku
    chetnie wskakuje na plecy, robi hopa hopa ale te ręce juz sa gotowa do brojenia-nie da się zamotac z rękami schowanymi
    zabarwki nie pomagaja, na krótką chwilę pomaga coś do jedzenia-np. paluszek, guma-ale przecież nie będę go tak pasła noszac!!!
    albo będę musiała chodzić w czepku basenowym albo...nie nosic....
    Braciszki Stefan 12.01.2007 . Henryk 22.07.2011
    ****************************************

  2. #2
    Chusteryczka Awatar sabcia
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Skoczów
    Posty
    2,549

    Domyślnie

    to chwilowa fascynacja, przejdzie mu
    Zuzanna 06.07.2007
    Liliana 25.06.2009
    Doradca z Doświadczeniem®

  3. #3
    Chustomanka Awatar monjan
    Dołączył
    Jul 2007
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,076

    Domyślnie

    hmm ta chwila trwa juz kilka miesięcy...jak nakłądam czapke to mi sciaga
    on po prostu uwielbia moje wlosy i nie czai ze to mnie boli!mimo ze mu mowie ze nie wolno...
    a jak zasypia i lezymy na lozku to tez tarmosi moje wlosy...fetyszysta??
    Braciszki Stefan 12.01.2007 . Henryk 22.07.2011
    ****************************************

  4. #4
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    no mój tez tak robił..
    potem nauczyłam sie, żeby go szybko łapać za rękę i mówić no no - albo, że boli.. i przestał o dziwo .. wie, że moze mi sprawić ból..
    a robi tak po prostu gdy.. zaczyna się nudzić.. wtedy zaczynam wymyślac rózne zabawy albo gadam do niego.. albo.. wyjmuje z chusty i przekładam do przodu

  5. #5
    Chusteryczka Awatar polaquinha
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Łodź
    Posty
    2,478

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez monjan
    ...fetyszysta??
    Monjan, you made my day!

    Monjan jestes te besciara normalnie, aż się popłakałam

    a tak poważnie, on po prostu Cię kocha, a włosy chyba najbardziej emituja zapach osoby, a do tego sa miękkie i dają sie wziaść w rączke taka małą-tak na moje wyczucie




    "Najwspanialszym prezentem, ktorym mozesz obdarowac druga osobe,
    jest podarunek w postaci twojego oczekiwania sukcesu tej osoby"

    Abraham "Prawo Przyciagania"

  6. #6
    ulala.v
    Guest

    Domyślnie

    podnosze wątek, bo mam problem taki obecnie

    jak nosze Hankę z przodu to luz, ciasno związuję włosy w koński ogon wszystkie odgarniając do tyłu a niesforne kosmyki przypinam wsuwkami....
    coraz częściej jednak zdarza mi się Hanuta wrzucić na plecy - w domu, bo w plenmerze jeszcze nie próbowałam ale pewnie niedługo spróbuję..._ no i zaczyna się problem, Hanka nie może się oprzeć, ciągnie mnie za włosy strasznie, czasem naprawdę masakrycznie i nie mogę się uwolnić-szczególnie jak ją mam na plecach.... nie mam pomysłu co zrobić...
    Włosy mam długie -i prawie do pasa, czasem upinam włosy tuż nad czołęm, żeby były poza jej zasięgiem ale jak na szybką ją awaryjnie wrzucam, bo muszę np skończyć obiad itd to nie pamiętam o fryzurze no i z domu z takim koczkiem nad czołem nie wyjdę

    macie jakieś sposoby czy po prostu przeczekać?

    Starszy tez miał fascynację moimi włosami i trwała dłuuugo także jak u Hanki będzie podobnie to obawiam się, że prędzej z chusty wyrośnie niż ze zdejmowania skalpów

  7. #7
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    ja robię kok "banan" spinany taką "szczęką", i żadnych wsuwek, żeby Gaja nie zjadła. U mnie działa, no ale moja młoda najczęściej ma unieruchomione ręce i to akceptuje Ale jak mi skubie włosy na karku, to boli, faktycznie.. zawsze można bluzę z kapturem pod chustę założyć i potem kaptur na głowę
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez IzaBK Zobacz posta
    ja robię kok "banan" spinany taką "szczęką", i żadnych wsuwek, żeby Gaja nie zjadła. U mnie działa, no ale moja młoda najczęściej ma unieruchomione ręce i to akceptuje Ale jak mi skubie włosy na karku, to boli, faktycznie.. zawsze można bluzę z kapturem pod chustę założyć i potem kaptur na głowę
    To fajny pomysl z tym kapturem jest Bo u mnie zadne koki, nawet te nad samym czolem, nie pomagaja - Mloda wyciaga sobie wlosy z kazdej fryzury i tarmosi niemilosiernie.

  9. #9
    Chusteryczka Awatar hexi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,349

    Domyślnie

    a moze w druga strone?
    ja rzy starszym rozpuszczalam wlosy i pozwalalam mu sie nimi bawic
    uczylam kiedy mnie boli a kiedy jest ok - szybko zalapal i bylo ok, potem nawet w konskim ogonie moglam biegac a on co najwyzej buzie we wlosy wtulal


    DB PBC

  10. #10
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,519

    Domyślnie

    Ja mam króciutkie włosy, a Mikołaj i tak szarpie czasami. Staram się wtedy zająć mu łapki jakąś zabawką.

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar barbamama
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Sumatra
    Posty
    3,107

    Domyślnie

    Ignacy też mnie dzisiaj wytargał równo... zazwyczaj bawi się łańcuszkiem który mam na szyi, ale dzis wytargał mnie tak że aż się wściekłam.. bo jeszcze się chichrał przy tym. :/ potwój jeden!

  12. #12
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,781

    Domyślnie

    Znam ten ból, ja chodzę najczęściej w kapturze- a że ostatnio nauczyła się kaptur ściągać, to jeszcze głowę szalikiem jakimś przewiązuję, albo wiążę włosy chustką złożoną po skosie na pół, ale z supełkiem z przodu-wyglądam jak pomoc domowa sprzed kilkudziesięciu lat, ale działa
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

  13. #13
    Chusteryczka Awatar anqa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Gdańsk / Sopot / Warszawa
    Posty
    2,192

    Domyślnie

    moja ciągnęła okrutnie, wręcz sie pastwiła nade mną, szczególnie jak błagałam żeby przestała bo boli - im bardziej bolało tym bardziej się śmiała....na szczęście po jakimś czasie przeszło....żadne upięcia nie pomagały bo wyskubywała włosy i tak.....

  14. #14
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,882

    Domyślnie

    ja łapałam Hanię za rękę, jesli trzeba to wyjmowałam z niej włosy stanowczo i gładziłam się jej ręką po włosach mówiąc DELIKAAAATNIE HANIU i się usmiechałam i błogo mruczałam
    i mam teraz głaskaczkę
    czasem jak neichcący szarpnie to od razu głaszcze- często się wtula i głaszcze lubi chyba dotyk włosów..
    co lepsze, pierdzi ONA -MI w brzuch albo w dowolny kawałek gołego ciałai cieszy sie z tego nie mniej niz ja hyhy



  15. #15
    Chustonoszka Awatar Alix
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    122

    Domyślnie

    Przeczytałam gdzieś, że ciągnięcie za włosy to ważny etap rozwojowy i nie powinno sie dziecka karać za to, ze tak robi (zn. bić po rękach czy coś), tylko łagodnie wyjmować mu swoje włosy z ręki. Ja tak robie, nie wiem czy dobrze, chociaż w chuście raczej mało go interesują

  16. #16
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    uryczałam się... łzy mi plyną ze śmiechu
    mnie to też czeka za kilka miesięcy
    ale to wyskubywanie włosów i pierdzenie normalnie mnie położyło
    ile to radości człowiek ma z dziecka
    już myślę nad krótką fryzurką

  17. #17
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,882

    Domyślnie

    a ja mam włosy za łopatki i w zyciu nie zetnę, da rade ten etap ciągania przerobic na miły, przynajmniej u nas dało



  18. #18
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez b.szczelna Zobacz posta
    a ja mam włosy za łopatki i w zyciu nie zetnę,
    Ja też nie zetnę i reszta też jak b.szczelna a co, odgapiara
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  19. #19
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alix Zobacz posta
    Przeczytałam gdzieś, że ciągnięcie za włosy to ważny etap rozwojowy i nie powinno sie dziecka karać za to, ze tak robi (zn. bić po rękach czy coś), tylko łagodnie wyjmować mu swoje włosy z ręki. Ja tak robie, nie wiem czy dobrze, chociaż w chuście raczej mało go interesują
    w ogóle niezależnie od przyczyny nie ma sensu bic po rekach... jedyny efekt jaki uzyskamy to taki, ze dziecko bedzie biło nas i innych ludzi... :\
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  20. #20
    Chustomanka Awatar dziunka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Wejherowo
    Posty
    1,302

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez IzaBK Zobacz posta
    w ogóle niezależnie od przyczyny nie ma sensu bic po rekach... jedyny efekt jaki uzyskamy to taki, ze dziecko bedzie biło nas i innych ludzi... :\
    ZGADZAM SIĘ

    U nas też się zaczęło...Mała uwielbia bawic się moimi włosami jak zasypia, wkłada rączką we włosy i sobie tam majta Ale ponieważ ostatnio wzięło ją na szczypanie to szczypie wszystko co popadnie (moja szyja ledwo żyje) - tak łapie całą rączką skórę i mocno trzymając próbuje chyba ją wyrwac. Ból przeogromny, włosom też zaczyna się obrywac...
    Gosia - mama Juleczki Tancereczki i Asiuli Łobuziuli

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •