Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 131

Wątek: Amauti z mroznej Kanady... nasze fotki w Amauti na str. 3-4 i 5-6

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie Amauti z mroznej Kanady... nasze fotki w Amauti na str. 3-4 i 5-6

    Dzisiaj rozmawialam z forumowa znajoma, Inuitka z dalekiej czesci Kanady, regionu Kivalliq, tak dla ciekawosci.. to dzisiaj w nocy bylo tam..... -35 C

    Od ponad poltora roku przymierzam sie do kupna Amauti.. albo amautik, jak kto woli, bo obie pisownie sa uzywane... Nosilam juz w wielu rzeczach, ale w tradycyjnym amauti nie... Nie wiem czy wiecie, ale wzor tej kurtki, ktora tez jest nosidlem dla dzieci, jest zastrzezony. Wzor i prawa autorskie naleza do spolecznosci Inuitow, tylko im wolno takie amautiki szyc.

    Ten, ktory do mnie leci zostal uszyty na ''lagodna zime'', co gdy mi Aida tlumaczyla, znaczy do temperatur maksymalnych -18C.... Spokojnie mozna nosic tez, gdy temperatura jest powyzej 0C.. do +5C. Pokaze wam dwie foty mojego amauti... sznureczki zostaly wyjete, bo Aida przeszyje mi inne.

    Ta Inuitka nosi nawet 2 swoich dzieci w specjalnej kieszeni, jedno dziecko ma 2, a drugie prawie 4 lata, takze mysle, ze Orlando spokojnie sie zmiesci do srodka.. narazie tylko ogladalam filmiki instruktazowe jak wkladac i wyciagac dziecko, zobaczymy jak to bedzie w praktyce

    No i mam nadzieje, ze nie bede wygladac w tym stroju jak wielka beczka, bo wyszczuplajace to na pewno amauti nie jest

    Oto dwie fotki (bez sznureczkow):





    Mam tez dostac dodatkowy material na ocieplenie wewnatrz, gdybysmy marzli zima... Bardzo jestem ciekawa jak moj mlodzieniec zaakceptuje
    bycie noszym w wielkiej kieszeni, no i ten wielgachny kaptur dla dwojga..

    Musze wam tez pokazac cudne foty, ktore zobaczycie po otwarciu tego linka:

    http://www.arcticphoto.co.uk/results...tkeys1=Amautik
    Ostatnio edytowane przez Linda ; 23-01-2010 o 13:49

  2. #2
    Chusteryczka Awatar ewadbr
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    UK
    Posty
    1,798

    Domyślnie

    Ciekawie to wyglada, takie dwa w jednym

  3. #3
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,796

    Thumbs up

    Koniecznie daj fotki w akcji, to dopiero za atrakcję będziesz robić

    Widziałam już kiedyś Amauti na fotach i strasznie mi się podobało tylko się zastanawiałam czy szalika do tego nie trzeba... I raczej trzeba - a ja nie lubię, wole kurtki z golfem na zamek błyskawiczny
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  4. #4
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Oj a ja myślałam, że to fartuszek jakiś
    Pokaż foty w akcji koniecznie, bo jakoś brak mi wyobraźni żeby zobaczyć jak toto działa


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  5. #5
    Chustomanka Awatar saaudade
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    far far away
    Posty
    734

    Domyślnie

    wygląda super, ale ponieważ widzę pierwszy raz na oczy to ustrojstwo to mogłabyś wyjaśnić na czym się bąbel trzyma? Bo to, że w kieszeni jest to widać na fotkach, ale strasznie jestem ciekawa czy jest jeszcze coś w tej kieszeni? wybacz ignorancję
    Hania- 2009, Marynia-2011, Zuzia-2014
    Moje miejsce na ziemi .... http://mojewichrowewzgorze.blogspot.com/

  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    695

    Domyślnie

    Łaaaał! Ale fajne!!! Napisz proszę, gdzie te dzieci trzymają nóżki? Tzn. - jak zbudowany jest ten kaptur, że dzieci 1. - siedzą i 2. - się nie majtają? Nie dociąga się tego przecież?
    Ewa - mama Martyny (27.05.2008 r.), Jeremiego (26.06.2009 r.) i Konstantego (04.03.2012 r).

  7. #7
    Chustoguru Awatar czukczynska
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Gniezno
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Ciekawe to

  8. #8
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Canada`s armpit :P
    Posty
    4,268

    Domyślnie

    fajowe moje ma przyslac tesciowa , btw w ON na poludniu jest 15 stopni

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    695

    Domyślnie

    Jeju - to zdjęcie, gdzie dziewczynka ma brata (?) w kapturze przeczy grawitacji! Jak to działa???
    Ewa - mama Martyny (27.05.2008 r.), Jeremiego (26.06.2009 r.) i Konstantego (04.03.2012 r).

  10. #10
    Chusteryczka Awatar kulka37
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,893

    Domyślnie

    O kurcze!Ale odjazd!Ja tak jak Ninuczka, o nóżki mam pytanie??

  11. #11
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie

    Ciekawe to jest bardzo, kolorystyka trochę nie moja, ale ogólnie super. Najbardziej podoba mi się to białe co ta dziewczynka ma - super
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  12. #12
    gosia1974
    Guest

    Domyślnie

    Nie powiem... Rdzenni Amerykanie to potrafią... też ciekawa jestem jak się toto nosi /jako zdeklarowany zwolennik PSPI - i chustonoszka /

  13. #13
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    247

    Domyślnie

    Linda a wklej tu filmik jak to wygląda z dzieckiem bo mi coś wyobraźni nie starcza

  14. #14
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    ale fajne - a te skórkowe cudne
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie

    Tak jak pisalam, ten model nie ma sznureczkow, a te sa potrzebne do regulacji.

    Ale.. z tylu jest taka kieszen (pouch), do ktorej wklada sie dzeicko. Inuici nosza w niej nawet niemowlaki. Starszak moze siedziec, ma duzo miesca (regulacja sznureczkami). Dziecko w zasadzie wklada sie na dwa sposoby: na swoja glowa, albo z biodra. Zobaczcie filmiki na youtube, to bedzieci mogly sobie wyobrazic jak to sie robi Nie ma mozliwosci, aby dziecko z kieszeni wypadlo, jezeli dociagnie sie te sznureczki.

    Kaptur jest i dla mamy i dla dziecka. Golfik, lub szalik faktycznie by sie przydal. Niektore kaptury obszyte sa prawdziwym futrem, wtedy w szyje jest cieplej.

    http://www.youtube.com/watch?v=x3Y7k...eature=related

    http://www.youtube.com/watch?v=KXCwc...eature=related

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    przystanek alaska...
    zycze niewygladania niczym beczka, ale zrobicie ladne zdjeca wyszczuplajace jakby co

    zazdroszcze

    edit
    http://www.arcticphoto.co.uk/results...=9&searchnum=1
    ten maly amauticzek jest boski!!

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie

    Morepig, to jest fotka 7 letniej siostrzyczki i jej braciszka
    A nizej amautik na prawdziewe mrozy... moze nie do jazdy z dzieckiem metrem na seans w Multikinie baby

    http://www.arcticphoto.co.uk/results...20&searchnum=3

    Ciekawe czy u mnie na wsi ktos zworcilby uwage na taki kaptur
    http://www.arcticphoto.co.uk/results...24&searchnum=3

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie

    No i jeszcze jedna fotka, na dole tego artykulu..sliczne zdjecie slodko spiacego malucha.

    http://www.krolltravel.com/stories/Nunavut_Explore.htm

  19. #19
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,994

    Domyślnie

    Kurcze, a ja dalej nie potrafie wyobrazić sobie jak dziecko w tym siedzi. Na tych dwóch filmikach, które pokazałaś Lindo, wyglada jakby te opatulone dzieci stały w tej kieszeni?
    No i jak zaloży się kaptur, to dziecko jest całkiem schowane? Nie ma żadnego "okienka" ?
    Ciekawi mnie to bardzo - mam nadzieję, że jak do Ciebie dojdzie, to obfocisz jak zwykle wszystko dokładnie i się wyjaśni

    A a propos workowatości - to na zdjęciach jest kilka fajnych "kurtek" w bardziej dopasowanych fasonach.

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie

    Z tego co mi jest wiadomo, to dziecko moze albo siedziec, albo stac..syn tej forumowej kolezanki tez czasami wstaje. Miejsca jest duzo. Gdy dziecko jest naprawde malutkie mozna tez wsadzic do srodka taka poduszke zrobiona z kocykow. Przez tysiaclecia Inuitki tak wlasnie nosily swoje dzieci.
    Jezeli zaciagnie sie kaptur, to faktycznie male dzeicko nie bedzie moglo ogladac swiata....Ja dzisiaj pytalam jak ubierac sie nalezy do takiego stroju, podobno wystarczy dla dziecka ciepla czapeczka i jakies welniane ubranko/polarowe. Mama musi miec szalik. Zobaczymy czy moj mlodzieniec bedzei tolerowal siedzenie w takiej kieszeni, choc nosze go codziennie, nawet krociutko i on lubi siedziec u mnie na plecach.. no zobaczymy jak to bedzie w praktyce.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •