Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26

Wątek: Poraźcie co wybrać.

  1. #1
    ChustoTata
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    7

    Domyślnie Poraźcie co wybrać.

    Witam wszystkich.

    Proszę o doradzenie mi w czym nosić naszą Izę.
    Iza ma 6 miesięcy, 72cm , 6,5kg. Jako,że przeszła 5 kuracji antybiotykowych, jest troszkę słabsza i nie trzyma główki tak jak rówieśnicy. Gdy nosimy ja w pionie, utrzymuje główkę przez 15, 20minut i później się męczy. Ogólnie jest dość wiotka, ale ją rehabilitujemy i powoli nadrabia
    Do sedna: próbowaliśmy ją przymierzyć do nosidełka w sklepie, ale bardzo jej się nie podobało. Jest szczuplutka i latała w środku opierając ciężar ciała na udach. Próbowaliśmy ja włożyć do chusty kieszonki kółkowej ze sztruksu ze sznurkiem dookoła , ale Iza jest dość długa i była w niej wygięta, tzn. główkę miała na bok wygiętą i na nogi nie było miejsca i trzeba byłoby coś pokombinować żeby miała na zewnątrz.
    Wyjeżdżamy za miesiąc w ciepłe kraje i nie bierzemy wózka. Potrzebujemy coś co nam ułatwi noszenie małej, a i teraz tarmosić wózek wszędzie na spacery to niezbyt wygodne.
    Myślałem o MT, ale to chyba dla większych dzieci, więc może wiązana, tylko żona nie widzi się wiążąc jej na sobie,ale wydaje mi się, że po kilku próbach nie jest to takie trudne.
    Może jakieś sugestie na co zwracać uwagę, linki, konkretne modele?
    Chcielibyśmy,żeby:
    - małej było wygodnie;
    - nie męczyła się;
    - by chusta była przewiewna;
    - uniwersalna dla nas (ja mam 120cm w klatce, a żona 85D).

  2. #2
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie

    Witaj, ja mimo wszystko polecałabym wiązankę. Daje najwięcej możliwości, i dobrze otula dziecko. MT jest dla dzieci siedzących, w chuście wiązanej można nosić od noworodka po straszaka. Nauka nie jest wbrew pozorom taka trudna, na forum chętnie pomożemy, a jak dacie znać skąd jesteście to i w realu zapewne się znajdą tacy co pomóc będą mogli. Pozdrawiam i zdrowia dla córeczki.
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  3. #3
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    zdecydowanie w waszej sytuacji najlepsza bezie chusta wiązana tkana. napisz skad jesteście - najlepiej by bylo gdybyście sie skonsultowali z wyszkolonym doradcą noszenia - wtedy dokładnie przeanalizujecie możliwości waszego szkraba i możliwości noszenia. i będziecie mogli spróbowac wiązanki przed zakupem. a wiązanka nie jest taka straszna jak się wydaje na początku - tez miałam podobne odczucia a teraz nie wyobrażam sobie życia z dziećmi bez chust.

  4. #4
    Chustomanka Awatar lawendax
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    GDAŃSK
    Posty
    1,487

    Domyślnie

    Najlepsza będzie chusta wiązana, dziecko bedzie w niej najbezpieczniejsze i będzie najwygodniej. Jeśli jedziecie z tropiki przydałoby się coś z domieszką np lnu, jedwabiu. ale i w bawełnie dacie radę, ja małą nosiłam w upały w pasiaku i było oki, tylko barwy lepiej jasne wtedy wybrać.
    Co do rozmiaru zależy jakiego jesteście wzrostu i jakie rozmiar nosicie.
    Mati - 19 kwietnia 2005
    Lilianka - 04 stycznia 2009

    www.MamaZen.pl - CHUSTY:
    Miluli, Natibaby, Hoppediz, LennyLamb. PIELUSZKI: bumGenius, Flip, Close, Bambino Mio, LennyLamb, Happy Flute.

    Sklep stacjonarny, wypożyczalnia chust i nosideł, warsztaty i konsultacje chustowe: MamaZen, Gdańsk-Przymorze Centrum Horyzont, ul. Obrońców Wybrzeża 23 box 13


    Doradca Noszenia ClauWi®


  5. #5
    ChustoTata
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dzięki piękne za odpowiedzi.
    Jesteśmy ze Szczecina. Nie jedziemy w jakieś bardzo gorące tropiki - temperatura w grudniu ok. 25st. Żona ma rozmiar 40/42 i wzrost 170cm, a ja 54/56 i 178cm.
    Rozmawialiśmy z rehabilitantką i wg. niej narazie nosidełka odpadają, a chusty jeśli ja dobrze dopasujemy to możemy spróbować,ale nie bardzo się zna.
    [URL=http://img204.imageshack.us/i/802984216.jpg/][/URL

    Myślę,że tak jak tutaj na zdjęciu było by wystarczająco, jak ją nosimy, to wystarcza, że podtrzymujemy troszkę karczek, żeby głowa do tyłu nie uciekła.
    Kupując teraz, mielibysmy kilka tygodni na obycie się z chustą, tylko, czy można teraz nosić gdy jest zimno (mała w kombinezonie, my w puchowych kurtkach)? Trochę się to wydaje trudne i krępujące. Ale jak nie, to nauczymy się nosić w domu. Nie chciałbym kupić chusty, żeby leżała w szafie, tylko zastąpić nią w jak największym stopniu wózek. Na allegro jest taki wybór,że nie wiem co jest bublem,a co porządnym godnym uwagi produktem.

  6. #6
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie

    Z chust tkanych macie duży wybór na rynku. Np. Nati jest firma polską i ma spory wybór, a chusty piękne - teraz np jest u nich promocja dwie chusty w cenie jednej
    Co do noszenia w zimie. Można nosić na kurtce, ale można i pod kurtką
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  7. #7
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    Takiego malca najwygodniej pod kurtką - wersja najtańsza - żona wiąże Małą na swoje normalne ubranie, córcia w cienkim np. polarowym pajacyku i następnie obie wskakują w Twoją kurtkę. Tylko, że wtedy Ty musisz mieć drugą
    Ja nosilam często w moim dużym górskim niedopiętym polarze, a na to w przeciwdeszczówce męża.
    Julka 2001, Zosia 2007

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar marza
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,303

    Domyślnie

    Ile chcecie przeznaczyć na chuste?JAkie kolory Wam odpowiadają?Paski,pstrokate,czy całkiem gładkie?
    W tej chwili na rynku jest bardzo duzy wybór

    Nosić mozecie się w zime jak najbardziej.
    Pod wspólną kurtką(np o rozmiar większą,lub specjalna do noszenia),lub też pod normalną kurtką wraz z osłonką na maluszka(mozna kupic lub uszyć samemu).
    Marzena,mama Neli(X'2004) i Poli(VII'2008)
    Doradczyni po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule ®

    Zielona Mama.pl chusty, nosidła ergonomiczne, pieluszki wielorazowe. To także wypożyczalnia chust i nosideł oraz nauka wiązania chust we Wrocławiu. Zapraszamy do sklepu stacjonarnego! Wrocław ul. Czarnieckiego 29A/AB

    Chusty tkane Little Frog

  9. #9
    ChustoTata
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    7

    Domyślnie

    Przeznaczyć możemy tyle ile trzeba na produkt, z którego będziemy korzystać. Nie chcę przeznaczyć złotówki jeśli się nie sprawdzi. Nie bardzo to widzę, żeby żona z małą zmieściły się do mojej kurtki, ale chyba zrobimy przymiarkę - jeśli mówicie, że tak się da . Po prostu jak trzyma ją na rękach, to nie wsadzi rąk w rękawy, ale jutro poćwiczymy.
    Co do koloru, to myślę, że.... praktyczny jakiś - jestem facetem - nie przywiązuje do tego wagi , a brzydkich jest mało. Nie wiem jaki materiał wybrać, żeby się np o suwak nie zaciągał,żeby równo i delikatnie przenosił ciężar małej, żeby się dzidzia nie zapociła itp.

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,729

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lucky Zobacz posta
    Przeznaczyć możemy tyle ile trzeba na produkt, z którego będziemy korzystać. Nie chcę przeznaczyć złotówki jeśli się nie sprawdzi. Nie bardzo to widzę, żeby żona z małą zmieściły się do mojej kurtki, ale chyba zrobimy przymiarkę - jeśli mówicie, że tak się da . Po prostu jak trzyma ją na rękach, to nie wsadzi rąk w rękawy, ale jutro poćwiczymy.
    Co do koloru, to myślę, że.... praktyczny jakiś - jestem facetem - nie przywiązuje do tego wagi , a brzydkich jest mało. Nie wiem jaki materiał wybrać, żeby się np o suwak nie zaciągał,żeby równo i delikatnie przenosił ciężar małej, żeby się dzidzia nie zapociła itp.
    No ale przedział cenowy jest dosć spory od 150 - 200 wzwyz. Nie bardzo rozumiem z ta kurtką? trzymajac na rekach chce zalozyc rękawy? na sweter, bluzę, czy co tam nosi wiąże chustę, montuje dziecie, dociąga i wtedy na wierzch zaklada kurtkę - jak jest za waska i nie zapina sie z przodu przyda sie osłonka, o ktorej juz ktos wspomnial, albo specjalna kurtka do noszenia. Do cwiczen przyda się juz Wam chusta - tkana wiązana. Nie zauwazylam problemu zaciagania przez suwak - a nosilam troche w zwyklej bluzie na zamek dosć dopasowanej. A co do materiałów - na teraz, nawet na wyjazd ja polecam chustę bawełniana z domieszką wełny, oprócz własciwosci termicznych (gdy zimno grzeje i przepuszcza powietrze, nie powoduje nadmiernego pocenia) łatwo się dociąga, dobra dla początkujących.
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  11. #11
    ChustoTata
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    7

    Domyślnie

    Jeśli chusta z dobrego materiału będzie kosztować 100 czy 300 zł to ok
    Z kurtką chodzi o to,że ciężko spróbować, gdy nie ma się chusty i trzymając dziecko na rękach założyć kurtkę. Ale ja przytrzymałem małą żonie na brzuchu i dopięła kurtkę; trochę ciasno ale się dało. Dzięki za poradę w sprawie materiału. Chustę kupię na allegro w ciemno, bo w sklepach nie widzieliśmy wiązanych.
    Teraz sobie poszukam na forum o osłonkach to będę wiedział o czym mowa

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar marza
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,303

    Domyślnie

    Materiały z których szyte są chusty mają atesty,wiec muszą być dobrego gatunku
    Mozecie kupić Nati,Storchenweige(najlepiej Leo),Babylonie,Didymosa,Ellevill,Chimparoo..itd

    Tutaj jest lista sklepów internetowych.Poszukajcie z żoną modeli które Wam odpowiadają wizualnie,a wtedy łatwiej bedzie coś doradzić/odradzić
    http://www.chusty.info/forum/showthr...?t=9833&page=5
    Niestety na forum nie znajdziesz odpowiedzi która chusta jest naj Każdy lubi coś innego,inny materiał,inny wzór a nawet czasami poprostu marke.
    Marzena,mama Neli(X'2004) i Poli(VII'2008)
    Doradczyni po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule ®

    Zielona Mama.pl chusty, nosidła ergonomiczne, pieluszki wielorazowe. To także wypożyczalnia chust i nosideł oraz nauka wiązania chust we Wrocławiu. Zapraszamy do sklepu stacjonarnego! Wrocław ul. Czarnieckiego 29A/AB

    Chusty tkane Little Frog

  13. #13
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    185

    Domyślnie

    miałam podobny problem jakiś czas temu - co wybrać- tyle tego, ale myślę, że najrozsądniej to zobaczyć na własne oczy (o co chodzi z tym wiązaniem i czy to dla was i no jaka się podoba)- jesteście z dużego miasta na pewno ktoś pomoże. co do wyboru - jak pytałam którą wybrać - dziewczyny napisały mi kupuj która ci sie podoba (koniecznie oczywiście tkana skosnokrzyżowa), bo i tak nie zobaczysz różnicy (tu było trochę delikatniej), ważne że w ogóle będziesz nosić - PRAWDA. ja kupiłam tu na forum używaną didymosa indio 6, bo miała dobrą cenę i nie miała pasków. teraz mam juz następną, bo chciałam popróbować. jeżeli chodzi o długośc to na pewno rozmiar 6 dla was będzie ok. co do firmy kupcie taka w której po prostu będziecie nosić czyli ładną dla WAS.

  14. #14
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lucky Zobacz posta
    [URL=http://img204.imageshack.us/i/802984216.jpg/][/URL

    Myślę,że tak jak tutaj na zdjęciu było by wystarczająco, jak ją nosimy, to wystarcza, że podtrzymujemy troszkę karczek, żeby głowa do tyłu nie uciekła.
    to na zdjęciu to jest chusta elastyczna, a to dla was nie będzie dobrym rozwiązaniem.

    napisz jakie macie typy przed zakupem chusty - najlepiej po prostu kolorystycznych, to na pewno jeszcze trochę informacji się tutaj zbierze - za i przeciw

  15. #15
    ChustoTata
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    7

    Domyślnie

    Przejrzałem linki ze sklepami sprzedającymi chusty - kilka nie działa,w większości nie jest napisane z jakiego materiału jest chusta . A tam gdzie jest, to wszystkie bawełna bambus, len.
    Kolorystycznie to takie są niezłe http://www.chusty.com.pl/artykuly.ph...20808504000046
    ale nic nie ma o ich materiale, wymiarach, cenie itd.
    Nie znalazłem żadnej z wełną. A czy taka chusta (wełniana) nie "gryzie"? Długości też widzę po opisach, że około 5m powinniśmy mieć.

  16. #16
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    to co zalinkowałeś to lana... i akurat lanę dla początkujących bym odradziła bo to chusty dość grube i sztywne. mają swoich zwolenników i zalety ale na pewno nie pomogą w nauce motania.

    proponuję poszukać kolorów z firm Nati, Storchenwiege (polecałbym jednobarwne Leo - to swietna chusta na początek), Didymos, Babylonia.

    Domieszki bym odpuściła - spokojnie wystarczy chusta bawełniana. Ew. bawełna + bambus bo będzie miękka. Wełna - kłopotliwe w praniu. Len, konopie - mogą być twarde na początku (niektóre chusty wymagają "zmęczenia" materiału). Jedwab - moim zdaniem zbyt śliski ale to subiektywna opinia, jak wszystkie inne zresztą.

    acha, i jeśli nie jest napisane z czego jest chusta to prawie na 100% jest 100% bawełny. Raczej domieszki sprzedawcy by opisali

    rozmiar: twojej żonie na pewno wystarczyłby rozmiar standard czyli 6 czyli 4,6-4,7m. mój mauż ma rozmiar 54 i 183cm i w 4.7m wiąże kieszonkę ale już na skosach. więc pewnie bezpieczniej byłoby kupić 7 czyli 5,2m. (chyba że babylonia, bo tam standard to 4,9m)

    gryzienie wełny jest subiektywne. wiem na pewno że chusty z kaszmirem nie gryzą, ale to na początek chyba przesada by była
    Ostatnio edytowane przez mart ; 10-11-2009 o 22:33

  17. #17
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,882

    Domyślnie

    My mielismy na początku Babylonię http://www.chusty.com.pl/produkty.ph...aj2=123&menu=1 kolorków do wyboru mają sporo. Jest wg mnie łatwa do nauki, odrobinę śliska (ODROBINĘ, PO PROSTU "nie czepia" się ubrania), to 100% bawełna. To była moja pierwsza chusta i niezmiennie do niej tęsknię, dzięki niej pokochałam noszenie do tego stopnia, ze sprzedalismy wózek. Po drodze miałam okazję ponosić w kilku innych, teraz mam zarę. Zdecydowanie polecam Babylonię, standard, 4,9-z dłgich chust tkanych tę wiązało mi się najłatwiej. oczywiscie to moja subiektywna opinia.

    edit:mozesz tez poszukac na bazarku chustowym, chusty dosc łatwo jest sprzedac i kupic uzywane, niewiele tracą na wartości



  18. #18
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    na allegro jes tduzo roznych wiazanych tkanych:
    babylonia, bebelulu, didymos, hoppediz, lenny lamb, nati... to pierwsze z brzegu nazwy.
    wiazana dluga na 5m raczej.
    wiaznie- kieszonka, tam chyba najlatwiej utrzymac prawidlowa pozycje.
    polecam kontakt z jakims doradca noszenia z Waszej okolicy albo warsztaty, wzglednie spotkanie mam noszacych/klubu kangura.

    edit- storchenwiege tez jest i tez fajne

    edit2- gryzienie welny jest subiektywne ale wiele dzieci ma uczulenie na welne, bylabym ostrożna wiec. poza tym dobrze jesli pierwsza chusta jest "neutralna" czyli pasuje do wielu ubran, jest srednio gruba i srednio cienka zarazem i takie tam.
    Ostatnio edytowane przez morepig ; 10-11-2009 o 23:15

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,729

    Domyślnie

    No tak poleciłam wełnę, o praniu nie myslałam... a moją pierwszą dzięki której nauczyłam się wiązac to była Nati bawełna z bambusem - miękka, świetna na lato. Bardziej doświadczone dziewczyny ode mnie - wiedzą lepiej!!! jeszcze tylko dodam, ze na allegro nalezy uwazac na rózne samoróbki, "szyte na wzrór oryginalnych". I z własnego doswaidczenia - trzeba poswiecić kilka wieczorów, poczytać w dziale recenzji o różnych i wybierać
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  20. #20
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lucky Zobacz posta
    Przejrzałem linki ze sklepami sprzedającymi chusty - kilka nie działa,w większości nie jest napisane z jakiego materiału jest chusta . A tam gdzie jest, to wszystkie bawełna bambus, len.
    jak nie ma napisane z czego to 100% bawelna jest i bawelna jest najlepsza dla poczatkujacych. Na domieszki jeszcze przyjdzie czas.

    Cytat Zamieszczone przez lucky Zobacz posta
    Kolorystycznie to takie są niezłe http://www.chusty.com.pl/artykuly.ph...20808504000046
    ale nic nie ma o ich materiale, wymiarach, cenie itd.
    jak to nie ma? link do tego samego sklepu http://www.chusty.com.pl/produkty.ph...0460894&menu=1


    5 m conajmniej by wam sie przydalo, jesli oboje zamierzacie nosic w tej samej chuscie. Najwyzej zona sobie podwjnie w pasie zawiaze, zeby sie o ogony nie potykac.

    Nie obraz sie lucky, ale jak widze jak sie zabieracie za wybór chusty, to mysle, ze najpierw powinniscie wybrac sie na warsztaty z wiazania, bo chyba niewiele macie czasu na samodzielna nauke. Z doswiadczenia wiem (mam biblioteke chustowa i niemal codziennie ucze mlodych rodzicow motac), ze wtedy nienajlepiej sie samemu uczy, a Wasza córeczka chyba nie moze sobie pozwolic na zle wiazania, ktore moga ją nie tyle zmeczyc, co jej zaszkodzic.

    A jesli szukasz konkretów, to ja ci polecam chusty Nati - bawelniane albo bawelna+bambus

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •