Strona 23 z 53 PierwszyPierwszy ... 13151617181920212223242526272829303133 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 1055

Wątek: pranie pieluch

  1. #441
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Pamietaj tylko, ze do prania pieluch uzywa sie polowy proszku/plynu (np. Urlich Naturlich) zalecanego na dana ilosc prania.

    Ja robie tak:
    Wrzucam zasikane pieluchy (po kupie przeplukane do czysta pod kranem) do pralki na plukanie, a jak sie skonczy i w pralce mam jeszcze luz, to dokladam inne ciuszki. Dosypuje proszek/plyn + dodatek antybakteryjny (bio D lub MioFresh aktualnie), ewentualnie kilka kropelek olejku lawendowego zamiast plynu do plukania i wlaczam na 60st.
    Proszek Bambinex ma juz w sobie dodatek anty, wiec nic oprocz niego nie trzeba (ale okresowo sa problemu z dodataniem go).
    Jak mala byla calkiem mala, pralam pieluchy oddzielnie i jej ubranka tez oddzielnie, ale teraz traktuje ja juz jak "duza" W koncu wsad pieluchowy jest juz wyplukany, gdy dodaje do niego reszte.
    A, dodam jeszcze, ze w zyciu nie wrzucalam do pralki pieluch zabrudzonych kupa, bo nie wyobrazam sobie, zeby pralka je dostatecznie oczyscila. Ewentualne resztki kupy zawsze najpierw szorowalam mydelkiem galasowym do bialosci - byc moze w tym tkwi sekret idealnego stanu moich pieluch
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  2. #442
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Włocławek
    Posty
    5,572

    Domyślnie

    dzięki dziewczyny

    gdzie najszybciej (najtaniej) kupię bambinex, nappy i mydełko galasowe? ktoś z na forum sprzedaje?

  3. #443
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aginia Zobacz posta
    Dzięki dziewczyny, poczekam aż zgłosi się ktoś kto ma tę pieluszkę bo normalnie boję się, że coś jej się stanie a śliczna jest i ledwo 2 razy użyta
    ja mam charlie banana i piorę ją zawsze w 60 st. Dziś nawet uprałama w 90 i też nic się nie stało. Pul się nie oddziela, nic się nie kurczy. Jest taka jaka była od nowości. A piorę tylko w Jelpie, bez dodatków I pieluchy piorę z ciuszkami jak mam ich za mało. Wicek żadnego uczulenia ani wysypki nie ma. Dodam, że to 2-miesięczniak, więc są kupki mlekowe, których nie speram wcześniej, ale robię tak, że najpierw wrzucam do pralki pieluszki - daję na samo płukanie a potem dorzucam ciuszki i piorę wszystko razem.
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  4. #444
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,910

    Domyślnie

    Ja piorę wszystko razem - ubranka i pieluchy różne, w 60 stopniach w Loveli i z dodatkiem Nappy Fresh. Pieluchy puszczam wcześniej na samo płukanie, no i oczywiście kupki solidnie spieram i odplamiam pieluchę, zanim pójdzie do pralki. Do tej pory ubrankom nic nie jest

  5. #445
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,910

    Domyślnie

    I jeszcze a propos mydła galasowego - można je kupić w Rossmanie, nazywa się dr Beckman's czy jakoś tak. Jest równie eko jak te drogie firmowe, a kosztuje 6 zł

  6. #446
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Włocławek
    Posty
    5,572

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    I jeszcze a propos mydła galasowego - można je kupić w Rossmanie, nazywa się dr Beckman's czy jakoś tak. Jest równie eko jak te drogie firmowe, a kosztuje 6 zł
    to się mąż ucieszy, drugi raz go do rossmana wyślę

  7. #447
    Chustonówka Awatar aser
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    27

    Domyślnie

    uff przeczytałam wszystko, sporo tego

    Ja piorę w proszku bobas z dodatkiem miofresh, wcześniej namaczam we wannie i przekładam do pralki na wirowanie i wtedy nastawiam program na 40 stopni od czasu do czasu na 60 stopni i jet ok nic mi nie śmierdzi ale po przeczytaniu wszystkiego co tu jest chyba zastosuje kwasek a potem sodę zobaczymy czy zobaczę różnicę

  8. #448
    Chustomanka Awatar moli1978
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1,274

    Domyślnie

    Jak to w końcu jest z tym suszeniem w suszarce? Czy kieszonki pulowe z bambusem od środka to ktoś próbował suszyć?
    Nie zaleca się suszyć bo za wysoka temperatura czy czemu?? Bo ja jedną samoróbkę puściłam na próbę na niską temperaturę i wyszła lekko wilgotna ale cudownie miękka. I nie wiem czy na dłuższą metę takie suszenie im nie zaszkodzi....\
    pomoże ktoś??
    syn 2007, córka 2010, syn 2016 Mamine na fb PituPitu

  9. #449
    Chustomanka Awatar Marsjanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    569

    Domyślnie

    ja suszę bo u mnie bardzo twarda woda jest

    nic się nie dzieje złego z pieluchami ani z pulem - za to są mięciutkie

    P.S. tylko suszę na delikatnym programie
    Kasia
    mama samych córek: Marianny (29.08.1999), Michaliny (03.06.2006), Matyldy (01.04.2010), Melanii (22.07.2014)
    www.wielorazowo.pl - pieluszki wielorazowe

  10. #450
    Chustofanka Awatar Pastela
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    319

    Domyślnie

    a jakiej długości program nastawiacie?

    ja piorę na 60 st. program bawełna + dodatkowe płukanie trwa prawie 3 godz. ;/ a dzis odkryłam program 60 st. + płukanie i trwa prawie 2 godz. wystarczy?
    Wiktor lipiec 2007r. i Zosieńka 11 marzec 2011r.

  11. #451
    Chustomanka Awatar ania
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa okolice
    Posty
    750

    Domyślnie

    ja piorę na 60 stopni bawełna białe + dodatkowe płukanie = razem 2,25 godz.
    i jak dla mnie w sam raz

    edit: zapomniałam o płukaniu (w zimnej wodzie) przed praniem - 25 min
    Ostatnio edytowane przez ania ; 27-03-2011 o 22:25
    mama Julci (06.05.2005) i Lilki (06.12.2009)
    wymianki: http://chusty.info/forum/showthread....h-doda%C5%82am
    na forum bywam troszkę rzadziej, więc proszę o cierpliwość jeśli nie odpisuję od razu

  12. #452
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    U mnie najpierw płukanie - 15 minut, później program na 60 stopni i dodatkowe płukanie (mam 5-cio stopniową skalę płukania, ustawiam na 5) trwa 1 godzinę i 50 minut.

  13. #453

    Domyślnie

    A ja mam pytanie z innej beczki
    Przebrnęłam przez cały wątek i oczywiście z lekkim mętlikiem w głowie nasuwa się pytanie do Mam używających AIO. Jak sobie radzicie ze złogami i zapaszkami w nich? Bo nie znalazłam odpowiedzi...Gotujecie z kwaskiem? Jeśli tak, jak to znosi PUL?
    Mam ochotę na kilka (Bumgenius czy Tots Bots), ale boję się, nie tyle czasu schnięcia, co prania. Porady szukam

  14. #454
    Chustomanka Awatar ania
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa okolice
    Posty
    750

    Domyślnie

    AIO nie gotowałam nigdy.
    Namaczałam (wyprane) na całą noc w nappy fresh i potem normalne pranko i było ok
    mama Julci (06.05.2005) i Lilki (06.12.2009)
    wymianki: http://chusty.info/forum/showthread....h-doda%C5%82am
    na forum bywam troszkę rzadziej, więc proszę o cierpliwość jeśli nie odpisuję od razu

  15. #455

    Domyślnie

    W Nappy proszku czy dodatku?

  16. #456
    Chustoholiczka Awatar gouraanga
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    3,671

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alkestis Zobacz posta
    A ja mam pytanie z innej beczki
    Przebrnęłam przez cały wątek i oczywiście z lekkim mętlikiem w głowie nasuwa się pytanie do Mam używających AIO. Jak sobie radzicie ze złogami i zapaszkami w nich? Bo nie znalazłam odpowiedzi...Gotujecie z kwaskiem? Jeśli tak, jak to znosi PUL?
    Mam ochotę na kilka (Bumgenius czy Tots Bots), ale boję się, nie tyle czasu schnięcia, co prania. Porady szukam
    dlatego nie lubię AIO.
    już lepiej SIO - wkładki są wpinane na napy, możesz je odczepić i wygotować.
    a tu promocja na jedne i drugie: http://www.decoraliki.pl/pieluszki-all-in-one,111.html

  17. #457
    Chustomanka Awatar ania
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa okolice
    Posty
    750

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alkestis Zobacz posta
    W Nappy proszku czy dodatku?
    dodatku - przygotowuję zgodnie z instrukcją na opakowaniu i namaczam
    mama Julci (06.05.2005) i Lilki (06.12.2009)
    wymianki: http://chusty.info/forum/showthread....h-doda%C5%82am
    na forum bywam troszkę rzadziej, więc proszę o cierpliwość jeśli nie odpisuję od razu

  18. #458

    Domyślnie

    Dzięki, Dziewczyny

  19. #459
    Chustonówka Awatar aser
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    27

    Domyślnie

    dziewczyny, czy jest jakiś specjalny sposób prania wkładów do IB SIO taki żeby były miękkie ???

  20. #460
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    bydgoszcz
    Posty
    66

    Domyślnie

    Roztór do gotowania pieluszek w garnku ok. 6 litrów to ok. 3 duże opakowania. Póżniej trzeba dobrze je wypłukać i ja dodatkowo je piore bez proszku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •