Strona 24 z 53 PierwszyPierwszy ... 14161718192021222324252627282930313234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 1055

Wątek: pranie pieluch

  1. #461
    Chustonówka Awatar aser
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    27

    Domyślnie

    rozumie, że 3 duże opakowania kwasku tak? a jak długo gotować?

  2. #462

    Domyślnie

    A ja mam jeszcze pytanie o formowanki. Dużo z nich jest kolorowych. Czy też je gotujecie ? Razem z wkładkami czy oddzielnie? Nie farbują? Przepraszam, że zadaję tyle pytań, ale troszku zielona jeszcze jestem
    ...i o temperaturę zapytam. Na Bambinexie napisane, że można już (i najlepsze efekty) w 40 stopniach . Tak samo zalecają producenci niektórych pieluszek Itti Bitti, Charlie Banana. Kurczę, trochę się boję, nie chcę "zajeździć" moich wielo-Prałam wszystkie do tej pory w 60 st.
    Ostatnio edytowane przez Alkestis ; 30-03-2011 o 21:09
    Lubię być z Wami

  3. #463

    Domyślnie

    a ja kupkę ręcznie zapieram i do kubełka, potem pieluszki wstawiam na płukanie, potem dorzucam resztę - ubranka jej, swoje, jak leci. piorę w kulach. mam zgryz co z antybakteryjnym dodatkiem - teoretycznie kule mają działanie antybakteryjne, więc może wystarczy? czy mam coś dodawać?

  4. #464
    Chustoholiczka Awatar gouraanga
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    3,671

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alkestis Zobacz posta
    A ja mam jeszcze pytanie o formowanki. Dużo z nich jest kolorowych. Czy też je gotujecie ? Razem z wkładkami czy oddzielnie? Nie farbują? Przepraszam, że zadaję tyle pytań, ale troszku zielona jeszcze jestem
    ...i o temperaturę zapytam. Na Bambinexie napisane, że można już (i najlepsze efekty) w 40 stopniach . Tak samo zalecają producenci niektórych pieluszek Itti Bitti, Charlie Banana. Kurczę, trochę się boję, nie chcę "zajeździć" moich wielo-Prałam wszystkie do tej pory w 60 st.
    z 60st. dobrze robisz, niczego nie zajeździsz. sprawdziłam na własnych pieluchach.
    40st. to trochę mało żeby dokładnie wyprać. producenci się asekurują i tyle.
    o formowankach kolorowych nic Ci nie powiem, bo nie mam takich.

    nowa aleksandrio, nie odpowiem, nie znam się na kulach. (czytałam o Twoim porodzie na blogu, niewiele brakowało a bym się poryczała ze wzruszenia. nie przestawaj pisać!)

  5. #465
    Chustomanka Awatar ania
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa okolice
    Posty
    750

    Domyślnie

    Alkestis, ja prałam swoje kolorowe formowanki (razem z resztą pieluch) zwykle na 60 stopni, choć na 90 też się zdarzyło. Nigdy mi żadna nie zafarbowała. Ale to też zależy jakie te formowanki masz i z czego uszyte
    mama Julci (06.05.2005) i Lilki (06.12.2009)
    wymianki: http://chusty.info/forum/showthread....h-doda%C5%82am
    na forum bywam troszkę rzadziej, więc proszę o cierpliwość jeśli nie odpisuję od razu

  6. #466
    Chustonówka Awatar aser
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    27

    Domyślnie

    hej dziewczyny, gotowanie w kwasku działa wkłady do BG i IB SIO zjaśniały i są miękkie, ale kieszonki tanie minke i otulacze IB po zalaniu wrzącą wodą są pogniecione aż mam ochotę je wyprasować na przyszłość nie będę ich zalewać wrzącą wodą,ale taką bardzo ciepłą

  7. #467
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aser Zobacz posta
    hej dziewczyny, gotowanie w kwasku działa wkłady do BG i IB SIO zjaśniały i są miękkie, ale kieszonki tanie minke i otulacze IB po zalaniu wrzącą wodą są pogniecione aż mam ochotę je wyprasować na przyszłość nie będę ich zalewać wrzącą wodą,ale taką bardzo ciepłą
    a ile czasu je gotowałaś ?
    Miłosz-11.05.2010

  8. #468
    Chustonówka Awatar aser
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    27

    Domyślnie

    gotowałam w garze jakieś 15 może 20 minut w 1 opakowaniu kwasku z lidla, a potem jeszcze razem z innymi wkładami prałam na 95 stopni w pralce tez w kwasku

  9. #469
    Chustonówka Awatar aser
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    27

    Domyślnie

    zapomniałam jeszcze dopisać, że wcześniej moczyłam wszystkie ( wyprane w normalnym praniu) wkłady w kwasku przez całą noc

  10. #470
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    mój sposób,tani i na razie sie sprawdza
    ja co jakis czas wszystkie pieluchy do wanny z 3 opakowaniami kwasku z Lidla z goraca woda(zeby sie nie nanosic to ta z kranu na max goraca i gar wrzatku),leży to cała noc a potem do pralki,pralka tylko do polowy napakowana,żeby sie wszystko dobrze wypłukało.
    Zazwyczaj ładuje cała,ale w ramach zabiegu-pół
    Robie to co 1,5 miesiaca i pieluszki nie śmierdzą i sa w miarę miękkie na jakis czas(mam twardą wode)
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  11. #471
    Chustonówka Awatar markasia
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Ursus
    Posty
    28

    Domyślnie

    A ja z innej beczki: czy pulowo-polarowe kieszonki można do woli wirować, tzn przy 1000 obrotach? CZy to może uszkodzić PUL?
    I jeszcze jedna kwestia: u mnie kupa pod silnym strumieniem nie spływa (może strumień za słaby, może kupa za mocna). Traktowałam ją więc mydłem. Rozumiem, że takie zapieranie zatłuściło polar i teraz powinnam przeprać płynem do mycia naczyń. To moje pierwsze pieluchy, pierwsze prania i muszę zminimalizować szkody.

  12. #472
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Włocławek
    Posty
    5,572

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markasia Zobacz posta
    A ja z innej beczki: czy pulowo-polarowe kieszonki można do woli wirować, tzn przy 1000 obrotach? CZy to może uszkodzić PUL?
    I jeszcze jedna kwestia: u mnie kupa pod silnym strumieniem nie spływa (może strumień za słaby, może kupa za mocna). Traktowałam ją więc mydłem. Rozumiem, że takie zapieranie zatłuściło polar i teraz powinnam przeprać płynem do mycia naczyń. To moje pierwsze pieluchy, pierwsze prania i muszę zminimalizować szkody.
    a widzsz, a ja nawet o tym nie pomyślałam, zaprałam mydłem a potem robiłam płukanie i pranie, czyli jak powinno być

  13. #473
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    od dawna wiruję nawet na 1200 i nic się z pieluchami nie zrobiło. Kieszonki wyjmuję prawie suche Kiedyś używałam wkładów mikrofibrowych do kieszonek. Jak wywirowałam wkłady i kieszonki na 1200 to błyskawicznie były suche i to fajne było

  14. #474
    Chustonoszka Awatar budzynskamila
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Pojezierze Drawskie
    Posty
    128

    Domyślnie

    Na pewno o tym było sto razy, ale nie mam czasu przekopywać wątku. Czy jednorazowe gotowanie zabije pula? Chcę nastawić wszystko na gotowanie w pralce, ale trochę strach... Czy gotowałyście kiedyś kieszonki pulowe?
    Jasiek 11.08.2000 Marysia 21.10.2010
    http://patchworknadstawem.blogspot.com/

  15. #475
    Chustoholiczka Awatar gouraanga
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    3,671

    Domyślnie

    gotowałyście. jednorazowo nie zabijesz

  16. #476
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    ja gotowałam jakieś dwie godziny, nie śmierdzą, wszystko się wypłukało ale są wciąż szare zapomniałam o kwasku
    Miłosz-11.05.2010

  17. #477
    Chustonoszka Awatar budzynskamila
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Pojezierze Drawskie
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gouraanga Zobacz posta
    gotowałyście. jednorazowo nie zabijesz
    No to gicior Idę zatem gotować zupę z pula
    Jasiek 11.08.2000 Marysia 21.10.2010
    http://patchworknadstawem.blogspot.com/

  18. #478
    Chustofanka Awatar procella
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Kluczbork
    Posty
    234

    Domyślnie

    pewnie było...
    czym sprać plamy po kupce z wełny?
    Krzyś 24.08.10

  19. #479
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markasia Zobacz posta
    A ja z innej beczki: czy pulowo-polarowe kieszonki można do woli wirować, tzn przy 1000 obrotach? CZy to może uszkodzić PUL?
    I jeszcze jedna kwestia: u mnie kupa pod silnym strumieniem nie spływa (może strumień za słaby, może kupa za mocna). Traktowałam ją więc mydłem. Rozumiem, że takie zapieranie zatłuściło polar i teraz powinnam przeprać płynem do mycia naczyń. To moje pierwsze pieluchy, pierwsze prania i muszę zminimalizować szkody.
    od roku wiruję na 1400. mój PUL to olewa

    zapieraj mydłem galasowym po prostu. ale może najpierw sprawdź, czy NA PEWNO nie schodzi pokupna żółć w praniu.

  20. #480
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,268

    Domyślnie

    Ważne żeby kupę zapierać w zimnej, a nie ciepłej wodzie. Ciepła woda utrwali plamy.
    Polecam papierki, jak zapomnę, to
    Jeszcze co do asekuracji producentów...producent naszego materiału podaje 40 stopni w przepisie prania i to, że tak podajemy na metkach jest naturalną konsekwencją tegoż.
    Ale gotowałam pieluchy i radziły sobie bez problemu.
    Ostatnio edytowane przez rafandynka ; 28-04-2011 o 11:47
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •