Strona 25 z 53 PierwszyPierwszy ... 15171819202122232425262728293031323335 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 1055

Wątek: pranie pieluch

  1. #481
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,930

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez procella Zobacz posta
    pewnie było...
    czym sprać plamy po kupce z wełny?
    Pewnie było, ale nie wiem co A ja spieram szarym mydłem :>
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  2. #482
    Chustofanka Awatar procella
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Kluczbork
    Posty
    234

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paprotka Zobacz posta
    Pewnie było, ale nie wiem co A ja spieram szarym mydłem :>
    nie dało rady
    papierek był a kupka byla po jagodach... i tak plamy są
    Krzyś 24.08.10

  3. #483
    Chustoholiczka Awatar kubutkowa
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Reykjavik / Poznań
    Posty
    3,043

    Domyślnie

    procella, spróbuj mydła galasowego

  4. #484
    Chustofanka Awatar procella
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Kluczbork
    Posty
    234

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kubutkowa Zobacz posta
    procella, spróbuj mydła galasowego
    ok
    galasowe czyli żółciowe ?
    Krzyś 24.08.10

  5. #485
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,930

    Domyślnie

    u, jagody, to gorzej ;/ ja kiedyś tetrę z kupki jagodowej potraktowałam octem i luz, ale wełnę nie wiem... ;/
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  6. #486
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,268

    Domyślnie

    świeże plamy z owoców wrzątkiem, ale już się pewnie wżarło ;(

  7. #487
    Chustofanka Awatar procella
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Kluczbork
    Posty
    234

    Domyślnie

    oj tak wżarło , tym bardziej że już gotowane w lanolinie ze 2 razy

    egac - dzieki przyda sie do bodziaków ... wszystkie zaciapane jabłkiem i nie tylko
    Krzyś 24.08.10

  8. #488
    Chustonoszka Awatar ewka101
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    130

    Domyślnie

    przepraszam ale jestem laikiem a nie dam rady przeczytać całego wątku

    dziś 1wszy raz założyłam wielorazówkę i teraz się zastanawiam jak ją najlepiej wyprać, czy mogę też ręcznie w zwykłym proszku dla dzieci mam chyba jelpa, czy czekać aż się 'więcej uzbiera' i prać normalnie w pralce, na programie 'dla dzieci' czyli z dodatkowym płukaniem, dodam że jeszcze nie posiadam dodatków do prania specjalnie dla pieluch - czy można te dodatki chwilowo czymś zastąpić ? czy lepiej w 40 czy 60 stopniach

    z góry dziękuję za wszelkie wskazówki

    dodam jeszcze o ile to istotne? że mam narazie pieluszki typu pul kieszonki
    Ostatnio edytowane przez ewka101 ; 09-05-2011 o 21:53
    Doradca Noszenia ClauWi®

  9. #489

    Domyślnie

    A jak je wyprałaś prze użyciem? Bo mam nadzieję, że prałaś zanim włożyłaś dziecku
    Każda ma jakiś swój sposób na pranie. Ja przechowuję pieluchy zużyte w wiaderku z pokrywą, wkraplam olejek herbaciany (ma wł. antybakteryjne). Piorę co 2-3 dni, zawsze w 60 st., w Bambinexie, lub proszku dla dzieci (połowa zalecanej ilości) z dodatkiem MioFresh. To tyle w skrócie - ale radzę w wolnej chwili nie lenić się i przeczytać wątek - bo jest tu wiele cennych informacji o kwaskowaniu, sodowaniu, strippingu, suszeniu, zapieraniu itd. Też jestem dość początkująca - stosujemy wielo- od 2 miesięcy. Cała wiedza jaką mam, jest z tego forum. Dzięki, Dziewczyny
    Lubię być z Wami

  10. #490

    Domyślnie

    ja piorę jak większość tutaj.
    Kupę spieram zimną wodą i mydłem szarym. Muszę w końcu kupić to galasowe ale zapominam.
    Potem wykręcam na maksa i do wiadra. Piorę co 2 dni mniej więcej, teraz mam mniej pieluch a jest gorąco na dworze, więc wypiorę rano i do południa mam suche
    U mnie samo płukanie trwa 15min, potem dorzucam ciuszki i zawsze na 60stopni. Piorę w proszku Dzidziuś i Nappy Fresh. Choć niby środek antybakteryjny trzeba dodawać przy 40, ja wolę dać tak na wszelki ustawiam program z dodatkowym płukaniem na koniec. I się pierze Wkłady i ręczniczki gotuję w 95 stopniach co jakiś czas.


  11. #491
    Chustonoszka Awatar ewka101
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    130

    Domyślnie

    dziewczyny zapomniałam się i z rozpędu wyprałam sobie pieluszkę w orzechach, co teraz? kąpiel w płynie do naczyń ? podobno one zatłuszczają? chodzi mi o zwykłe pule

    a zwykłe formowanki - mam tetro to można w orzechach chyba?
    Doradca Noszenia ClauWi®

  12. #492
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    96

    Domyślnie

    Najszybciej zatłuszcza się polar, wtedy po prostu wypłucz w zwykłym płynie do mycia naczyń.
    Ale orzechy tak źle nie działają na pieluchy, jeśli dobrze płuczesz to na pewno nic się z nimi nie stanie.
    Ja na razie piorę ciągle w orzechach odkąd podejrzewałam, że lovela uczula mi maleństwo i jeszcze nie zauważyłam przecieków w kieszonkach z polarkiem ani mniejszej chłonności w pozostałych pieluchach. Orzechy ładnie się wypłukują w zimnej wodzie, chociaż ja zawsze wstawiam na podwójne płukanie.

  13. #493
    Chustonoszka Awatar ewka101
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    130

    Domyślnie

    pasqda o widzisz, to super, dziękuję Ci za odpowiedź!

    jeszcze jedno pytanie a czy ten proszek Jelp 2w1 to pewnie też nie jest dobry?
    Doradca Noszenia ClauWi®

  14. #494
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    96

    Domyślnie

    A tego to już niestety nie wiem.

    Chociaż z ciekawości weszłam na stronę producenta i tam jest, że się nadaje:
    JELP SOFT 2 w 1 przeznaczony do prania pieluszek, bielizny i tkanin białych i kolorowych, w tym: bawełny, lnu, włókien mieszanych i sztucznych.
    ale kto to wie co mają na myśli

  15. #495
    Chustonoszka Awatar ewka101
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    130

    Domyślnie

    Pasqda no tak niby pisze, ale wiesz on ma chyba płyn do płukania w sobie... to znowu podobno nie powinno być?

    w ogóle to jest trochę wkurzające, to pranie - w tym nie, w tamtym też źle

    a dziś zadowolona nastawiłam pranie starsza mi ładnie pomagała i przy okazji skarpetka się znalazła, pomarańczowa i mam pomarańczowo - biało - żółte polarki, ech da się z tym coś zrobić ?
    Doradca Noszenia ClauWi®

  16. #496
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    96

    Domyślnie

    No lepiej chyba zwykłego Jelpa, jak już się przy nim upierasz.

    A ja się nie przejmuję, piorę w orzechach, czasami się zdarzy w Loveli, często dokładałam kwasek cytrynowy albo sodę oczyszczoną (ale nie naraz), teraz dorzucam Nappy Fresh bo kupiłam testowo i ciągle go dużo

    a co do farbowania to polecam przeszukać forum, osobiście najlepiej szuka mi się w google'u, wpisujesz:
    site:http://chusty.info/ zafarbowały
    zdecydowanie lepiej szuka, niż ten szukacz forumowy
    Ostatnio edytowane przez pasqda ; 28-05-2011 o 23:01

  17. #497
    Chustonoszka Awatar ewka101
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    130

    Domyślnie

    Pasqda nie to że upieram sie ale akurat mam ten proszek no i tu gdzieś wyczytałam że orzechy są nie bardzo do pieluch, ale fajnie że jednak można

    dzięki za podpowiedź!
    Doradca Noszenia ClauWi®

  18. #498

    Domyślnie

    Sobotnie szaleństwo


    Po upraniu namoczyłam wszystko w Miofresh na całą noc. Rano płukanie i pranie bez proszku. Chciałam jeszcze raz prać w niższej temperaturze, ale się nie pieniło, stripping uznałam za niepotrzebny
    Porażająco spektakularnych efektów nie ma, fakt: może trochę bardziej miękkie, może troszkę bielsze. Ale nie było źle, więc może dlatego efekt nie jest porażający.
    Bo ja dbam o pieluchy niemal jak o dziecko wszystkie miałam od nowości, zawsze przed praniem płukanie, pranie długie w 60 st. z Miofresh, 2 dodatkowe płukania. Kupki w większości w toalecie
    Ale uznałam, że to im nie wystarcza po prawie trzech miesiącach używania Teraz schnie. Zobaczymy
    Lubię być z Wami

  19. #499
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pasqda Zobacz posta
    A tego to już niestety nie wiem.

    Chociaż z ciekawości weszłam na stronę producenta i tam jest, że się nadaje:


    ale kto to wie co mają na myśli
    ja piorę w tym helpie soft - mój ojciec w prezencie mi kupił 5 kg i piorę w nim z miesiąć wszystko - tetrę, flanelę, kieszonki z polarem i wełnę ręcznie nawet i nic się nie tłuści. Pranie twarde jak zawsze, ale chłonie wszystko ładnie.
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  20. #500
    Chustonoszka Awatar ewka101
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    130

    Domyślnie

    wow ile pieluch

    Fiolka oo to dobrze wiedzieć że jednak można
    Doradca Noszenia ClauWi®

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •