Strona 33 z 53 PierwszyPierwszy ... 23252627282930313233343536373839404143 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 641 do 660 z 1055

Wątek: pranie pieluch

  1. #641
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    zrób jak Meta pisze, tylko najpierw włącz odpompowanie, żeby zeszły pozostałości wody na wszelki wypadek, potem wlej gorącą wodę do pralki do ubrań i włącz pranie. W nowszych pralkach automatycznie pralka sobie wyważa ilość wody, jesli byloby za mało to by sobie dobrała zimnej wody tyle, ile trzeba. W starszych typach tego nie ma, więc zakręć dopływ wody i sama wlej do pralki tyle ile trzeba. To jest tak samo jak się farbuje chusty w pralce z rozpuszczoną farbą, tylko oczywiście w zimnej wodzie

  2. #642
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez melodi Zobacz posta
    Dziewczyny jak na złość w mojej pralce zepsuła się grzałka, a za tydzień zmieniamy mieszkanie, więc nie ma sensu kupować za swoje (to pralka wynajmującej,która stwierdziła,że w sumie co ją to obchodzi).
    Czytałam o tym praniu ręcznym, i nie przemawia to do mnie,ale nie bardzo mam wybór.

    Wystarczy takie pranie w misce z ciepłą wodą i kilkukrotne przepłukanie? Czy lepiej przeprać w misce w ciepłą wodą, a potem na płukanie dać do pralki (ale tam będzie zimna woda) ?

    Eh...
    ja bym w rekach nie prala.
    zrobilabym tak:
    1. rozpuscilabym w cieplej wodzie dodatek (uzywam teraz nappy fresha)
    2. podzielilabym pieluchy na formowanki i wklady, a osobno PULe
    3. Pule bym dala do goracej wody z kranu z dodatkiem i plynem do naczyn
    4. formowanki i wklady bym zalala wrzatkiem, dalabym dodatku, zamieszalabym szczotka do plecow i zamknela wiaderko (wiem, malo sie miesci).
    po takim namaczaniu sprobowalabym tak jak radza dziewczyny napelnic woda pralke, jakby sie nie dalo to bym i tak puscilaj w zimnej pranie. i potem jeszcze raz we wrzatku bym przeplukala;]
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  3. #643
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie Jak zmiękczyć muśliny?

    Używam muślinów Ecopi i zrobiłam im ostatnio kurację wg receptur z forum:
    najpierw płukanie, potem gotowałam ok. 30 min z 1/2 szkl. kwasku, płukanie 2 krotne, potem pranie na 90 st. i pieluchy nadal są twardawe.
    Do prania daję 1 łyżkę Jelpa + 1 łyżkę sody + 1 miarkę Miofresh antybakteryjnego i na 60 st. tak na codzień. Aha, do kieszonki płukanie daję 1 łyżkę kwasku cytrynowego. Woda wg danych MPWiK jest średnio twarda, ale nie wydaje mi się, Raczej uważam ją za twardą.
    Doradźcie co można zrobić by utrzymać miękkie pieluchy.

  4. #644
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stopic Zobacz posta
    Używam muślinów Ecopi i zrobiłam im ostatnio kurację wg receptur z forum:
    najpierw płukanie, potem gotowałam ok. 30 min z 1/2 szkl. kwasku, płukanie 2 krotne, potem pranie na 90 st. i pieluchy nadal są twardawe.
    Do prania daję 1 łyżkę Jelpa + 1 łyżkę sody + 1 miarkę Miofresh antybakteryjnego i na 60 st. tak na codzień. Aha, do kieszonki płukanie daję 1 łyżkę kwasku cytrynowego. Woda wg danych MPWiK jest średnio twarda, ale nie wydaje mi się, Raczej uważam ją za twardą.
    Doradźcie co można zrobić by utrzymać miękkie pieluchy.
    Ja ostatnio prałam pieluszki z bazarku - niektóre były mega twarde : Najpierw moczyły się długo w wodzie około 70 stopni ( taką mam temp w kranie) z dodatkiem płynu do naczyń, później pomoczyłam je w odkażaczu z sodą, wyprałam na 90 stopniach w proszku bambinex z sodą i odrobiną proszku dzieciowego, a na koniec puściłam jeszcze jedno pranie w samym kwasku cytrynowym ( kwasek dałam do wstępnego, głównego i płukania) pieluszki nawet te bardzo twarde ładnie zmiękły i zdecydowanie wybieliły się

  5. #645
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie

    Kali, jak sądzisz, który element odpowiada za miękkość, wybielać nie muszę i odtłuszczać też raczej nie. Zależy mi na miękkości.

  6. #646
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stopic Zobacz posta
    Kali, jak sądzisz, który element odpowiada za miękkość, wybielać nie muszę i odtłuszczać też raczej nie. Zależy mi na miękkości.
    jak na razie sama tylko znam teorię, ale wydaje mi się, że to jednak kwasek cytrynowy, dałam go dosyć dużo ( po dużej paczce do każdej przegrody).
    Myślę,że najlepiej jak sama popróbujesz, bo chyba jednak wszystko zależy od wody

  7. #647
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie

    Pranie z kwaskiem robiłaś na 90 st.?

  8. #648
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stopic Zobacz posta
    Pranie z kwaskiem robiłaś na 90 st.?
    tak, tylko same wkłady, prefoldy i formowanki, pule nie gotowałam, a o ile dobrze pamiętam kwasku dałam odrobine tylko do aio

  9. #649
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Stopic ja na małą pralkę (4,5 kg) dawałam 1 szkl kwasku
    Tylko przed wlaniem do prania/pralki rozpuszczałam kwasek we wrzątku;
    P. 2007, D. 2010

  10. #650
    Chustonówka Awatar slovika
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    17

    Domyślnie

    Hej dziewczyny, tu pieluszkonówka
    Wprawdzie dzieć już nie najmniejszy, ale wielo na poważnie zaczynam teraz (miałam parę podejść, miałam). Od razu przyznaję się, że nie przebrnęłam jeszcze przez wszystkie wątki o pieluchowaniu, pielęgnacji itd., ba - nawet przez ten jeszcze nie ... Ale stwierdziłam, że zacznę (pieluchować i pisać tutaj) zanim ten ocean info ogarnę do końca.

    I od razu "gorący temat" - pul a wysokie temperatury.
    Zakupiłam na bazarku trochę kieszonek. Zachęcona waszymi wpisami, że pule nawet 90 stopni wytrzymują, nastawiłam PIERWSZE pranie moich pierwszych pieluch na 60. Większość wytrzymała, ale poległa jedna charlie banana, która pul leciutko rozwarstwiony miała: ta nieprzemakalna przeźroczysta warstwa posklejała się w gęste zmarszczki i skurczyła sporo. Więc nawet jeśli szczelność nie ucierpiała (nie sprawdzałąm jeszcze), to i tak jest już za mała na pupę mojego dziecka. Na jakiegoś misia może będzie pasować.
    Czy któraś z Was jeszcze tak miała? Czy ChB są jakieś szczególnie wrażliwe?

  11. #651
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    a może ktoś wie jak wyprać pieluszki pulowe,żeby je troszkę wybielić? Chodzi mi o troszkę zżółkły pul,któremu chciałabym przywrócić więcej urody Myślę nad wymoczeniem ich w sodzie,tylko czy to coś da i czy obrazki nie wyblakną.Kwasku się boję,żeby nie zniszczyć

  12. #652
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lilith83 Zobacz posta
    a może ktoś wie jak wyprać pieluszki pulowe,żeby je troszkę wybielić? Chodzi mi o troszkę zżółkły pul,któremu chciałabym przywrócić więcej urody Myślę nad wymoczeniem ich w sodzie,tylko czy to coś da i czy obrazki nie wyblakną.Kwasku się boję,żeby nie zniszczyć
    mi soda wybieliła odrobine A dokładnie moczenie najpierw w sodzie, później w bambinex i do pralki na normalne pranie

  13. #653
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    U nas mega się wybieliły po nocnym namoczeniu w płynie do naczyń
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  14. #654
    Chustomanka Awatar Atorianna
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    563

    Domyślnie

    Nie posiadamy balkonu niestety,ale przez przypadek okazało się ze pieluchy będąc na parapecie przez jeden dzień miały kontakt ze słońcem i się wybielily plamki cudnie, nie trzeba szorować!

  15. #655
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    Sloneczko najlepsze
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  16. #656
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Wymoczyłam w płynie,dosypałam sody,a teraz się piorą również z odrobinką sody,zobaczymy czy taki zabieg im pomorze mam nadzieję,że jutro też będzie słoneczko,bo plamki trza jeszcze wybielić

  17. #657
    Chustomanka Awatar Atorianna
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    563

    Domyślnie

    U nas na wybielanie plam to tez pomaga do gara tetra i wkłady,gotowanie z kwaskiem a potem w gwarze zostawiam na noc.a potem rano normalne pranie. Takie bielsze się po tym robia

  18. #658
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    i niestety pul się nie wybielił,ale za to polarek w środku jaki ładniutki,kilka odcieni jaśniejszy i plamki ledwo widoczne zostały

  19. #659
    Chustomanka Awatar Atorianna
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    563

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lilith83 Zobacz posta
    i niestety pul się nie wybielił,ale za to polarek w środku jaki ładniutki,kilka odcieni jaśniejszy i plamki ledwo widoczne zostały
    Na do kładkę na słońce wystaw,może to cos da

  20. #660
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Atorianna Zobacz posta
    Na do kładkę na słońce wystaw,może to cos da
    póki co słońca jakoś brak i czekam na nie z niecierpliwością

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •