Strona 22 z 53 PierwszyPierwszy ... 12141516171819202122232425262728293032 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 1055

Wątek: pranie pieluch

  1. #421
    Chustoholiczka Awatar gouraanga
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    3,671

    Domyślnie

    używanych nie kupuję - tak jak sobie bielizny w lumpexie
    stripping - wypłukiwanie starych złogów przez kilkukrotne pranie w 60 st. (dot. wkładów i formowanek) , odtłuszczanie w płynie do naczyń - odtłuszcza po prostu powierzchnię pulową, może być w wiadrze a nie w pralce
    tak ja to widzę

  2. #422
    Chustofanka Awatar myszka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    470

    Domyślnie

    nie wiem, czy jestem ekspertem w dziedzinie, ale postaram sie pomoc. stripping to po prostu plukanie do skutku. Czyli nastawiasz po kolei kilka pran (normalnie na 60 lub 40 stopni), ale bez proszku. I pierzesz tak dlugo jak dlugo z pralki leci piana. Czasem trzeba i 4-5 razy, zeby wyplukac resztki proszku i zlogi. Ja ze dwa razy juz probowalam, ale chyba za szybko konczylam (zal mi bylo pralki) i efekty nie byly najlepsze.
    A odtluszczanie to odtluszczanie. Ja tylko jedna uzywana pieluszke kupilam, ale jechala strasznie - chyba wtedy pierwszy raz probowalam stripping (reszte pieluszek tez wrzucilam)

  3. #423
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    116

    Domyślnie

    dzięki Myszka. czyli odtłuszczanie ma sens jeśli pieluszki były wcześniej potraktowane np kremem do pupy i jakiś tłuszcz został- ale że w przypadku kupionych używanych nie wiem co się z nimi działo, to pewnie i stripping i odtłuszczanie mają sens...

  4. #424
    Chustofanka Awatar myszka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    470

    Domyślnie

    mysle, ze tak. zreszta nawet jesli nie pomoze, to na pewno nie zaszkodzi

  5. #425
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Hej dziewczyny mam pytanie, zadałam je co prawda na wątku o charlie banana ale myślę, że tu bedzie lepiej No właśnie chodzi o pieluszki charlie banana - na metce jest napisane prac w 40 st. Stosujecie się do tego? Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, że miałabym tej pieluszki nigdy nie potraktować 60st... zresztą większość mam na 60 st, a tej jednej nie bedę prała przecież samej Z drugiej strony po coś producent zamieścił taką informację I bądz tu mądry
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  6. #426
    Chustomanka Awatar anitanelka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Konin
    Posty
    785

    Domyślnie

    Na większości pieluch jest że 40st... ja zawsze piorę na 60 i nic nigdy żadnej się nie przytrafiło złego
    charlie banana nie używałam ale też bym na 60 puściła ;D




  7. #427
    Chustofanka Awatar myszka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    470

    Domyślnie

    upewnij sie, ze ktos pral te pieluszke w 60 stopniach. lepiej nie ryzykowac. ja raz lenny lamba na 60 stopni wrzucilam (tez jest zeby w 40 prac) i po jednym praniu membrana sie odkleila

  8. #428
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny, poczekam aż zgłosi się ktoś kto ma tę pieluszkę bo normalnie boję się, że coś jej się stanie a śliczna jest i ledwo 2 razy użyta

    A swoją drogą to przydałaby się jakaś dobra duszyczka, która zebrałaby kluczowe porady z tego wątku w jednym poście ( co, w jakiej kolejności i w jakiej ilości) - byłoby cudnie Ja się na tym kompletnie nie znam, skopiowałam sobie część porad ale niestety wpadłam na ten pomysł dopiero przy 16 stronie Obawiam się, że jak pieluszki trochę bardziej się zmęczą będę musiała jeszcze raz przerobić cały wątek
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  9. #429
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,911

    Domyślnie

    Popieram ideę zebrania porad kluczowych i sprawdzonych, bo sama czytam i czytam od trzech dni, przebrnęłam przez CAŁY wątek, i już mi się rzeczy z początku pomieszały z tymi z końca... Ale to chyba powinna zrobić jakaś bardziej doświadczona pieluchowa mama - ja nowa i na forum (przy okazji witam wszystkich, i w pieluchach (od miesiąca wielo używamy...).

    I z racji tej nowości zapytam jednak raz jeszcze: co robić z plamami z kupek mlecznych? U nas kupki u 3-miesięcznej panny są raz dziennie, za to ciemnozielone, i plamią wszystko na maksa, niezależnie od tego, czy to bawełna, polar, czy bambus. Po praniu w Loveli z dodatkiem Nappy Fresh w 60 stopniach (najpierw płukanie, i podwójne płukanie na koniec) zostają żółtawe ślady;(( W wątku juz trochę o tym było, ale informacje sprzeczne - mydło galasowe? mydełko dr Beckmana rossmanowe? Zatłuści polar i resztę, czy nie zatłuści? A jest jakaś niedetergentowa i niezatłuszczająca alternatywa? Nie chciałabym traktować pieluszek niczym chemicznym, żeby pupie nie zaszkodzić, ale z drugiej strony nie mogę patrzeć na te żółcizny...

  10. #430
    Chustofanka Awatar mynia
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    329

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    U nas kupki u 3-miesięcznej panny są raz dziennie, za to ciemnozielone, i plamią wszystko na maksa...
    mnie by bardziej zastanowiły zielone kupy u takiego niemowlaka niż problem niedopranych pieluch -ale to tak OT..
    Mnie sporo pomógł ten wątek http://www.chusty.info/forum/showthr...t=16280&page=1

  11. #431
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,911

    Domyślnie

    Pytałam o te zielone kupy trzech lekarzy - dwóch pediatrów i neonatologa (mała jest wcześniakiem), i wszyscy mówili, że jak nic innego się nie dzieje, to taka uroda małej metabolizmu i mojego mleka, więc dałam sobie spokój z roztrząsaniem ich koloru...
    Dzięki za namiary na wątek - poczytam.

    a czy któraś z was używała do pieluch tych eko-odplamiaczy?
    http://www.ekodrogeria.pl/cat-pol-12...ze-i-inne.html
    w którymś wątku czytałam o płynie do płukania Sonnet, a tu jeszcze inne rzeczy tej marki... Co prawda niektóre zawieraja głównie sodę...

  12. #432
    Chustopróchno Awatar Andzia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Walia/ UK
    Posty
    10,996

    Domyślnie

    Pewnie o tym już było na tym wątku ale ja dobrnąć do końca nie mogę.
    Czy można prać razem otulacze, pieluchy formowanki bawełniane, polarowe i kieszonki pulowe?
    Każdy rodzaj osobno czy wszystko co leci razem?
    Czy można prać pieluchy z ciuchami?



  13. #433
    Chustofanka Awatar mynia
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    329

    Domyślnie

    można prać jak leci tyle że ja puli nie piorę na więcej niż 60st. więc formowanki i wkłady jeśli piorę na 90st to osobno. w innych wypadkach wrzucam jak popadnie.
    co do prania z innymi ciuchami - owszem można, tyle że warto je wczesniej przepłukać zanim wstawisz pranie zasadnicze ja piorę osobno bo nasze ubrania piorę w normalnym proszku a nie dzieciowo-pieluchowym ale to już jak kto lubi

  14. #434
    Chustopróchno Awatar Andzia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Walia/ UK
    Posty
    10,996

    Domyślnie

    Chodziło mi o ciuchy małego- jego piore w proszku dziecięcym i chciałm do tego pieluchy wrzucić.
    Nasze idą na normalny proszek i płyn.



  15. #435
    Chustofanka Awatar mynia
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    329

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andzia Zobacz posta
    Chodziło mi o ciuchy małego- jego piore w proszku dziecięcym i chciałm do tego pieluchy wrzucić.
    Nasze idą na normalny proszek i płyn.
    a no to pewnie

  16. #436
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Włocławek
    Posty
    5,572

    Domyślnie

    Nie dałam rady przeczytać wszystkiego bo nie pozwala. Mam przed sobą pierwsze pranie i nie wiem czy mam pieluchy oraz tetrę wrzucić z lovelą na 60 st. czy inaczej. Matko - zaraz się załamię, że nic nie wiem. Mam sporo ubranek do prania i chciałam to razem wstawić ale ubranek na 60 nie dam. I co mi poradzicie?
    Dodam, że maść na pupę stosujemy bo mały się odparzył lekko.
    Czy wielką zbrodnią będzie wypranie bez specjalnego proszku - bo nie mam takiego jeszcze

    aaa - mam kieszonki i formowanki głownie

  17. #437
    Chustomanka Awatar ania
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa okolice
    Posty
    750

    Domyślnie

    Ja tam pieluchy (kieszonki, formowanki, otulacze, wkłady, tetrę itp. itd.) zawsze piorę razem na 60 stopni. Ale jakoś nigdy nie przemogłam się żeby wyprać pieluchy z ubrankami, jakoś tak nie pasuje mi to... Poza tym nie wszystkie ubranka na 60 da radę wstawić. Ale wiem że niektóre dziewczyny piorą
    mama Julci (06.05.2005) i Lilki (06.12.2009)
    wymianki: http://chusty.info/forum/showthread....h-doda%C5%82am
    na forum bywam troszkę rzadziej, więc proszę o cierpliwość jeśli nie odpisuję od razu

  18. #438
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    moze tak.
    ubranka z pieluchami piore,tak i owszem na 60 stopni alleeee u ponad 18 miesieczniaczki (zaczynalam z wielo jak z miala 7 miesiecy )a nie u noworodka.
    wiec ja takiego malucha rzeczy palabym osobno.
    albo nastaw najpierw pieluchy na plukanie a potem wrzuc ubranka.ja wszystkie wlasciwie branka piore na 60 stopni oprocz jeansow czy polarkow i kurtek.
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  19. #439
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Włocławek
    Posty
    5,572

    Domyślnie

    I nie zrobię krzywdy pieluchom piorąc w samej Loveli?
    Ubranka jednak wypiorę osobno - jakoś nie pasują mi do prania z pieluchami

  20. #440
    Chustomanka Awatar ania
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa okolice
    Posty
    750

    Domyślnie

    Krzywdy raczej żadnej, nie zostaną tylko odkażone, bo dodatek do tego właśnie służy
    A, no i ma tam w składzie jeszcze coś na wybielanie (sodę???) czy się mylę ? Nie pamiętam już dokładnie, bo przesypałam nappy do większego pojemnika, a kartoniki wyrzuciłam...
    mama Julci (06.05.2005) i Lilki (06.12.2009)
    wymianki: http://chusty.info/forum/showthread....h-doda%C5%82am
    na forum bywam troszkę rzadziej, więc proszę o cierpliwość jeśli nie odpisuję od razu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •