Strona 32 z 53 PierwszyPierwszy ... 22242526272829303132333435363738394042 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 1055

Wątek: pranie pieluch

  1. #621
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez werka Zobacz posta
    i nie powiedziałam, że nic tu nie ma, tylko, że wszystko jest wszędzie. I naprawdę miło jest być na forum i dostać zachęte do wielo od takiego Autorytetu => "zdejmujesz z pupy brudna pieluchę, jak jest kupa to spierasz, wrzucasz do wiadra a jak się nazbiera na pranie to pierzesz z proszkiem, może byc vizir powiedzmy." Bo ja bym nie zaczęła ich stosować po takim opisie...

    PS. pierwsze jak zetknęłam się z wielo jakieś 1,5 roku temu weszłam na serwis pieluszkowy i wydrukowałam Waszą broszurę na temat wielo...
    Waszą? ekhem
    to nie była zachęta, nigdy nikogo nie zachęcałam do wielorazowych pieluch i nie zamierzam, gdybys przestudiowała ten dział to bys wiedziała, poza tym to najprostsza receptura prania na świecie podana na tacy, nie nadążam za Twoimi wymaganiami.
    Zastanów się najpierw czego oczekujesz po forum i na czym opiera się idea forum. Bo to zdaje się dwie różne sprawy.

    Normalnie znowu odlot, autorytety, nówki sa be,dajcie mi rozwiązanie jedyne słuszne, tu jest beznadziejnie...Kończąc tę wymiane zdań:
    idź do WSZYSTKICH regulaminów proszę uprzejmie. Jesli masz konkretny problem to go zadaj, jeśli nie to uzyj szukania zaawansowanego.
    Obrażanie forum (forumowiczek) i moderacji ma swoje konsekwencje.


  2. #622
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    Mam więc pierwsze pytanie czy pieluchy można według Was prać w Dzidziusiu, ma <5% mydła jak Lovela, Jelp i inne proszki.

  3. #623
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Przerwę tę uprzejmą wymianę grzeczności i zasugeruję, aby werka zadała po kolei pytania, a ja postaram się na nie odpowiedzieć

  4. #624
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez werka Zobacz posta
    Mam więc pierwsze pytanie czy pieluchy można według Was prać w Dzidziusiu, ma <5% mydła jak Lovela, Jelp i inne proszki.
    Prałam swego czasu we wszystkich wymienionych przez Ciebie proszkach i nic złego się nie działo.
    Tetrę możesz prać w płatkach mydlanych. Najlepiej zeskrobać naturalne mydła marsylskie albo kupić płatki marsylskiego mydła ekologiczne. Drogie, ale jak najbardziej naturalne. Szare mydło (typu Wielbłąd) już zawiera chemię.

  5. #625
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    to zadaj juz te pytania jesli nie udalo Ci sie znalezc odpowiedz - ostatecznie dostaniesz odpowiedz, ze juzbylo, moze ktos rzuci linkiem a moze i odpowie. jesli byl na ten temat inny watek, ale satysfakcjonujacej odpowiedzi brak, to zadaj w nim jeszcze raz pytanie, wtedy watek bedzie widoczny wyzej w dziale, bedzie na liscie nowosci - spora szansz ze ktos cos napisze.
    powodzenia w wielopieluchowaniu, bo to w sumie niezla zabawa - a pranie jest jej czescia (gdzies watek o przyjemnosci ze skladania pieluch jest )
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  6. #626
    Chustomanka Awatar marylove
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Piotrków Tryb
    Posty
    629

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez werka Zobacz posta
    Mam więc pierwsze pytanie czy pieluchy można według Was prać w Dzidziusiu, ma <5% mydła jak Lovela, Jelp i inne proszki.
    ja od początku piorę w dzidziusiu, z dodatkiem mio fresh. więc według mnie można
    Kalina 14.07.2012 i Beniamin 25.10.2014

  7. #627
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez werka Zobacz posta
    Mam więc pierwsze pytanie czy pieluchy można według Was prać w Dzidziusiu, ma <5% mydła jak Lovela, Jelp i inne proszki.
    proszę:
    http://www.chusty.info/forum/showthr...%9B#post199360
    wpiszesz w wyszukiwarkę "przeszukaj dział" słowo jelp, lovela albo dzidzius i zaznaczysz posty to wyskoczą Ci odpowiedzi.

  8. #628
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    nie zależnie od tego co podaje producent pierzecie od czasu do czasu kieszonki i otulacze w pralce 90C / gotujecie w garze? I nic kompletnie się z tym nie dzieje?

  9. #629
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    jak napisałam wczoraj wieczorem - piorę od czasu do czasu otulacze i kieszonki w 90 stopniach (tak z raz na miesiąc), nie gotuję w garze - moim nic się złego nie stało, ale nie dam gwarancji, że u Ciebie będzie tak samo - to działanie na własne ryzyko, bo zdaje się że jednak zdarza się, że np. pul się rozwarstwi (znaczy się odklei laminat od materiału)
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  10. #630
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez werka Zobacz posta
    nie zależnie od tego co podaje producent pierzecie od czasu do czasu kieszonki i otulacze w pralce 90C / gotujecie w garze? I nic kompletnie się z tym nie dzieje?
    Ja się nie odważyłabym wyprać poliuretanu w 90C.

    Większość bakterii ginie w 60C, więc uważam że nie ma takiej potrzeby. Poza tym dodaję zawsze dodatek antybakteryjny.

    Ale dziewczyny piszą, że zdarza się, że wrzucą pul na 90 i po kilku takich wypadkach nic się nie dzieje. Na pewno nie można robić tego cały czas.

  11. #631
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez werka Zobacz posta
    nie zależnie od tego co podaje producent pierzecie od czasu do czasu kieszonki i otulacze w pralce 90C / gotujecie w garze? I nic kompletnie się z tym nie dzieje?
    http://www.chusty.info/forum/showthr...ie#post2142450

    http://www.chusty.info/forum/showthr...odpowied%C5%BA

    http://www.chusty.info/forum/showthr...owanie-pieluch

    i wiele jeszcze, ale sama znajdź

  12. #632
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    Dziękuję Wam za odpowiedzi

  13. #633
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    werka czytając twoje "pytania", aż miałam tak tutaj na prawdę jest wszystko, też jestem nówką, też jeszcze nie pieluchuje, też szukam rad. Ale,żeby je znaleźć przekopałam całe forum, łącznie w wątkami starymi jak świat. W każdym znajdziesz coś sprzecznego, ale nigdy nikt nie poda Ci gotowej receptury, bo każdy ma inną ( jeśli czytałaś to pewnie to wiesz). Musisz sama wybrać co Ci najbardziej pasuje i próbować.

    Ja osobiście jestem właśnie przed praniem, też mam wątpliwości, czy robić wszystkie zabiegi, czy odpuścić, ale nikt mi przecież nie powie, co mam robić i wszystko zależy od moich chęci.

    Ja z tego co czytałam obrałam sobie taką strategie:
    pieluszki nowe pul, polecą na 60 ze zwykłym proszkiem niemowlęcym jaki mam pod ręką ( mniejszą porcją), pieluchy używane + nowe formowanki, wkłady itp polecą do namaczania w płynie do naczyń, później na 90 na program "ubrania niemowlęce" 90 stopni z proszkiem bambinex + soda + opcja silver nano, później wstawie je jeszcze raz na jakiś szybszy program z samym kwaskiem.
    A i tetre mimo,że nie jest to zalecane pierwszy raz przeprasuje - a niech będzie święto i raz niech będą ładne, puki mam ochotę na żelazko, bo później znowu będzie schowane na kilka miesięcy

    A jak już będą w użytku będę prała - jak akurat będę miała wene
    Na razie wypiore w proszku, płyny zostawiam do ubranek, ale,że lubię uczyć się na WŁASNYCH błędach, to znając mnie, jeśli kwasek nie będzie zmiękczał pieluch, to od czasu do czasu dodam płynu do płukania np dzidziusia i sama sprawdze w jakim stopniu je zatłuszcza

  14. #634
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    kto pyta nie błądzi, nawet mln razy...
    a dziewczyny mimo, że już to pisały nie wykazały się egoizmem i wskazały mi ścieżki i odpowiedzi, za co bardzo im dziękuję, choć odpowiedzi być może już były...

  15. #635
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez werka Zobacz posta
    bo wszystkie nówki są złe na niczym się nie znające i uważacie, że nie robią nic w temacie żeby się dowiedzieć... a Wy wspaniałe...bo wszystko już wiecie...
    Po pierwsze Meta napisała,że niektóre, po drugie np ja też jestem totalnie nowa i zielona, przerobiłam te tematy, i po niecałym tygodniu mogę Ci sama odpowiedzieć na pytania

  16. #636
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kali Zobacz posta
    Na razie wypiore w proszku, płyny zostawiam do ubranek, ale,że lubię uczyć się na WŁASNYCH błędach, to znając mnie, jeśli kwasek nie będzie zmiękczał pieluch, to od czasu do czasu dodam płynu do płukania np dzidziusia i sama sprawdze w jakim stopniu je zatłuszcza
    i wtedy znajdziesz tutaj rady, jak odtłuścić
    bo na to też jest prosty sposób

  17. #637
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez melodi Zobacz posta
    np ja też jestem totalnie nowa i zielona, przerobiłam te tematy, i po niecałym tygodniu mogę Ci sama odpowiedzieć na pytania
    bo Tobie się chce poszukać i znaleźć

  18. #638
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda1980 Zobacz posta
    i wtedy znajdziesz tutaj rady, jak odtłuścić
    bo na to też jest prosty sposób
    Ha rady wszystkie znam Mogłabym chyba sama ich udzielać, po przeczytaniu wszystkich wątków
    A teraz właśnie odtłuszczają/moczą się formowanki i wkłady, tzn pierwszach wanna bo starczy tego na jeszcze jedną

  19. #639
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Dziewczyny jak na złość w mojej pralce zepsuła się grzałka, a za tydzień zmieniamy mieszkanie, więc nie ma sensu kupować za swoje (to pralka wynajmującej,która stwierdziła,że w sumie co ją to obchodzi).
    Czytałam o tym praniu ręcznym, i nie przemawia to do mnie,ale nie bardzo mam wybór.

    Wystarczy takie pranie w misce z ciepłą wodą i kilkukrotne przepłukanie? Czy lepiej przeprać w misce w ciepłą wodą, a potem na płukanie dać do pralki (ale tam będzie zimna woda) ?

    Eh...

  20. #640
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Jak pierzesz w automacie, to płukanie zawsze zimną wodą leci
    Ja bym poprała ręcznie i wypłukała/odwirowała w pralce.
    BTW kiedyś zakręcałam kran z wodą, pobierana przez pralkę i wlewałam prysznicem od razu do pralki gorącą wodę. Może u Ciebie też się tak da

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •