Strona 31 z 53 PierwszyPierwszy ... 21232425262728293031323334353637383941 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 1055

Wątek: pranie pieluch

  1. #601
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    By ktoś konkretnie mi to wyłożył, tzw. łopatologicznie... poza tym jest wiele wątków, w których zadaj się pytanie i jest cisza...

  2. #602
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez werka Zobacz posta
    jak odpowiedzi z 2011 roku są na czasie to ja jestem nie wiem co...
    Jako że to ja skierowałam Cię do tego wątku to napiszę, jak u mnie zmieniło się pranie pieluch przez lata pieluchowania:

    Kiedy zaczynałam, w 2009, prałam pieluszki w pralce, w 60 stopniach, jak każe producent, pół porcji proszku plus dodatek antybakteryjny BioD

    Teraz, kiedy pieluchuję już kilka lat i niby mam dużo większe doświadczenie w temacie, więc powinnam znać nowości. Jednak widzę, że coś mi umknęło, więc może ktoś znający nowinki w temacie podzieli się ze mną i napisze - jak zrobić, żeby się nie narobić? chciałabym wystawiać za drzwi pieluchy brudne i mokre i żeby wracały do mnie czyściutkie i suche. I to jak najszybciej w dodatku, bo nie chce mi się czekać!


  3. #603
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez werka Zobacz posta
    By ktoś konkretnie mi to wyłożył, tzw. łopatologicznie... poza tym jest wiele wątków, w których zadaj się pytanie i jest cisza...

    No tej ciszy czasem nie przeskoczysz. Czasem akurat nie ma nikogo, kto zna odpowiedź, a jak później jest, to niekoniecznie zajrzy w temat. Albo są sosby, którym się nie chce odpowiadać po raz kolejnasty na to samo.
    Łopatologicznego wyłożenia po prostu nie ma.
    jul już wyżej napisała: każda z nas ma inne doświadczenia, upodobania, możliwości. Nie ma złotego środka na wszystko, jednego dla każdego wielopieluchującego. Musisz poeksperymentować i srawdzić, co TOBIE najbardziej odpowiada.
    BTW proszki, kwaski, sody, płyny - wszystko ok, można jakąś formułę ułożyć, gdyby się uprzeć, ale choćby głupia woda w rurach jest inna u każdego - ktoś ma twardą, ktoś chlorowaną, ktoś ma nowe rury, ktoś okamienione staruszki. I jakość tej wody może wywrócić do góry nogami wszelkie cudowne receptury, sprawdzające się u koleżanek

  4. #604
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    ok, dzięki. Choć według mnie nawet jak będzie tu 100 receptur od matek, to każdy może spróbować 10 z nich i wybrać tę, która komuś przypadła do gustu i jemu także, ale będzie wiedział co i jak ma robić by osiągnąć to czy to...

  5. #605
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez werka Zobacz posta
    ok, dzięki. Choć według mnie nawet jak będzie tu 100 receptur od matek, to każdy może spróbować 10 z nich i wybrać tę, która komuś przypadła do gustu i jemu także, ale będzie wiedział co i jak ma robić by osiągnąć to czy to...
    widzisz, tu jest 100 receptur od matek, trzeba tylko przeczytać wątek i je wyciągną/zebrać razem
    no, ale komu by się chciało, nie?

  6. #606
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez werka Zobacz posta
    ok, dzięki. Choć według mnie nawet jak będzie tu 100 receptur od matek, to każdy może spróbować 10 z nich i wybrać tę, która komuś przypadła do gustu i jemu także, ale będzie wiedział co i jak ma robić by osiągnąć to czy to...
    No to przecież są, nie?
    Nie rozumiem, o czym teraz rozmawiamy
    Cały ten wątek to rożne pomysły na pranie, strippingowanie itd.

  7. #607
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    chyba się nie zrozumiemy bo jak w początkowych postach czytałam, że ktoś wlewa filiżankę octu do pieluch i to nikt tam tego nie skorygował, a potem na stronie Babyetta okazuje się nagle, że ma być łyżeczka raz na kilka miesięcy to dzięki...

  8. #608
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez werka Zobacz posta
    chyba się nie zrozumiemy bo jak w początkowych postach czytałam, że ktoś wlewa filiżankę octu do pieluch i to nikt tam tego nie skorygował, a potem na stronie Babyetta okazuje się nagle, że ma być łyżeczka raz na kilka miesięcy to dzięki...
    Ale to są właśnie te różne receptury - o tym piszemy cały czas.
    Ile matek, tyle receptur - wypróbowanych i sprawdzonych w danym domu.
    Można sobie poczytać, przemyśleć i wybrać coś dla siebie. A później - w miarę doświadczenia - zweryfikować i dostosować do własnych warunków i potrzeb.

  9. #609
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    werka może spytaj kogoś prywatnie, jak się tak pogubiłaś? Ja polecam przeczytać ten wątek w całości <pierwsze kilka stron mi motało się w głowie i nie wiedziałam co do czego>, ale na prawdę jak przewertujesz te strony to Ci się wszystko rozjaśni

  10. #610
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    dzięki 3majcie się. Mamy po prostu inne pojęcie na temat słowa receptura...
    Ostatnio edytowane przez werka ; 22-03-2013 o 10:49

  11. #611
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    Jako że to ja skierowałam Cię do tego wątku to napiszę, jak u mnie zmieniło się pranie pieluch przez lata pieluchowania:

    Kiedy zaczynałam, w 2009, prałam pieluszki w pralce, w 60 stopniach, jak każe producent, pół porcji proszku plus dodatek antybakteryjny BioD

    Teraz, kiedy pieluchuję już kilka lat i niby mam dużo większe doświadczenie w temacie, więc powinnam znać nowości. Jednak widzę, że coś mi umknęło, więc może ktoś znający nowinki w temacie podzieli się ze mną i napisze - jak zrobić, żeby się nie narobić? chciałabym wystawiać za drzwi pieluchy brudne i mokre i żeby wracały do mnie czyściutkie i suche. I to jak najszybciej w dodatku, bo nie chce mi się czekać!

    przeciez wystarczy mnie spytać, wszyscy wiedzą, że ja wiem
    a NAWET linka wstawię ha!
    uwaga:
    http://serwis.pieluszkarnia.pl/


    a wracając, możesz skorzystac z gotowych przepisów w necie, o tu powiedzmy, jest łopatologicznie:
    http://pieluszkarnia.pl/Jak-pracs-cinfo-pol-45.html

    forum ma za zadanie jednak prowadzic dyskusje nad jakimiś producenckimi założeniami, sprawdzac w praktyce i dzielić się spostrzeżeniami.
    Ja na przykład widze w ww. linku manipulacje sprzedawcy, mogłabym napisac do niego, cóż on ściemnia, ale nie widzę sensu, ponieważ mając doświadczenie i to duże także w eksperymentowaniu, wolę porozmawiac na ten temat tutaj.
    Ale jesli potrzebujesz łopatologii to proszę:
    zdejmujesz z pupy brudna pieluchę, jak jest kupa to spierasz, wrzucasz do wiadra a jak się nazbiera na pranie to pierzesz z proszkiem, może byc vizir powiedzmy.
    Proste.
    Cała reszta to obserwacje, doświadczenia i eksperymenty dziewczyn własnie na przestrzeni tych lat po to, by zblizyc sie choc w 5 % do "zapewnień" producentów o cechach pieluch wielorazowych.
    Jesli chcesz to czytaj, jesli nie to nie czytaj, sama sie dowiesz po 3 miesiącach.
    Może i jestem złośliwa, ale poświęciłam kupe kasy i czasu pieluchowaniu i temu działowi dzieląc się wnioskami, tak jak wiele dziewczyn, po to by następne nie wywalały zepsutych pieluch, nie wywalały kasy w bloto,a Ty przychodzisz i twierdzisz,że tu nic nie ma użytecznego.
    Mam wrazenie, ze poszukujesz jedynej słusznej prawdy i autorytetu w praniu, proponuje pralnię w takim razie. Nie jest to producent, nie jest to jakaś pokręcona forumka, doświadczenie wieloletnie ma, na pewno będziesz zadowolona.

    Meta, chyba sie powymieniamy akcesoriami, dzisiaj Twój wałek bardziej mnie pasuje

  12. #612
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    Dziękuje Droga Magdo za wyjaśnienie, które i tak nic mi nie dało...
    Przeczytałam cały wątek w gwoli ścisłości... w końcu każdy ma prawo do autorytetów, którym pewnie dla Wielu jesteś TY sama jak wiesz...

  13. #613
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda1980 Zobacz posta
    Meta, chyba sie powymieniamy akcesoriami, dzisiaj Twój wałek bardziej mnie pasuje
    Ależ proszę bardzo, częstuj się bez krępacji

    (foteczke piękną prezentuje mistrz kuchni - Wuj Google )

  14. #614
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez werka Zobacz posta
    Dziękuje Droga Magdo za wyjaśnienie, które i tak nic mi nie dało...
    Przeczytałam cały wątek w gwoli ścisłości... w końcu każdy ma prawo do autorytetów, którym pewnie dla Wielu jesteś TY sama jak wiesz...
    werka, wiesz co, przeczytaj wątek dokładnie, bo to, o co pytasz, już było
    A jeżeli chcesz coś konkretnego doprecyzować, to zadaj konkretne, precyzyjne pytanie.
    Bo to, o co pytasz, jak już napisałam - było.

  15. #615
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda1980 Zobacz posta
    Może i jestem złośliwa, ale poświęciłam kupe kasy i czasu pieluchowaniu i temu działowi dzieląc się wnioskami, tak jak wiele dziewczyn, po to by następne nie wywalały zepsutych pieluch, nie wywalały kasy w bloto,a Ty przychodzisz i twierdzisz,że tu nic nie ma użytecznego.
    i nie powiedziałam, że nic tu nie ma, tylko, że wszystko jest wszędzie. I naprawdę miło jest być na forum i dostać zachęte do wielo od takiego Autorytetu => "zdejmujesz z pupy brudna pieluchę, jak jest kupa to spierasz, wrzucasz do wiadra a jak się nazbiera na pranie to pierzesz z proszkiem, może byc vizir powiedzmy." Bo ja bym nie zaczęła ich stosować po takim opisie...

    PS. pierwsze jak zetknęłam się z wielo jakieś 1,5 roku temu weszłam na serwis pieluszkowy i wydrukowałam Waszą broszurę na temat wielo...
    Ostatnio edytowane przez werka ; 22-03-2013 o 11:06

  16. #616
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez werka Zobacz posta
    i nie powiedziałam, że nic tu nie ma, tylko, że wszystko jest wszędzie. I naprawdę miło jest być na forum i dostać zachęte do wielo od takiego Autorytetu => "zdejmujesz z pupy brudna pieluchę, jak jest kupa to spierasz, wrzucasz do wiadra a jak się nazbiera na pranie to pierzesz z proszkiem, może byc vizir powiedzmy." Bo ja bym nie zaczęła ich stosować po takim opisie...
    wiesz co werko, ja u Ciebie zauważam tendencję, którą niestety da się zobaczyć u niektórych nówek.
    Ani się nie wczytasz porządnie, ani nie przemyślisz, nie poskładasz sobie tego, co tu już jest - ale wpadasz i żądasz gotowych odpowiedzi.
    Nie dziw się, że reakcja jest taka a nie inna.
    Dużo osób poświęciło mnóstwo czasu, żeby podzielić się swoimi doświadczeniami. Wystarczy trochę chęci, żeby z tego skorzystać.

  17. #617
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    bo wszystkie nówki są złe na niczym się nie znające i uważacie, że nie robią nic w temacie żeby się dowiedzieć... a Wy wspaniałe...bo wszystko już wiecie...

  18. #618
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    ale przeczytam ten wątek DOKŁADNIE, ale pewnie mając pytania i tak na nie nikt nie odpowie...bo przecież to już było...

  19. #619
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    werka, wdech wydech, pomyśl zanim coś napiszesz, ja Cie bardzo proszę, bo sama sobie na złość robisz
    Cytat Zamieszczone przez werka Zobacz posta
    ale przeczytam ten wątek DOKŁADNIE, ale pewnie mając pytania i tak na nie nikt nie odpowie...bo przecież to już było...
    Jest to NIEPRAWDA.
    Dużo rzeczy się tu powtarza.
    Dziewczyny odpisują albo rzucają linkiem.
    Trzeba tylko trochę cierpliwości.
    I dobrego wychowania

  20. #620
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    dobrego wychowania nie da się chyba określić po forum, nieprawdaż Meto?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •