Strona 30 z 53 PierwszyPierwszy ... 20222324252627282930313233343536373840 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 581 do 600 z 1055

Wątek: pranie pieluch

  1. #581
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    13

    Domyślnie

    ja piorę w 1/2 proszku

  2. #582
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    18

    Domyślnie odplamianie polarku

    Dziewczyny, czym mogę odplamić polarek w kieszonce? Mogę to zrobić mydełkiem odplamiającym?
    Gdzieś to tutaj czytałam ale teraz nie mogę znaleźć
    Na razie wkład bambusowy i kieszonkę wypłukałam ale nie wiem co dalej.

  3. #583
    Chustomanka Awatar Atorianna
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    563

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olla Zobacz posta
    Dziewczyny, czym mogę odplamić polarek w kieszonce? Mogę to zrobić mydełkiem odplamiającym?
    Gdzieś to tutaj czytałam ale teraz nie mogę znaleźć
    Na razie wkład bambusowy i kieszonkę wypłukałam ale nie wiem co dalej.
    ja czyszcze ewentualne zabrudzenia mydelkiem dr beckman (czy jakos tak). tak, jak w przepisie - tzn namydlam i zostawiam z taka piana, a potem do pralki normalne pranie pieluch. jak narazie wszystko sie spralo.

  4. #584
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    18

    Domyślnie

    Dzięki, odplamiłam mydełkiem. Plamy zeszły. Zastanawiam się tylko czy później nie będzie puszczał siuśków bokiem.

  5. #585
    Chustofanka Awatar karminek
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    juz Gdańsk...
    Posty
    368

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olla Zobacz posta
    Dzięki, odplamiłam mydełkiem. Plamy zeszły. Zastanawiam się tylko czy później nie będzie puszczał siuśków bokiem.
    ja odplamiałam chyba wszystkie postaci pieluch tym mydełkiem i wzmożonego przesikiwania nie zaobserwowałam. raczej jak za długo stripping odpuszczałam - to wtedy
    {baTonik} & {NasteczkaPółCiasteczka} 12.01.12

  6. #586
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Wątek był i od tygodnia go czytam i jeszcze nie doszłam do końca
    Ale bardziej interesuje mnie coś czego nie domyśliłam się jak na razie i nie wiem:
    Mam kieszonki, kiedy synek zrobi tylko siku to mam je:
    1) przepłukać i rozwiesić żeby wyschły (zakładam,że piorę wszystkie wieczorem)
    2) przepłukać i wrzucić do zamykanego wiadra,
    3) przepłukać, rozwiesić żeby wyschły, wrzucić potem do wiadra.
    ?

    Czytałam o tych zamykanych wiadrach do wrzucania wielo, ale np jak robię pranie raz za 2 dni, to mi to nie zaśmierdnie/nie spleśnieje?

  7. #587
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez melodi Zobacz posta
    Wątek był i od tygodnia go czytam i jeszcze nie doszłam do końca
    Ale bardziej interesuje mnie coś czego nie domyśliłam się jak na razie i nie wiem:
    Mam kieszonki, kiedy synek zrobi tylko siku to mam je:
    1) przepłukać i rozwiesić żeby wyschły (zakładam,że piorę wszystkie wieczorem)
    2) przepłukać i wrzucić do zamykanego wiadra,
    3) przepłukać, rozwiesić żeby wyschły, wrzucić potem do wiadra.
    ?

    Czytałam o tych zamykanych wiadrach do wrzucania wielo, ale np jak robię pranie raz za 2 dni, to mi to nie zaśmierdnie/nie spleśnieje?
    już odp w tym nowym wątku ;/

  8. #588
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    nie płukać i do brudów
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  9. #589
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    wruuuu sorry, nie wiedziałam czy nie będzie skasowany,bo w sumie podobny jest tutaj Dziękuję za odpowiedź

  10. #590
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Sag8 ja nie widzę różnicy czy leżą 3 dni czy 5 mały teraz jest wysadzany i nie opłaca mi się prać paru pieluch w pralce ubranka też piorę raz w tygodniu więc tak jest ekonomiczniej

  11. #591
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    jak odpowiedzi z 2011 roku są na czasie to ja jestem nie wiem co...

  12. #592
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez werka Zobacz posta
    jak odpowiedzi z 2011 roku są na czasie to ja jestem nie wiem co...
    A czemu maja byc nie na czasie? Przeciez to niecale 2 lata.
    A po za tym co do prania to kup sobie proszek do pieluch, jaki tam Ci sie spodoba ( sklepy, ktore sprzedaja wielo maja takie proszki w ofercie), Nappy Fresha np. BioD. Temperature na ile tam producent pieluch przykazuje, dodatkowe plukanie i wsio.Nie ma sie co stresowac to tylko pieluchy.

    A. listopad 2012




  13. #593
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez werka Zobacz posta
    jak odpowiedzi z 2011 roku są na czasie to ja jestem nie wiem co...
    od roku 2011 n.e. pojawił się pieluchowo-praniowy Einstein i wymyślił nowy, genialny, ulepszony środek, który się samodzielnie miesza używając kilku produktów z szafek kuchennych - na koniec robi bum-bam-bim, a pieluszki leżące nieopodal zyskują nowy blask, są odkażone, czyste, od razu suche...

    tzw opisy w pigułce są dostępne w wielu miejscach, łatwo znaleźć przez googla, w każdym chyba sklepie pieluszkowym są dość dokładne opisy, np w MioUnico zupełnie dobry i chyba na czasie http://miounico.home.pl/informacyjna-12.html
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  14. #594
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez inka Zobacz posta
    Temperature na ile tam producent pieluch przykazuje, dodatkowe plukanie i wsio.Nie ma sie co stresowac to tylko pieluchy.
    no właśnie chyba tak nie jest skoro maks jest 60 na pieluszkach w większości, a dziewczyny piszą, że gotują je w garach albo w pralkach i co nic się z tym nie dzieje?

    Jul nie wiem czy to takie śmieszne... Jak zaczęłam czytać ten wątek i widziałam, że osoba, która zajmuje się szyciem pieluch pyta o podstawowe rzeczy no to zwątpiłam...po czym dopiero potem zwróciłam uwagę na datę...poza tym zmieniło sięM np. to, że proszek Bambinex był mało dostępny a teraz można go łatwiej kupić...i chyba przez 5 lat dziewczyny wypróbowały proszki i mogą powiedzieć, który ich zdaniem jest najlepszy, bo przypuszczam, że doszły do takich wniosków....w końcu to forum powinno pomagać a nie utrudniać... Po za tym jak to jest MioUnico podaje że do zapierania ma się nie stosować mydła... no to jak w końcu można używać mydło marsylkie lub galasowe czy nie....poprostu brakuje mi zebranych rad w jednym temacie, wątków, kawa na ławę i tyle... niestety nie wszyscy mają czas by przeczytać temat 30 wątkowy z podwątkami, bo chcą znaleźć coś szybko, konkretnie najlepiej poparte doświadczenie.. ale dziękuję Wam jul i inka, że się podzieliłyście wiedzą i doświadczeniem

  15. #595
    Chustomanka Awatar Nadarienne
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    560

    Domyślnie

    To ja się podczepię pod temat i zapytam: w czym Wy gotujecie te pieluchy? Macie jakieś specjalne większe gary do tego celu, czy w normalnych kuchennych...? No jakoś mi się nie widzi gotować pieluchy w tym samym garnku co obiad potem, ale może niesłusznie?
    Maria 17.01.2010, Aleksandra 4.01.2013

  16. #596
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    widzisz werka - ja dzielę się doświadczeniem na tych już popełnionych 30 stronach i zapewne będę dzielić na następnych - na tym polegają fora, że toczą się live, odpowiadają na konkretne pytania zadane w konkretnym momencie. Trudno jest też zebrać do kupy sprzeczne praktyki różnych mam - np. ja nie używam kieszonek i aio, bo chcę to co przy pupie dziecka móc spokojnie wyprać na 90 stopni (pule też na 90 stopni piorę, ale ze świadomością, że na dłuższą metę może im to zaszkodzić i robię to rzadko), podczas gdy inne dziewczyny używają z powodzeniem aio i kieszonek, które piorą w 40 stopniach wszystko i dla których to się sprawdza; są dziewczyny które zapierają galasowym i ok, podczas gdy inne są przekonane, że im to zatłuszcza pieluszki; ja piorę w proszku, uważam że orzechy i kule to placebo - innym dziewczynom się sprawdza, są dziewczyny dla których panaceum na pieluszkowe problemy jest stripping, na zatłuszczenie płyn do naczyń, ja uważam że - upraszczając - 90 stopni jest dobre na wszystko.

    Jeśli masz konkretne pytania, na które odpowiedzi nie znalazłaś, w stylu "jaki proszek z dostępnych obecnie na rynku polecicie?", "pogubiłam się - czy w końcu galasowe zatłuszcza pieluchy czy nie?" - to wal, niemal na pewno ktoś Ci odpowie, natomiast jest to doświadczenie wielu osób, niespójne, i trudno żeby teraz ktoś z niego zrobił jednolitą pigułkę na pół strony - takie pigułki są robione przez pojedyńcze osoby i jest ich sporo w sieci. Tworzenie nowego wątku nic tu nie zmieni, bo on też zaraz się rozrośnie - jedyne co, to wtedy będą dwa wątki do przeczytania zamiast jednego.

    Możesz oczywiście nie przyjąć mojej argumentacji, pokazać mi, że nie doceniam medium, jakim jest forum, jako jedna z forumek poprawić jakość forum, zebrać tych 30 stron "rad w jednym temacie, wątków, kawa na ławę i tyle" i umieścić choćby w nowym wątku, żeby było łatwiej do tego dotrzeć - zapewne nowe wielopieluchujące będą Ci wdzięczne, a nikt Ci tematu nie zamknie.

    Nadrienne - nie do końca pomogę - piorę na 90 stopni, chyba by mi się nie chciało gotować pieluch w garach (czasem powolutku gotuję-lanolinuję wełniane otulacze - no i wtedy niestety w garze w którym potem gotuję obiad - choć w tych największym, prawie nie używanym do celów spożywczych) - na mój nos te 90 stopni jest wystarczające.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  17. #597
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Ja tetry itd piorę w 90stopniach lub wygotowuję co jakiś czas, a kieszonki w 60stopniach z Nappy fresh Bio-D.
    Przeczytałam prawie cały ten wątek, i zauważyłam,że:
    1) Każda z Was ma podobne lecz nie identyczne przepisy na pranie ( i każdy moim zdaniem jest dobry,co komu pasuje)
    2) Pieluszka pieluszce nie równa,i jeżeli dobrze wywnioskowałam, inaczej podchodzi się do otulaczy polarowych,inaczej do wełnianych, co innego kieszonki,wkłady z mikrofibry, czy formowanki

    Stąd też pewnie różne sposoby prania
    Po przeczytaniu tego wszystkiego jakoś nie mam więcej pytań i zabraliśmy się za pieluchowanie

  18. #598
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez werka Zobacz posta
    ...w końcu to forum powinno pomagać a nie utrudniać... [...]
    niestety nie wszyscy mają czas by przeczytać temat 30 wątkowy z podwątkami, bo chcą znaleźć coś szybko, konkretnie najlepiej poparte doświadczenie..

    1) Pomaga, mało kto zostaje bez odpowiedzi na swoje pytania, jeżeli wiemy, odpowiadamy.
    2) Nie jest to miłe, co napisałaś o czytaniu wątków. Czas jest cenny, racja, nikt go nie ma w nadmiarze, ale jeśli nie chcesz poświęcić własnego czasu na przeczytanie zebranej wiedzy i zakładasz wątek o tym samym, co już napisane, to wymuszasz na innych dziewczynach, żeby traciły własny czas, pisząc po raz kolejny to, co już jest opisane Nie na darmo nawet regulamin forum ma punkt: "Przed rozpoczęciem nowego wątku, zawsze sprawdź czy interesujący Cię temat nie został poruszony wcześniej. "


    jul mądrze prawi - nie ma uniwersalnej recepty, pasującej wszystkim

  19. #599
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    jeżeli mam pytania na które nie znalazałam konkretnej odpowiedzi, satysfakcjonujacej mnie to dla mnie bez sensem jest zadawać to pytanie jeszcze raz bo tak czy siak ktoś znowu odpowie to samo do już i tak pisał albo podobnie jak w 30 powyższych stronicach....nie ważne. Uważam, że ten wątek jest chaotyczny i wszystko jest wszędzie, ale jeśli Wam odpowiada nie mnie tu coś zmieniać. Pozdrawiam

  20. #600
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez werka Zobacz posta
    jeżeli mam pytania na które nie znalazałam konkretnej odpowiedzi, satysfakcjonujacej mnie to dla mnie bez sensem jest zadawać to pytanie jeszcze raz bo tak czy siak ktoś znowu odpowie to samo do już i tak pisał albo podobnie jak w 30 powyższych stronicach....nie ważne. Uważam, że ten wątek jest chaotyczny i wszystko jest wszędzie, ale jeśli Wam odpowiada nie mnie tu coś zmieniać. Pozdrawiam
    Skoro masz takie założenie, w takim razie zupełnie nie rozumiem, po co w ogóle pytasz
    Nie wydaje mi się, żeby nowy wątek spowodował, że dziewczyny odpowiedzą inaczej, niż dotychczas

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •