Strona 14 z 53 PierwszyPierwszy ... 467891011121314151617181920212224 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 1055

Wątek: pranie pieluch

  1. #261
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    a pierzesz w nim pule i wkłady?? poczekam z miesiąc dwa i daj znac co się dzieje z pulami i z pupą małej

  2. #262
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    sypie pol zalecanej dawki czyli 1/4 miarki,wypralam na probe jednen wklad i pul,nic im sie nie stalo a Z. ma wrazliwa skore i tez nic jej nie jest,a potrafi ja uczulic olejek lawendowy po godzinie przebywania pieluchy na pupsku wiec mysle ze jest .
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  3. #263
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    wreszcie! udało się
    moje - od czasu feralnego brązu pojszłego z rur były w kolorze... ja wiem... lekko brązowo-pomarańczowo-różowo-żółtym, ALE kupiłam wybielacz Domol (w Rossmanie) wyprałam dwa razy w czterech miarkach z proszkiem do białego w temperaturze 90 i JUPI!!!są BIAŁE, bieluśieńkie, takie piękne

    wrzuciłam tam wkłady mikrofibrowe i tetrę

    rany... co ja bym bez tego Rossmana zrobiła...
    (dodam, że nie pomogła ani noc w kwasku, ani pranie w sodzie)

    kupiłam też mydło dr Beckmana (bo nie mogę zdobyć galasowego ) - czy ono mi zatłuści polar/welur w kieszonkach?
    a co to za Vanish?

  4. #264
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    kupiłam też mydło dr Beckmana (bo nie mogę zdobyć galasowego ) - czy ono mi zatłuści polar/welur w kieszonkach?
    a co to za Vanish?
    też mam to samo pytanie, boje się trochę uzywac do pieluszek...
    K. 2009M. 2012

  5. #265
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    raczej zatłuści
    zapierałam wkładki mikrofibrowe i śmierdziały że olaboga ale płyn do naczyn pomogł
    wiecz okazjonalnie mozna zaprac ale za kazdym razem nie polecam
    ale to mydelko jest moje ukochane dzis zeszla plama po borowkach amerykanskich i sliwkach!!!!!!!

    wykwaskowalam moje mikrofibrowe wkladki do bum geniusa....normalnie miększe sa i pachna tylko proszkiem i wiatrem a nie siuskami, za to odor z gara podczas gotowania bezcenny
    przymierzam sie do kwaskowania wkladek z IB ale nie wiem czy te napy zniosa gotowanie
    czy ktoras z Was to robiła??

  6. #266
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    zaprałam mydłem - piękne są jak nówki
    wymoczyłam też w płynie do mycia naczyń. zobaczymy co będzie.

    nie napisałam - po tym rossmanowym wybielaczu wkładki mikro są w zasadzie tak mięciutkie jak nówki! mam porównanie z nóweczkami, które wczoraj przyleciały

  7. #267
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aladw Zobacz posta
    przymierzam sie do kwaskowania wkladek z IB ale nie wiem czy te napy zniosa gotowanie
    czy ktoras z Was to robiła??
    ja wygotowałam wkładki z IB i nic im sie nie stało, nie roztopiły się w każdym razie
    K. 2009M. 2012

  8. #268
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    mydło dr Beckmana to galasowe z Rossmanna. Chyba nawet miało kiedyś napis, że golasem jest. W koncu zapralam testowo wkladke sucha pupa W sumie uznalam, ze jak zatluszcze cos mocno to bedzie kuracja z plynem. Ale w sumie nie ma faktycznie potrzeby spierac, bo nie zostaja mi plamy, a tego sie balam
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  9. #269
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    dzięki peluche

  10. #270
    Chustonówka Awatar sophile
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    28

    Domyślnie

    dziewczyny, nie dalam rady przebrbnac nawet polowy tego watku. glowa mi szumi i prosze o porade w pigulce

    mam same kieszonki pulowe. jak powinnam je prac na codzien a jak co jakis czas. normalnie na 60 stopni a co jakis czas na 90? i co jeszcze zrobic a czego nie robic? pytam tylko o pulowe kieszonki

    bede wdzieczna za porade

  11. #271
    Chustoguru Awatar MonikaK
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    8,388

    Domyślnie

    pulowe nie na 90 stopni, tylko na0 a raz w miesiącu zalać w misce wrzątkiem i poczekać do ostygnięcia
    Ignacy 2009, Antoni 2011, Szymon 2014, Józek 2016, Franciszek 2018... fasolka 2020

    https://manymum.blogspot.com/

  12. #272
    Chustonówka Awatar sophile
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    28

    Domyślnie

    Moniko, na ile stopni? na 60 chyba nie? bo ucielo... dobrze, dzieki wielkie :*

  13. #273
    Chustofanka Awatar Pati778
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    345

    Domyślnie

    ja pule na 60 stopni wrzucam
    Patrycja - mama Miłosza (24.08.2007), Łucji i Tobiasza (29.06.2009), Juliusza (01.01.2015) i Ignasia (19.06.2017)


  14. #274
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    ja też na 60. nie wrzucam do żadnego wiadra z niczym

  15. #275
    Chustofanka Awatar ladidadi
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    warszawską Pragę zamieniła na Jabłonnę :)
    Posty
    266

    Domyślnie

    No to ja, jak na babę ze wsi przystało, nagotowałam w garze wody, kwasku dodałam, wkłady wrzuciłam a one ... mi uciekły z tego gara !!! I po kuchence sie rozlazły ! To cholery !!!
    Możecie się z Nas śmiać i poniżać Nas na każdym kroku. Ale my mamy dla was coś nowego,mamy bomby domowej roboty ... bo robimy w wielo

    Marta, Matka Polka Karmiąca


    KLUB MAM W JABŁONNIE

  16. #276
    Chustoholiczka Awatar gouraanga
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    3,671

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sophile Zobacz posta
    dziewczyny, nie dalam rady przebrbnac nawet polowy tego watku. glowa mi szumi i prosze o porade w pigulce

    mam same kieszonki pulowe. jak powinnam je prac na codzien a jak co jakis czas. normalnie na 60 stopni a co jakis czas na 90? i co jeszcze zrobic a czego nie robic? pytam tylko o pulowe kieszonki

    bede wdzieczna za porade
    na co dzień w 60. od święta przed praniem wymoczyć w płynie do garów. pul nie lubi kwasku ani 90 stopni.

  17. #277
    Chusteryczka Awatar Aniamama
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bydgoszcz\fordon
    Posty
    1,578

    Domyślnie

    to musiał by ciekawy widok, ale dlaczego uciekły?może najpierw zagotoać wkłady i potem kwasek?

  18. #278
    Chustoholiczka Awatar gouraanga
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    3,671

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aniamama Zobacz posta
    to musiał by ciekawy widok, ale dlaczego uciekły?może najpierw zagotoać wkłady i potem kwasek?
    ale to trochę bez sensu. wkłady trzeba w kwasku obgotować, żeby był efekt.
    polecam 90 stopni w pralce i sam kwasek zamiast proszku.
    a gar odpowiednio większy - pisane było, że wkłady puchną i trzeba być na to przygotowanym.

  19. #279
    Chustofanka Awatar ladidadi
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    warszawską Pragę zamieniła na Jabłonnę :)
    Posty
    266

    Domyślnie

    Sie nie przygotowałam na ucieczkę bo starszej tetrę gotowałam i aż takich zapędów nigdy nie miała ! Aniamama no troszku śmieszno, troszku straszno jak nóg dostały haha

    Na 90 w pralce z kwaskiem robiłam ale chciałam jakoś tak, no nie wiem, zarazy chciałam wybić tym gotowaniem ...

    Kobiety ale po tym gotowanu problem mam !!! Ratujcie, tłumaczcie !!! Co ja zrobiłam nie tak że przed gotowaniem praktycznie nie śmierdziały a po gotowaniu waniajet jak diabli ????
    Możecie się z Nas śmiać i poniżać Nas na każdym kroku. Ale my mamy dla was coś nowego,mamy bomby domowej roboty ... bo robimy w wielo

    Marta, Matka Polka Karmiąca


    KLUB MAM W JABŁONNIE

  20. #280
    Chustoholiczka Awatar gouraanga
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    3,671

    Domyślnie

    dobrze, że waniajet! znaczy się złogi wyłażą. gotuj wodę zmieniając aż przestanie śmierdzieć.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •