Strona 8 z 53 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151618 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 1055

Wątek: pranie pieluch

  1. #141
    Chustomanka Awatar anitanelka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Konin
    Posty
    785

    Domyślnie

    ja też chętna, ja też




  2. #142
    Chustomanka Awatar araszara
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    południowe okolice Warszawy (dawniej okolice Paryża)
    Posty
    643

    Domyślnie

    i ja, i ja też chętnie bym jakiś sodowy przepis poznała
    Musia i Tusia* V 2007 ... Franuś VIII 2008 ... Antoś IV 2010 ... Karolek VII 2013

    * Mamusia i Tatuś wg 2,5 letniego Karolka

    lubimy wielorazowe pieluszki używać i czasem szyć

  3. #143

    Domyślnie

    a powiedzcie, ile dać tego kwasku do pralki na pranie w 90 stopniach? rozumiem, że bio d już nie dodawać?
    Z 2008, M 2010, M 2018

  4. #144

    Domyślnie

    Ja piorę na 40 stopni z innymi dzieciowymi rzeczami na 40 stopni w proszku Lovella, ale dopiero od tygodnia, więc co ja tam wiem Czy to na dłuższą metę nie zaszkodzi kieszonkom z pulem i mikropolarem?


    biżuteria hand made

  5. #145
    Chustomanka Awatar ewaruszki
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,423

    Domyślnie

    hop do pytania gaty-bonity o ilość kwasku (ja daję2, 3 opakowania ale nie wiem czy nie przeginam)
    no i właśnie wyczytałam ze z dzidziusiu jest mydło, a często używam tego proszku..
    czym go najlepiej zastapić więc? wiem ze pewnie było pare razy ale nie przebrnę przez cały wątek..
    Bo bambinex tylko chyba tylko zamówić można? czy w sklepie tez znajdę?

  6. #146

    Domyślnie

    ewaruszki, dzięki
    ja też dzidziusia używałam, nie zauważyłam negatywnego wpływu na pieluszki.
    na pewno w loveli mydła nie ma. EDIT: a jednak jest
    a bambinex chyba tylko w necie do kupienia jest
    Ostatnio edytowane przez gata_bonita ; 12-06-2010 o 18:55 Powód: wyczytałam skład
    Z 2008, M 2010, M 2018

  7. #147
    Chustomanka Awatar abeba
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    miasteczko ze żbikiem w herbie
    Posty
    984

    Domyślnie

    Przeprowadziliśmy (nie ma to jak wspolnie spędzony czas z partnerem) gotowanie w kwasku i niestety rozczarowanie.
    Jak to zrobiliśmy:
    bambusy, bawełny, konopie gotowały się po 30min w roztworze 20ml kwasku na 4l wody.
    PULe zostały zalane takowym roztworem i trzymane w garze ok. godziny.
    potem w ramach płukania puściłam bez proszku program szybkei pranie - czyli 35min w pralce przy 30st (nie wiem ile cykli wody poszło ,nie gapiłam się)
    na koniec niestety mąż wrzucił to do suszarki, więc nie mogę ocenić wpływu na miękkość (suszarka zmiękcza sama w sobie).
    I tak:
    - wcale nie są bielsze, a rzepy na bambusowych frotowych formowankach zszarzał
    - wcale nie są bardziej miękkie, a nawet wkładka mikrofibry z BG i niektóre wkładki z IB SIA zrobiły się dziwnie sztywne
    - zapachu moczu nie było na mokro i teraz też ma, ale.... zapachem w sumei nie różniła się np. konopna wykwaskowana od konopnej niewykwaskowanej (cześc brudnych pieluch nie załapała się na kurację).
    - po gotowaniu nie było żadnych przerażających osadów na garnkach - ot, jakby czystą wodę gotować pół godziny też byłby kamień. woda po płukaniu puli była żółta i mętna, po gotowaniach nie wiem, bo odsączał mąż.
    wieczorem fotki.
    warunki eksperymentu: pieluszki o stażu 20-16mcy, używane przez 1 dziecię, dotąd prane w 40st + odplamiacz lub 60st, w zwykłym proszku. Woda u nas dość twarda (bez filtru britta kamień w czajniku robi sie w mig)
    co zrobiliśmy nie tak?
    moze stężenie kwasku? mielismy połlitrową butelkę kwasku w kryształkach, poszło z tego 80% (400). drogo - tutaj ten kwasek kosztowal nas EUR 5,20! żółtego gęstego roztworu nie udało się za chiny uzyskać. 20ml kwasku w szklance wody czyniło ją gęstą, nieco oleistą, ale na pewno nie żółtą.
    może trza powtórzyć?
    a może nie warto?


    Dzieci są urocze, aczkolwiek niehigieniczne.

    Melman z Madagaskaru

  8. #148
    Chustomanka Awatar pelasia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    861

    Domyślnie

    Abebo, a zalatywały pieluszki? Bo jak nie, to może po prostu jakimś trafem nie mieliście żadnych złogów w pieluszkach? Mimo kamienia. Może proszek ma w składzie coś przeciw kamieniowi?
    Moje pośmiardujące, wrzucone do gara z kwaskiem, wyraźnie ten smrodek oddawały. Woda nie była jakaś strasznie brudna, ale lekko żółtawa- tak.

    Przydasie Pelasi - domowe przetwórstwo materiałowe i różne pomysły na zajęcia z dziećmi

  9. #149
    Chusteryczka Awatar martita
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    warszawa grochów
    Posty
    2,011

    Domyślnie

    Abeba u nas podobnie...robilam takie pranko po odpieluchowaniu i...no nic specjalnego sie na plus nie stalo...

    Ewaruszki w bambinexie tez jest mydlo...
    a co do ilosci kwasku - ja daje 3miarki od mleka modyikowanego, to bedzie gdzies tak niecale 15gram...
    caluski :*


    Doula
    Mamong Dziabonga i Dzidzionga

  10. #150
    Chustomanka Awatar ewaruszki
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,423

    Domyślnie

    no proszę, w proszku do prania pieluch jest mydło - czy to więc legenda miejska tylko, żeby mydła unikać?
    u nas gotowanie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Z tym że robię to u rodziców w miękkiej wodzie i daje jak pisałam wyżej, dużo więcej kwasku.

  11. #151
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    ja wsypuję 3 torebki kwasku,nie wiem ile tam jest w sumie.

  12. #152
    Chustomanka Awatar pelasia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    861

    Domyślnie

    a powiedzcie, czy wam po strippingu/ kuracji w kwasku polepsza się chłonność pieluch? bo ja zauważyłam, że lepiej chłoną, rzadziej zdarzają się przecieki.

    Przydasie Pelasi - domowe przetwórstwo materiałowe i różne pomysły na zajęcia z dziećmi

  13. #153
    Chustomanka Awatar blabla0
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    ja juz nie mam siły
    kupiłam używane wkłady do flip, przyszły twarde, szare i śmierdzące. od raz nastawiłam pranie w proszku i Napy Fresh na 95 st (program 2 godz) potem pranie w samym kwasku z moczeniem, tez 2 godz na 95 st, ostatnie pranie na 60 st w sodzie- tez 2 godz. myslałam że mi pralke rozsadzi. i sie niewiele zmieniło. wkładki nadal szare i zalatuja amoniakiem. co robic?


  14. #154
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    te wklady to mikrofibra moze sprobuj w plynie do naczyn odtluscic a potem pranie bez dodatkow kilka razy
    przykre to jak sie cos kupi uzywanego w badziewnym stanie takie wyrzucone pieniadze

  15. #155
    Chustomanka Awatar blabla0
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    zostawiłam na noc w sodzie, teraz mocza sie w płynie do naczyn i po południu bede prac


  16. #156
    Chustofanka Awatar u_lcia
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    józefów / warszawa
    Posty
    151

    Domyślnie

    u nas lovela z dodatkiem bio-d jest niezła. mam takie małe myjki bawełniane do pupy i jak je sobie przepieralam mydłem szarym albo wielbłądem to potem w ogóle nie chłonęły wody! obłędnie to wyglada - polewasz myjkę wodą a ona spływa;-/ przeprane właśnie w loveli z dodatkiem odzyskują chlonność. pieluchy prane ok 6mcy w takim zestawie chyba jednak nie są najczystsze, bo zaczynają zalatywać zapaszkiem. jeszcze nie jest źle, ale już zauważyłam, a woda u mnie raczej twarda. emocjonalnie przygotowuję się do gotowania.. szczególnie ręczników z ikei i bambusków

    nie wiem gdzie wpisać taką informację, może się komus przyda:
    dodatek bio-d nappy fresh sprawia, że rzeczy w praniu nie farbują. na pewno i sprawdzałam kilkakrotnie.

  17. #157
    Chustomanka Awatar blabla0
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    a mi i tak zafarbowały mimo dodatku bio- d nappy fresh, jedna bluzeczka małej taka mocno różowa zafarbowała mi wszystkie wkłady od flip na bladoróżowo i na dwoch ręcznikach mam plamy :/


  18. #158
    Chustofanka Awatar u_lcia
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    józefów / warszawa
    Posty
    151

    Domyślnie

    to w takim razie działa wybiórczo. u nas nie farbowała pielucha w kolorze śliwkowym, niebieska chusta po farbowaniu i moje jeansy. przy czym zanim się połapałam, to pielucha już mi nabroiła, chusta też trochę pofarbowała a spodnie farbowały nawet śpiioszki córci jak ją trzymałam na kolanach:-/
    hmmm może też zależy od wody

  19. #159
    Chustomanka Awatar pelasia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    861

    Domyślnie

    a powiedzcie, czym się różni działanie kwasku od sody? bo jeśli dobrze zrozumiałam, to kwasek odkamienia (i przy okazji usuwa stare złogi), a soda zmiękcza (czyli to samo co odkamienia?) wygotowałam właśnie wkłady mikrofibrowe w kwasku, a że po płukaniu jeszcze zalatywały siuśkami, to nastawiłam na pranie z samą sodą (bo zapas kwasku już wyczerpałam). czy to coś da, czy lecieć do sklepu po kwasek?

    Przydasie Pelasi - domowe przetwórstwo materiałowe i różne pomysły na zajęcia z dziećmi

  20. #160
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    pelasia zrobiłam dokładnie jak ty z tym że moje reczniki przeleżały całą noc w kawasu w garach, a gotowałam za 2h
    jedno mnie zdziawiło że nie było piany, reczniki nie puchły a ja po przeczytaniu wątków byłam mega przygotowana z dwoma wiadrami i miskami przy kuchni
    wyprały się w sodzie i dwa dodatkowe płukania
    ciekawe czy ręczniki zmiękną hmmm
    jak wyschną dam znać

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •