Strona 50 z 53 PierwszyPierwszy ... 40424344454647484950515253 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 981 do 1,000 z 1055

Wątek: pranie pieluch

  1. #981
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,682

    Domyślnie

    uff, no na takie coś czekałam całe moje wielożycie bardzo dziękuję! Jutro jeszcze dokładnie to przeczytam i w razie pytań się odezwę. dobrej nocy i jeszcze raz bardzo dziękuję

  2. #982
    Chusteryczka Awatar eM.
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    2,438

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marta_B Zobacz posta
    Dozowanie: kwasek cytrynowy - około 10g w 200ml wody i taka ilosc starcza na 4l wody. Nie wiem w jakiej ilosci plucze pralak - to mozna gdzies sprawdzic. Ja sypie wiecej ale potem nastawiam samo plukanie bez niczego.
    Jesli stosujesz ocet to minimum 1/4 nawet do calej szklanki. 2 lyzki nic nie dadza.
    ten kwasek w zimnej wodzie rozpuścić i do pralki, czy ciepła ma być? A czemu np. nie wrzucić kwasku od razu do przegródki na proszek np.? Jaka jest różnica?
    A 03.2017
    M 11.2020

    eM. nie Em

  3. #983
    Chustomanka Awatar Marta_B
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Praga
    Posty
    517

    Domyślnie

    do przegrodki na proszek nie radze pranie sie pierze w pH zasadowym, potem stosujes kwasek po to zeby obnizyc pH i wyplukac resztki itp. Jak zmieszasz od razu to bedzie niefajnie
    Chyba ze puszczasz tylko cykl plukania to wtedy ok, ja bym jednak rozpuscila w cieplej wodzie, zeby sie dobrze rozpuscil (w zimnej bedzie troche trwalo przy takije ilosci). Poza tym pralka najpierw puszcza zimna wode i wtedy krysztalki kwasku moga sie nie rozpuscic porzadnie od razu i zakamuflowac gdzies w pieluszkach. Potem bedziesz sie bawic w usuwanie kwasku

  4. #984
    Chustofanka Awatar Baryczka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Dolina Baryczy
    Posty
    440

    Domyślnie

    Ja bym polecała przed kwaskowaniem w pralce, pierw ją oczyścić. Np włączyć cykl na 90 st C z dodatkiem octu

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  5. #985
    Chusteryczka Awatar eM.
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    2,438

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Baryczka Zobacz posta
    Ja bym polecała przed kwaskowaniem w pralce, pierw ją oczyścić. Np włączyć cykl na 90 st C z dodatkiem octu

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
    A to nie to samo?
    Aaa, chodzi Ci o oczyszczenie pralki, tak?

    Marta_B, czyli raz jeszcze Chcę w samym kwasku uprać/czy jak to się tam zwie, bez proszku. Po prostu odświeżyć kupne używane pieluszki (głównie wkłady, formowanki). To wtedy mogę wrzucić do przegródki kwasek, pranie np. 60C lub więcej, płukanie i ewentualnie powtórzyć cykl już bez kwasku czy robić tą mieszaninę i, no właśnie co potem?
    Ja nowicjusz w tych sprawach
    A 03.2017
    M 11.2020

    eM. nie Em

  6. #986
    Chustofanka Awatar Baryczka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Dolina Baryczy
    Posty
    440

    Domyślnie

    eM, tak mówię o uprzednim oczyszczeniu pralki przed kwaskowaniem w niej. Kwasek rozpuszcza złogi po proszkach i moczu z pieluch, ale też z pralki. Raz tylko kwaskowałam wkłady w pralce nie czyszcząc jej i wkłady były poszarzałe i po prostu śmierdziały- musiałam uprać ponownie :/

    Ja rozpuściłam kwasek w kubku gorącej wody i wlałam to do bębna. Po wykwaskowaniu możesz wyprać bez dodatku proszku

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  7. #987
    Chustomanka Awatar Marta_B
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Praga
    Posty
    517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eM. Zobacz posta
    A to nie to samo?
    Aaa, chodzi Ci o oczyszczenie pralki, tak?

    Marta_B, czyli raz jeszcze Chcę w samym kwasku uprać/czy jak to się tam zwie, bez proszku. Po prostu odświeżyć kupne używane pieluszki (głównie wkłady, formowanki). To wtedy mogę wrzucić do przegródki kwasek, pranie np. 60C lub więcej, płukanie i ewentualnie powtórzyć cykl już bez kwasku czy robić tą mieszaninę i, no właśnie co potem?
    Ja nowicjusz w tych sprawach
    najlepiej rozpusc i wlej do przegrodki na proszek na poczatku prania albo do bebna - jak chcesz. Cykl z kwaskiem i potem bez kwasku - tak jak piszesz. Ale rzeczywiscie jesli nie wiesz kiedy ostatni raz czyscilas porzadnie pralke to po sesji z kwaskiem lub octem i w wysokiej temperaturze usuniesz syfek nie tylko z pieluszek A chyba lepiej zeby to co sie nazbieralo w pralce nie mialo kontaktu z pieluszkami

  8. #988
    Chustofanka Awatar Ewulinek
    Dołączył
    Aug 2016
    Miejscowość
    Krasne
    Posty
    430

    Domyślnie

    No dobra, wyczyszczę pralkę, potem wykwaskuję pieluchy, za kilka dni znowu chcę wykwaskowac pieluchy-to znowu mam najpierw pralkę wyczyścić? U mnie pralka chodzi często
    Zuzia 27.11.2013 Gabryś 19.11.2015

  9. #989
    Chustofanka Awatar Baryczka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Dolina Baryczy
    Posty
    440

    Domyślnie

    Nie. Moim zdaniem raz na miesiąc wystarczy.

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  10. #990
    Chustofanka Awatar Ewulinek
    Dołączył
    Aug 2016
    Miejscowość
    Krasne
    Posty
    430

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Baryczka Zobacz posta
    Nie. Moim zdaniem raz na miesiąc wystarczy.

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
    Ufff
    Zuzia 27.11.2013 Gabryś 19.11.2015

  11. #991
    Chustomanka Awatar Marta_B
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Praga
    Posty
    517

    Domyślnie

    ja pralke czyszcze chyba raz na 2-3 miesiace i jest dobrze. Ale chodzi nie tylko o puszczanie 95C z kwaskiem, trzeba recznie wyczyscic filtry itd (czyt. mąż)

  12. #992
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,682

    Domyślnie

    a na takie samo czyszczenie pralki ile kwask? i czy ocet też może być? Ewentualnie, jeśli mam mało kwasku to czy mogę dodać octu?
    I w ogóle skoro jest jak piszesz - z tymi oszustwami z proszkiem to w czym w ogóle prać, albo się myć?

  13. #993
    Chusteryczka Awatar eM.
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    2,438

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marta_B Zobacz posta
    najlepiej rozpusc i wlej do przegrodki na proszek na poczatku prania albo do bebna - jak chcesz. Cykl z kwaskiem i potem bez kwasku - tak jak piszesz.
    Dzięki, teraz już rozumiem
    A 03.2017
    M 11.2020

    eM. nie Em

  14. #994
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    kwasek to tylko na gorąco z tego co pamietam z chemii i lepiej kwasek...
    Tylko czy to nie zaszkodzi gumie w pralce i uszczelkom wszelkim...

    My dostalismy "zestaw dla dziecka" -proszek, płyn do płukania itp... wiele kobiet i ludzi mysli ze dzieci potrzebują płynu do płukania ubranek...

  15. #995
    Chusteryczka Awatar eM.
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    2,438

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Baryczka Zobacz posta
    eM, tak mówię o uprzednim oczyszczeniu pralki przed kwaskowaniem w niej.

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
    zajarzyłam dopiero jak przeczytałam raz jeszcze sobie, że to o pralkę chodzi
    A 03.2017
    M 11.2020

    eM. nie Em

  16. #996
    Chustomanka Awatar Marta_B
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Praga
    Posty
    517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krówka Zobacz posta
    kwasek to tylko na gorąco z tego co pamietam z chemii i lepiej kwasek...
    Tylko czy to nie zaszkodzi gumie w pralce i uszczelkom wszelkim...

    My dostalismy "zestaw dla dziecka" -proszek, płyn do płukania itp... wiele kobiet i ludzi mysli ze dzieci potrzebują płynu do płukania ubranek...
    no niestety....plyny do plukania to zart

  17. #997
    Chustomanka Awatar spoczi
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krówka Zobacz posta
    kwasek to tylko na gorąco z tego co pamietam z chemii i lepiej kwasek...
    Tylko czy to nie zaszkodzi gumie w pralce i uszczelkom wszelkim...

    My dostalismy "zestaw dla dziecka" -proszek, płyn do płukania itp... wiele kobiet i ludzi mysli ze dzieci potrzebują płynu do płukania ubranek...
    Wiele kobiet i ludzi

    A tak żeby choć odrobinę w temacie to zapisałam sobie temat bo niedługo będę odświeżac pieluchy po córce dla syna. Dzięki, skarbnice wiedzy kochane!

    Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka
    Maja - 12.04.2014
    Jędrek - 14.03.2017

  18. #998
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    sorrki miałam napisać matek i reszty ludzi bo kto jak kto ale mama cos wiecej wie o spr. wokól dzieci

    Moja mama zabrała sie za pieluchy tradycyjnie i wygotowała wkłady i nawet AIO chciała... Ona nie rozumie co to pul i dla niej wszystko tylko gotować...

  19. #999
    Chustomanka Awatar Marta_B
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Praga
    Posty
    517

    Domyślnie

    ktos tu juz gotowal kieszonki z pulem i przezyly.....ale ja bym nie ryzykowala

  20. #1000
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,682

    Domyślnie

    Marta_B, ja już po wystripowaniu ieluszek. Najpierw odtłuściłam je w płynie, kwaskowałam pule przez ok. 2 h, wkłady całą noc. Potem kieszonki na noc do nappy fresh, a wkłady na 90stopni i jedno dodatkowe pranie. Potem już nic się nie pieniło. Po pierwszym użyciu uprałam same kieszonki w nappy, reszta czeka. Jakoś nie mogę się do końca przekonać do prania w samym odkażaczu. To na pewno bezpieczne? Pranie jest tak samo czyste jak po proszku?
    Mam też jedno pytanie - z dwie kieszonki po tym pierwszym użyciu i wypraniu mają dziwny zapach. taki ziemisty. Wcześniej (przed strippem) tak nie pachniały. Co może być przyczyną?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •