Strona 43 z 53 PierwszyPierwszy ... 333536373839404142434445464748495051 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 1055

Wątek: pranie pieluch

  1. #841
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    A jakich wkładów używasz?

  2. #842
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motylek1007 Zobacz posta
    czy to normalne że w kieszonkach woda spływa jak po kaczce? sprawdzałam to przed chwilą ze szklanką wody i woda nie wsiąka za bardzo tylko spływa. Tak ma byc? nie kremowałam nigdy pupy wiec nie sądzę zeby byly zatłyszczone
    ja bym i tak na wszelki wypadek wymiąchała je w płynie do naczyń - nie zaszkodzi a może pomóc


  3. #843
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Może warto je jeszcze kilka razy wyprać? Co to za pieluszki? Może polarek użyty do ich uszycia był jakoś fabrycznie zaimpregnowany i to się musi sprac? Co do proszków - ja uważam, że nie musi być jakiś specjalny. Ja używam zwykłego do kolorów. Ważne, żeby w składzie nie miał środków wybielajacych ani zmiekczajacych (bo te, tak jak płyn do płukania mogą pokrywać włókna i hamować wchłanianie wody).
    A. 02.2010, T. 06.2012

  4. #844
    Chusteryczka Awatar Nastusienka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Żyrardów
    Posty
    1,640

    Domyślnie

    A używasz olejków do wiadra na pieluchy? Do płukania? One też mogą zatłuszczać polar, nie tylko kremy. Ja bym zrobiła tak, jak pisze HoliPoli - odtłuszczanie w płynie do naczyń, tylko zwykłym, a nie balsamie na moje kieszonki i wkładki polarowe, po których spływała woda, pomogło
    Anielka 19.04 (*) Staś 13.12 Helenka 12.04

    Każde 60 sekund złości pozbawia nas minuty szczęścia.

  5. #845

    Domyślnie

    wkłady używam bambusowe. Odtłuścić czyli niech się moczą cały dzień w płynie do naczyń? mam fairy bez dodatku żadnych balsamów. Nie używam żadnych olejków do wiadra (to początek i pieluchy nie śmierdzą jeszcze).

    nagrałam filmik przed chwilą

    https://www.youtube.com/watch?v=TMgv...ature=youtu.be


    proszek mam bio-d i sypię 1 łyżkę na pół pralki.

    dodam ze z coolmaxem tak nie jest, wsiąka woda od razu, ale miejsce pozostaje mokre (to normalne?)

    pieluchy mam kokosi i nappine

  6. #846
    Chustonówka Awatar jadziunia89
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    4

    Domyślnie

    Chciałabym się dowiedzieć na jakich obrotach powinno się wirować kieszonki z pulem?

  7. #847
    Chustofanka Awatar Megi
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    463

    Domyślnie

    Ja od zawsze wiruję na 1000 obrotów i jest ok. Na wyższych pewnie też będą bezpieczne.
    Zosia (08.2011), Tadzio (04.2013) i Stefcia (07.2014)

  8. #848
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Wiruje na 800, to max ilośc obrotów dopuszczana przez większość producentów



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  9. #849
    Chustofanka Awatar magdulinska
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Warrington/UK
    Posty
    174

    Domyślnie

    Ja na 1400 od zawsze i też jest dobrze

  10. #850
    Chustomanka Awatar danae
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,140

    Domyślnie

    na naszych dopuszczalne 800, ja wiruję na 1000, bo jednak różnica spora w suchości pieluch po wyjęciu. PUL się dzielnie trzyma, choć młody
    ale refleksję mam jedną - to też zależy od pralki chyba. w poprzedniej jak odwirowałam ubrania na 1000 to były niewyobrażalnie pogniecione, pieluch bym tak nie wirowała, w obecnej pralce po wirowaniu na 1000 nie ma tak mocnych zagnieceń... koszul mąża jak prałam w poprzedniej to po wywirowaniu na 800 nie byłam w stanie doprasować, serio. w tej po 1000 nie ma problemu. może pralka też ma na to wpływ...
    Tutek 30 XII 2012 i Zoja 13 ​II 2015

  11. #851
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    Na pewno już było, ale co tam. Pierzecie jakoś specjalnie pieluchy po rotawirusie?
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  12. #852
    Chustonówka Awatar jadziunia89
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi o wirowanie Właśnie poczytałam sobie wstecz i widzę, że to już było także tymbardziej dziękuję za waszą życzliwość.

    Piorę w proszku miocare i dodawałam po trochu dodatku miofresh (do proszku dostałam próbkę) ale właśnie mi się skończył. I teraz się zastanawiam czy piorąc w 40* w miocare muszę w ogóle dodawać ten miofresh?

  13. #853
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annia Zobacz posta
    Na pewno już było, ale co tam. Pierzecie jakoś specjalnie pieluchy po rotawirusie?
    a wiesz ze jakos nie trafilam na taki temat? wygotowalabym wklady, a kieszonki i pul na min.60 stopni moze moczenie w nappy fresh i wywies na slonce koniecznie.

  14. #854

    Domyślnie

    Wszędzie w wątkach o praniu pieluch pojawia się Nappy Fresh, tylko w sklepach w których robię zakupy się nie pojawia Na oczy go jeszcze nie widziałam. Gdzie wy go kupujecie? Tylko internet?

  15. #855
    Chustomanka Awatar danae
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,140

    Domyślnie

    ja stacjonarnie, ale mieszkam obok Decoralików
    jest w sklepach z pieluchami wielo, jak nie masz żadnego w okolicy to zostaje internet
    Tutek 30 XII 2012 i Zoja 13 ​II 2015

  16. #856
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    a ja przestałam używać Nappy Fresha i nie widzę różnicy. Piorę zawsze na 60 stopni + od czasu do czasu stripping z praniem wkładów na 90 i Nappy Fresh już mi do szczęścia nie jest potrzebny


  17. #857
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Ja też przy 60 st. nie używam żadnego Nappy Fresha.
    Kiedy prałam w 40 st., to owszem. Ale uważam, że 40, to za mało na pieluchy.

    Też nie widzę różnicy.
    Moim zdaniem szkoda kasy na dodatki antybakteryjne, jeśli pierze się w 60 st.

  18. #858
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annia Zobacz posta
    Na pewno już było, ale co tam. Pierzecie jakoś specjalnie pieluchy po rotawirusie?
    zazwyczaj po jelitówce albo tak jak mnie naszło bez okazji to prałam na 90st, bez dodatkow typu Nappy Fresh
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  19. #859
    Chustopróchno Awatar Mamamaria
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Ostrowo
    Posty
    14,742

    Domyślnie

    przestałam używań NF gdy zaczęłam kupować sodę na worki sypię dużo, 150-200ml do prania wstępnego. Bez proszku. I zawsze na 60st

    Jeżeli uzbiera mi się pranie bez pula na 90st

  20. #860
    Chustofanka Awatar moire
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    405

    Domyślnie

    Mamamaria, nieźle a gdzie tak na worki można kupować bo mnie denerwują te małe torebeczki. A druga sprawa, czy soda w takich ilościach nie niszczy pralki?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •