Strona 40 z 53 PierwszyPierwszy ... 30323334353637383940414243444546474850 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 781 do 800 z 1055

Wątek: pranie pieluch

  1. #781
    Chustonoszka Awatar madziaaliyah
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    143

    Domyślnie

    No i zrobiłam tak jak mi dziewczyny radziłyście - wymoczyłam moje otulacze Tots Bots najpierw w płynie do mycia naczyń (odczekałam, nie zanurzałam w kompletnym wrzątku, tak na wszelki wypadek) - moczyły się cały dzień; potem moczyły się całą noc w Nappy Fresh i rano poszły do prania w 60 st. Efekt mnie zaskoczył - one już nie śmierdzą! Nie wierzyłam, ze to zadziała, a jednak
    Poza tym - w temacie PULi - zauważyłam, że PUL PULowi nierówny - PUL w otulaczu Tots Bots np. to taka grubsza cerata, a w otulaczu Milovia i kieszonce Charlie Banana to taka cieniutka membrana, że aż boję się mocniej rozciągnąć, żeby nie rozerwać. Któraś z dziewczyn tu na forum wspominała o praniu kieszonek ChB (na metce jest zalecenie żeby prać w 40st.) - podobno po upraniu w 60st. PUL się rozwarstwił. Także wydaje mi się, że to czy można czy nie można zalewać wrzątkiem i prać w wysokich temp. PULI zależy od tego jaki ten PUL jest. Ja się raczej nie odważę uprać ChB w 60st. bo będzie mi bardzo szkoda tej kieszonki jak jej się coś stanie.

    Fiolka - robiłaś ten proszek wg przepisu z Zielonego Zagonka i prałaś w nim pieluchy? Ja bym chętnie spróbowała, ale ciekawa jestem, czy będzie dopierał..

  2. #782
    Chustonoszka Awatar Fiolka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Małopolska
    Posty
    90

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madziaaliyah;2572031[B
    ]Fiolka[/B] - robiłaś ten proszek wg przepisu z Zielonego Zagonka i prałaś w nim pieluchy? Ja bym chętnie spróbowała, ale ciekawa jestem, czy będzie dopierał..
    jeszcze nie. Dopiero doszedł nam zestaw, jeszcze mam trochę loveli jak sie skończy myślę zamówić produkty i zrobić

    Tak w ogóle jestem po pierwszym praniu jeszcze przez wątek nie przebrnęłam kurcze czasu brak.
    Z tego co poczytałam gdzie indziej prać mam w 40* (60* to chyba za dużo a może jednak) pół porcji proszku który ma poniżej 5% mydła (lovela tak ma)
    i raz na jakiś czas odtłuścić

  3. #783
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Ja swoje PULowe pieuchy zalałam wrzątkiem z dodatkiem płynu do mycia naczyń - efekt - to co nienaruszone pozostało nienaruszone, a te kieszonki (chinki) które miały rozwarstwiony PUL rozwarstwiły się jeszcze bardziej. Folijka się troszke posklejała, ale dziurawe nie są, jutro sie okaze czy nie przeciekają

  4. #784
    Chustonoszka Awatar madziaaliyah
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    143

    Domyślnie

    No właśnie, jak to jest z tą ilością proszku do prania? Piszą, ze połowa zalecanej ilości. A jak to sie ma do proszków typowych do prania pieluch? Ja np. mam Bio-D - czy jego tez mam używać połowę ilości? Chyba nie... Na stronie Pieluszkarni piszą, że tego proszku używać wg zaleceń na opakowaniu, bo to proszek delikatnie działający i zawierający małe ilości mydła. To jak to w końcu jest? Ja pierwsze prania robiłam wg przepisu na opakowaniu, czyli 80ml na średnio-twardą wodę...

  5. #785
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Jak będziesz za dużo używać to może się nie wypłukiwać do końca i pieluchy zaczną śmierdzieć ale wtedy zrobisz im stripping i po kłopocie



    Sent from my iPad using Tapatalk - now Free


  6. #786
    Chustonoszka Awatar madziaaliyah
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    143

    Domyślnie

    HoliPoli - wiem co się dzieje, jak się używa zbyt dużo proszku. Z tym, że proszek proszkowi nierówny, więc ja się zastanawiam jak jest w przypadku Bio-D, skoro on jest typowo do prania pieluch.

    I jeszcze mam pytanie: czy któraś z Was wie, czym sie różni kwas cytrynowy od kwasku cytrynowego? Bo na Allegro są te dwa rodzaje i nie wiem, który kupić do gotowania pieluch.

  7. #787
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    160

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madziaaliyah Zobacz posta
    I jeszcze mam pytanie: czy któraś z Was wie, czym sie różni kwas cytrynowy od kwasku cytrynowego? Bo na Allegro są te dwa rodzaje i nie wiem, który kupić do gotowania pieluch.
    Wg mnie niczym się nie różni. To jedno i to samo.

  8. #788
    Chusteryczka Awatar Wyga
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Wągrowiec
    Posty
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madziaaliyah Zobacz posta
    I jeszcze mam pytanie: czy któraś z Was wie, czym sie różni kwas cytrynowy od kwasku cytrynowego? Bo na Allegro są te dwa rodzaje i nie wiem, który kupić do gotowania pieluch.
    nazwą?

    kusicie tym wrzątkiem..

    Skoro tracisz grunt, to się wznosisz! Leć!

  9. #789
    Chustonoszka Awatar Fiolka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Małopolska
    Posty
    90

    Domyślnie

    Jakie dajecie wirowanie ?
    Ja wczoraj na wieczór wyprałam wszystko myślałam że przez noc wyschnie ale guzik, bambusy dalej mokre dałam na 600 obrotów

  10. #790
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    ja wiruję na maxa, mam tylko 1000 obrotów ale nic sie nie dzieje

  11. #791
    Chustofanka Awatar Dafnia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    476

    Domyślnie

    Ja na początku zmniejszyłam obroty wirowania do 800, Ale teraz bez strat w pieluchach wiruję na 1400
    Maluszek 19.11.2012

  12. #792
    Chustonoszka Awatar Fiolka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Małopolska
    Posty
    90

    Domyślnie

    Też max mam 1000 obrotów ale bałam się

  13. #793
    Chustonoszka Awatar madziaaliyah
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    143

    Domyślnie

    Ja wiruję na 900 póki co (max u mnie to 1200 a 800 nie mam). PULi nie odważę się na więcej, ale inne pieluchy: składane, tetry, prefoldy i różnego rodzaju wkłady myślę, że można potraktować zwiększonymi obrotami.

  14. #794
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    ja wirowałam na max, czyli na 1200, pule też, nic się nie działo z nimi

  15. #795
    Chusteryczka Awatar Wyga
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Wągrowiec
    Posty
    2,553

    Domyślnie

    Ja też na maxa wiruję wszystko, łącznie z pulami na 1200. Chociaż kieszonki mogłabym na mniej bo szybko schną.

    Skoro tracisz grunt, to się wznosisz! Leć!

  16. #796
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    ja wiruję w zależności od pogody i przewidywanego czasu schnięcia

  17. #797
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    160

    Domyślnie

    a ja na maxa (PULe też) czyli 1000 obrotów

  18. #798
    Chustomanka Awatar RoxieSTB
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    staffordshire
    Posty
    668

    Domyślnie

    ja tez na maxa - a mam 1600 obrotow. Moze powinnam zmniejszyc, chociaz przy kieszonkach...

  19. #799
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    ja wiruję na 800. A, że bambusy Ci przez noc nie wyschły to standard i tu raczej zwiększenie ilości obrotów niczego nie zmieni

  20. #800
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Ja na 1000. Wcześniej miałam pralkę tylko do 600, i wirowałam tylko na 600. Nie widzę różnicy w śladach zużycia pieluszek.
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •