Strona 39 z 53 PierwszyPierwszy ... 29313233343536373839404142434445464749 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 761 do 780 z 1055

Wątek: pranie pieluch

  1. #761
    Chusteryczka Awatar marcy
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,927

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jago Zobacz posta
    Szukałam i szukałam i znalazłam masę wątków o lanolinowaniu wełnianych otulaczy, a moje pytanie nadal bez odpowiedzi zostało...

    Skończył mi się szampon do wełny IV, drogi jest w sumie, na dodatek we wrocławskiej Zielonej mamie go akurat nie mają i stanęłam przed kłopotem - w czym prać wełnę...? Żeby było nieszkodliwie dla skóry dziecia i możliwie eko-sreko no i możliwie taniej niż kupowanie przez internet płynu IV.

    W czym pierzecie otulacze i merynoski, ciuszki i gacie od magnolii?

    Orzechy...? Szare mydełko z odrobiną lanoliny? Proszki dzieciowe raczej chyba nie (na moim ecoFroshu piszą nawet żeby do wełny nie stosować)? Czy po całości, po prostu Perwoll...? Do prania otulaczy dodajecie sody albo nappy-fresha? Gdzieś to na pewno na forum jest, ktoś już musiał o tym pisać, ale nie dotarłam...
    W płynie do wełny sodasan. Dużo bardziej przyjazny cenowo, ekologiczny. Próbowałam mydłem ale mam wrażenie ze sie mechaca bluzeczki bardziej. Do otulaczy ponoć mydło ok, ale ja jeszcze nie miałam okazji sprawdzić.
    Alex 2008, Adaś 2010, Emma i Tymon 5/01/2014

    Doula/ Certyfikowany Doradca Laktacyjny/Doradca noszenia po kursie ClauWi



  2. #762
    Chustonoszka Awatar madziaaliyah
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    143

    Domyślnie Pranie PULi - usuwanie smrodku

    Witam wszystkie wielopieluchujące mamy Jestem nowa w temacie (i na tym forum), przebrnęłam w końcu przez cały ten wątek (ufff, zajęło mi to kilka dni) i generalnie już jakieś pojęcie o tym jak prać mam (tzn. tak mi się wydaje, ale to się jeszcze okaże ). Jednak nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie (albo nie do końca wywnioskowałam z postów) - mianowicie, zakupiłam 2 używane otulacze Tots Bots i jak doszły to okazało się że mocno podśmiardują (do tej pory leżą w kopercie, w której je dostałam, czekając na pranie...). I teraz zastanawiam się jak usunąć z nich ten zapaszek, bo to w końcu sam PUL i boję się go "zepsuć". Z tego co wywnioskowałam po wpisach to nie powinno się traktować PULi zbyt wysoką temperaturą ani kwaskiem, więc jak? Wystarczy je wymoczyć w płynie do mycia naczyń i przeprać z resztą w 60 st. ? Pomóżcie, proszę!

  3. #763
    Chustofanka Awatar Dafnia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    476

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madziaaliyah Zobacz posta
    I teraz zastanawiam się jak usunąć z nich ten zapaszek, bo to w końcu sam PUL i boję się go "zepsuć". Z tego co wywnioskowałam po wpisach to nie powinno się traktować PULi zbyt wysoką temperaturą ani kwaskiem, więc jak? Wystarczy je wymoczyć w płynie do mycia naczyń i przeprać z resztą w 60 st. ? Pomóżcie, proszę!
    Wymocz w płynie i wypierz na 60 - zobaczysz czy przestaną śmierdzieć. Ja niestety kupiłam jedną kieszonkę używaną, która ma zapach taki... hm jakby mydła lub szafy starej babci i niestety po wielu praniach (40, 60 z dodatkiem antybakteryjnym i bez, i w zwykłym proszku również) nie udało mi się pozbyć tego zapachu, więc jej nie używam.
    Myślę że jeśli u Ciebie zapach wynika z kupkosików to się go pozbędziesz a jeśli to coś innego, to może być gorzej.
    Maluszek 19.11.2012

  4. #764
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dafnia Zobacz posta
    Wymocz w płynie i wypierz na 60 - zobaczysz czy przestaną śmierdzieć. Ja niestety kupiłam jedną kieszonkę używaną, która ma zapach taki... hm jakby mydła lub szafy starej babci i niestety po wielu praniach (40, 60 z dodatkiem antybakteryjnym i bez, i w zwykłym proszku również) nie udało mi się pozbyć tego zapachu, więc jej nie używam.
    Myślę że jeśli u Ciebie zapach wynika z kupkosików to się go pozbędziesz a jeśli to coś innego, to może być gorzej.



    wywal ta kieszonke na powietrze nawet na tydzien, może to pomoże

  5. #765
    Chustonoszka Awatar madziaaliyah
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    143

    Domyślnie

    A ile je moczyć? Kilka godzin? Całą noc? Bo właśnie się zastanawiam, czy zrobić to teraz i rano wrzucić z resztą do prania? Czy to za długo i bez sensu, bo jak woda wystygnie to już płyn nie działa?

  6. #766
    Chusteryczka Awatar Wyga
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Wągrowiec
    Posty
    2,553

    Domyślnie

    Podczepiam się do pytania bo nam też pieluszki zaczynają moczem dawać..

    Skoro tracisz grunt, to się wznosisz! Leć!

  7. #767
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madziaaliyah Zobacz posta
    A ile je moczyć? Kilka godzin? Całą noc? Bo właśnie się zastanawiam, czy zrobić to teraz i rano wrzucić z resztą do prania? Czy to za długo i bez sensu, bo jak woda wystygnie to już płyn nie działa?
    zamocz na noc, potem przeplucz porzadnie. ja bym jeszcze wymoczyla w nappy freshu czy innym dodatku i dopiero do prania.
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  8. #768
    Chustonoszka Awatar Fiolka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Małopolska
    Posty
    90

    Domyślnie

    A co sądzicie o ekologicznym proszku do pranie? Z tej http://zielonyzagonek.pl/shop/home/8...e-dziecko.html książki mam przepis
    szklanka sody oczyszczonej,
    szklanka nadwęglanu sodu,
    szklanka sody kalcynowanej
    Ostatnio edytowane przez Fiolka ; 18-10-2013 o 13:16

  9. #769
    Chustonoszka Awatar madziaaliyah
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    143

    Domyślnie

    Ja też przeczytałam ostatnio "Ekonomiczne dziecko" autorki tego bloga i zastanawiałam się nad zrobieniem tego proszku. Czy on będzie się nadawał do prania pieluch? No i gdzie te składniki zdobyć (soda kalcynowana?)? W ogóle w tej książce jest wiele fajnych przepisów na domowej roboty środki higieniczne, ale coś czuję, że ze zdobyciem składników może być problem...

  10. #770
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Do tych co to kieszonki pulowe zalewaja wrzatkiem - pul takie kuracje przeżywa?

  11. #771
    Chustonoszka Awatar Fiolka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Małopolska
    Posty
    90

    Domyślnie

    madziaaliyah wszystko można zdobyć na allegro http://allegro.pl/listing/user/listi...&us_id=5112105 ja już zrobiłam kilka kosmetyków

  12. #772
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,947

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez abcd_2007 Zobacz posta
    Do tych co to kieszonki pulowe zalewaja wrzatkiem - pul takie kuracje przeżywa?
    no, moje pule bez problemu przeżyły...
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  13. #773
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    To w takim razie jutro kuracja wrzątkowa

  14. #774
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    ale coś się z nimi dzieje, czy tak na zaś wrzątkujesz?

  15. #775
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Tak na zaś, żeby odkazić bo praktycznie wszytskie kupowałam uzywane
    W sumie powinnam to uczynić od razu po zakupie, ale co tam

  16. #776
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,947

    Domyślnie

    ja zafundowałam zalanie wrzątkiem i płynem do mycia naczyń z powodu podśmierdywania kieszonek. Dodam, że kieszonki zalałam wrzątkiem, a nie gotowałam. za to wkłady gotowałam.
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  17. #777
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    No ja wczoraj pusciłam wszystkie wkłady, prefoldy, formowanki i tetrę na dwukrotne pranie w 90 stopniach, mam nadzieje że sie odkaziły.
    Kieszonki też mi zaczynaja podśmiardywać, ale nie siuskami tylko tak jakby starym proszkiem? Pewnie to złogi

  18. #778
    Chusteryczka Awatar Wyga
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Wągrowiec
    Posty
    2,553

    Domyślnie

    Ja dzisiaj robię odnowę całemu temu ustrojstwu. Moczyło się noc w nf, wyprałam w płynie do naczyń co by odtłuścić i teraz piorę w 90.
    Jeszcze wiadro potraktowałam octem.

    Skoro tracisz grunt, to się wznosisz! Leć!

  19. #779
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Ja wczoraj zrobiłam odnowę - wykwaskowanie i stripping w 90 stopniach. Szalonej różnicy nie widzę ale mam poczucie, że kawał dobrej roboty zrobiłam


  20. #780
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jago Zobacz posta
    Szukałam i szukałam i znalazłam masę wątków o lanolinowaniu wełnianych otulaczy, a moje pytanie nadal bez odpowiedzi zostało...

    Skończył mi się szampon do wełny IV, drogi jest w sumie, na dodatek we wrocławskiej Zielonej mamie go akurat nie mają i stanęłam przed kłopotem - w czym prać wełnę...? Żeby było nieszkodliwie dla skóry dziecia i możliwie eko-sreko no i możliwie taniej niż kupowanie przez internet płynu IV.

    W czym pierzecie otulacze i merynoski, ciuszki i gacie od magnolii?

    Orzechy...? Szare mydełko z odrobiną lanoliny? Proszki dzieciowe raczej chyba nie (na moim ecoFroshu piszą nawet żeby do wełny nie stosować)? Czy po całości, po prostu Perwoll...? Do prania otulaczy dodajecie sody albo nappy-fresha? Gdzieś to na pewno na forum jest, ktoś już musiał o tym pisać, ale nie dotarłam...
    Ciuszki, otulacz od Magnolii, oraz całą reszte moich wełenek (a mam tego trochę, głownie dziergane ręcznie) piorę w Eucalanie- http://www.magicloop.com.pl/pl/14-eucalan-5-ml.
    Dla mnie- super! Rzeczy wychodzą jak nowe. Osobiście jeszcze nie używałam go do pralki, bo wełenkę wole w misce, ale wiem, że można.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •