Strona 37 z 53 PierwszyPierwszy ... 27293031323334353637383940414243444547 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 721 do 740 z 1055

Wątek: pranie pieluch

  1. #721
    Chustomanka Awatar onka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    543

    Domyślnie

    Czyli trzeba przyjąć że może się tak zdarzyć

  2. #722
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Ja też tak mam z nappy freshem, że jeśli za dużo mi się sypnie, to trudno wypłukać pranie. Dlatego ostatnio stosuję proszek z odkażaczem 2w1 i sypię tylko jedną miarkę, zamiast dwóch: zwykłego proszku i nappy fresha.

  3. #723

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez melodi Zobacz posta
    Pytałam już na forum o pranie pieluszek w orzechach i nie powinno się. Zawierają one saponinę,która pieluszki zatłuści. Jeszcze olejek do tego, już w ogóle będzie sajgon
    DZięki melodi No nic, to trzeba będzie pieluszki prać osobno, teraz piorę z ubrankami. Ale jak przejdę na orzechy to będziemy razem prać nasze i Małego, to i tak jakoś optymalniej wyjdzie. PLus nowa pralka nie będzie międliła programu krótkiego 2.5h to dam radę niepełny wsad uprać.

  4. #724

    Domyślnie

    Jestem nowa, przebrnełam przyznaję się przez połowę postów. Całość mam zamiar ogarnąć przed narodzinami malucha
    Boję sie prania jak ognia, bo woda mnie paskudna.
    Mam kupione pieluszki, które grzecznie czekają na synka. Jak na razie łacznie 30 kieszonek PUL i Minky /wkładów nie wiem ile/ i otulacze MIO 5 na start i 5 w kat.wagowej 5-7 + wkłady MIO 24 szt. MIO mam używane i strasznie sztywne, wodę twardą jak głaz wiec kopiuję wasze wady i bedziemy prac wg wskazówek... czy ja dam radę? nie wiem ale chęci mam wielkie

  5. #725
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    niezły wypas ilościowy na start!
    wow!

    myślę, że dasz radę

  6. #726
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    na pewno dasz

  7. #727
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    South East England
    Posty
    873

    Domyślnie

    jejciu tyle to ja nie mam dla blizniaczek nawet
    imponujaca kolekcja

  8. #728
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Czytam, czytam i chyba nadmiar wiadomości robi mi wodę z mózgu

    Gdzieś chyba się przewineło ale nie mogę znaleźć - można prać pieluszki w proszku Lovela (plus odkażacz)?

    Bo w płynie to wiem że nie bo zapycha pieluszki

  9. #729
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Ech, znalazłam już
    Wychodzi na to, że można...

  10. #730
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    W każdym dzieciowym proszku można
    (Tak naprawdę to nawet w niedzieciowym, o ile dziecięciu to nie szkodzi i Wy tak wolicie.)

  11. #731
    Chustomanka Awatar annmay
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Żoliborz
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez abcd_2007 Zobacz posta
    Czytam, czytam i chyba nadmiar wiadomości robi mi wodę z mózgu

    Gdzieś chyba się przewineło ale nie mogę znaleźć - można prać pieluszki w proszku Lovela (plus odkażacz)?

    Bo w płynie to wiem że nie bo zapycha pieluszki
    Ja tak piorę. Lovela proszek i odkażacz. Nic się nie dzieje. Nie polecam tylko Dzidziusia. Nie wiem o co chodzi z tym proszkiem, ale przy stosowaniu mniej niż połowy zalecanej ilości zalewało mi łazienkę. Strasznie się pienił i piana wychodziła wszystkimi możliwymi otworami w pralce. Musiałam stosować 1/4 ilości, ale nie miałam pewności czy ta ilość rzeczywiście coś daje...
    Przynajmniej mąż się cieszył, że ekonomiczny proszek kupiłam


    Doradca Noszenia ClauWi®

  12. #732
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kasiamont Zobacz posta
    Jestem nowa, przebrnełam przyznaję się przez połowę postów. Całość mam zamiar ogarnąć przed narodzinami malucha
    Boję sie prania jak ognia, bo woda mnie paskudna.
    Mam kupione pieluszki, które grzecznie czekają na synka. Jak na razie łacznie 30 kieszonek PUL i Minky /wkładów nie wiem ile/ i otulacze MIO 5 na start i 5 w kat.wagowej 5-7 + wkłady MIO 24 szt. MIO mam używane i strasznie sztywne, wodę twardą jak głaz wiec kopiuję wasze wady i bedziemy prac wg wskazówek... czy ja dam radę? nie wiem ale chęci mam wielkie
    Poczytaj sobie jak pieluchować noworodka, z tego co wyczytałam i z własnego doświadczenia wiem, że kieszonki (zwłaszcza minky) niespecjalnie nadają się na pieluchowanie takich maluszków, możesz mieć sporo przecieków a szkoda cobyś się zniechęciła do wielopieluchowania

  13. #733

    Domyślnie

    Dzieki za radę, z kieszonkami zaczniemy pozniej, jak pupa urośnie na start bedzie komplet MIO, tylko ze kupione okazjonalnie uzywki i nasze prefoldy strasznie twarde, czy któraś z was moze doradzić jak ziekczyc? sprobwałam moczenia w kwasku, potem było pranie z sodą, twarde jak były tak są moze warto wsadzić dodatkowo cos wiecej? np pociety polar z koca IKEA?? czy si nie zmiesci w otulaczu MIO ?? one takie malusie...

  14. #734

    Domyślnie

    Wzielam sie za kwasek plus pranie w 90st. Najpierw wszystkie wklady i prefoldy moczylam we wrzatku i kwasku. Teraz sie piora, ale pare minut po wlaczeniu pralki patrze...a woda wylala. Duza kaluza pod pralka.
    Teraz pytanie: czy to moze od za duzej ilosci kwasku?

    Dodam, ze miesiac temu wylala mi zmywarka i mialam powodz, a dwa miesiace temu lodowka. Jak zadzwonie dzis do wlascicieli mieszkania, ze w sierpniu padlo na pralke to nas chyba wyrzuca z mieszkania chociaz wiecej sprzetow zepsuc sie juz nie da..
    maminka urwipołciów dwóch 24/06/10 i 27/06/13

    eko przyjazne eventy - www.mamboo.pl

  15. #735
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Nie wydaje mi się,żeby to miało coś z kwaskiem wspólnego Mi się tak nigdy nie zdarzyło,a kwaskowałam nie raz Może coś z rurami, wodociągami itd?
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  16. #736
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    South East England
    Posty
    873

    Domyślnie

    moze cos ci wpadlo w filtr od pralki zwyczajnie? albo guma w drzwiczkach szwanukje?
    raczej od kwasku nie

  17. #737
    Chustonówka Awatar ata00
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    19

    Domyślnie

    loo matko przebrnelam przez polowe watku, jutro czytam 2 polowe ale mam pytanie co do plynu do prania myslicie ze persil sensitive jest oki?
    pieluszki wielo mloda uzywa od 3 tyg. od 2 dni jak mloda siknie to jakos tak smrodkiem zalatuja (mysle ze zabki jej sie ruszyly), no i na pieluszkach tych z 3 dni po praniu zostaly jakby zacieki berzowe :/ smrodek wyszedl (piore w 60 stopniach z plynem persil sensitive ok. 35ml, wode mam raczej twarda), myslicie ze jak potraktuje pieluszki kwaskiem cytrynowym i soda to zejda te zacieki?

  18. #738
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ata00 Zobacz posta
    loo matko przebrnelam przez polowe watku, jutro czytam 2 polowe ale mam pytanie co do plynu do prania myslicie ze persil sensitive jest oki?
    pieluszki wielo mloda uzywa od 3 tyg. od 2 dni jak mloda siknie to jakos tak smrodkiem zalatuja (mysle ze zabki jej sie ruszyly), no i na pieluszkach tych z 3 dni po praniu zostaly jakby zacieki berzowe :/ smrodek wyszedl (piore w 60 stopniach z plynem persil sensitive ok. 35ml, wode mam raczej twarda), myslicie ze jak potraktuje pieluszki kwaskiem cytrynowym i soda to zejda te zacieki?
    Ja piorę wyłącznie w proszku przeznaczonym dla dzieci. Persil to nie jest najlepszy pomysł. To jednak chemia i dość mocna w dodatku.
    Może wypróbuj Dzidziusia. Nie jest drogi.
    Zacieki i inne plamki zazwyczaj znikają po kilku praniach.

  19. #739
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    ja nigdy nie prałam pieluszek w płynie, ale normalnie piorę z proszkiem persila i jestem zadowolona

  20. #740

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez melodi Zobacz posta
    Nie wydaje mi się,żeby to miało coś z kwaskiem wspólnego Mi się tak nigdy nie zdarzyło,a kwaskowałam nie raz Może coś z rurami, wodociągami itd?
    No i zonk - moja pralka nie pierze w 90st. Jest cala zimna, a pranie brudne po 2godzinnym cyklu :/ przy 60st pralka az parzy...
    Takze cale kwaskowanie nie wyszlo. Jedynie namaczanie we wrzatku z kwaskiem przez kilka godzin, co nie dalo zadnych rezultatow. I co najgorsze, wydaje mi sie ze dopiero teraz pieluchy zaczely mi smierdziec.
    Takze zwatpilam
    maminka urwipołciów dwóch 24/06/10 i 27/06/13

    eko przyjazne eventy - www.mamboo.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •