Strona 15 z 53 PierwszyPierwszy ... 5789101112131415161718192021222325 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 1055

Wątek: pranie pieluch

  1. #281
    Chustofanka Awatar ladidadi
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    warszawską Pragę zamieniła na Jabłonnę :)
    Posty
    266

    Domyślnie

    aaaaa a no jak dobrze to dobrze Czyli jutro mnie czeka kolejne gotowanie. Chyba jednak przywioze od teściowej gar do gotowania tetry ...
    Możecie się z Nas śmiać i poniżać Nas na każdym kroku. Ale my mamy dla was coś nowego,mamy bomby domowej roboty ... bo robimy w wielo

    Marta, Matka Polka Karmiąca


    KLUB MAM W JABŁONNIE

  2. #282
    Chustoholiczka Awatar gouraanga
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    3,671

    Domyślnie

    gotuj, gotuj i kwasku nie żałuj
    tylko powiem, że jak masz twardą wodę, to niestety zabieg trzeba często powtarzać.

    OT: Marto , masz literówkę w sygnaturce: Matka Polka Karmięca

  3. #283
    Chustofanka Awatar ladidadi
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    warszawską Pragę zamieniła na Jabłonnę :)
    Posty
    266

    Domyślnie

    Dziekować, sie poprawiło

    Kurna, jestem przyzwyczajona do gotowania tetry bo tak robiłam przy Zuzce i powiem Wam że z gara mi nigdy nie wyszła, nie capiła jak wkłady no i mydłem nieraz traktowałam i z zapychaniem sie nie miałam problemów. Tylko tyle że dużo miejsca rozwieszona tetra zajmuje i przecieka. Ale po tym dzisiejszym swądzie to zaczynam się zastanawiac czy w otulacz tetry nie pchać.
    Możecie się z Nas śmiać i poniżać Nas na każdym kroku. Ale my mamy dla was coś nowego,mamy bomby domowej roboty ... bo robimy w wielo

    Marta, Matka Polka Karmiąca


    KLUB MAM W JABŁONNIE

  4. #284
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1,044

    Domyślnie

    Dziewczyny, przebrnęłam przez wątek, na większość pytań sobie zapisanych już znam odpowiedź tylko tak proszę o potwierdzenie moich rozmyślań Skoro kieszonki z PULem można prać w 60 st to chyba można i sam otulacz pulowy np Flip, co? Czy w ogóle ręcznie?? No i czy np proszek Biały Jeleń nadawałby się do pieluch? Wskładzie: 5-15% zeolity, anionowe środki powierzchniowo czynne, mniej niż 5% mydło, niejonowe środki powierzchniowo czynne, fosfoniany, inne składniki to enzymy i kompozycja zapachowa.

  5. #285
    Chustomanka Awatar Dr.Obinka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    936

    Domyślnie

    Ja flipa piorę razem z pieluchami na 60 st, myślę, że 95 raz na jakiś czas też mu bardzo nie zaszkodzi, byle nie za często. Co do Białego Jelenia, to niestety nie wiem.

  6. #286
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1,044

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedź, tak sobie i myślałam, ale lepiej się zapytać Moje dziecię jeszcze w brzuchu na razie, wyprawkę pieluszkową kompletuję i wiedzę na temat... Od wczoraj jestem też szczęśliwą (to się okaże) posiadaczką pralko-suszarki no i takieluchy bez PULa można suszyć, a z PULem nie? Potwierdzicie?

  7. #287
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    dokładnie pula nie powinno sie suszyć ehhh jak ja żałuję, że nie mam suszarki, wszystkie formowanki i wkładki byłyby suche w mig!
    K. 2009M. 2012

  8. #288
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    a po co w suszarcie skoro kieszonki bez wkładów schną migiem

  9. #289
    Chusteryczka Awatar mgosia
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,592

    Domyślnie

    Teoretycznie niektóre pieluchy mają "metkowe przyzwolenie" na suszenie ich na jedną kropkę.Ja natomiast nie jestem posiadaczką żadnego AIO a kieszonki jak słusznie zauważyła przedmówczyni() schną migiem, nie suszę ich więc w suszarce (są niemalże suche, nim suszarka skończy cykl) Ale suszarka ogólnie mym pieluchom służy bardzo. peluche sama dzisiaj podziwiała miękkość wkładek bambusowych
    przepraszam z góry za literówki i brak polskich znaków, często piszę z telefonu
    Gosia mama Lili (10 2009 oraz Hani 03 2012)

    mój blog



  10. #290
    Chustoholiczka Awatar pomidore
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    3,357

    Domyślnie

    A czy któraś prała z "MIOFRESH Dodatek Antybakteryjny do Prania Pieluch"?

    Tak się zastanawiam nad tym, bo w opisie ma że "Nie zaleca się używania do kolorowych rzeczy".

    Znacie ten dodatek, używacie?
    M.06.2009 B.01.2015 M.06.2016

  11. #291
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    tak, ja prałam z dodatkiem mio fresh w 60 stopniach pieluchy z kolorowymi ciuszkami córci i nic im się nie stało. nie wiedziałam, że kolorów to w tym sie nie zaleca, cóż, tak to jest jak sie metek nie czyta. może po prostu p[roducent zabezpiecza się przed ewentualnymi szkodami?
    K. 2009M. 2012

  12. #292
    Chustoholiczka Awatar pomidore
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    3,357

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez peluche Zobacz posta
    tak, ja prałam z dodatkiem mio fresh w 60 stopniach pieluchy z kolorowymi ciuszkami córci i nic im się nie stało. nie wiedziałam, że kolorów to w tym sie nie zaleca, cóż, tak to jest jak sie metek nie czyta. może po prostu p[roducent zabezpiecza się przed ewentualnymi szkodami?
    a zauważyłaś jakąś róznice w porównaniu do bio-d?
    M.06.2009 B.01.2015 M.06.2016

  13. #293
    Chustomanka Awatar ledunia
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    985

    Domyślnie

    A czy pulowi soda (na 60 stopni) zaszkodzi? I jak w końcu jest z kwaskiem cytrynowym, czy jak się da trochę proszku i kwasek to się zneutralizuje (używam visir sensitive)? Teraz piorę tetrę, wkładki polarowe i flipowe (mikrofibra z tym polarem) na 60 stopni z dodatkowym płukaniem i płukaniem przed i takim programem dodatkowego odplamiania. Jak z sodą (staram się zawsze) to nie daję tylko otulaczy (piorę ręcznie) a kieszonek nie mam żadnych. Raz na jakiś miesiąc puszczam na 90 stopni z kwaskiem, ale i z proszkiem (bez puli oczywiście) z dodatkowym płukaniem, ale już bez tego programu. Na razie nic nie śmierdzi, raczej chłonie, nie przecieka. Tyko tetra dość sztywna i szorstka a wkładki flipowe szarawe.
    To mogę te pule sodą?

  14. #294
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pomidore Zobacz posta
    a zauważyłaś jakąś róznice w porównaniu do bio-d?
    ja nie zauważyłam różnicy, do tej pory pieluchy mi raczej nie śmierdzą, ale też w Poznaniu miałam twardą wodę, teraz się przeprowadziłam i zobaczymy jaka tutaj będzie woda.
    co do puli, to nie prałam ani w kwasku ani w sodzie, więc może ktoś inny pomoże. (ja bym jednak puściła same wkładki, formowanke i tetrę czy to na kwasek czy w sodzie, a do każdego prania i tak dosypuję jakiś antybakteryjny dodatek(a to chyba soda też nie?) i nic się pulom w 60 st. nie dzieje).

    no to zamieszałam.
    K. 2009M. 2012

  15. #295
    Chusteryczka Awatar martita
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    warszawa grochów
    Posty
    2,011

    Domyślnie

    soda nie dziala antybakteryjnie...
    jako srodek antybakteryjny to tak: olejek z drzewka herbacianego/lawendowy i jest jeszcze kilka olejkow o takim dzialaniu, bioi-d nappy fresh, albo bambinex (w Pieluszkarni jest odpowiedz od porducenta, ze tasm jest srodek antybakteryjny)...
    soda, ocet, kwasek - nie posiadaja dzialania antybakteryjnego!!!
    caluski :*


    Doula
    Mamong Dziabonga i Dzidzionga

  16. #296
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    nie zauważyłam szkodliwego działania kwasu czy sody na pule

  17. #297
    Chustofanka Awatar pani_olo
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Bielany
    Posty
    490

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martita Zobacz posta
    soda, ocet, kwasek - nie posiadaja dzialania antybakteryjnego!!!
    ja z chemii nie za dobra byłam, ale czytałam w wątku o BLW że stoliczek dla dziecka myć właśnie wodą z octem, bo ma właściwości antybakteryjne. To jak w końcu??

  18. #298
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    dziewczyny zaczynam właśnie swoją przygodę z weielo, zakupiłam ittibittii i bambooty, no i dzisiaj byłam z Miłoszkiem u lekarza i okazało się ,że musi brać żelazo Czy ja dopiorę te kupy zielono-czarne? Starałam się przeczytać wszystko, ale nie zauważyłam nic o kupach po żelazie... Pomóżcie
    Miłosz-11.05.2010

  19. #299
    Chustomanka Awatar ania
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa okolice
    Posty
    750

    Domyślnie

    Może spróbuj dodatkowe wkładki do pieluch dawać? Ja kupiłam taniutki kocyk polarowy, pocięłam na wkłady i daję dodatkowo do pieluch, bo moja mała kupkuje po kilka razy dziennie, a nawet i więcej... Zaoszczędzisz pieluchom plam, a wkładki jak już będą nie do doprania po prostu wywalisz i potniesz nowe
    mama Julci (06.05.2005) i Lilki (06.12.2009)
    wymianki: http://chusty.info/forum/showthread....h-doda%C5%82am
    na forum bywam troszkę rzadziej, więc proszę o cierpliwość jeśli nie odpisuję od razu

  20. #300
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    Ale ja właśnie tego mijropolarku się boję naczytałam się tyle, że powoduje odparzenia a w Ittibitti jest welurek. A u ciebie Ania nie owoduje odparzeń?
    I czekam na jeszcze jakieś może sugestie...
    Miłosz-11.05.2010

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •