Strona 13 z 53 PierwszyPierwszy ... 35678910111213141516171819202123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 1055

Wątek: pranie pieluch

  1. #241
    Chusteryczka Awatar Aniamama
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bydgoszcz\fordon
    Posty
    1,578

    Domyślnie

    Właśnie kończy się ostatnie płukanie pieluch, oby płyn im pomógł, bo się załamię.

  2. #242
    Chustofanka Awatar jul-kaa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aniamama Zobacz posta
    A gdzie można kupic taką ilość kwasku?
    Ja na allegro kupuję.

  3. #243
    Chustofanka Awatar ladidadi
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    warszawską Pragę zamieniła na Jabłonnę :)
    Posty
    266

    Domyślnie

    Kuźwa, ja się głupia baba ze wsi zastanawiałam czemu ta moja Mańka jakoś śmierdząco siusia ( bo że kupa zielona od zębów to wiem) i wyczytałam! Jul-kaa mojej tydzień temu wyszedł ząbek a dzieciaki widzę w podobnym wieku
    Wyprałam dzisiaj w pralce na 90st z dodatkiem kwasku i bingo! mieciutkie Jak prać i gotować tetrę to wiedziałam ale myślałam że wkłady to raczej do 60st prać. Dzięki dziewuchy !
    Możecie się z Nas śmiać i poniżać Nas na każdym kroku. Ale my mamy dla was coś nowego,mamy bomby domowej roboty ... bo robimy w wielo

    Marta, Matka Polka Karmiąca


    KLUB MAM W JABŁONNIE

  4. #244
    Chustofanka Awatar jul-kaa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    189

    Domyślnie

    Jasiek ma jakieś dziwne wybrzuszenia na dziąsłach, ale na mój gust za wysoko na zębiszczuchy. No nie wiem, nie wiem.

  5. #245
    Chustofanka Awatar ladidadi
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    warszawską Pragę zamieniła na Jabłonnę :)
    Posty
    266

    Domyślnie

    takie wybrzuszenia po bokach ? bo jak tak to normalne
    Możecie się z Nas śmiać i poniżać Nas na każdym kroku. Ale my mamy dla was coś nowego,mamy bomby domowej roboty ... bo robimy w wielo

    Marta, Matka Polka Karmiąca


    KLUB MAM W JABŁONNIE

  6. #246
    Chustofanka Awatar jul-kaa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    189

    Domyślnie

    Nie, tak bardziej u góry - jak jest miejsce na zęby (dziąsło znaczy się), to w głąb paszczęki.

  7. #247
    Chustofanka Awatar ladidadi
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    warszawską Pragę zamieniła na Jabłonnę :)
    Posty
    266

    Domyślnie

    eee, matka wymyślasz aż zajrzę w paszczęke mojej jak się na cycka rano obudzi i dam znać czy wybrzuszenia tylko po bokach ma czy na górze też
    Możecie się z Nas śmiać i poniżać Nas na każdym kroku. Ale my mamy dla was coś nowego,mamy bomby domowej roboty ... bo robimy w wielo

    Marta, Matka Polka Karmiąca


    KLUB MAM W JABŁONNIE

  8. #248
    Chustofanka Awatar Mamusiaanusia
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    444

    Domyślnie

    Dziewczyny - dzięki za wszystkie rady odnośnie reanimacji wkładów! Moja akcja wybielania "grafitowej" trwa! Jestem wszystkim baaardzo wdzięczna! Jak skończę umieszczę zdjęcia (już umiem, aha!)



  9. #249
    Chustofanka Awatar endurka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    radziejowice/grodzisk maz.
    Posty
    408

    Domyślnie

    niestety nie przebrnęłam jeszcze przez cały wątek, ale mam kilka wątpliwości -
    - mam kilka używanych bambusowych formowanek - są szare i twarde - chciałabym to zmienić i nie wiem jaki cykl lepszy - najpierw uprać w sodzie, potem kwasku, odwrotnie czy jak?

    - mam też kupioną nową tots bots bamboozle strech i na niej jest napisane, żeby nie sodować i nie kwaskować - zonk - czy to ma się więc do wszystkich bambusów czy ma związek z zawartością strechu?

    - niektóre z Was używają kwasku i proszku razem - czy to nie bez sensu - w końcu kwas z zasadą się zobojętnia i wychodzi na zero?

    - mój Ryś dużo sika (na szczęście za to coraz rzadziej już i jak jest bez pieluchy, to pokazuje, ze chce! wow, zaczynam wierzyć w ec...) i pieluchy moczy jak szmaty, ale teraz myślę, że może one są nie do końca chłonne - kupione używane, prane w nappy i dzidziusiu (z mydłem jak się okazuje), potem kwaskowane.

    Ja piorę jelp/lovela plus nappy (płukanie, pranie na 60, płukanie 2x), ale może to jednak tam jeszcze siedzi to mydło... czy jak tak to kwalifikuje się na jakąś kurację z płynem do naczyń?
    Nie czuję żewby czuć je było moczem, wogóle Rysio ma taki wodnisty sik, ale... jakoś tak mi ciągnie urynowato z "pieluchowatego" kącika...

  10. #250
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    endurka skoro pieluchy Ci przeciekają to śmiało w ludwik możesz wsadzić żeby się odtłuściły.
    soda i kwasek razem sie wykluczają i jest 0.
    najpierw kwasek potem soda
    co do tot botsa to Ci nie odpowiem bo na formowankach się nie znam
    a urynę czujesz z suchego kącika pieluszkowego czy mokrego ??? ( może głupie pytanie ale doprecyzuj )

  11. #251
    Chustofanka Awatar endurka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    radziejowice/grodzisk maz.
    Posty
    408

    Domyślnie

    soda i kwasek to wiem, ale proszek to też zasada, więc proszek i kwasek też nie powinien być razem.

    a kuracja ludwik - kwasek - soda po sobie będzie ok?

    no właśnie zalatuje mi z suchego :/ ale tam też obok stoi wiadro na mikre, ale regularnie je opróżniam i myję, no i ma pokrywkę przecież...

  12. #252
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    no to wyniuchaj podczas składania po praniu.
    U mnie jak zalatywały to zrobiłam im stripping i polecam bardzo ta metodę.
    Ja bym zrobiła ( i tak robiłam już z super efektami) kurację z ludwika czy innego płynu, potem na noc zupe pieluchową z kwaskiem co by popyrkła z godzinę i potem zostawiam na noc w garze, rano wkładam na płukanie pralki i kolejna zupa z sodą. U mnie pomaga to i poradziło sobie z usunięciem zapaszków po ząbkowaniu.

  13. #253
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Przymierzam się do nabytej niedawno kieszonki - to znaczy Smoczycę przymierzam Na razie się tetrujemy i z tetrą nie mam kłopotów pralniczych, ale z wkładami już tak.
    Wyczytałam gdzieś wcześniej w tym wątku o mydle galasowym. Mam takie z Rossmanna - mogę nim zaprać pieluchę, wkład czy zatłuszczę? Wiem, że ono zwierzęce a płynne widziałam roślinne. To jakoś wpływa na zatłuszczanie? I jak nie tym zaprać, to czym żeby plam nie było? Czy tylko płukać i do pralki i liczyć że zejdzie?
    Póki co ubranka, tetrę Młodej zapieram
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  14. #254
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    zatłuścisz nim mikrofibre i polar
    tetry nie da sie zatłuścić tym

  15. #255
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aladw Zobacz posta
    zatłuścisz nim mikrofibre i polar
    tetry nie da sie zatłuścić tym
    kurcze, a gdzies czytałam, że mozna plamy z pieluch spierać galasowym....
    mi ze wzgledu na wodę nie spierają sie plamy, i to obojetnie czy piorę w bambinexie, czy w loweli z bio-d. wykwaskowałam, trochę bardziej miekkie się zrobiły, ale ftorowe formowanki i tak są tak średio białe (zaczynaja być żółte). na śłońce nie mam jak wystawic bo mieszkam w centrum bez balkonu :/ i co mam robic,żeby utrzymac pieluchy w dobrym stanie?
    K. 2009M. 2012

  16. #256
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    jul-ka pisała o jakimś golasowym z rossmana
    peluche a Ty gotowałaś zupe a potem zostawiałaś na kilka godzin w tej sodzie w ciepłej wodzie??

    ja się trocę dziwię bo mi naprawdę ręczniki doszły do porządku po kuracji jaką opisałam, w kuracji były tez wkładki od wonderosów i ich stan tez się znacznie poprawił

  17. #257
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Tak w tym wątku było, że spierają niektórzy. A w innym miejscu, że nie więc też zwątpiłam. I podobnie nie bardzo mam jak na słońce ewentualnie wystawić, a chciałabym uniknąć zaplamienia strasznego. Zwłaszcza że taka moja maluszka jeszcze sporo kupkuje...
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  18. #258
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    ja chciałbym poprosić o przywrócenie pierwotnego tytułu wątku
    magda ciągle podczytuję ten wątek nie rób tego jesteś autorką kwaskowania i sodowania pieluch w calym pieluchowym świecie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ile pieluch uratowałas i finansów to nikt nie wie!!!
    kto sie podpisuje???

  19. #259
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    ja ja
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  20. #260
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    i kupilam wczoraj tego vanisha antybatteryjnego i mysle ze mi sie lepiej dopieraja niz w bambinexie,tak mi sie zdaje
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •