Strona 10 z 53 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171820 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 1055

Wątek: pranie pieluch

  1. #181
    Chusteryczka Awatar Behemot
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    2,763

    Domyślnie

    wyprałam ostatnio wkłady w proszku + soda (60g) i żadnych zmian nie widzę-ani bielsze ani bardziej miękkie, czemu?
    Nikodem-12.01.2009-Skarb mój największy
    Karmiłam piersią 3 lata 3 tygodnie i 2 dni

  2. #182
    Chustoholiczka Awatar Liv
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Wieś zwana Warszawą, zielone Powiśle
    Posty
    4,318

    Domyślnie

    abeba, u nas też skuteczne okazało się dopiero pranie od 60 stopni wzwyż.


    co do kwasku - to ja sypałam jakieś 200-250g na duży gar wody (mam 18 litrowy, ale każdorazowo zapełniam go pieluchami i wodą tak do 2/3 max, czyli wychodzi 12 litrów wszystkiego) . jak nasypałam 100g, było zdecydowanie za mało. najtaniej wychodzi kwasek z lidla, jest pakowany po 100g, bo z tymi maleńkimi paczuszkami to się zastrzelić można.
    Mama Zosi (XII.2008), Drobinki [*] i Maksa (V.2012)

    Pochłonęło mnie życie,
    więc w wirtualnym niebycie
    pozostaję do odwołania.



  3. #183
    Chustofanka Awatar jul-kaa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    189

    Domyślnie

    Używam wielo od niedawana, przed pierwszym uzyciem wygotowałam w garze z kwaskiem (kupiłam używane), a teraz część śmierdzi po małym siknięciu. Powiedzcie mi, jaki to jest zapach? Taki intensywny smród uryny po prostu? Jeśli tak, to czas ponowić wygotowywanie

  4. #184
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    julka mi szybko łapie uryną mikrofibra, viscoza z bambusem albo konopne nie wyczułam uryny

  5. #185
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul-kaa Zobacz posta
    Używam wielo od niedawana, przed pierwszym uzyciem wygotowałam w garze z kwaskiem (kupiłam używane), a teraz część śmierdzi po małym siknięciu. Powiedzcie mi, jaki to jest zapach? Taki intensywny smród uryny po prostu? Jeśli tak, to czas ponowić wygotowywanie
    szybko łapie mikrofibra,ale jeśli wyczyścisz pieluchy w 90 stopniach a wraz bardzo szybko będzie po małym siku śmierdzieć to może być to "wina" wstawiania się zawiązek ząbków albo już jakichś ruchów od tej strony.gdy zęby idą (i nie musi to być wybijanie się już,u nas na dwa miesiące przed wybijaniem zęba już tak jest),mocz jest bardziej żrący i śmierdzi ostrzej.ja już rozpoznaję czy ten smród to zęby czy pieluchy zapchane bo u nas zębowy mocz jest baaaardzo ostry w zapachu.

  6. #186
    Chustofanka Awatar jul-kaa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    189

    Domyślnie

    Hm, a mam szansę rozpoznać czy to zęby czy pieluchy zatkane?
    Jasiek ostatnio bardziej marudny, ale zwalałam to na upały. Troszkę wcześnie na zębiszcza, ale kto wie

  7. #187
    Chusteryczka Awatar Mika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Wa-wa Jelonki
    Posty
    1,968

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zosinamama Zobacz posta
    ...było zdecydowanie za mało. najtaniej wychodzi kwasek z lidla, jest pakowany po 100g, bo z tymi maleńkimi paczuszkami to się zastrzelić można.
    tak at OT , można kupować w sklepach dla gastronomii np http://www.rajsmakosza.pl/kwas-cytry...0g-p-1003.html
    i mamy tam kg paczkę kwasku

  8. #188
    Chustofanka Awatar jul-kaa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    189

    Domyślnie

    I na allegro można - ja kupiłam po 900g sody i kwasku

  9. #189
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    a jaką macie radę na wkłady mikrofibrowe i tetrę, które całe pożółkły/zbrązowiały od takiego paskudztwa, które leci w rurach po przywróceniu rurom wody?

  10. #190
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    mi. tak sobie myśłę że jak pogotujesz w kawasku i zostawisz na noc to zejdzie paskudztwo
    kwasku bym nie załowała

  11. #191
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul-kaa Zobacz posta
    Hm, a mam szansę rozpoznać czy to zęby czy pieluchy zatkane?
    Jasiek ostatnio bardziej marudny, ale zwalałam to na upały. Troszkę wcześnie na zębiszcza, ale kto wie
    wcale nie wcześnie,część dzieci źle znosi wstawianie się ząbków w dziąsło i wtedy też mocz capić potrafi.
    zapach jest po prostu bardzo ostry niezależnie od pieluchy.może nałóż mu jednorazówkę,ta też po każdym siku będzie bardzo śmierdzieć.

  12. #192
    Chusteryczka Awatar marcy
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,927

    Domyślnie

    Magda ja jeszcze mam do Ciebie pytanie (z góry przepraszam jeśli już gdzieś było, ale nie mam dziś jak się przez wątek przekopać) czy od zalewania wrzątkiem pule się nie niszczą? Bo od gotowania w pralce ktoś już pisał że się znmieszczyły po kilkunastu razach, a rozsądkowo patrząc taka woda z czajnika ma też pewnie 90 stopni o ile nie więcej... I czy 50 g kwasku na jakieś 6 litrów wody wystarczy?
    Od trzech dni na raty piorę pieluchy twoim sposobem i mam nadzieję że zapach pójdzie precz
    Alex 2008, Adaś 2010, Emma i Tymon 5/01/2014

    Doula/ Certyfikowany Doradca Laktacyjny/Doradca noszenia po kursie ClauWi



  13. #193

    Domyślnie

    Na uporczywe plamy stosuję odplamiacz Amway'a w sprayu-boski jest Nawet marker mi złazi, wcześniej traktowałam nim śliniaki młodego, jak zostawały plamy po marchewkach itp., no i uparte pieluchy tetrowe.

  14. #194
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,911

    Domyślnie

    ja powiem jedno
    odkad piore pieluchy w kulach przestały smierdziec moczem, więc polecam

  15. #195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    ja powiem jedno
    odkad piore pieluchy w kulach przestały smierdziec moczem, więc polecam
    A których kul uzywasz? Naprawde działają? Bo mnie się zawsze wydawalo, że to trochę takie hokus-pokus Dodajesz do prania coś jeszcze, czy tylko same kule?

  16. #196
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,911

    Domyślnie

    do pieluch bio-d
    do ubran nic chyba ze sa poplamione jedzeniem to najpierw nakładam odplamiacz
    uzywam tych kul z pieluszkarni

  17. #197
    Chustofanka Awatar Kaliope
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    273

    Domyślnie

    Czy kwasek cytrynowy ma jakieś inne działanie poza odkamienianiem? Ja mam super miękką wodę, więc nie mam problemu z kamieniem, ale może powinnam stosować kwasek w jakimś innym celu

    Olapio i faktycznie te kule wystarczają na tyle prań ile jest w instrukcji?

  18. #198
    Chustofanka Awatar jul-kaa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    189

    Domyślnie

    ja zrozumiałam, że kwasek rozpuszcza złogi proszku i odchodów

  19. #199
    Chustonówka Awatar klaxa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    20

    Domyślnie

    a podpowiedzcie mi jak zrobić taki stripping pieluszce AIO. Mam baby beehinds pszczółkę i ten wewnętrzny wkład aż się prosi o oczyszczenie. Tylko nie wiem jak

  20. #200
    Chustofanka Awatar Mamusiaanusia
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    444

    Domyślnie

    Dziewczyny - przykleję się i wyżalę! Kupiłam Wonderooska używanego, przyjechał starsznie zużyty! Polar aż wytarty do łysego, ciemnoszary, z plamami ohydnymi i śmierdzący, a wkładki ROZPACZ - grafit!, twarde, z podoczepianymi mikroniteczkami, chyba z ubrań! Jak można pieluszkę w takim stanie sprzedać! Ja bym się wstydziła i chyba wyrzuciła raczej, niż wystawiła na bazarku! Przeczytałam cały wątek, moczyłam w nocy w kwasku i w proszku, potem gotowałam - normalnie mi z garnka wychodziła, napuchła i śmierdziało w całym domu (a Marcelka zasnęła biedna w tym smrodzie!), wypłukałam i pomoczyłam w płynie do mycia naczyń, przeprałam, teraz gotowałam znowu z dodatkiem sody - znowu ożyła! Trochę ją jeszcze pomoczę i lecę po zapas kwasku cytrynowego! Trzymajcie za mnie kciuki!



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •