Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: zestaw startowy dla 5 miesięcznego

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    185

    Domyślnie zestaw startowy dla 5 miesięcznego

    hej, jestem mamą 5 miesięcznego maluszka i zaczynam sie wdrażać w ec. ponieważ przymierzam się do zakupów pieluch i ubranek to bardzo was proszę o pomoc w wyborze. na początku mam zamiar stosować ec tylko w dzień.
    no i druga sprawa jak ubieracie dzieci, u mnie w domu jest 20 stopni i ubieram go w bluzeczkę z długim rękawem i spodenki + skarpetki. ale mam powoli dość ściągania co chwilę spodni. myslałam o getrach, ale nie wiem co na pupę i czy nie będzie mu za zimno.
    proszę napiszcie co stosujecie, najlepiej tez firme i gdzie to kupić. dzięki za pomoc
    edit: mały waży prawie 8kg
    Ostatnio edytowane przez monikaluk ; 05-11-2009 o 10:29 Powód: zapomniałam

  2. #2
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    to znaczy w dzien będziesz stosować bezpieluchowe?bo nie bardzo zrozumiałam posta.
    jesli tak,to potrzebujesz miseczki i łatwo zdejmowalnych spodenek bawełnianych,ewentualnie:
    http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=41
    spytaj Anię z ekobaby,czy będzie miała takie spodenki.
    w ogóle poczytaj ekobaby.pl,tam jest dużo o ec.

    a na noc kieszonki,AIO czy formowanki i otulacze-coś po prostu chłonnego z pieluch wielorazowych,a tego na rynku jest mnóstwo
    acha,jak syn ma 5 miesiecy to może juz być nocniczek z wysokim oparciem,akurat z tej strony www dobry jest rotho,mam go własnie od piatego miesiaca zycia dziecka,sadzasz dziecko mocno je podtrzymując.

    przy 20 stopniach getry,skarpetki i coś na pupę (majteczki zwykłe?) spokojnie da radę,na pewno nie będzie mu za zimno

  3. #3
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    185

    Domyślnie

    dziękuję magdo za wskazówki. na początku chcę stosować w dzień ec, a w nocy pampersy. tak sobie wymysliłam, ale może źle? dziecko spi w swoim łóżeczku u nas w pokoju i generalnie budzi mnie czasem w nocy i wydaje mi się że wtedy siusia, ale jakos mam opór brać go i wysadzać do miski czy ubikacji.

  4. #4
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    ja mam dwulatkę, której mieszam od prawie dwóch lat ec,wielorazówki i jednorazówki.
    podstawą jest nie robic nic na siłę,moja Maria przesikuje wszystkie pieluchy materiałowe w nocy (obowiązkowo trzeba jej zmieniać co 5 godzin w nocy (duzo pije),za to jednorazówki wytrzymują spokojnie, wiec po nieudanych próbach uzywania materiałówek na noc zrezygnowałam i zawsze nakładam Marii jednorazówkę.
    jak bedą Cie mierzić pampersy w nocy (zdarza się,że jak już mama uzywa wielorazówek, to zapach sikniętych pampersów jest nie do zniesienia), to możesz zawsze kupować jednorazówki ekologiczne.
    na podforum "reklama" znajdziesz sklepy z takimi jednorazówkami (wiona, tushies,bamboo,moltex etc.).

    w tym wszystkim początek wydaje sie przerażający,ale po dwóch tygodniach natychmiast będziesz zauważać gdy syn zacznie robić kupkę.
    my stosowalismy ec tylko na kupy,bo jak Maria sikała, to nawet okiem nie mrugnęła,za to przy kupach wydawała charakterystyczne dźwięki.
    powodzenia życzę

  5. #5
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    185

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedź, kupki tez już zauważamy, powiedz jakich używasz pieluszek

  6. #6
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    na 5-miesięczne dziecko dobre są już wszystkie one size kieszonki,także itti bitti rozmiar L.
    świetne są happy heiny`s one size-nie do zdarcia,nawet polar wygląda super po wielu praniach,itti bitti dla chłopca mogą być problematyczne,bo są płytkie na brzuszku,nie wiem czy nie będzie z przodu w przyszłości przeciekać,ale za to są wąskie i wygodne w kroku.naprawdę dobre są naughty baby-testuję od kilku tygodni na dwóch dziewczynach,nie mam zastrzeżeń,fuzzi bunz,baby kangas...
    na noc możesz kupić bambusowe formowanki-najchłonniejsze są,w środek wkładać pasek polaru (dziecię nie odczuwa wilgoci) i otulacz,z tym że pupa raczej będzie spora.no i musisz to zmienić w nocy co trwa dłużej,stąd kieszonki czy AIO są lepsze i nawet jeśli trzeba by zmienić dwa razy to i tak szybciej to idzie niż z formowanką.
    dobrym patentem w razie strachu o przeciekanie w nocy jest zakładać dziecku do spania wełniane spodenki,wełna zatrzyma przeciek.teraz dziewczyny sporo piżamek wełnianych czy leginsów w sklepach sprzedają.


    najtańszą wersją na dzień i bardzo dobrą są pieluszki do składania w prostokąt i otulacz,szybko,tanio i wygodnie.
    najmniej chłonna jest tetra,ale i najtańsza,przeciętnie góra dwie godziny i do zmiany.ale są też składane bambusowe,frotowe,konopne,lenya,kikko,nature babies...
    za duże (czyli takie 70x70cm) możesz poprzecinac na pół i masz dwie zamiast jednej (wersja ekonomiczna),ja tak porobiłam z lenyą.teraz przymierzam się do bambusowych kikko,też do przecięcia,choć często używam dobrej jakościowo tetry (tzw. "lux").
    ogólnie rzecz biorąc mieszam,kupę łapiemy do nocnika,w dzień albo kieszonki albo otulacz i jakieś składane,co do ręki akurat wezmę z komody,w nocy jednorazówki.tak nam jest najwygodniej.

  7. #7
    Chustomanka Awatar phoebe
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Jarosław
    Posty
    669

    Domyślnie

    Monikaluk Powiedziałabym że wszystko wyjdzie w praniu. Po prostu trzeba spróbować i zobaczysz jakie ubranko się sprawdza. U nas getry i skarpetki się sprawdzają jak najbardziej, z ciągłym zdejmowaniem spodenek czy rozpinaniem pajaca dostałabym szału. Body też raczej odpada bo wielorazowa duża no i body też trzeba rozpiąć. Przy getrach i pieluszce wielo zostaje niewiele odkrytego udka więc za zimno nie powinno być. Nie wiem jaki Twój synek jest ruchliwy ale moja 3m leży jeszcze pod kocykiem- inaczej marzła, ale mam w domu raczej chłodno. Na pieluchę wielo nic nie trzeba nakładać, tam już jest tyle materiału... chyba że gatki wełniane. Mnie się przestało chcieć zakładać szorty wełniane już po dwóch czy trzech dniach i zamiast je ubierać kładę jej pod pupkę, w razie przecieku wchłoną siusiu a ja mam mniej do zdejmowania. No i robię na drutach taki kocyko-otulacz wełniany...
    Adresy sklepów też masz tu na forum. Pieluchy najlepiej testować po troszkę każdej, w zależności od tego co przypuszczasz że może Ci się spodobać, pasować Wam obojgu. Ja byłam przekonana (po lekturze różnych wątków) że to będą kieszonki PUL ale wyszło że najlepsze są składane ze snappim i jedna formowana, taka misiowa, a PUL jest blee. I tą formowaną wymagającą otulacza stosuję bez otulacza, daję wkładkę chłonną do środka i tak jak już pisałam wełniany handmade pod pupkę. Albo składane bambusowe. No i wkładka sucha pupa z polarku własnej roboty. To najlepiej oddycha i jest najbardziej przewiewne i mi to najbardziej pasi przy EC. Widać że każdy na forum da Ci inną odpowiedź co do tego co najlepsze i samemu trzeba się przekonać (niestety).

  8. #8
    Chustofanka Awatar mama-japonka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Kudowa-Zdrój
    Posty
    382

    Domyślnie

    Mi się wydaje, że przy EC kieszonki to nie najlepsze rozwiązanie. Polecam formowanki, zwłaszcza bambusowe (ale to moja osobista miłość ), składane lub same wkłady z otulaczem PUL (ale tak, jak napisała phoebe nie u każdego mogą się sprawdzać). U mnie otulacz np. Bambinexu moim zdaniem jest super.
    A na chłodniej mogą być otulacze polarkowe np. Nature Babies. No i koniecznie getry albo rajstopki (prościej się ściąga niż jakieś pajacyki).
    A na noc, jak nie chcesz wysadzać, mogą być też formowanki z polarkiem. Mają kieszonkę, w którą możesz włożyć, co chcesz. Mi wytrzymują całą noc.

  9. #9
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    185

    Domyślnie

    dziękuję za odpowiedzi. mamy małe sukcesy w ec, kupka prawie każda ląduje tam gdzie jej miejsce, ale siusiu to raczej kwestia przypadku (dziś udało mi się 2 razy, ale jest niedziela i sie nie liczy). dzięki uprzejmości alohy testuje jej pieluszki (jako pierwsze, do tej pory nie miałam pojęcia co i jak) i wydaje mi się, ze dla mnie optymalna wersja to ta o której pisałyście, czyli otulacz i wkładka lub pieluszka do środka. zależy mi na dwóch rzeczach (chwilowo, bo pewnie potem będą inne): żeby łatwo było wysadzać i łatwo zmieniać wkład/chłonny czy cokolwiek co ma wchłaniać. więc gatki wciągane odpadaja, bo troszkę leniwa jestem. rozważałam też sumo midi, używałyście? jak podejme juz wstepna decyzje to napisze co chcę kupic to może mnie skorygujecie

  10. #10
    Chustomanka Awatar phoebe
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Jarosław
    Posty
    669

    Domyślnie

    Pasek sumo się sprawdza, zrobiłam sobie taki z gumki i włóczki i jest ok, ale też nie na bez przerwy. Taki pasek daje największą swobodę w nóżkach bo po bokach ciałka nie ma zupełnie nic jak złożysz pieluchę w prostokąt.

  11. #11
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    185

    Domyślnie

    oto moje zamówienie:
    nowe:
    szorty storcza (zastanawiam sie czy M czy L na 8 kg)
    formowanka mother ease one size
    pasek sumo midi
    papierki celulozowe (na wszelki wypadek)
    mniej nowe
    Składane frotowe Lenye 3szt
    otulacz polarowy
    popróbuje i zobaczymy w która stronę pójdę, oby nie w jednorazówek

  12. #12
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    46

    Domyślnie

    Co prawda my już mamy małe, parotygodniowe doświadczeniem z nhn, ale podłączę się do wątku.
    Córeczka wyrasta ze swoich wielopieluch nb/s i zaczynam kompletować kolejny zestaw, już pod kątem nhn, od trzech miesięcy (5-6kg) w górę.

    Trochę testów i nowości będzie w naszym stosiku, dlatego potrzebuję paru porad.

    W planach: gatki wełniane, longi, otulacz wełniany nhn, otulacz wełniany zwykły (to dla taty i babci ). Postawiłam na wełnę, bo nasz otulacz wełniany S dobrze się sprawdził.

    Moje pytanie dotyczy wkładów. Do gatek i longów chciałabym kupić jakieś formowanki. ALE! Moja córka nie uznaje niczego, co robi jej dużą pupę i rozstawia za szeroko nóżki. Czy istnieje coś takiego jak cienka, w miarę chłonna formowanka? (na jeden sik, dwa ewentualnie, na więcej nie trzeba) Te, które mam są okropnie grube, no ale za to mega chłonne. Ktoś mi kiedyś wspominał o formowankach bambusowych z pupusa. One naprawdę są cienkie?

    Do otulaczy będzie tetra składana w prostokąt (albo inaczej, w zależności od sytuacji), ale chciałabym dokupić też jakieś wkłady. I tu to samo pytanie- które wkłady są w miarę chłonne i nie robią wielkiej pupy?

    Czy wiecie może, gdzie można kupić pasek sumo? To jeszcze nie na teraz, bo zima i mamy chłodno w mieszkaniu, ale na wiosnę będzie, jak znalazł!

    Z góry dziękuję za pomoc!

  13. #13
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    46

    Domyślnie

    Hop, hop! Nikt nic?

  14. #14
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Myślę, że te wspomniane przez kogoś cienkie bambusowe formowanki nie były z pupusa tylko z PUPPI Faktycznie są bardzo cieniutkie i mają budowę kieszonki - do środka można włożyć dowolnie wybrany cieniutki wkład, bo sama formowanka jest tak cienka, że nie wiem czy wytrzyma nawet jedno siku. Puppi ma jednak też "boostery" - czyli mega cienkie, dwuwarstwowe wkłady, które normalnie (jeśli ktoś nie stosuje EC/NHN) stosuje się jako wzmocnienie chłonności - dodaje się do normalnego wkładu, a w Twoim wypadku mogłyby fajnie służyć za cienki wkład do formowanki. Także polecam!

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •