Strona 1 z 19 12345678911 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 373

Wątek: MYDŁO MARSYLSKIE***Nie Wybiera Się Ktoś Do Francji?***

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie MYDŁO MARSYLSKIE***Nie Wybiera Się Ktoś Do Francji?***

    Nie wybiera się ktoś do Francji na Marsylię, albo ktoś znajomy nie będzie Was stamtąd odwiedzał???
    Potrzebuję kupić Mydło Marsylskie u źródła. Duuużo mydła, co najmniej 2 kilo, może będzie taniej?


    Ponieważ wiele osób do mnie pisze gdzie kupuję MYDŁO MARSYSLKIE napisze tutaj w wątku, może komuś się przyda.

    Ja kupuję w Mydlarni u Franciszka dokładnie to: http://www.mydlarnia.info/szare-mydl...73-id-194.aspx

    Widze, że stacjonarne sklepy są w Krakowie, Katowicach i Warszawie http://www.mydlarnia.info/O-Nas.aspx







    Mydło Biały Wielbłąd

    Kupuję za ok 3 zł w Tesco i małym sklepiku na placu z artykułami gospodarstwa domowego i chemią gospodarczą.

    Spośród firm nie testujących na zwierzętach i nie używających składników pochodzenia zwierzęcego panuje brzydki zwyczaj makabrycznego windowania cen swoich produktów. Ma to zapewne nierozerwalny związek z ich jakością, ale niestety, portfel nieubłaganie pokazuje dno, a na koncie jak nie chciało rosnąć, tak nie chce. Warto zatem trochę poszperać (i na półkach i w sieci) w celu znalezienia tańszych, choć może nie tak zawsze idealnych produktów.
    Po długich poszukiwaniach udało mi się namierzyć dwie polskie firmy. Pierwsza to Polin - produkująca chemię gospodarczą i kosmetyki do mycia. Jej plusem jest cena, ale minusem dostępność, można jednak bez problemu zaopatrzyć się w sklepie Evergreen. Drugą firmą jest Barwa. Z tego, co udało mi się znaleźć na ich temat, nie testują i nie używają składników odzwierzęcych w dużej częsci produktów. Udało mi się znaleźć hit sezonu czyli mydło Biały Wielbłąd.
    Mydło wygląda niepozornie, jest niealergizujące i nie ma również zapachu.

    źródło: http://vegan-share.blogspot.com/
    Ostatnio edytowane przez yetta ; 21-05-2010 o 12:32
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  2. #2
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    ach jakie piękne choć nie znam to zapałałam chęcią posiadania
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  3. #3
    Chustomanka Awatar phoebe
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Jarosław
    Posty
    669

    Domyślnie

    Yetta co będziesz robić z tym mydłem? Ono tylko do prania czy do mycia również?

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Mydełko Marsylskie, to moje ukochane mydło.
    Ja kupuje tutaj: http://www.mydlarnia.info/szare-mydl...73-id-194.aspx
    Podgrzewam chwileczkę mydło w mikrofalówce (w piekarniku też chyba można), żeby lepiej się kroiło nożem i kroję na 6 części. I mam 6 małych mydełek. I zawsze przemywam pupcię wodą i tym mydełkiem.

    Oprócz tego wszyscy się nim myjemy. Dla mnie to najwspanialsze mydło pod słońcem. Nareszcie po kąpieli skóra mnie nie swędzi.

    I jeszcze super spiera plamy.

    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  5. #5
    ChustoTata Awatar pyk
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    43

    Domyślnie

    podaj dokladny adres

  6. #6
    Chustomanka Awatar ewaruszki
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,423

    Domyślnie

    my spodziewamy się w piątek francuza z Francji

  7. #7
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    o to muszę zanabyć bo pewnie dla alergików też dobre będzie prawda?
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar JustNik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    3,775

    Domyślnie

    yetto a dlaczego chcesz przywozic z Francji skoro mozesz w Polsce kupic takie samo? to przywiezione wcale nie bedzie inne, ani nie bedzie tansze, zapewniam Cie.

    wiem, bo ja dlugo przywozilam mydło marsylskie i inne eko kosmetyki
    nie wiedzialam ze mozna je tak latwo u nas kupic, bo nie korzystalam ze sklepow internetowych. Ale jak skoncze zapasy - stane sie jak nic ich stala klientka

  9. #9
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    101

    Domyślnie

    może niekoniecznie na temat, ale i ja fanką marsylskiego oliwkowego jestem. Mi Biały Jeleń śmierdzi, a poza tym zawiera składniki pochodzenia zwierzęcego. Marsylskie is the best
    Yetta, a w stacjonarnych sklepach w Krakowie nie znajdziesz? Taniej może wyjdzie

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Kurcze wiecie co ja właśnie słyszałam, że gdzieś we francji jest dużo dużo tańsze. I tylko dlatego chciałam.
    ewaruszki Twój M mi kiedyś mówił, jak u Was byłam, pamiętasz? Może zapytasz??? Proooszeee. A ten znajomy nie dałby rady przywieźć?

    Ja w Krakowie kupuję i jestem bardzo zadowolona. Sądziłam tylko, że może uda sie kupić większą ilosć taniej niż u nas.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odynka Zobacz posta
    o to muszę zanabyć bo pewnie dla alergików też dobre będzie prawda?
    Jak najbardziej będzie dobre. Ono jest jak lekarstwo, tyle, że zupełnie nieszkodliwe, a wręcz przeciwnie, jest zbawienne dla skóry. Zupełnie bez konserwantów i innych syfiaczków.
    Jest tak naturalne, że nawet jadalne. Jakby przez przypadek dostały sie w małe rączki, to nic sie nie stanie.

    Gdzieś kiedyś czytałam dużo fajnych szczegółów na temat jego zastosowania. Jak maluchy pójdą spać to poszukam.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  12. #12
    Chusteryczka Awatar matka.kobitka
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    1,758

    Domyślnie

    yetta dzięki - czegoś takiego szukałam!
    mój M miał straszne uczulenie od pianek do golenia i wszelakich innych kosmetyków po goleniu. W pewnym momencie było naprawdę źle, a nawet super-hiper-antyalergiczne kosmetyki z apteki go uczulały. Dopiero jak się zaczął golić szarym mydłem, które odkryłam jakiś czas temu, to skończyły się wszystkie problemy. A to szare (tzn biały jeleń) jest tez bardzo dobre dla mojej córeczki, która z kolei miała uczulenie na dłoniach, nawet od dziecięcych mydeł.

    A rozumiem, że to nasze szare nie umywa się do marsylskiego, więc koniecznie musze spróbować. Tylko skąd widomo, że u nas nie kupi sie podróby?
    Na allegro widziałam duzo rodzajw, i obawiam się, że nie wszystkie sa oryginalne. A tu znalazłam marsylskie produkowane przez Lavea Poland:
    http://www.rosabella.pl/p363,mydlo-m...kowe-300g.html
    „Dziecko najwięcej miłości potrzebuje wtedy, gdy najmniej na nią zasługuje”
    Zuzia '02, Janek '04, Ewa '08




  13. #13
    Chusteryczka Awatar kasia
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    karkonosze:)
    Posty
    2,059

    Domyślnie

    link do kilogramowego mydła
    http://razdwatrzy.net/dla_urody/dla_...z_oliwek_1000g

    zaraziłyście mnie. też kupuję. tym bardziej, że sezon grzewczy jak co roku mnie już zmasakrował...

  14. #14
    Chustomanka Awatar mamka_klamka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,361

    Domyślnie

    Nie wiem, czy dobrze liczę, ale tu wychodzi drożej niż ta mała kostka

  15. #15
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Praga Północ podwórka
    Posty
    1,776

    Domyślnie

    ja u irli juz kilka razy kupowałam
    a teraz kupialm sobie u siebie w zamosciu po 12 zł zapas

    potwierdzam- nie ma nic lepszego dla skóry alergicznej, raczki mi sie ladnie goja po nim,a mnie tez nawet po kosmetykach z apteki swędzi

    jest tez dostepne w plynie

    Yetta ale w Krakowie to na pewno w jakiejs mydlarni stacjonarnie jest.
    ostatniu w Poznaniu jak byłam to widziałam w sklepie starej mydlarni,a stara mydlarnia to przypadkiem nei z krakowa?

  16. #16
    Chustofanka Awatar ekomummy
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    437

    Domyślnie

    No i mnie też zaraziłyście tym mydłem . Przy najbliższej okazji kupuję. Brzmi rewelacyjnie. A jeśli nadaje się i do mycia i do zmywania plam, czego więcej trzeba.......................
    Mama Adasia, 2007, Natalii 2009 i Lilianki 2014

    www.ekomaluch.pl
    www.wielorazowepieluszki.pl
    www.kidstyle.pl

  17. #17
    Chustomanka Awatar ewaruszki
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,423

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yetta Zobacz posta
    Kurcze wiecie co ja właśnie słyszałam, że gdzieś we francji jest dużo dużo tańsze. I tylko dlatego chciałam.
    ewaruszki Twój M mi kiedyś mówił, jak u Was byłam, pamiętasz? Może zapytasz??? Proooszeee. A ten znajomy nie dałby rady przywieźć?

    Ja w Krakowie kupuję i jestem bardzo zadowolona. Sądziłam tylko, że może uda sie kupić większą ilosć taniej niż u nas.

    Yetta, ten znajomy to mój teść Mogę zapytać, choć rzeczywiście nie wychodzi jakoś taniej, bo pamiętam, że kiedyś (po Twojej wizycie i rekomendacji zresztą) poprosiliśmy teściową o zakup i ona przywiozła symbolicznie kosteczkę po czym w Mydlarni na Krakowskiej znalazła takie i dziwiła się że kosztowało w zasadzie tyle samo co we Francji, a kupiła w Prowansji, czyli prawie u źródeł

  18. #18
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Potwierdzam, mydło jest megaśnie fajowe
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  19. #19
    Chustomanka Awatar mamka_klamka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,361

    Domyślnie

    Moja siostra jutro sprawdzi w Nicei, porównamy ceny.

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Ja mydło marsyslkie kupuję stacjonarnie w Krakowie w Mydlarni Franciszka. Niestety jest droższe, bo kosztuje 18 zł. A kupując w internecie 16. Jednak i tak wychodzi mnie to taniej bo odpadają koszty wysyłki.

    Cytat Zamieszczone przez matka.kobitka Zobacz posta
    A to szare (tzn biały jeleń) jest tez bardzo dobre dla mojej córeczki, która z kolei miała uczulenie na dłoniach, nawet od dziecięcych mydeł.

    A rozumiem, że to nasze szare nie umywa się do marsylskiego, więc koniecznie musze spróbować. Tylko skąd widomo, że u nas nie kupi sie podróby?
    Na allegro widziałam duzo rodzajow, i obawiam się, że nie wszystkie sa oryginalne. A tu znalazłam marsylskie produkowane przez Lavea Poland:
    http://www.rosabella.pl/p363,mydlo-m...kowe-300g.html
    Szare jeleń jest też bardzo dobre, chociaż zawiera łój zwierzęcy, którego stycznosć ze skórą przez dłuższy czas podobno moze wysuszać skórę.
    W którymś z wątków pisałam o tym jakiś czas temu.

    A podróby? Hm myślisz, że bawiliby się w podróby w przypadku tak drogiego mydła? Mam nadzieję, że nie.

    Marsylskie jest jak dla mnie idealne.

    Pewnie jest ich więcej, ale ja wiem o 3 rodzajach:


    1.
    Szare mydło marsylskie z olejkiem z oliwy


    2.
    Szare mydło marsylskie z olejkiem lawendowym


    3.
    Szare mydło marsylskie z olejkiem palmowym


    Moje ukochane, to jest to pierwsze z samej oliwy z oliwek. Na pewno można używać go dla dzieci od pierwszych dni życia.
    Mam też to z olejkiem lawendowym, ale dzieci ani siebie nim nie myję. Mam go tylko do rąk. Nie wiem, czy nadaje się dla dzieci, ale w sumie mnie to nie interesuje, bo kupiłam je tylko ze względu na fiolet i lawendę.

    Uuuu czyli wychodzi na to, że tam i u nas takie same ceny???
    Ostatnio edytowane przez yetta ; 04-11-2009 o 21:19
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •