Strona 5 z 19 PierwszyPierwszy 1234567891011121315 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 373

Wątek: MYDŁO MARSYLSKIE***Nie Wybiera Się Ktoś Do Francji?***

  1. #81
    Chusteryczka Awatar lalika
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,679

    Domyślnie

    Ja kupilam w Rossmanie jakis czas temu wlasnie cos za okolo 6zl taka kostka troche mniejsza od Bialego Jelenia, w opakowaniu tekturowym. Byly tam po francusku napisane, ze oryginalne, bla bla bla od jakiegos tam roku, itd. Opakowanie wyrzucilam niestety.
    Ale to mydlo jest calkiem biale i jakos nie czuje w nim zadnej oliwy. Zapach ma specyficzny i moj maz powiedzial, ze tak pachnie jak to mydlo marsylskie, ktore jego mamma zawsze kupowala do domu (na przepierki chyba ). Chetnie za to poszukam jakiegos innego do porownania.
    To jest takie lepsze szare mydlo, troche wysusza skore, mam wrazenie, ale mi kazde mydlo wysusza.

  2. #82
    Chusteryczka Awatar ewadbr
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    UK
    Posty
    1,798

    Domyślnie

    marsylskie z oliwek nie jest białe

  3. #83
    Chusteryczka Awatar lalika
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,679

    Domyślnie

    No wlasnie, przesledzilam caly watek i nijak to sie ma do tych zdjec, ktore wklejalyscie. Natomiast mydlo z 50% oliwy (czy ile tam), to ja bardzo chetnie wyprobuje. Moje rece maja przesuszona skore od zawsze, a i zawsze nie mam kiedy ich smarowac czymkolwiek, bo jak tylko posmaruje rece, to natychmiast musze ich uzyc do czegos takiego, ze przedtem musze krem zmyc

  4. #84
    Chusteryczka Awatar mamaija
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,070

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewadbr Zobacz posta
    marsylskie z oliwek nie jest białe
    klasyczne mydło marsylskie jest białe i ma intensywny zapach, i to z Rossmana własnie jest białe , takjak pisze lalika, w kartonikowym opakowaniui rzeczywiście to produkt oryginalny, stary jak świat
    mydło marsylskie było używane " do wszystkiego" tak jak kiedys u nas szare mydło
    moja prababcia we włoszech też uzywa go od zawsze "do prania" recznego, spierania itpa do pralki znanego chante sapone di marsiglia liquido(płynnego)bo lubi ten "świeży" zapach prania.
    ja za tym zapachem nie przepadam choć bardzo lubię mydło klasyczne marsylkie za jego właściwosci piorące,
    Te z dodatkami oczywiście nastawione są na gust preferencje zapachowe/skórne klientów np to marsylskie z karite' tez jest nawilżające, łagodzące ja mam alergię na wiele specyfików myjących i mydła wszelakie dają mi się we znaki, oliwa z oliwek też mnie wysusza niestety, więc nie dla wszystkich jest dobry ten sam specyfik, mleko kozie zaś koi skórę, karite także, klasyczna marsylia też.

  5. #85
    Chusteryczka Awatar lalika
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,679

    Domyślnie

    O, fajnie, to znaczy juz mamy relacje 2 swiadkow z Wloch
    Ja bede kupowac chocby dlatego, zeby maz mial mile skojarzenia z domem rodzinnym. Ostatnio bylismy tam w kwietniu, a jeszcze teraz czasami wyciagne jakas rzecz, ktora byla prana u tesciow i wlasnie tak specyficznie pachnie tym mydlem.

  6. #86
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Widziałam w Rossmanie coś takiego (nie wiem, czy nie przekręcam) "sapone di Marsiglia" i chyba coś jeszcze na nim było napisane po francusku i narysowany chyba kogut Chwilę się temu przyglądałam. Potem panią zapytałam, czy mają i jej odpowiedź utwierdziła mnie w przekonaniu, że nie.

    Czy to jest właśnie to mydło marsylskie by Rossman???

  7. #87
    Chusteryczka Awatar ewadbr
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    UK
    Posty
    1,798

    Domyślnie

    z tego co wiem to oryginalne, takie jak na początku robili w Marsylii mydła są dwa z olejem palmowym i ono jest białe




    i z olejem z oliwek jest ciemniejsze

    Ostatnio edytowane przez ewadbr ; 06-12-2009 o 23:31

  8. #88
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaija Zobacz posta
    klasyczne mydło marsylskie jest białe i ma intensywny zapach
    Nie wiem, które jest klasyczne, a które nie, ale dla mnie tradycyjne mydło marsylskie, to jest to z oliwą z oliwek (ok 70%) i ono jest zielone.

    Mydło marsylskie z olejkiem palmowym jest jaśniejsze, ale też nie białe.

    Ja jestem wielbicielką tego zwykłego zielonego, którego zapach jak dla mnie jest nie do zastąpienia niczym.

    A szczerze powiem białego mydła marsylskiego jeszcze nie widziałam.

    Musze się wybrać do rossmana i almy obadać teren.

    Mydło marsylskie za 6 zł, to bardzo podejrzana sprawa.
    Ostatnio edytowane przez yetta ; 06-12-2009 o 23:33
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  9. #89
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewadbr Zobacz posta
    z tego co wiem to oryginalne mydła marsylskie są dwa z olejem palmowym i ono jest białe

    Miałam raz to mydło z olejkiem palmowym (jak tata się pomylił i kupił mi inne).
    I ono białe nie było. Jaśniejsze od tego czystego z oliwy z oliwek, ale nie białe.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  10. #90
    Chusteryczka Awatar ewadbr
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    UK
    Posty
    1,798

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yetta Zobacz posta
    Miałam raz to mydło z olejkiem palmowym (jak tata się pomylił i kupił mi inne).
    I ono białe nie było. Jaśniejsze od tego czystego z oliwy z oliwek, ale nie białe.
    no może nie białe, raczej żółte

  11. #91
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    zaraziłyście mnie
    przy najbliższej okazji poszukam marsylskiego mydła i kupie
    bo my wszyscy w domu alergicy z suchymi skórami


    OT, kiedyś pare lat temu kupowałam świetne mydło glicerynowe, nie pamiętam jak sie nazywało ale o ile sie nie myle to persavon, było takie półprzeźroczyste,
    i pakowane w przeźroczysty coś jak celofan, miało taki specyficzny zapach, uwielbiałam to mydło.
    Od dawna nie widziałam go nigdzie w sklepach, w necie też nie znalazłam.
    Kojarzy ktoś to mydełko ?


    a co do koloru marsylskiego to ja sie nie znam na tym kompletnie, bo nigdy nie miałam, ale wpisałam marsylskie w allegro, i to np. wygląda na białe http://www.allegro.pl/item834885067_...lne_100_g.html
    albo to http://www.allegro.pl/item836632325_..._kosmetyk.html
    Ostatnio edytowane przez yanettee ; 06-12-2009 o 23:45
    Mama Kubusia i Basi

  12. #92
    Chusteryczka Awatar ewadbr
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    UK
    Posty
    1,798

    Domyślnie

    takie znalazłam białe

    okreslone jako mydło marsylskie naturalne



    ale ono z oliwką raczej nie jest


    http://www.zdrowecialo.pl/Mydlo_mars...300_g-561.html

  13. #93
    Chusteryczka Awatar lalika
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,679

    Domyślnie

    Opakowanie takie zoltawe, kogut bardzo prawdopodobny Mydlo biale, czyli chyba faktycznie moze byc z oleju palmowego. Wazne, ze nie zwierzece.
    Persavon pamietam - mydlo glicerynowe takie przezroczyste, moze byc tez kremowe. Ono chyba tez jest z Francji i na pewno gdzies mozna kupic. Chyba w makro widzialam.

  14. #94
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lalika Zobacz posta
    Persavon pamietam - mydlo glicerynowe takie przezroczyste, moze byc tez kremowe. Ono chyba tez jest z Francji i na pewno gdzies mozna kupic. Chyba w makro widzialam.
    no właśnie przeszukałam dziś net, i faktycznie jest z Francji i marsylskie też mają, kurcze tylko ja tego przeźroczystego nigdzie nie widziałam juz od bardzo dawna...
    jakies persavon kiedys było w carefurze ale ale to nie to przeźroczyste
    Mama Kubusia i Basi

  15. #95
    Chusteryczka Awatar mamaija
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,070

    Domyślnie


    a wiesz lalika ja też mam takie skojarzenia....zawsze ten marsylski zapach przypomina mi domy, rodzinę, znajomych włochów....taki znak szczególny właśnie.
    co do koloru to myslę , że nie o potyczki słowne tu chodzi białe w sensie kremowe, im bardziej rafinowane tym jaśniejsze, ja klasycznege mydła z Marsylii nie widziałam "zielonego"( po około dziesięciu lat uzytkowaniazawsze kostki kremowo/białe/ i te zapewne z dodatkiem oleju palmowegolub kokosowego, ewentualnie" szarawe i tu mysle , że były one mniej rafinowane z dodatkiem takze oliwy z oliwek- wszystkie czywiście z wytłoczonym znakiem mydła z marsylii)bo przeciez oliwa z oliwek nie jest zielona:-najprawdopodobniej kolor zielony informuje o wiekszej ilosci oliwy z oliwek bo takze w opisach czytamy:
    mydło masrylskie ew.mydło marsylskie z oliwa z oliwek )uzywam oliwy z oliwek tez od lat nastu, widziałam tłoczenie oliwy z oliwek i na pewno po dodaniu sody do produkcji mydeł nigdy nie będzie to zieleń, ale dodawano także do produkcji liscie laurowe, ktore mogły sprawiac , że mydło było własnie zielonkawe........
    to też nie jest zielonea z oliwa z oliwek robione
    http://www.zrobsobiekrem.pl/?105,myd...oliwy-z-oliwek
    co do ceny mydło marsylskie było kiedys mydłem "powszechnym" nie modą, kolorem , zapachem itd, itp i np.takim pozostało we Włoszech,cena też nigdy nie była wygorowana
    dla przyblizenia nazwy mydła z Marsylii cytat z mydlarni:
    Mydło marsylskie zawdzięcza swoją międzynarodową renomę czystości składu. Nie zawiera ono (lub w śladowej ilości) barwnika, zapachu i środka pomocniczego, które mogą być przyczyną alergii. W 72% składa się ono z czystego mydła i maksymalnie z 0.1% wolnej sody, 0.4% soli (NaCl) i 0.5% gliceryny.

    Mydło marsylskie zawdzięcza swoje cechy charakterystyczne szczególnej technice produkcji, nazywanej w różnoraki sposób: "Metoda marsylska lub w wielkim kotle". U progu XXI wieku produkcja mydła marsylskiego nie ogranicza się już tylko do miasta, z którego się wywodzi. Tym niemniej, żeby móc używać etykiety "MYDŁO MARSYLSKIE", należy stosować przy jego produkcji metodę marsylską.

    i tutaj fotka mydełka z Marsylii















    All'epoca la soda si otteneva dall'acqua di mare grazie al procedimento inventato da Nicolas Leblanc.
    A partire da 1820, nuovi tipi di grassi furono importati e transitarono per il porto di Marsiglia: gli oli di palma, d'arachide, di cocco e di sesamo che furono utilizzati per la fabbricazione del sapone. Il saponifici marsigliesi subrono la concorrenza di quelli inglesi o parigini, questi ultimi usavano il sego che dà un sapone meno costoso.
    All'inizio dello XX secolo, nella città di Marsiglia c'erano 90 saponifici. François Merklen fissò nel 1906 la formula del sapone di Marsiglia: 63% d'olio di copra o di palma, 9% di soda o sale marino, 28% d'acqua. Quest'industria restò fiorente fino alla Prima Guerra Mondiale quando la difficoltà nei trasporti marittimi mise in serio pericolo l'attività de saponai. Nel 1913, la produzione era di 180.000 tonnellate ma precipitò a 52.817 tonnellate nel 1918. Dopo la guerra, i saponifici beneficiano dei progressi della meccanizzazione e la produzione raggiunse le 120.000 tonnellate nel 1938, benché la qualità del prodotto restasse legata ai vecchi procedimenti di fabbricazione.

    spokojne nocy wszystkim życzę

  16. #96
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Słowem, warto wypróbować to mydło z Rossmana? Tylko, że ono nie było za duże - taka zwykła kostka 100-150 g.

  17. #97
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    To ta kostka 100 gram kosztuje 6 zł czy kostka 300 gram kosztuje 6 zł w rossmanie?
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  18. #98
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    a ja wczoraj wypróbowałam mydło z Aleppo z czarnuszką i umarłam
    skóra mięciutka,zero zapachu,GENIALNE!

  19. #99
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    A mogłybyście przepisać skład tych Waszych mydełek? Może w ten sposób udało by się nam dojść do tego, czy warto wydawać więcej czy może to za 6zł jest równie dobre.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  20. #100
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    A to nie na jedno cenowo wychodzi?
    Mydło z Rossmana 6 zł/100g
    Mydło z mydlarni czy innych sklepów 18-20zł/300g

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •