Strona 2 z 19 PierwszyPierwszy 1234567891012 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 373

Wątek: MYDŁO MARSYLSKIE***Nie Wybiera Się Ktoś Do Francji?***

  1. #21
    Chusteryczka Awatar ewadbr
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    UK
    Posty
    1,798

    Domyślnie

    Bardzo wydajne jest to mydło. Taką kostkę najlepiej podzielić na mniejsze, bo duża.
    Ja myję nim twarz i jest super

  2. #22
    Chustomanka Awatar tysiula
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Piaseczno, mazowieckie
    Posty
    669

    Domyślnie

    My tez od jakiegoś czasu używamy, ale szarego mydła. Myślałam, ze marsylskie to jest to samo. A tu okazuje się, że nie. Yetto, masz porównanie z szarym mydłem? Jaka jest różnica??

    I jeszcze jedno mnie dziwi, dlaczego w szpitalach nie polecają go dla alergików, tylko jakieś drogie kosmetyki ? My na pokrzywkę dostaliśmy zalecenie - kąpiel tylko w Oilatum, który notabene jest na bazie parafiny, fujjjj... i kosztuje 130 zł za litr . Wierzyć mi się nie chce, ze się biznes nakręca sponsorom kosztem noworodków...

    ***
    4pupy - naturalnie dla pupy
    ***
    "Czy nie starczy, że ogród jest piękny?
    Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?"
    D. Adams

  3. #23
    Chustomanka Awatar ewaruszki
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,423

    Domyślnie

    tak na szybko szukając - http://www.savon-de-marseille-boutiq...000Da2rJS.html
    czyli 5 euro za taką kostkę 300g - czy nie drożej niż w Polsce??
    A na Krakowskiej sprawdzę jutro ile kosztuje.

  4. #24
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tysiula Zobacz posta
    My na pokrzywkę dostaliśmy zalecenie - kąpiel tylko w Oilatum, który notabene jest na bazie parafiny, fujjjj... i kosztuje 130 zł za litr . Wierzyć mi się nie chce, ze się biznes nakręca sponsorom kosztem noworodków...
    A buteleczka parafiny 100 g kosztuje 2,53 zł np tu: http://www.nokaut.pl/oferta/parafina...lyn-100-g.html
    A emulsja do kąpieli oilatum kosztuje 52 zł np tu http://www.aptekapodgryfem.pl/p/stie...kapieli-500-ml
    A jej skład to
    Skład:
    Paraffinum perliquidum 634 mg/g. Czy to jest właśnie parafina ciekła?


    Na dodatek parafina to pochodna ropy. Ehhh.


    Ja przypuszczam, że szpitale tak jak lekarze (choć pewnie nie wszystkie i nie wszyscy) zalecają to co im każą zwierzchnicy. Ewentualnie przyjdzie przedstawiciel handlowy, przyniesie prezenty, no i niestety ludzie na to ida. Przykre to ale taki jest ten świat. My rodzice musimy twardo stapać po ziemi i szukać dla naszych dzieci tego co naszym zdaniem najlepsze, szukać , sprawdzać, informować się. Niestety reklamy nie zawsze pokazują prawdę.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  5. #25
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewaruszki Zobacz posta
    tak na szybko szukając - http://www.savon-de-marseille-boutiq...000Da2rJS.html
    czyli 5 euro za taką kostkę 300g - czy nie drożej niż w Polsce??
    A na Krakowskiej sprawdzę jutro ile kosztuje.
    ewaruszki na ul. starowiślnej w mydlarni franciszka mydło kosztuje 18 zł czy 18,50, ale na pewno 18 bo ja tam kupuję (za kostkę 300 g).
    A po dzisiejszym kursie 5 euro to wychodzi 21 zł.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  6. #26
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    tysiula zaraz poszukam różnice i napiszę.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  7. #27
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Znalazłam.

    Cytat Zamieszczone przez grizolda Zobacz posta
    Ale mydło marsylskie to prakycznie to samo co biały jeleń...zwykłe szare mydło...
    Niezupełnie, to nie są te same mydła.

    Biały Jeleń zawiera w swoim składzie Sodium tallowate (łój zwierzęcy).
    A dokładniej jest to jeden ze związków, jakie powstają z połączenia sody kaustycznej z tłuszczem zwierzęcym podczas procesu zwanego saponifikacją. Składnik popularnych mydeł, średnio dobry dla skóry, zwłaszcza że często usuwa się z gotowego produktu glicerynę. Lepsze są toaletowe mydła z tłuszczów roślinnych, z których nie usunięto gliceryny.
    Trzeba być ostrożnym, bo szare mydło Biały Jeleń po częstym i długim stosowaniu wysusza skórę.

    Najwyższej jakości mydło robi się ze szlachetnych olejów np. jako baza: oliwa z oliwek lub olej palmowy z kakaowym, jako dodatki: olej kokosowy, masło Shea, olejek jojoba i inne. Nie bez powodu dobre naturalne mydła są droższe. Dodatkowo nie usuwa się z nich gliceryny i robi sie je z zapasem tłuszczu, które nie ulega saponifikacji, dzięki czemu mydło ma właściwości nawilżające, a nie wysuszające.

    Uwielbiam mydło marsylskie, jak kiedyś wybiorę się do Francji, to przywiozę sobie zapas, że hohoooo. A może ktoś się wybiera i przywiezie. A może ktoś tam teraz jest i mógłby przysłać?

    .................................................. ...............................

    Wypowiadałam sie na temat mydła marsylskiego jakiś czas temu w tym wątku : http://www.chusty.info/forum/showthr...82o+marsylskie
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  8. #28
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Praga Północ podwórka
    Posty
    1,776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tysiula Zobacz posta
    My tez od jakiegoś czasu używamy, ale szarego mydła. Myślałam, ze marsylskie to jest to samo. A tu okazuje się, że nie. Yetto, masz porównanie z szarym mydłem? Jaka jest różnica??
    ja mam
    jesli chodzi o uczeleniowośc to dla mnie żadna, po białym jeleniu też mnie nie sypie.
    marsylskie nawilza i natłuszcza, jeleń troszke bardziej wysusza.
    najlepiej uzywac na zmiane.

  9. #29
    Chusteryczka Awatar matka.kobitka
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    1,758

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yetta Zobacz posta
    A podróby? Hm myślisz, że bawiliby się w podróby w przypadku tak drogiego mydła? Mam nadzieję, że nie.
    Zobacz ile znalazłam na allegro i one nie wyglądają tak jak to, które Ty pokazujesz, więc mam wątpliwości:http://www.allegro.pl/search.php?str...Mozilla-search

    całe szczęście mydlarnia u Franciszka jest też w Wa-wie
    „Dziecko najwięcej miłości potrzebuje wtedy, gdy najmniej na nią zasługuje”
    Zuzia '02, Janek '04, Ewa '08




  10. #30
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    A można w tym mydle niemowlaki kąpać?
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  11. #31
    Chustoholiczka Awatar JustNik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    3,775

    Domyślnie

    Yetto droga

    toć ta różnica w cenie jest tak mała, że jeśli ktoś Ci to mydło przywiezie z Francji bezpośrednio, to znacznie więcej wydasz na przesyłke w Polsce i wino czy inne piwo by podziekować temu co ci je przywiezie...

    o ile ktokolwiek zgodzi sie na dodatkowe 2kg w bagazu (ale może niektorzy mają wielkie serca i puste walizki)

    daj se spokój i kupuj to mydło co masz pod ręką za 18,50 czy 18, wsio ryba (tylko sie nie obraź na mnie!!)

  12. #32
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    matka.kobitka... to mydło miałam, ono jest takie samo http://www.allegro.pl/item768553594_...iwne_300g.html
    Mnie najtaniej wychodzi kupienie w sklepie stacjonarnym, bo chociaż mydło jest o 2 zł droższe, to i tak nie przewyższy teo cena mydła z przesyłką. Ciesze się, że jest w W-wie Mydlarnia u Franciszka.

    Iwka... można śmiało niemowlęta kąpać. Ono nie ma w sobie nic co mogłoby im zaszkodzić, a wręcz przeciwnie.

    JustNic... za co miałabym sie obrazić. Czekam dzisiaj na telefon od jednej z forumek, której siostra jest we francji w sprawie ceny mydła. I zobaczymy. Jak nic z tego nie wyjdzie, to nadal będę się zaopatrywała w mojej stacjonarnej Mydlarni u Franciszka.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  13. #33
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,865

    Domyślnie

    A nie myślałaś żeby sama robic mydło?

  14. #34
    Chusteryczka Awatar visenna2
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1,820

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tysiula Zobacz posta
    My tez od jakiegoś czasu używamy, ale szarego mydła. Myślałam, ze marsylskie to jest to samo. A tu okazuje się, że nie. Yetto, masz porównanie z szarym mydłem? Jaka jest różnica??

    I jeszcze jedno mnie dziwi, dlaczego w szpitalach nie polecają go dla alergików, tylko jakieś drogie kosmetyki ? My na pokrzywkę dostaliśmy zalecenie - kąpiel tylko w Oilatum, który notabene jest na bazie parafiny, fujjjj... i kosztuje 130 zł za litr . Wierzyć mi się nie chce, ze się biznes nakręca sponsorom kosztem noworodków...
    Szare mydło zawiera zmydlony tłuszcz zwierzęcy a marsylskie tylko oleje roślinne - oliwe z oliwek albo olej palmowy, taka jest różnica
    Dla atopików/alergików nie poleca się szarego mydła ani żadnego innego mydła, bo wszystkie mydła, jakie by cudowne nie były, mają zasadowe PH i wysuszają skórę. Jak bardzo - to sprawa indywidualna, ale co do zasady lepiej być ostrożnym.
    Co do parafiny - tez uważam, że jest fuj, ale bez przesady - nie jest trująca, a niektórym ludziom pomaga znacznie lepiej niż oleje roślinne.

    Marsylskie mydło jest fajne, ale mnie na przykład przesusza. Używam go tylko wtedy kiedy mnie nie stać na mydła z Ekosensu (które bardzo, swoją drogą, polecam - ręcznie robione i to tylko z tłuszczów spożywczych, co w przypadku mydła marsylskiego niewiadomej proweniencji nie jest wcale takie oczywiste).

    Jeśliby ktoś chciał zgłębić temat mydeł to polecam gazetowe forum "Naturalnie" i przeglądnięcie postów użytkownika mycha664 - to jest właścicielka Ekosensu i kopalnia wiedzy na tematy okołomydlane.
    Ostatnio edytowane przez visenna2 ; 05-11-2009 o 14:05
    ChustoHolizm
    Zuzia 21.12.2005
    Ania 26.06.2008
    Mateusz 04.08.2011

    Doradca - Partner Akademii Noszenia Dzieci

  15. #35
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie


    Jak Was tak czytam... to ile ja jeszcze nie wiem...
    mydło z bakteriami zaraz kupuję
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  16. #36
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    1,081

    Domyślnie

    Yetta, dzięki za link do taniego mydła marsylskiego! Też jestem od wielu lat wielką fanką tego wynalazku Ostatnio kupowałam w Almie w promocji za 9zł z 12, ale kostkę 300g! Czyli prawie 40zł za kilo. Producent jest inny - Huilerie Cooperative de Beaucaire. Ciekawe, czy się różnią.

    Można też samemu wyczarować:
    http://www.zrobsobiekrem.pl/?105,myd...oliwy-z-oliwek

  17. #37
    Chustomanka Awatar i_n_a
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Poznań / Suchy Las
    Posty
    541

    Domyślnie

    Hej! Ja kiedyś u nas w Makro trafiłam. Zdziwiłam się maksymalnie i oczywiście nabyłam droga kupna.
    Karolina: (*), Milena - 8 września 2008, Ania - 17 czerwca 2011, mąż i 2 koty
    Doradca Noszenia ClauWi
    ® - www.matami.pl
    http://kulinarneperwersje.blogspot.com
    W Poznaniu też nosimy

  18. #38
    Chustomanka Awatar ewaruszki
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,423

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yetta Zobacz posta
    ewaruszki na ul. starowiślnej w mydlarni franciszka mydło kosztuje 18 zł czy 18,50, ale na pewno 18 bo ja tam kupuję (za kostkę 300 g).
    A po dzisiejszym kursie 5 euro to wychodzi 21 zł.
    To na Krakowskiej 19 zł - sprawdziłam dzisiaj.
    A moja oferta z francuzem nieaktualna niestety, bo wizyta przełożona na przyszły rok. Ale chyba i tak dowiedziono że nie warto z Francji ściągać tych mydeł

  19. #39
    Chustomanka Awatar tysiula
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Piaseczno, mazowieckie
    Posty
    669

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yetta Zobacz posta
    A buteleczka parafiny 100 g kosztuje 2,53 zł np tu: http://www.nokaut.pl/oferta/parafina...lyn-100-g.html
    A emulsja do kąpieli oilatum kosztuje 52 zł np tu http://www.aptekapodgryfem.pl/p/stie...kapieli-500-ml
    A jej skład to
    Skład:
    Paraffinum perliquidum 634 mg/g. Czy to jest właśnie parafina ciekła?
    Mam jeszcze opakowanie. Dokładnie parafina ciekła lekka, 1 g zawiera 634 mg parafiny .

    Cytat Zamieszczone przez stasiu-lova Zobacz posta
    ja mam
    jesli chodzi o uczeleniowośc to dla mnie żadna, po białym jeleniu też mnie nie sypie.
    marsylskie nawilza i natłuszcza, jeleń troszke bardziej wysusza.
    najlepiej uzywac na zmiane.
    To dla nas marsylskie jest lepsze, bo i ja i syn mamy suchą skórę.

    Cytat Zamieszczone przez visenna2 Zobacz posta

    Co do parafiny - tez uważam, że jest fuj, ale bez przesady - nie jest trująca, a niektórym ludziom pomaga znacznie lepiej niż oleje roślinne.
    Może na krótką metę tak, ale nie wierzę, ze może komuś pomóc podczas długiego stosowania.

    Cytat Zamieszczone przez visenna2 Zobacz posta
    Marsylskie mydło jest fajne, ale mnie na przykład przesusza. Używam go tylko wtedy kiedy mnie nie stać na mydła z Ekosensu (które bardzo, swoją drogą, polecam - ręcznie robione i to tylko z tłuszczów spożywczych, co w przypadku mydła marsylskiego niewiadomej proweniencji nie jest wcale takie oczywiste).
    A to ciekawe. Ja nie mogę sobie pozwolić na przesuszenie, bo mam tragicznie suchą skórę. Może niedowiarek ze mnie, ale czemu akurat te mydła z ekosensu miałyby być lepsze? A oliwa (skład marsylskiego) to nie olej spożywczy?? Przeciez producenci mają obowiązek podawać skład na opakowaniu, więc widać co zawiera.

    Ostatecznie można sobie zrobić mydło marsylskie, wtedy wszystko jasne.
    Znalazłam taki sklepik Zrób sobie krem, i gotowe odmierzone składniki na marsylskie.



    W tym sklepie można zanabyć czystą lanolinę, której dziewczyny szukały do gotowania gaci .

    ***
    4pupy - naturalnie dla pupy
    ***
    "Czy nie starczy, że ogród jest piękny?
    Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?"
    D. Adams

  20. #40
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,865

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tysiula Zobacz posta
    W tym sklepie można zanabyć czystą lanolinę, której dziewczyny szukały do gotowania gaci .
    Dzięki ze mi przypomniałaś o lanolinie którą u nich zanabyłam do produkcji kosmetyków
    A miałam kupic za cięzkie pieniądze kuracje lanolinową , a teraz nie musze tra la la la

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •