Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22

Wątek: W TV krytykują wózki..

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie W TV krytykują wózki..

    Niesamowite ale telewizja śniadaniowa, czyli bardzi opniniotwórcza, tak oficjalnie krytykuje wózki. Główny zarzut dot. faktu, że zawierają rakotwórcze substancje. Dość pejoratwnie mówiono także o cenach i braku uniwersalności. Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy, to fakt, że może otworzą się serca i umysły ludzi na chusty? szczególnie, że o chustach było w samych superlatywach.

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Lotna
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Ballycanew, IRL
    Posty
    3,773

    Domyślnie

    Ja się nie dziwię. Dopóki byłam w Irlandii to wózek był dobry bo tam chodniki jak polskie autostrady Jak przyjechałam z wózkiem do Polski na urlop to zamarłam.
    Nosze w pożyczonej na wyjazd perełce
    Anto 25.08.2008
    Zosia 24.10.2011
    Fasolka Listopad 2019

  3. #3
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    A jak dla mnie to nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu, jak mawia mój mąż. Wózki sa tak samo dobre jak chusty. Złe wózki są tak samo złe jak złe chusty. No i w ogóle nienawidzę jednostronności w ocenie.
    A cena wózków? Ciekawe co by powiedzieli na chustę, która niejednokrotnie kosztuje więcej niż wózek.


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  4. #4
    Chustomanka Awatar Hainaut
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Belgia (Walonia)
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lotna Zobacz posta
    Ja się nie dziwię. Dopóki byłam w Irlandii to wózek był dobry bo tam chodniki jak polskie autostrady Jak przyjechałam z wózkiem do Polski na urlop to zamarłam.
    No u mnie tez nie ma problemow z wozkiem, ale ja w nieduzej miescinie mieszkam. Chodniki ok z podjazdami, zjazdami przy przejsciach dla pieszych. Jedyne co niewygodne to waskie wejscia do niektorych sklepow i te pare schodkow czasami.
    A wozek sie przydaje, zwlaszcza jak trzeba ze soba tone rzeczy zabierac na dluzszy wypad (my niezmotoryzowani jestesmy).
    Kim (2009) & Tim (2011) - i 5 Aniolkow

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków \ śląsk
    Posty
    2,305

    Domyślnie

    Krytykują?? No chyba nie aż tak .
    Ja z 11kg "plecakiem", który zawsze zasypia na dłużych spacerach, nie chodzę.Do chust wrócę mam nadzieję za rok

    Czekałam na ten materiał bo szukam wózka idelanego, a teraz wiem,ze takiego nie nie ma .

    Materiał był mocno kiepski.To,ze wózki trzeba prać przed użyciem wiedziałam,to że są tam szkodliwe substancje też.
    Wózków mieli w programie kilka i o żadnym nie powiedzieli nic, ja dowiedziałam się tylko,że pani J.P lubi być wożona
    P(III 2008), T(XI 2011), R(*III 2014), B (III 2018)

  6. #6
    Chusteryczka Awatar Bogusia
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Szwajcaria
    Posty
    1,754

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    A jak dla mnie to nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu, jak mawia mój mąż. Wózki sa tak samo dobre jak chusty. Złe wózki są tak samo złe jak złe chusty. No i w ogóle nienawidzę jednostronności w ocenie.
    A cena wózków? Ciekawe co by powiedzieli na chustę, która niejednokrotnie kosztuje więcej niż wózek.
    No właśnie
    MACIUŚ - 20.03.2007 JÓZIO - 23.10.2010 ZOJA - 21.02.2016
    Opowiedz mi mamo VLOG BLOG

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    Nie krytykuję wózków w 100%, bo sama takowy posiadam i jestem mega zadowolona. Szło o przełamanie obiegowej opinii i stereotypowego myślenia, że dla dziecka li tylko wózek jest najlepszy. A że merytorycznia wstawka o wózkach była kiepska, to inna rzecz.

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie

    nie oglądałam, ale tak sobie myślę że siedzenia w samochodach też mogą zawierać szkodliwe substancje, podobnie jak nowe tapicerowane meble, a jednak nikt nie podnosi paniki i nie porzuca samochodu czy mebli ;P

    dla mnie wózek to zbędny gadżet dzieciowy, co nie znaczy że innym będę go obrzydzać niech każdy używa tego co jest mu potrzebne
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  9. #9
    Chusteryczka Awatar tysia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Lublin/Wilkołaz
    Posty
    1,585

    Domyślnie

    Widziam to...no cóż...wniosek jest taki, ze wózki są be, szkodliwe, rakotwórcze, niebezpieczne...ale nie powiedzieli nic o alternatywie.

    Zamotali w głowach pewnie wielu matkom
    Adam 2009
    Alicja 2011

  10. #10
    Chustomanka Awatar Mania
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Czerwionka-Leszczyny, Ornontowice
    Posty
    1,288

    Domyślnie

    mnie zaniepokoiły te rakotwórcze substancj w wózkach. Chciałam spradzić czy mój model wózka brał udział w testch i jakie są wyniki. Niestety zeby zobaczyc wyniki trzeba zapłacic. Na stronie "pro-test" są te testy.
    Mama Stasia (15.04.2006), Róży (25.03.2009) i Helenki (15.10.2011)

  11. #11
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie

    Teraz niemal wszystko zawiera substancje rakotwórcze.
    A co do wózka, ja uważam, że małe dziecko powinno mieć czasem na spacerze też trochę przestrzeni, a nie wiecznie zwinięte pod kurtkami
    Ja do 4-5 miesiąca na pewno na ten główny spacer będę z wózkiem wychodzić, chyba, że gdzieś będę szła gdzie z chustą wygodniej.
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  12. #12
    Chustopróchno Awatar Budzik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    13,478

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hanti Zobacz posta
    nie oglądałam, ale tak sobie myślę że siedzenia w samochodach też mogą zawierać szkodliwe substancje, podobnie jak nowe tapicerowane meble, a jednak nikt nie podnosi paniki i nie porzuca samochodu czy mebli ;P
    otóż to, nie mówią co uniwersalności samochodów. Bo do czego samochód służy poza jeżdżeniem/przewożeniem bagażu?

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar martalicja
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    UK
    Posty
    4,312

    Domyślnie

    jednak dziecko częściej ma bliższą styczność z wózkiem niż z fotelami samochodowymi. Dzieci ciamkają szelki, wgryzają się w pałąki itd.
    Każda z nas chce mieć pewność, że materiał z jakiego wykonane są chusty jest bezpieczny dla dziecka,o to samo tyczy się wózków. I dobrze, że temat taki zaistniał, bo wózki kupowane są: "bo ładny", "bo wygodny", "bo duży kosz na zakupy", "bo wielofunkcyjny" itd, a teraz może ludzie będą szukać wózków wykonanych z materiałów bezpiecznych, co może zmusi producentów do pójścia w tym kierunku.
    Ale to zapewne kwestia wielu lat.
    B 2004. D 2008. M 2010. J 2012
    moje fotografie https://www.facebook.com/Martasframes/
    Miejsce w sieci https://martasframes.com/

  14. #14
    Chusteryczka Awatar truscaffka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Pyrlandia
    Posty
    2,240

    Domyślnie

    ja do wózków nic nie mam. uważam wręcz, że próbując namawiać potencjalnego rodzica na chustę poprzez dyskredytację wózka, tylko same sobie strzelamy samobója. chusta to dobra alternatywa, ale dla "wisiadełek".
    Doradca noszenia [/FONT]ClauWi® po kursie zaawansowanym
    Szkoła rodzenia i naturalnego rodzicielstwa GAJA - http://www.gaja-szkolarodzenia.pl/
    Szkoła noszenia TULIPANNA - http://www.tulipanna.pl/
    Stowarzyszenie "Poznań w chuście"


    Mama Zosi (04.2007), Zuzi (02.2009) i Justynki (04.2013)

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar calineczka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    100km od Torunia i 100km od 3Miasta
    Posty
    3,250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez machma Zobacz posta
    Krytykują?? No chyba nie aż tak .
    Ja z 11kg "plecakiem", który zawsze zasypia na dłużych spacerach, nie chodzę.Do chust wrócę mam nadzieję za rok

    Czekałam na ten materiał bo szukam wózka idelanego, a teraz wiem,ze takiego nie nie ma .

    Materiał był mocno kiepski.To,ze wózki trzeba prać przed użyciem wiedziałam,to że są tam szkodliwe substancje też.
    Wózków mieli w programie kilka i o żadnym nie powiedzieli nic, ja dowiedziałam się tylko,że pani J.P lubi być wożona
    machma-ja też z moim plecakiem nie chodzę , ale wychodze na spacer wtedy gdy jest pora na spacer-na drzemkę o 12 zawsze wracamy " do domtu" jak mówi Młody -a dzieci mamy jakoś blisko siebie urodzone (o datę mi chodzi).
    i OT-Też myślę, że za rok wróce tak na 100% do chust

    a programu nie widziałam (na spacerze "nóżkowym" bylismy )-włączę sobie z netu wieczorem

  16. #16
    Chusteryczka Awatar lemonka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,182

    Domyślnie

    Programu nie widzialam.

    Wtrącę tylko swoje trzy grosze - ja jestem bardzo antywózkowa. Ale jak ktoś chce i lubi to niech używa wózka, nie krytykuję choć uwazam, że wózek i chusta wzajemnie sie uzupełniajace to najlepszy tandem. Sam wózek - niekoniecznie.
    Ja wózka nie cierpialam, w końcu odstawilam, potem sprzedałam i nie zamierzam kupować wcale. I mam nadzieję, że tak już zostanie


    Kto bije, żeby nauczyć, uczy bić.
    flickr-moje zdjęcia

  17. #17
    Chusteryczka Awatar kulka37
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,893

    Domyślnie

    Wszystko,co mogłabym powiedzieć wyraziła już Paskowa.
    Wózek czasem też jest potrzebny.Jeśli komuś wygodnie,to czemu nie?

  18. #18
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    u nas jest wózek i chusta i jest super na zakupy wózek jest super sprawą bo żaba może np iść a wózek można zapakować zakupami (konkretnie kosz pod wózkiem)...
    pozatym nie każdy nosić może i nie każdy może nosić zawsze (np ja przy ataku nerek w życiu nie uniosę żaby w chuście). Lemonka dobrze prawi (kilka dziewczyn wcześniej też) wózek i chusta to dobry tandem
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  19. #19
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Ja tam uważam ,że dobrze ,ze ktoś powiedział ,że wózki to nie same ach i ochy. Pomijam funkcjonalność, wygodę itp..każdy kij ma dwa końce ..wózek też
    Osobiście wystartowałam z wózkiem , chustę wprowadziłam później, obecnie wózek stoi i się wietrzy, bo zwyczajnie go nie znoszę..pies i wózek to dla mnie za dużo
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  20. #20
    Chustofanka Awatar zirca
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Ząbki
    Posty
    152

    Domyślnie

    Ja tylko jestem ciekawa, kto za ta prelekcje zaplacil. Zaloze sie, ze byly "niezalezne" testy, jakoby jakis tam wozek posiadal najmniejsze ilosci szkodliwych substancji i w ogole achy i ochy-prawie ze eko
    http://stellagonet.blogspot.com/
    ALEXANDER- 08-10-2008

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •