Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 53 z 53

Wątek: Made in China

  1. #41
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    44

    Domyślnie

    Nemhain, ja bym Polski do Chin jednak nie porównywała, bo w PL istnieje coś takiego jak prawo pracy, minimalne płace itp. Wiadomo, że w praktyce nie bywa z tym różnie, ale mimo wzysko nie ma porównania ... Dla zachodnich producentów pewnie w PL jest taniej niż u nich, ale jakość jest przyzwoita, i właśnie nikt im nie zarzuci, że ciuchy szyte są w niehumanitarnch warunkach.

  2. #42
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krasnala Zobacz posta
    Nemhain, ja bym Polski do Chin jednak nie porównywała, bo w PL istnieje coś takiego jak prawo pracy, minimalne płace itp. Wiadomo, że w praktyce nie bywa z tym różnie, ale mimo wzysko nie ma porównania ... Dla zachodnich producentów pewnie w PL jest taniej niż u nich, ale jakość jest przyzwoita, i właśnie nikt im nie zarzuci, że ciuchy szyte są w niehumanitarnch warunkach.
    Oczywiście tylko, ze ja miałam na myśli że pieluszki "markowe" szyte tam niczym się nie różnią od tych nielicznych szytych na zachodzie, warunki pracy itp to niestety już inna sprawa.



  3. #43
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    A. Ł
    Posty
    746

    Domyślnie

    ja się zawiodłam na chińskich pieluszkach ale na marce z chin, dokładnie coolbaby, które na e-bay można kupić. PUL jest słabej jakości i odwarstwia się. Taką australijską pieluszkę ittti bitti czy babybeehinds to bym mogła wyprać 100 razy w 90 stopniach i by działała a chińska by się po prostu rozleciała. Dla zaiteresowanych mogę wkleić zdjęcie PUL-a z pieluszki użwanej przez niecały rok.

  4. #44
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Dziewczyny sprawdźcie gdzie wyprodukowane wasze komputery, drukarki, lodówki, pralki, telewizory. Tylko nie wyrzucajcie na śmietnik

  5. #45
    Chustomanka Awatar dominika79
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,384

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bianka2009 Zobacz posta
    Dziewczyny sprawdźcie gdzie wyprodukowane wasze komputery, drukarki, lodówki, pralki, telewizory. Tylko nie wyrzucajcie na śmietnik
    wszystko ok.. tylko lodówki dziecku na pupę nie zakładam tak? (na bieliznie tez czytam czy "in China" czy nie " jesli mam wybór to wolę nie chińskie..
    H- 28.06.2008 r., M -05.06.2001 r.


    mojdom13.blogspot.com

    http://http://www.chusty.info/forum/...ad.php?t=46784pieluszki wielorazowe

    ---> w razie zapchania skrzynki pw---> dosr@poczta.wp.pl

  6. #46
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bianka2009 Zobacz posta
    Dziewczyny sprawdźcie gdzie wyprodukowane wasze komputery, drukarki, lodówki, pralki, telewizory. Tylko nie wyrzucajcie na śmietnik
    wbrew pozorom da się kupować produkty nie pochodzące z Chin, ja takie kupuję i zawsze zwracam na to uwagę, chociaż w pewnych przypadkach jest to nieuniknione niestety - tak jak piszesz.
    Oglądałyście może dokument "uwaga chińskie" ? można pozbyć się złudzeń
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  7. #47
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dominika79 Zobacz posta
    jesli mam wybór to wolę nie chińskie..
    No ja też, ale teraz china nas zalewa ze wszystkich stron


    Cytat Zamieszczone przez alajakubik Zobacz posta
    wbrew pozorom da się kupować produkty nie pochodzące z Chin, ja takie kupuję i zawsze zwracam na to uwagę, chociaż w pewnych przypadkach jest to nieuniknione niestety - tak jak piszesz.
    Ja też zwracam na to uwagę.
    Ostatnio edytowane przez bianka2009 ; 04-02-2010 o 12:27

  8. #48

    Domyślnie

    a mnie nurtuje sprawa gumek w pieluszkach z Chin. Kilka dziewczyn pisało, ze pękły im gumki, a później przeczytałam opinie szyjącej forumki, ze te gumki są nieodpowiednie w tych pieluszkach - kupiłam kilka takich pieluszek i czekam na przesyłkę. Moja Liwcia ma delikatną skórę i czasem nawet IB ją odciska, boję się ze te gumki faktycznie mogą być twarde - napiszcie kochane co z tymi gumkami
    Liwia

  9. #49
    Chustomanka Awatar dominika79
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,384

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alajakubik Zobacz posta
    wbrew pozorom da się kupować produkty nie pochodzące z Chin, ja takie kupuję i zawsze zwracam na to uwagę, chociaż w pewnych przypadkach jest to nieuniknione niestety - tak jak piszesz.
    Oglądałyście może dokument "uwaga chińskie" ? można pozbyć się złudzeń
    oglądałam.. masakra.. od tamtej pory jesli znajde na spożywce że z chin.. no nie kupię.. ( a taka tania mąka orzechowa.. cieszyłam się, że dla Hanki .. ale co z tego jak chinska ( bez składu oczywiście).. i nie biore jej teraz.. nasza polska dwa razy droższa ..
    H- 28.06.2008 r., M -05.06.2001 r.


    mojdom13.blogspot.com

    http://http://www.chusty.info/forum/...ad.php?t=46784pieluszki wielorazowe

    ---> w razie zapchania skrzynki pw---> dosr@poczta.wp.pl

  10. #50
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BejbiDżaga Zobacz posta
    a mnie nurtuje sprawa gumek w pieluszkach z Chin. Kilka dziewczyn pisało, ze pękły im gumki, a później przeczytałam opinie szyjącej forumki, ze te gumki są nieodpowiednie w tych pieluszkach - kupiłam kilka takich pieluszek i czekam na przesyłkę. Moja Liwcia ma delikatną skórę i czasem nawet IB ją odciska, boję się ze te gumki faktycznie mogą być twarde - napiszcie kochane co z tymi gumkami
    IMO nie rodzaj gumek uciska, ale sposób uszycia - nas niektóre firmówki uciskają, inne nie - a pewnie jakoś dobra, więc to nie od "twardości" gumki zależy.

  11. #51
    Chustofanka Awatar mila
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    428

    Domyślnie

    Według mnie gumki uciskają bo są za krótkie wszyte. Uszyłam parę formowanek dla mojego dzieciaczka i odciskały mu się na nóżkach gumki, więc rozprułam wszyłam dłuższą gumkę i było ok
    Mam 1 kieszonkę Sweet doll baby i Zawsze odciska, Naughty Baby podobnie choć trochę mniej. Też chyba trzeba rozpruć i wprowadzić poprawki

  12. #52
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mila Zobacz posta
    Według mnie gumki uciskają bo są za krótkie wszyte. Uszyłam parę formowanek dla mojego dzieciaczka i odciskały mu się na nóżkach gumki, więc rozprułam wszyłam dłuższą gumkę i było ok
    Mam 1 kieszonkę Sweet doll baby i Zawsze odciska, Naughty Baby podobnie choć trochę mniej. Też chyba trzeba rozpruć i wprowadzić poprawki
    Też uważam, że gumka jest dobra tylko za krótka. Wielkie szkoda, że z tymi gumkami tak wyszło bo pieluszka jest bardzo fajna. Mam dwie NB i czekają sobie na wszycie nowych gumek. Jak już są to niech się nie marnują

  13. #53
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    207

    Domyślnie

    Moją gumki w BG uciskały a w NB nie


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •