Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Mother-ease popolini

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Słubice
    Posty
    2

    Domyślnie Mother-ease popolini

    Witam
    Chciałabym podzielic sie opinia na temat pieluszek popolini Mother-ease .
    Uzywałam wielu ale te uważam że byly jednym z trafniejszych wyborów
    kupiłam je w Niemczech
    one size
    zaletyraktyczne,chłonne,przepuszcząły powietrze,mój synek praktycznie nigdy się nie odparzył
    wady:troche długo schną i niestety cena za 16 sztuk plus powłoczki-otulacze zapłaciłam ponad 200Euro w promocji
    ale sa lepsze niz Popolini EasyFix bo te po kilkunastu praniach sie deformują

  2. #2
    Chustomanka Awatar Hainaut
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Belgia (Walonia)
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    hej, ale Popolini i Mother Ease to sa dwie zupelnie rozne firmy.
    Kim (2009) & Tim (2011) - i 5 Aniolkow

  3. #3
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Nieśmiało śmiem twierdzić to samo Hainaut
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  4. #4
    Chustofanka Awatar Weraho
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    329

    Domyślnie

    Ja tez myslalam ze dwie rozne. Czlowiek cale zycie sie uczy
    Mama Marysi, Zosi i Michałka

  5. #5
    Chustomanka Awatar Hainaut
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Belgia (Walonia)
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    Popolini to firma austriacka, a Mother Ease kanadyjska.
    My wlasnie mielismy do wyboru albo jedno albo drugie i doszlismy do wniosku, ze bardziej "ekologicznie" bedzie kupic to, czego nie trzeba transportowac zza oceanu.
    Kim (2009) & Tim (2011) - i 5 Aniolkow

  6. #6
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    ciekawostka jest taka, że motherease one size na napy to taka sama pieluszka jak jeden z modeli popolini (akurat ten niedostępny w polsce, a najfajniejszy z oferty). długo się przyglądałam zdjęciom i me na żywo i wszystko jest takie samo. lamówka, układ nap etc. jak to działa - nie mam pojęcia. ale produkty są praktycznie identyczne.

  7. #7
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Słubice
    Posty
    2

    Domyślnie Popolini Motherease

    Witam
    Dziekuję koleżance MArt za wsparcie
    model Popolini Motherease one size nie jest na razie dostepny na rynku polskim ale bardzo popularny miedzy innymi w Niemczech.
    Pieluszka jest frotte na zatrzaski,regulowana
    do tego są również dodatkowe wkłady mocowane na zatrzaski
    tak jak mówiłam chłonne,wygodne-regulowane, na cały okres pieluszkowania
    tylko dla mnie jak kupujesz nowe to troche drogie ok 12-16 Euro za szt.

    a wracając do dyskusji to jakby nazwe rozczłonować to powstana 2 nam wszystkimznane firmy
    pozdrawiam

  8. #8
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    hehe, teraz to ja nic nie rozumiem
    wynika z tego, że ta pieluszka z popolini, identyczna z kanadyjską motherease onesize, nazywa się też motherease?
    jedna made in canada, druga pewnie made in germany a potem się okaże, że szyją to w chinach a tylko napują w kraju - to żart oczywiście ale podobieństwo pieluszek po dwóch stronach oceanu daje jednak do myślenia...

  9. #9
    ratyska
    Guest

    Domyślnie

    Wczoraj kupilam 4 sztuki tych pieluch w lumpeksie za 2,70 PLN/sztuke.
    Najpierw myslalam, ze to Mother-ease One Size
    http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=8&id=142&ec=0
    Moje nie maja jednak tej zewnetrznej wszywki.
    Maja za to dodatkowe wklady dopinane na napy.
    Na metce z tylu bylo napisane: One Size by Mother Ease 85% Baumwolle 15% Polyester Made by Popolino in Germany
    Pieluchy byly w ogole nieuzywane.
    Wypralam je w 95 stopniach i te metki z tylu sie posiepaly a napisy sa ledwo czytelne.
    Szukalam juz na stronie popolino i nie znalazlam ich.
    Najbardziej sa podobne do tych, ale moim brak zielonej metki:
    http://www.popolini.com/B2C/product...._product=11100

    Kto pomoze rozwiazac zagadke?
    (W lumpeksie szukalam wlasciwie chusty. Mam taka ambicje, znalezc szmate na szmatach)

  10. #10
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    po forum krążą obie wersje-jedna z wszywką jak w ekobaby,druga bez wszywki,za to z metką z tyłu z której napisy są totalnie sprane.
    ta druga wersja też z niewiedzy sprzedawana jest na bazarku jako mother-ease z ekobaby.
    sama z tej niewiedzy kiedyś taką kupiłam i potem sprzedałam pod szyldem firmy kanadyjskiej.

    miałam obie do porównania-różnią się jeszcze wielkością,jedna z nich jest wyraźnie większa od drugiej.obie naturalnie mają dodatkowe wkłady na napy.
    acha,wg. mnie minimalnie różnią się frotką.

    żeby nie było-nie zdziwiłabym się gdyby żart mart nie okazał się żartem.
    albo co najmniej jedna z tych pieluch -bez wszywki-była podróbą.

  11. #11
    ratyska
    Guest

    Domyślnie

    Szukalam dalej (ale to wciaga).
    Na ebayu znalazlam wsrod pieluch uzywanych takie jak moje.

    http://cgi.ebay.de/POPOLINI-One-Size...item414bb89d75

    Na zdjeciu widac, ze nie maja wszywki z przodu. Wiec moze to po prost starszy model a nie podrobka?

  12. #12
    ratyska
    Guest

    Domyślnie

    Pogadam sobie jeszcze troche ze soba, co mi tam.
    Drazylam dalej temat i oto, co znalazlam.
    http://www.naturwindeln.de/wickelsys...hp?produktID=1
    Na tej stronie napisano o Popolino mother ease:
    "P. przejal wykroj od kanadyjskiej firmy Mother-Ease a potem go zmienil. Pierwotny model ma tylko szesc zatrzaskow i jest mniej wiecej tak samo wysoko wykrojony jak Popolino ultra fit. Nowy wykroj Popo. ma osiem nap i jest plytszy. Pielucha "siedzi" nizej, z przodu jest szersza a z tylu raczej wezsza. Napy zapinaja sie bardziej na zewnatrz. W kroku oba modele sa jednakowo szerokie." To jest porownanie obu modeli Popolini mother ease.
    Ja porownalam kanadyjsa mother ease z Popolini mother ease i wyszlo mi, ze sa takie same. Popolini wydaje mi sie troche bardziej puchata, ale moze to dlatego, ze jeszcze nie zesztywniala od prania.
    Chcialam umiesciec fotki obu, ale fotosik nie chce ich przyjac.

  13. #13
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Dziewczyny, mam jedną formowankę OS Motherease i jeden otulacz tej firmy - kupione w Ekobaby. Może powie mi ktoś, dlaczego one są takie wielkie??? Formowanka jest niesamowicie szeroka w kroku. Otulacz mam w rozmiarze M. Przyszedł dzisiaj. Jeśli to jest M, to jak wielka jest L-ka?

    Wyjaśnijcie mi, proszę, o co chodzi tej firmie, bo może ja czegoś po prostu nie rozumiem .

  14. #14
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Prześledziłam ten wątek z czystej ciekawości, bo akurat tymczasowo mieszkam w Kanadzie i mam możliwość kupienia tu mojemu Malutkowi formowanek Mother-Ease w wersji one size i Sandy's. Jeśli ktoś zastanawiałby się jeszcze kto był pierwszy i kto kogo podrabia. To nie wykluczajac jakieś franszczyzny, czy licencji od kanadyjskiej firmy, która Popolino moze posiadać...to: Mother-Ease założyła kanadyjka Erika Froese - 22 lata temu, mama pięciorga dzieci wychowywanych na wielo, tu info: http://www.mother-ease.com/cloth-dia...%20Mother-ease Popolino otworzyło swój pierwszy sklepik, jak twierdza na swojej stronie 20 lat temu: http://www.popolini.com/index.php?id=26-1%27&L=2 czy zaczynali od formowanek zbliżonych wyglądem do M-E tego nie wiadomo, ale może ktoś pojechał za ocean i odkrył Ameryke

  15. #15
    Chustonoszka Awatar madziaaliyah
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    143

    Domyślnie

    Mnie akurat wielkość tych formowanek nie przeszkadza, a używam ich na 3-miesięcznym bobasie. Ich największą zaletą wg mnie jest totalna nieprzepuszczalność rzadkich kupek. Zakładając je maluchowi mogę być pewna, że NIGDY kupka nie wyleje mi się na otulacz. Mam formowanki Mother-Ease i One-Life w ilości 11 sztuk w sumie (obie podobne do siebie, choć OneLife jakby odrobinę mniejsze). I właśnie przymierzam się do zakupu tych Popolini, tylko właśnie szukałam info o tym jakie one są w porównaniu do Mother-Ease.
    Poza tym myślę, że te formowanki będą idealne do odpieluchowania bobasa - po prostu będę go w wakacje puszczać tylko w nich, bez otulacza. Szybko sie je zakłada i zdejmuje, więc będa mogły służyć za trenerki
    Mąż (razem od 05.2000) , Wojtuś (02.2011) , Aniołek (06.2012) , Jerzyk (11.2013)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •