Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 179

Wątek: Nocnik! Ważna rzecz?

  1. #81
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,086

    Domyślnie miękki nocnik

    Witam,
    Przechodzimy powoli na wielorazówki, które od dawna leżą zakupione w szafie i chcieliśmy też powoli zacząć sadzać małą na nocnik, ale póki co nasze próby nie udane - mimo, że jesteśmy w stanie stwierdzić kiedy trzebaby ją posadzić, przynajmniej na kupkę, ale jest jej na nocniku strasznie niewygodnie i po takich kilku minutkach cała czerwona pupa - odciśnięte od nocniczka dość mocno.

    Czy znacie może jakieś bardziej wygodne nocniki? z innych materiałów niż taki zwykły plastik? może coś polecicie? bo jak nie, to chyba próby nocnikowe odłożymy na później...
    Wrzuciłam do szukaj zapytanie, ale nie znalazłam nic na ten temat.

    Acha, z takim nocniczkiem a la chiński (miseczka z tesco) próbowałam, ale też niewypał, mała bardzo go oprotestowała.

  2. #82
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    A nocniki nadmuchiwane widziałaś?
    Kiedyś gdzieś mi taki mignął

  3. #83
    Chustomanka Awatar phoebe
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Jarosław
    Posty
    669

    Domyślnie

    Miękki nocnik to nie wiem, ale są miękkie nakładki na sedes.

  4. #84
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Meta Zobacz posta
    A nocniki nadmuchiwane widziałaś?
    Kiedyś gdzieś mi taki mignął
    Meta, ja takiego poszukuję, bo Tusia inaczej niż na nocnik nie zrobi siku (więc na spacery z nocnikiem ), ale nie udaje mi się znaleźć

  5. #85

    Domyślnie

    A ja Ulę wciąż jeszcze wysikuję trzymając na rękach, mimo, że już ma prawie rok i od dawna porządnie siedzi. Może to byłoby rozwiązanie?
    Najbardziej lubię usiąść na toalecie twarzą do ściany i trzymać ją przed sobą - polecam, bardzo wygodne. W ebooku jest fotka Dziecku łatwiej jest tak się skupić, nigdzie nie ucieka, raz dwa siku zrobione i po sprawie
    Kinga Cherek,
    - Autorka książki i eBooka: www.bezpieluch.pl
    - Producent chust: www.chusta.pl
    - Producent pieluszek wielorazowych i chust: www.tetro.pl
    - www.szkolachustonoszenia.pl

  6. #86
    Chustoholiczka Awatar Lotna
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Ballycanew, IRL
    Posty
    3,773

    Domyślnie

    Od kiedy kupiliśmy najzwyklejszy z kaczuszką, koniec czerwonej pupy
    Polecam Na allegro kupiłam:

    http://www.allegro.pl/item742492252_...7_kolorow.html
    Anto 25.08.2008
    Zosia 24.10.2011
    Fasolka Listopad 2019

  7. #87
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,086

    Domyślnie

    My mamy taki prosty właśnie, ale z pozytywką (od teściów) no i pupka czerwona... porównam jeszcze z kaczuszką, a jak nie to może te nakładki(?). Z tym trzymaniem nad toaletą u nas trudno, bo ubikacja bardzo mała (sami się ledwo mieścimy)

    A tych dmuchanych to poszukam, bo to fajne będzie na wyjścia później ale póki co takich nie widziałam nigdzie.

  8. #88
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kinga Zobacz posta
    A ja Ulę wciąż jeszcze wysikuję trzymając na rękach, mimo, że już ma prawie rok i od dawna porządnie siedzi. Może to byłoby rozwiązanie?
    Najbardziej lubię usiąść na toalecie twarzą do ściany i trzymać ją przed sobą - polecam, bardzo wygodne. W ebooku jest fotka Dziecku łatwiej jest tak się skupić, nigdzie nie ucieka, raz dwa siku zrobione i po sprawie
    No właśnie u nas nie ma na to szans Mała od początku przyzwyczajona do nocnika (zaczęliśmy w 5tym m-cu, więc tylko ją pod paszkami podtrzymywałam, ale zawsze po prostu siedziała na nocniku). Za późno chciałam wprowadzać zmiany/dodatki (np. nakładka), od razu bunt, a nawet jeśli siedzenie, to bez efektóf - więc się poddałam Pewnie też nie potrzebnie. Najśmieszniej jest teraz, bo jak idę siusiu, a Mała dawno nie robiła, a nie chce usiąść na nocnik, to się boję, że się zsiusia widząc (wiedząc) co robię, więc biorę ją i sadzam ze sobą, ale ona nie robi, a jak jej się wtedy zachce, to schodzi i siada na nocniku stojącym obok. I nie wiem, czy się cieszyć wtedy, czy płakać Kiedyś na spacerze, jak się obudziła po drzemce w chuście, chciałam ją podtrzymać na rękach (nie miałam nocnika ze sobą) - nie zrobiła - czekała, aż wrócimy do domu, na nocnik

  9. #89
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kinga Zobacz posta
    A ja Ulę wciąż jeszcze wysikuję trzymając na rękach, mimo, że już ma prawie rok i od dawna porządnie siedzi. Może to byłoby rozwiązanie?
    Najbardziej lubię usiąść na toalecie twarzą do ściany i trzymać ją przed sobą - polecam, bardzo wygodne. W ebooku jest fotka Dziecku łatwiej jest tak się skupić, nigdzie nie ucieka, raz dwa siku zrobione i po sprawie
    U nas podobnie. Kiedy mały w końcu nauczył sie siedziec myślałam, że teraz przesiądziemy się z miseczki na nocnik i po sprawie, a tu klops - dziecko z nocnika ucieka (on z tych mocno mobilnych jest więc ostatnio zaczęłam też trzymac go nad toaletą i jest ok. Siku to jeszcze do tego nocnika czasem zrobi, ale z kupą jest ten problem u nas, że on musi sie skupic i zajmowanie go książeczkami i zabawkami skutkuje jedynie tym, że dziecko bawi się na tym nocniku a nie robi co tam ma zrobicwięc toaleta to jest dobry sposób. Dodatkowy plus dla trzymania dziecka jest taki, że widac kiedy już załatwił potrzebę (przy nakładce to nie bardzo). No a jak toaleta mała to można sobie postawic taboret przed sedesem i na nim usiąśc i tak trzymac dziecko -też wypróbowane przez nas

  10. #90
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,994

    Domyślnie

    Kiedyś któraś z forumek pokazywała taką polarkową nakładkę jaką uszyła na nocnik. Może to jest rozwiązanie ?

    EDIT: znalazłam! http://www.chusty.info/forum/showthr...ghlight=nocnik
    Ostatnio edytowane przez myrra ; 26-09-2009 o 10:40

  11. #91
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,086

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myrra Zobacz posta
    Kiedyś któraś z forumek pokazywała taką polarkową nakładkę jaką uszyła na nocnik. Może to jest rozwiązanie ?

    EDIT: znalazłam! http://www.chusty.info/forum/showthr...ghlight=nocnik
    No to jest jakieś rozwiązanie! spróbuję coś takiego uszyć, tylko nie wiem czy mi wyjdzie...

  12. #92
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,086

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magnolia Zobacz posta
    No a jak toaleta mała to można sobie postawic taboret przed sedesem i na nim usiąśc i tak trzymac dziecko -też wypróbowane przez nas
    U nas nie zmieści się nawet taboret bardzo mała toaleta, możnaby tam klaustrofobię złapać

  13. #93
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sunflower Zobacz posta
    U nas nie zmieści się nawet taboret bardzo mała toaleta, możnaby tam klaustrofobię złapać
    no tak, są małe i małe toalety, fakt... swego czasu mieszkaliśmy w maleńkim mieszkanku, a w łazience korzystając z umywalki trzeba było stac pod prysznicem

  14. #94
    Chustofanka Awatar Goswiek
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    374

    Domyślnie Jaki nocnik dla ponad dwulatki,dużej,17kg

    Madzia jest wysoka ja nawet niektóre trzylatki. No i waży swoje.
    Próbujemy sadzać na nocnik, o czym napisałam w innym wątku. Ale mam problem, bo nocnik tron (jak dorosły sedes) okazał się zbyt delikatny i rozpada się pod jej ciężarem i przy jej ruchliwości. Z kolei jest bardzo delikutaśna, i np. na nocniku samochodzie (kiedyś od kogoś pożyczyczyliśmy) jest jej niewygodnie.
    Szukam nocnika stabilnego, może z oparciem, ale i wygodnego dla mojej księżniczki.
    Przeszukiwałam tutaj posty, ale nie trafiłam na taki.

    Na zwykłej toalecie nie chce siadać, jeszcze będę ją namawiać do nakładki treningowej.Co polecacie?

    Jaki wam się sprawdził, żeby nie odciskał się na pupie i żeby chciała na nim posiedzieć



  15. #95

    Domyślnie

    Ja odciskami na pupie się nie przejmuję , chociaż dziecię mam drobniejsze, dużo drobniejsze. U nas świetnie sprawdza się nakładka na sedes połączona ze schodkiem, odziedziczona po jakimś dziecku. Mała jest zupełnie samodzielna w tej kwesti i bardzo z tego dumna.

  16. #96
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    my mamy nocnik i nakładkę Nuby - jest stabilna i odcisków nie powoduje takich jak nocnik
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  17. #97
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie

    Jeśli nocnik to Curver może? One duże są. Ale ogólnie polecałabym jednak nakładkę na sedes.
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  18. #98
    Chustomanka Awatar dominika79
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,384

    Domyślnie

    mam z Ikea -próbowałas?
    H- 28.06.2008 r., M -05.06.2001 r.


    mojdom13.blogspot.com

    http://http://www.chusty.info/forum/...ad.php?t=46784pieluszki wielorazowe

    ---> w razie zapchania skrzynki pw---> dosr@poczta.wp.pl

  19. #99
    Chustofanka Awatar Goswiek
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    374

    Domyślnie

    Znalazłam BabyBjorn, który kupiłam jak miałam kiedyś wysadzać Madzię i jest ok. Dokupię w Ikei drugi, a fajny jest?



  20. #100
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    A o nakładce na wc myślałaś?
    Może w Waszym przypadku zdałaby egzamin.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •